Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Jedno z najúspešnejších a najlepších anime uplynulých rokov sa vracia. Netypický ľúbostný súboj Kaguye a Miyukiho sa dočká už tretej série.

Kultový režisér kultových sci-fi filmov uvádza svoju dokumentárnu mini sériu zameranú na najdôležitejšie témy sci-fi, počas ktorej nám predstavý takmer všetky najzásadnejšie sci-fi filmy a seriály.

Magazín Variety publikoval správu o tom, že Joe Michael Straczynski pripravuje spolu s americkou stanicou CW reštart jeho pôvodného seriálu Babylon 5. Reakcie na túto novinku sú roznorodé. Medzičasom sa k správe vyjadril aj samotný tvorca, JMS.

Dlhoočakávané anime spracovanie šiestej časti legendárnej ságy JoJo's Bizarre Adventure nabralo reálne kontúry. Čo o ňom vieme a čo od neho možno čakať?

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Pripomeňme si pár skvelých kníh, ktoré vyšli v omnoho chladnejšom máji. Prinášame zopár tipov na dovolenkové čítanie :)

Najnovšie recenzie

Hrané verzie anime sa zväčša u západného diváka nestretávajú s vrúcnym prijatím. Ak si navyše tvorcovia naložia na plecia pokus sfilmovať jedno z najpopulárnejších anime histórie, ich úloha sa stáva automaticky ešte nevďačnejšia. Netflix sa však na to podujal a na naše obrazovky sa dostala hraná verzia kultového Cowboya Bebop. Ako to dopadlo?

Ak ste už nad Star Trekom začali lámať palicu, tak postojte a počkajte s tým! Nový kreslený seriál Prodigy prichádza nielen s prvým 3D spracovaním tohto univerza, ale zároveň so zaujímavými postavami a príbehom pre celú rodinu.

Obľúbená počítačová hra League of Legends vám už neberie dych? Seriál Arcane zasadený do reálií sveta, v ktorých sa táto videohra odohráva, by mohol. Aktuálne totiž jeho prvé časti vypustil do sveta Netflix.

Žeby bol ten nový svet až taký krásny a odvážny? Alebo bol niekdajší slovenský preklad „Koniec civilizácie“ k tejto produkcii presnejší?

Džundži Itó, japonský hororový mangaka, je aj u nás známy svojimi dielami ako napríklad Ryby alebo poviedkové Balónky oběšenců. Poďme si však priblížiť jeho majsterstück, opus magnum - hororovú, temnú, šialenú, zvrátenú a deformovaú Špirálu!

Tvorca excelentného THE HAUNTING OF HILL HOUSE a vynikajúceho THE HAUNTING OF BLY MANOR Mike Flanagan prichádza s novým hororovým seriálom. Ako dopadol?

Vaše hodnotenia

Stano Lacko @stano
9
Super seriál. Aktuálne témy prenesené do scifi prostredia. Klišé riešené v prostredí hviednej lode. Super!
Stano Lacko @stano
8
Vyborny seriál, ktorý je plný prekvapení.