Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.JoJo's Bizarre Adventure10,0
2.Čierne zrkadlo10,0
3.Beastars10,0
4.Digimon Adventure:10,0
5.Pokémon10,0

Najnovšie články

Január 2023 je úspešne za nami a hoci sa mnohé vydavateľstvá ešte len rozbiehajú, už teraz dorazilo na trh pár noviniek, ktoré sa oplatí čítať. Výber z tých pre nás najzaujímavejších Vám prinášame v nasledujúcom zozname :)

Ak ste premeškali naše vysielanie scifi.skonov naživo, máte možnosť si ho pozrieť zo záznamu na našom YouTube kanáli. Tešiť sa môžete nielen na zaujímavé rozhovory s autormi kníh a komiksov ale aj informáciami zo zákulisia kreatívneho priemyslu a pár tvorivých dielní.

Novinky o tretej sérii Love, Death + Robots

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Zopár noviniek o chystanej štvrtej sérii Stranger Things.

Na net dorazil trailer na spin off The Boys: Diabolical! Osem príbehov animovaných rôznym štýlom bude rozprávať príbeh rôznych postáv zo sveta The Boys a tým ho rozširovať o náhľady z iných uhlov.

Najnovšie recenzie

Máte chuť na kvalitnú sci-fi ako vystrihnutú z diel Lema alebo Asimova? Pozrite si Exception! Budete sa baviť.

Po päťdesiatich rokoch spánku bol z kameňa opäť oslobodený Opičí kráľ. Novozélandská adaptácia pôvodného japonského seriálu sa snaží osloviť nielen mladé publikum, ale zároveň vzbudiť nostalgické pocity v detských srdciach dospelých. A veru, darí sa jej to na jednotku!

Počas horúceho leta vyšiel na Netflixe anime novinka Cyberpunk: Edgerunners, ktorá vychádza z videohry Cyberpunk 2077 od poľského štúdia CD Projekt RED. Už v samotných traileroch sme dostali nálož akcie a silného príbehu uprostred megalomanskej budúcnosti, ale bol to iba zlomok z toho, čo nám ponúka samotný seriál. A ten je skutočná bomba.

U príbehov z mysle mangaku, ktorého poznáme len pod prezývkou One, sme zvyknutí na bláznivé zápletky a sympatických, mimoriadne flegmatických a zároveň extrémne silných hlavných hrdinov. Presne do tohto archetypu spadá mladý Šigeo, známy pod prezývkou Mob. Čo prináša tretia séria jeho dobrodružstiev?

Tretia séria s bandou outsiderov, ktorí sa rozhodli postaviť výrazne silnejšiemu zlu, je tu!

Po rôznych, viac či menej podarených experimenotoch typu Enterprise, Discovery či Picard, sa Star Trek po takmer dvadsiatich rokoch vracia ku svojim koreňom.

Vaše hodnotenia

Rasťo L. @archer
9
12 sezón zábavy. Popkultúrne odkazy na úplne všetko. A občas sa tam ukáže aj Wesley Crusher.
8HitBoy @HB
7
Celkom podarená variácia na klasické príbehy Holmesa a Watsona, zasadená v imaginárnej steampunkovej krajine. Holmesom je tu drobná loli slečinka menom Victorique de Blois, ktorá žije v knižnici a neustále len fajčí fajku a rieši prípady vrážd. Je to zábava, ale mohlo a malo to byť lepšie. Rámcový dej je zaujímavý a finále je takmer výborné, ale jednotlivé prípady sú miestami až príliš stupídne a keď ich dokážete vyriešiť sami doma pred obrazovkou tak za 5 minút, ťažko seriálu uveríte, ako geniálna a jedinečná Victorique je. Čo by azda nevadilo, keby to nebola hlavná pointa seriálu. Škoda. Dobré, ale nie výborné.
xius @xius
9
Chokity? Chokity-Poo! ...prevela som sa smial, do Mooncakea som sa uplne zatoto a nerozumiem kritikam, ktore sa vyvrsuju na Garym. Vyrovnalo sa to Rickovi a Mortymu, hoc stylovo to je predsa len nieco ine.