Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.JoJo's Bizarre Adventure10,0
2.Beastars10,0
2.Čierne zrkadlo10,0
2.Pokémon10,0
2.Digimon Adventure:10,0

Najnovšie články

Novinky o tretej sérii Love, Death + Robots

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Zopár noviniek o chystanej štvrtej sérii Stranger Things.

Na net dorazil trailer na spin off The Boys: Diabolical! Osem príbehov animovaných rôznym štýlom bude rozprávať príbeh rôznych postáv zo sveta The Boys a tým ho rozširovať o náhľady z iných uhlov.

Na internete sa objavilo prvých pár fotiek z chystaného Amazon seriálu Lord of the Rings: The Rings of Power.

Predtým, než nadobro uzavrieme rok 2021, ohliadnime sa a vzdajme úsctu tým, ktorý nás minulý rok navždy opustili. Nech odpočívajú v pokoji :(

Najnovšie recenzie

Streamovacia služba Netflix pokračuje vo svojom trende kvalitných kórejských seriálov. Novým prírastkom do tejto skupiny je The Silent Sea, seriál o skupinke astronautov, čeliacich nástrahám vesmíru.

Hrané verzie anime sa zväčša u západného diváka nestretávajú s vrúcnym prijatím. Ak si navyše tvorcovia naložia na plecia pokus sfilmovať jedno z najpopulárnejších anime histórie, ich úloha sa stáva automaticky ešte nevďačnejšia. Netflix sa však na to podujal a na naše obrazovky sa dostala hraná verzia kultového Cowboya Bebop. Ako to dopadlo?

Po Dune prichádza sfilmovanie ďalšej ikony žánru sci-fi. Ako sa podarilo tvorcom preniesť na televízne obrazovky fenomenálne dielo Isaaca Asimova?

Ak ste už nad Star Trekom začali lámať palicu, tak postojte a počkajte s tým! Nový kreslený seriál Prodigy prichádza nielen s prvým 3D spracovaním tohto univerza, ale zároveň so zaujímavými postavami a príbehom pre celú rodinu.

Obľúbená počítačová hra League of Legends vám už neberie dych? Seriál Arcane zasadený do reálií sveta, v ktorých sa táto videohra odohráva, by mohol. Aktuálne totiž jeho prvé časti vypustil do sveta Netflix.

Žeby bol ten nový svet až taký krásny a odvážny? Alebo bol niekdajší slovenský preklad „Koniec civilizácie“ k tejto produkcii presnejší?

Vaše hodnotenia

8HitBoy @HB
10
Geniálna vecička!!! Príbeh nás zoznamuje s partičkou vesmírnych kovbojov/lovcov odmien, vedených flegmatickým sympaťákom Spikeom. Posádka jeho lode Bebop pozostáva z jeho najlepšieho priateľa Jeta, svojskej femme fatale Faye, korgiho Eina a geniálnej mladej hackerky menom Edward. Ich jednotlivé príbehy sú nadupané, seriál nemá prakticky jediné slabé miesto. Poukázať musím aj na brilantný jazzový soundtrack. Aj po vyše 20-tich rokoch je Cowboy Bebop skvelou sériou a pre každého anime maniaka je povinnou jazdou!
Aldeberan @Aldeberan
10
Sen každého scifi fanúšika, splnený, kompletne a dokonale. Predstavte si, že niekto by zobral nabúdchanú zbierku scifi poviedok od TOP autorov našeho obľúbeného žánru, ako napríklad Reynolds alebo Scalzi, sfilmoval, resp. v tomto prípade zanimoval ich a naviac by sa mu to podarilo dokonale. Nuž, presne to sa stalo s LD&R. Antológia 18 animovaných príbehov, väčšina so skvelým príbehom, skvelou až krásnou animáciou, rôznej dĺžky a vyznenia - od vážnych, filozfoických, cez akčné, pulpové až po vyslovene bláznivé a humorné. Každý individuálny diel robilo iné animačné štúdio pod záštitou Davida Finchera (nemusím dúfam predstavovať) a Tima Millera (Deadpool). Pripadá mi, že Fincher a Miller im dali jedinú inštrukciu - musí to byť super. A tú všetky šútdiá naplnili do bodky. Veľkou výhodou LD&R je, že každý zdrojový materiál dostane presne takú dĺžku, ako potrebuje, štýl animácie, ktorý sa k nemu hodí a tón, ktorý sa k nemu hodí. Tým sa odlišuje od antologických seriálov ako napr. Twilight Zone alebo Krajné medze, ktoré sa museli prispôsobovať televíznemu formátum bez ohľadu na to, či námet bol na celovečerný film alebo desaťminútový short. Samozrejme, nájdu sa slabšie kúsky - ale nikto sa nevie zhodnúť na tom, ktoré to sú, takže skôr ide o osobný vkus ako objektívne zakopnutia tvorcov. Pripravte sa na veľa sexu, násilia, bradaviek a húpajúcich sa penisov. Ale však to je od 18+, tak to proste nepúšťajte deťom.
Roland Axenberg @martiner
9
Dokonalá kombinácia nostalgie, atmosféry a príbehu o dospievaní. Prvá a druhá séria super, tretia už tak trochu nasilu, štvrtej sa už úprimne bojím.
xius @xius
8
Netreba sa nechat odradit prvou epizodou. Vsetci su v nej akysi drevenejsi. Dalej je to hutne fantasy, ktore zdatne sekunduje kniham! Oh, valley of plenty...
Stano Lacko @stano
8
Celkovo velmi pekne anime. Pozeratelne, ziadne zvytocne "anime japonske" emocie (ved su tam androidi). Cely cas mi ale vadilo nacasovanie jednej postavy. Nebudem hovorit ktorej, lebo by som spoiloval.