Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.JoJo's Bizarre Adventure10,0
2.Pokémon10,0
2.The Boys10,0
2.Digimon Adventure:10,0
2.Kovboj Bebop10,0

Najnovšie články

Minulý týždeň sme oslávili Alien Day a pri tejto príležitosti sme sa spolu s našimi hosťami rozprávali o legendárnej frančíze.

Tento týždeň opäť pokračujú všetky naše streamovacie seriály. Okrem toho už môžete bodovať súťažné diela Fantastickej poviedky.

Netflix zverejnil trailer na seriál Sweet Tooth. O čom je najnovšia post-apokalyptická komiksová adaptácia?

Už len do piatku môžete posielať svoje diela do Fantastickej poviedky. A v retro rubrike vás čaká mňamka. Viac v článku!

Dnešný NerdSpace bol o Lovecraftovi ~^(;,;)^~

Zabudnite na súboje vlkov, na búrlivú lásku študentov či snahu prekonať traumu. Boj s Titanmi dávno skončil, čarodejnice sa odobrali na odpočinok a detské naháňačky s príšerami... no, veď viete.

Najnovšie recenzie

Spopod snehu pomaly vykúkajú steblá trávy. Príroda sa prebúdza. Dlhá zima končí a je čas privítať jar. Spolu s jarou prichádza ale aj vyvrcholenie konfliktu dvoch táborov ľudí. Hlavný hrdina Senku je odhodlaný za každú cenu stáť za svojimi ideálmi a vedou.

Pozreli sme sa na zúbok steampunkovej tímovke z mysle Jossa Whedona. Aké dobré sú The Nevers?

Videli sme Shadow & Bone. Čo na to hovoríme?

Výborné dark fantasy anime The Promised Neverland pred dvoma rokmi uchvátilo otaku komunitu po celom svete. Ako dopadlo jeho dlhoočakávané pokračovanie?

Máme tu veľkonočné sviatky a na Netflixe nový mysteriózny seriál z obdobia viktoriánskeho Anglicka. Čo s tým? Nuž, odpoveď je jasná - sadnúť pred bedňu s popcornom v ruke a dívať sa.

Prvá komiksová udalosť roka je za nami. Seriál, ktorému sa podarilo získať milióny divákov po celom svete, na 10 minút zhodiť streamovaciu službu Disney+, a na dva mesiace pohltiť internet teóriami fanúšikov. Ako teda WandaVision nakoniec dopadol?

Vaše hodnotenia

Stano Lacko @stano
8
Cestovanie v čase, zas a znova, a ešte raz. A paradoxy a zmeny, a teba som už videl, ale ty mňa ešte nie lebo sa stretneme v budúcnosti, och. Paráda! Hon na 12 opíc sa môže začať.
Roland Axenberg @martiner
8
Už len samotný nápad 'čo by bolo keby na Mesiaci ako prví pristáli Sovieti' je samozrejme za plný počet. Čakal som globálnejší pohľad napr. hlbší rozbor možných politických dopadov, ale tu je to skôr o dopadoch na jednotlivých astronautov a ich rodiny, čo bohužiaľ niekedy skĺzne až do otravných telenovelových pasáží. Moderné témy ako feminizmus alebo menšinové práva sú podané s ľahkosťou a nenásilne, možno preto, že sa to celé odohráva v 60. - 70. rokoch. Veľmi ma potešili efekty, zábery z Mesiaca sú proste famózne, asi najlepšie a najvernejšie aké som kedy videl, až má človek pocit, že sa tam prechádza spolu so seriálovými hrdinami. Druhá séria bohužiaľ skĺzava ešte viac k telenovele, ale napravuje to jej vyvrcholenie, kde sa konečne rieši vo väčšej miere politika a globálne dopady. No a posledná časť patrí k tomu najnápínavajšiemu a najdojemnejšiemu čo sa dá na TV obrazovke viedeť. Teším sa na tretiu 'červenú' sériu.
Lukáš Polák @Lukáš Polák
8
Záver druhej série je hotový mokrý sen fanúšika SW. Bol som unesený, ohúrený a aj slzy vyšli (čo klamem, normálne som reval). Môžem kľudne povedať, nie len kvôli Chapter 13 a 16, dal tento seriál do vačku celú (novú) trilógiu SW, čo je škoda, no zároveň sa teším na seriál OBI-WAN, kde by sa mal vrátiť aj Anakin. Ach, to zas bude rumázgania.
HB @HB
10
Dám 10, aj keď to nie je čistá desiatka kvôli viacerým problémom, ktoré s týmto novým spracovaním Digimonov mám. Berte to teda skôr ako hodnotenie celého franchiseu. Digimon má mimoriadne zaujímavý svet, dospelejší a krutejší než Pokémoni. Rovnako aj ich anime seriály sú podľa mňa oveľa lepšie ako pokémonské. Škoda, že u nás nikdy ošiaľ okolo digimonov ani nedostal šancu vypuknúť. Digimoni sú skvelí, zaujímaví, zábavní a témami veľmi dospelí. Zbožňujem ich.