Ukážka: Rebecca F. Kuang - Spalující bůh

Český Host vydal záverečný diel Makovej vojny s názvom Spalující bůh americko-čínskej autorky Rebeccy F. Kuang a my vám z neho prinášame ukážku.
cyberstorm
Filmová história scifi
Spalující bůh. Prvé české vydanie (Host, 2024).
Spalující bůh. Prvé české vydanie (Host, 2024). / Zdroj Disclaimer
Fang Žu-nin zachránila svoju vlasť pred cudzou inváziou a v brutálnej občianskej vojne sa postavila zlej cisárovnej Su Ta-ťi. Jej spojenci ju potom zradili a ponechali napospas smrti v rukách Hesperčanov. Rin však napriek utrpeným stratám nezlomila palicu nad tými, pre ktorých už toho toľko obetovala obyvateľmi južných provincií a hlavne svoje domovské dediny Tikaň. Pri návrate k svojim koreňom naráža na neľahké prekážky a nečakané príležitosti. Jej noví spojenci v južnej koalícii sú ľstiví a nedôveryhodní, ale Rin čoskoro pochopí, že skutočnou mocou v Nikane disponujú milióny prostých ľudí prahnúcich po pomste a tí ju uctievajú ako bohyňu spásy.
Rin, podporovaná masami a svojím južným vojskom, použije všetky zbrane, aby porazila Dračiu republiku, hesperských kolonistov i všetkých, ktorí ohrozujú šamanské umenie a jeho prevádzkovateľov. Jej moc a vplyv silnie, dokáže však odolať opojnému hlasu Fénixa, ktorý ju nabáda, nech spáli celý svet na prach?R. F. Kuang
_
Rebecca F. Kuang (1996) je čínsko-americká autorka fantasy. Narodila sa v Číne a v roku 2000 emigrovala s rodičmi do USA. V súčasnosti študuje na univerzite v Cambridgi a zaoberá sa modernou čínskou históriou. Debutovala románom The Poppy War (2018) (č. ako Maková vojna, Host, 2022), ktorého práva sa predali do devätnástich jazykov. Na svoj debut nadviazala dvoma pokračovaniami – The Dragon Republic (2019) a The Burning God (2021). Za svoju trilógiu získala cenu Astounding Award (najlepší mladý autor v rámci cien Hugo) a bola nominovaná na ceny Hugo, Nebula a World Fantasy Award. S veľkým úspechom sa stretol aj jej samostatný román Babel, or the Necessity of Violence (2022) (s. ako Babel, č. ako Babylon, 2024), ktorý získal ceny Locus, Nebula a British Book Awards. Nadšené ohlasy žne aj jej najnovší román Yellowface (2023), ktorým vykročila mimo žánrovú literatúru.(hostbrno.cz)

Rebecca F. Kuang – Spalující bůh
Pôvodný názov: The Burning God
Séria: Maková válka #3 (The Poppy War #3)
Vydavateľstvo: Host
Rok vydania: 2024
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 648
Väzba: viazaná/pevná s papierovým obalom
Preklad: Daniela Orlando
Obálka/Ilustrácie: Jung Shan Chang
ISBN: 978-80-275-2054-1

Odkazy:
Logo nakladatelství Host Logo nakladatelství Host
Logo nakladatelství Host Disclaimer

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

Ďalšie články a poviedky v téme Knižné ukážky

Ukážka: Jiří Pavlovský – Slepý hon

Pre všetkých fanúšikov českej urban fantasy máme skvelú správu! Kladivo na čaroděje sa po dlhých šiestich rokoch vracia!

Ukážka: William Gibson – Působnost

Působnost, druhá časť trilógie Jackpot z pera cyberpunkového mága Williama Gibsona, pomaly mieri na pulty kníhkupectiev, takže je čas na ukážku z knihy.

Ukážka: Dan Simmons - Pád Hyperionu

Nové české vydanie Pádu Hyperionu, druhej časti legendárnej Simmonsovej série, je tu a spolu s ním naša ukážka!

Ukážka: Clive Barker - Šarlatová evangelia

Pinhead sa vracia v poslednom, dosiaľ nepreloženom románe Šarlatová evangelia od Clive Barkera, ktorý nedávno vyšiel v hororovom vydavateľstve Carcosa.

Ukážka: Rebecca F. Kuang - Spalující bůh

Český Host vydal záverečný diel Makovej vojny s názvom Spalující bůh americko-čínskej autorky Rebeccy F. Kuang a my vám z neho prinášame ukážku.

Ukážka: Dan Simmons - Hyperion

Po prvom slovenskom vydaní slávneho Hyperionu sa nového dočkali aj bratia češi. V poradí už piate vydanie Simmonsovho legendárneho románu, s jedinečnou obálkou od poľského výtvarníka Dark Crayona, prinieslo vydavateľstvo Argo v spolupráci s Tritonom!

Ukážka: Iain M. Banks - Vodíková sonáta

Planeta9 vydáva drahokam v podobe Vodíkovej sonáty, ďalšieho románu z Kultúry od významného škótskeho autora Iaina M. Banksa!

Ukážka: Ondřej Jireš (ed.) – Trosky Země

V Čechách vyšla nová scifi antológia zameraná na nepublikované poviedky zo známych svetov českých autorov. A my vám prinášame ukážku :)

Ukážka: Philip K. Dick - Muz z vysokého zámku

Muž z vysokého zámku v slovenčine! Spolu so slovenským prekladom Hyperionu zatiaľ najvýznamnejšia literárna udalosť roku!

Ukážka: Lucie Lukačovičová - Chrám Azylu

Pre všetkých fanúšikov českých krotiteľov duchov máme ukážku z najnovšej knihy Chrám Azylu od Lucie Lukačovičovej!

Ukážka: Dan Simmons - Hyperion

Hyperion v slovenčine!!! Niet čo dodať, snáď len ukážku!