portál

Seriály

Seriálová sekcia scifi.sk prináša zoznamy, novinky, diskusie, recenzie a minirecenzie seriálov zo sveta fantastiky. Ak máš novinku o ľubovoľnom seriáli, ktorú by si chcel vidieť v magazíne scifi.sk alebo v tejto sekcii, stačí ju pridať v sekcii pridaj.

Ministerstvo času – fantasy a la española

Ministerstvo času – fantasy a la española

YaYa

V najbližšom čase by sme na scifi.sk chceli venovať pár článkov európskej fantastike. Začíname v Španielsku, kde pred pár rokmi začali vysielať veľmi zábavný seriál o cestovaní v čase.

Prvé dojmy z novej Doktorky

Prvé dojmy z novej Doktorky

YaYa

Pred niečo vyše rokom šokovali tvorcovia seriálu Doctor Who svojich priaznivcov správou, že nasledujúcou reinkarnáciou ich obľúbeného mimozemšťana bude žena. Túto nedeľu sme si po dlhom čakaní mohli konečne pozrieť, ako to vyzerá v praxi. Pozor, recenzia miestami obsahuje priam nehorázne spoilery ;)

DISENCHANTMENT - krásna a naliata

DISENCHANTMENT - krásna a naliata

B.T. Niromwell

Kde sa vzal, tu sa vzal, vyskočil na náš ďalší animovaný seriál, nejde však o politickú satiru či sondu do americkej rodinky z predmestia. Disenchantement si „ujíždí“ na vlne fantasy seriálov.

Dva roky po tom, ako stanica Showtime nečakane zrušila Penny Deadful, sa tento seriál vracia naspäť. Pripravte sa však, že bude iný, ako si pamätáte!

Nový seriál od Netflixu vás vtiahne do starovekej Kórey ohrozovanej zombie.

V najbližšom čase vznikne prequelová séria filmu Rogue One: A Star Wars Story, pričom pôjde o samostatný príbeh postavy Cassiana Andora, ktorú si zahrá Diego Luna.

Počas tejto epizódy, ktorá vyjde v polovici decembra, bude Sabrina Spellmanová a sabat čarodejníc oslavovať zimný slnovrat.

Máte v seriály Hra o tróny obľúbenú postavu? A ešte žije? Ak áno, v tom prípade sa radíte medzi tých šťastnejších.

Minirecenzie

Chapter Four: Witch Academy

Oproti predchádzajúcim dielom sa začína viac prejavovať Sabrinina bipolarita, jej protiváha voči Noci.

Chapter Three: The Trial of Sabrina Spellman

Myslím, že tento diel je zvratom v sérii. Konečne.

Chapter Two: The Dark Baptism

Temná stránka seriálu je čím ďalej tým výraznejšia. Oproti pôvodnému seriálu nemá svoj komendiálny podtón a pôvodný Salem mi chýba.

Chapter One: October Country

Pomalý rozbeh ale temnejšie stvárnenie ako originálny seriál. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie.

SFDB Seriály

SFDB je srdce scifi.sk - databáza filmov, seriálov, ság, ich rôznych odnoží a ďalších objektov... ak v nej nenájdeš to, čo hľadáš, vieš to do nej dokonca pridať aj ty a tak ju spraviť ešte lepšiu!