Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.JoJo's Bizarre Adventure10,0
2.Pokémon10,0
3.Beastars10,0
4.Čierne zrkadlo10,0
5.Digimon Adventure:10,0

Najnovšie články

Ako už pravidelne, najlepšie písmenkové a bublinkové tituly za minulý mesiac...

Chcete vedieť, kedy poletia Česi na Mesiac? Ako vyhrať literárnu súťaž? Ako vyniknúť v cosplay scénke na cone? Alebo si chcete len vychutnať pôžitok z naživo hraných rolových hier s redakciou scifi.sk? To všetko nájdete tento víkend na online Letnom scifi.skone 2023!

Uhorková sezóna v plnom prúde a tak mierne meškanie :O Napriek tomu sme na vás nezabudli.

Najzaujímavejšie tituly mesiaca máj :)

Prehľad tých najzaujímavejších noviniek z mesiaca apríl :)

Ako tvorca Babylonu 5 už niekoľko dní dopredu avizoval na sociálnych sieťach, dnes sme sa od neho konečne dočkali uverejnenia prvých informácií o pripravovanom doteraz (a aj naďalej ešte trochu tajnom) projekte z univerza Babylonu 5.

Najnovšie recenzie

One Piece patrí k najznámejším – a smelo môžeme povedať, že aj k najobľúbenejším – japonským dielam všetkých čias. Príbeh o pirátoch, sile priateľstva, pokladoch a dobrodružstvách dobyl srdcia fanúšikov najprv v komiksovej a potom aj v animovanej podobe. Na sklonku tohto leta sa nás snaží dokonca ohromiť aj v hranej adaptácii.

Starodávna mimozemská civilizácia zanechala na Zemi relikvie ukrývajúce nebezpečnú moc. Na to, aby sa nedostali do nepovolaných rúk, sú do boja povolaní agenti z mocnej korporácie. Lov na artefakty začína!

Máte chuť na kvalitnú sci-fi ako vystrihnutú z diel Lema alebo Asimova? Pozrite si Exception! Budete sa baviť.

Po päťdesiatich rokoch spánku bol z kameňa opäť oslobodený Opičí kráľ. Novozélandská adaptácia pôvodného japonského seriálu sa snaží osloviť nielen mladé publikum, ale zároveň vzbudiť nostalgické pocity v detských srdciach dospelých. A veru, darí sa jej to na jednotku!

Počas horúceho leta vyšiel na Netflixe anime novinka Cyberpunk: Edgerunners, ktorá vychádza z videohry Cyberpunk 2077 od poľského štúdia CD Projekt RED. Už v samotných traileroch sme dostali nálož akcie a silného príbehu uprostred megalomanskej budúcnosti, ale bol to iba zlomok z toho, čo nám ponúka samotný seriál. A ten je skutočná bomba.

U príbehov z mysle mangaku, ktorého poznáme len pod prezývkou One, sme zvyknutí na bláznivé zápletky a sympatických, mimoriadne flegmatických a zároveň extrémne silných hlavných hrdinov. Presne do tohto archetypu spadá mladý Šigeo, známy pod prezývkou Mob. Čo prináša tretia séria jeho dobrodružstiev?

Vaše hodnotenia

janka kačeriaková @jannka
4
Roland Axenberg @martiner
8
Začiatok, teda prvé štyri časti, ktoré sú o samotnom Boba Fettovi sú vlastne len o triedu horšou a nízko rozpočtovejšou kópiou Mandaloriana. Previazanosť so svetom SW minimálna, vyzerá to ako seriál s Ridickom umiestnený niekde do púšte s pár SW kulisami. No a potom ako keby tvorcovia prišli na to, že Boba Fett sám seriál neutiahne, a zrazu sme dejovo aj kvalitou tam, kde skončil po druhej sérii Mandalorian. Akčné westernové finále obsahuje pár kiksov, ale oveľa viac bombastických scén a záberov, takže nakoniec spokojnosť.
xius @xius
9
So superhrdinskymi serialmi, ktore trochu natriasaju Marvelovskym pristupom sa celkom roztrhlo vrece. V pripade Umbrella Academy je zaujimave aj to, ze vseobecny consensus vravi - je to lepsie ako originalny komiks, ovela lepsie! A ze je! Herci neuveritelne sadli a ani na druhe pozretie to nestratilo svoju stavnatost. Binge worthy all the way!