Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.JoJo's Bizarre Adventure10,0
2.Pokémon10,0
2.Beastars10,0
2.Čierne zrkadlo10,0
2.Kovboj Bebop10,0

Najnovšie články

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Pripomeňme si pár skvelých kníh, ktoré vyšli v omnoho chladnejšom máji. Prinášame zopár tipov na dovolenkové čítanie :)

To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Troška sme sa síce zdržali, to ale nič neznamená. Prinášame vám pár tipov na čítanie a podľa nás tie najlepšie knihy za mesiac apríl ;)

Minulý týždeň sme oslávili Alien Day a pri tejto príležitosti sme sa spolu s našimi hosťami rozprávali o legendárnej frančíze.

Tento týždeň opäť pokračujú všetky naše streamovacie seriály. Okrem toho už môžete bodovať súťažné diela Fantastickej poviedky.

Najnovšie recenzie

Uplynulá sezóna na poli anime nám priniesla aj nový kúsok z mysle Natsume Akatsukiho, autora kultovej série Konosuba. Stoja Combatants Will Be Dispatched za to?

Streamovacia služba Netflix na naše obrazovky priniesla netradičný animovaný seriál, pochádzajúci z exotických Filipín. O čom je príbeh tajomnej Alexandry Trese?

Thajský seriál Girl from Nowhere sa stal jednou z najnovších senzácií streamovacej služby Netflix. O čom vlastne je príbeh tajomnej Nanno a čo od neho môžete očakávať?

Seriál, na ktorí fanúšikovia čakali už dlhé mesiace, sa nám konečne predstavil prvou epizódou. My sme sa na ňu tešili a s radosťou konštatujeme, že sme neostali sklamaní. Čo nás teda v tejto minisérii čaká?

Seriál Stranger Things si od svojho vzniku získal množstvá verných fanúšikov a teší sa kultovému statusu. Nie je preto prekvapivé, že na motívy tohto príbehu začali vznikať viaceré romány, ktoré dokresľujú udalosti seriálu, prípadne ich ukazujú z doposiaľ nespomínaných uhlov pohľadu. Jedným z nich je aj román Runaway Max, ktorý vyšiel tohto roku v českom preklade.

Láska, smrť a roboti v čase cholery - krátka story o tom, ako druhá séria populárneho seriálu prežila epidémiu covidu. Trochu kritickejší pohľad na druhú sériu netflixáckej antológie.

Vaše hodnotenia

Stano Lacko @stano
10
Jednoznačne najlepší seriál ever. Nie témou, ale spracovaním, vyváženosťou, prekvapením, absolútnou nepredvídanosťou, čo sa bude diať ďalej. Mega!
Alexander Schneider @alex
8
Dystopické anime s veľmi precíznou, hoci jednoduchou kresbou a veľmi peknou animáciou. Hlavným ťahúňom je tu ale vykreslenie vzťahu oboch hlavných hrdinov, ktorý je veľmi jemne okorenený šonen-ai, ale nikdy tento aspekt nestrká divákovi pred oči. Rovnomerný rozprávačský rytmus a vynikajúce finále robí z tohto 11-dielneho seriálu ozajstnú pochúťku. Ak Vás post-apo dystópie deprimujú, radšej dajte od toho ruky preč.
Stano Lacko @stano
8
Perfektná detektívka (ako asi všetky dobré scifi). PResunutie mysle do čipu mimozenskej technológie tak zmenilo ľudstvo, že sa tak prehĺbili rozdiely medzi bohatými a chudobnými, že vytvorilo skupinu mega boháčov, ktorí sa stali nesmrteľnými a nedosktuteľnými. A bingo, máme zápletku.
xius @xius
9
Star Trek: Orville je plny nostalgie a neviem nanho povedat zle slovo. Hej, je to nemoderne epizodicke, plne pozitivnej buducnosti a ma to aj kopec hlupych gagov, ale! Cele to az podozrivo funguje uz od uplne prvej epizody a ak potrebujete dalsi ST shot, tuto, toto si pustte!