Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Prinášame vám tri tipy na krátke série, od ktorých vás delí len pár klikov

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

Píšete poviedky? Hrávate stolové RPG? Ak áno, potom toto je seriál, na ktorom sa naučíte, ako to nerobiť.

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :)
A čo zaujalo vás?

Z čista jasna sa na YouTube objavila prvá šestica krátkych filmov od štúdia BlackMilk, za ktorých stojí najmä španielsky kameraman a tvorca MacGregor. Pôsobivé krátke sci-fi filmy sú plné zaujímavých nápadov, ktoré vám určite budú evokovať mnohé klasické diela.

Aké zujímavé knihy vyšli v marci? Romány, poviedkové zbierky, komiksy či manga, všetkého máme dosť a určite si z nášho zoznamu vyberiete :)

Najnovšie recenzie

V ďalšom dieli nám The Acolyte ukázal, ako sa nemá robiť flashback.

Pár rokov dozadu časopis Shonen Jump znovu odmenil svojich čitateľov novou sériou menom Dandadan. Napriek fantastickému artu a nezvyčajného príbehu túto mangu pozná realtívne málo ľudí. To je však škoda, lebo s prichádzajúcou adaptáciou v októbri tohoto roka očakávam, že Dandadan zažije boom roka.

Rado Kozák sa pozrel na starší farncúzsky hororový seriál Marianne z roku 2019. Ako s amu páčil?

Seriál Problém troch telies vstúpil na televízne obrazovky veľkolepo a s obrovským očakávaním. Podarilo sa mu zachovať atmosféru knihy alebo ide o prepadák?

Tento článok začal ako odstavec do Best of seriály... a skončil ako trojstranová recenzia na seriál, o ktorom ste pravdepodobne nepočuli a ktorý si, dúfam, teraz zoženiete a pozriete. A prečo? Lebo je jednoducho geniálny!

Prednedávnom na Netflixe pribudla kratučká miniséria zo sveta pokémonov, fenoménu nášho detstva. Väčšine z vás mohol tento kúsok uniknúť a veru, je to škoda. Pokémon Concierge je totižto jedným z najkrajších hidden gems poslednej doby.

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
6
Vlastne nič prevratné, dobrodružný seriálový priemer, rodinné sci-fi, nie nepodobné filmu z 90. rokov (pôvodný seriál som nevidel). Potešia efekty, sci-fi prvky, napätie sa dá niekedy krájať, aj keď tie zhody náhod sú maximálne nedôveryhodné a niekedy ani nie veľmi logické (napr. scéna s cisternou). Druhá séria sa už bohužiaľ mení na scénaristický guláš s nelogickými zvratmi.
Roland Axenberg @martiner
7
Výber zatiaľ nesfilmovaných Dickových poviedok pomerne kolísavej kvality, rozhodne však stojí za pozretie.