Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.JoJo's Bizarre Adventure10,0
2.Čierne zrkadlo10,0
3.Beastars10,0
4.Kovboj Bebop10,0
5.Pokémon10,0

Najnovšie články

Novinky o tretej sérii Love, Death + Robots

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Zopár noviniek o chystanej štvrtej sérii Stranger Things.

Na net dorazil trailer na spin off The Boys: Diabolical! Osem príbehov animovaných rôznym štýlom bude rozprávať príbeh rôznych postáv zo sveta The Boys a tým ho rozširovať o náhľady z iných uhlov.

Na internete sa objavilo prvých pár fotiek z chystaného Amazon seriálu Lord of the Rings: The Rings of Power.

Predtým, než nadobro uzavrieme rok 2021, ohliadnime sa a vzdajme úsctu tým, ktorý nás minulý rok navždy opustili. Nech odpočívajú v pokoji :(

Najnovšie recenzie

Tretia séria s bandou outsiderov, ktorí sa rozhodli postaviť výrazne silnejšiemu zlu, je tu!

Po rôznych, viac či menej podarených experimenotoch typu Enterprise, Discovery či Picard, sa Star Trek po takmer dvadsiatich rokoch vracia ku svojim koreňom.

Streamovacia služba Netflix pokračuje vo svojom trende kvalitných kórejských seriálov. Novým prírastkom do tejto skupiny je The Silent Sea, seriál o skupinke astronautov, čeliacich nástrahám vesmíru.

Hrané verzie anime sa zväčša u západného diváka nestretávajú s vrúcnym prijatím. Ak si navyše tvorcovia naložia na plecia pokus sfilmovať jedno z najpopulárnejších anime histórie, ich úloha sa stáva automaticky ešte nevďačnejšia. Netflix sa však na to podujal a na naše obrazovky sa dostala hraná verzia kultového Cowboya Bebop. Ako to dopadlo?

Po Dune prichádza sfilmovanie ďalšej ikony žánru sci-fi. Ako sa podarilo tvorcom preniesť na televízne obrazovky fenomenálne dielo Isaaca Asimova?

Ak ste už nad Star Trekom začali lámať palicu, tak postojte a počkajte s tým! Nový kreslený seriál Prodigy prichádza nielen s prvým 3D spracovaním tohto univerza, ale zároveň so zaujímavými postavami a príbehom pre celú rodinu.

Vaše hodnotenia

8HitBoy @HB
10
Dám 10, aj keď to nie je čistá desiatka kvôli viacerým problémom, ktoré s týmto novým spracovaním Digimonov mám. Berte to teda skôr ako hodnotenie celého franchiseu. Digimon má mimoriadne zaujímavý svet, dospelejší a krutejší než Pokémoni. Rovnako aj ich anime seriály sú podľa mňa oveľa lepšie ako pokémonské. Škoda, že u nás nikdy ošiaľ okolo digimonov ani nedostal šancu vypuknúť. Digimoni sú skvelí, zaujímaví, zábavní a témami veľmi dospelí. Zbožňujem ich.
Roland Axenberg @martiner
7
Seríálová, trochu farebnejšia a optimistickejšia verzia hillcoatovej Cesty. Niekedy je ten bizár ešte väčší ako sa môže zdať podľa podoby hlavného hrdinu - juvenilné arkádové komando, svišť?!, kôň, dvojmetrový nemotorný černoch ručne likvidujúci skupinu po zuby ozbrojených chlapíkov, proste vidno, že je to podľa komiksu kde je miera fantázie niekde inde ako v bežnom tv seriály. Vyložene mi to ale nevadilo a celkom som si to užíval. Totálne zbytočný bol len otravný voiceover.
Roland Axenberg @martiner
9
Kórejský seriálový klenot a zároveň ultimátna psychologická štúdia na tému čo všetko je schopný urobiť človek pre peniaze, no aj vlastné prežitie. Geniálne postavy, napätie, ktoré by sa dalo doslova krájať nožom, prekvapivé odhalenia a minimum hluchých miest.
Tomáš Šamaj @Shaman
9
Roland Axenberg @martiner
4
Po prvej sérii hodnotím ako epic fail, premárné milióny a hlavne premárnenú šancu byť sci-fi verziou Hry o tróny. Namiesto toho sme sa dočkali tuctového young adult výplachu, kde namiesto politických intríg a globálnych výziev riešime osobné problémy jednotlivých nesympatických postáv. Seriál si namiesto detailného opisu psychohistórie a riešenia politických nuansí vymýšľa vlastné dejové línie, ktoré nemajú s predlohou nič, alebo takmer nič spoločné a tých pár scén s Hari Seldonom to z biedy nevytrhne.