Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Dlhoočakávané anime spracovanie šiestej časti legendárnej ságy JoJo's Bizarre Adventure nabralo reálne kontúry. Čo o ňom vieme a čo od neho možno čakať?

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Pripomeňme si pár skvelých kníh, ktoré vyšli v omnoho chladnejšom máji. Prinášame zopár tipov na dovolenkové čítanie :)

To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Troška sme sa síce zdržali, to ale nič neznamená. Prinášame vám pár tipov na čítanie a podľa nás tie najlepšie knihy za mesiac apríl ;)

Minulý týždeň sme oslávili Alien Day a pri tejto príležitosti sme sa spolu s našimi hosťami rozprávali o legendárnej frančíze.

Najnovšie recenzie

Uplynulá sezóna na poli anime nám priniesla aj nový kúsok z mysle Natsume Akatsukiho, autora kultovej série Konosuba. Stoja Combatants Will Be Dispatched za to?

Streamovacia služba Netflix na naše obrazovky priniesla netradičný animovaný seriál, pochádzajúci z exotických Filipín. O čom je príbeh tajomnej Alexandry Trese?

Thajský seriál Girl from Nowhere sa stal jednou z najnovších senzácií streamovacej služby Netflix. O čom vlastne je príbeh tajomnej Nanno a čo od neho môžete očakávať?

Seriál, na ktorí fanúšikovia čakali už dlhé mesiace, sa nám konečne predstavil prvou epizódou. My sme sa na ňu tešili a s radosťou konštatujeme, že sme neostali sklamaní. Čo nás teda v tejto minisérii čaká?

Seriál Stranger Things si od svojho vzniku získal množstvá verných fanúšikov a teší sa kultovému statusu. Nie je preto prekvapivé, že na motívy tohto príbehu začali vznikať viaceré romány, ktoré dokresľujú udalosti seriálu, prípadne ich ukazujú z doposiaľ nespomínaných uhlov pohľadu. Jedným z nich je aj román Runaway Max, ktorý vyšiel tohto roku v českom preklade.

Láska, smrť a roboti v čase cholery - krátka story o tom, ako druhá séria populárneho seriálu prežila epidémiu covidu. Trochu kritickejší pohľad na druhú sériu netflixáckej antológie.

Vaše hodnotenia

HB @HB
10
Dám 10, aj keď to nie je čistá desiatka kvôli viacerým problémom, ktoré s týmto novým spracovaním Digimonov mám. Berte to teda skôr ako hodnotenie celého franchiseu. Digimon má mimoriadne zaujímavý svet, dospelejší a krutejší než Pokémoni. Rovnako aj ich anime seriály sú podľa mňa oveľa lepšie ako pokémonské. Škoda, že u nás nikdy ošiaľ okolo digimonov ani nedostal šancu vypuknúť. Digimoni sú skvelí, zaujímaví, zábavní a témami veľmi dospelí. Zbožňujem ich.
cyberstorm @cyberstorm
9
Po prvých dvoch častiach opatrných 90%. Zatiaľ výborné. Jasné, sú tam asi nejaké drobné prechmaty, ale žiadne výrazné vybočenia z kontinuity (dokonca v druhej časti narážka na Stargazer?). Picard v Patrickovom podani je rovnako charizmatický ako za svojich mladších čias a hoc tomu chýba utopistický Rodenberryho náhľad, stále je to Trek. Uvidíme ako ďalej, no zatiaľ maximálna spokojnosť :)
Stano Lacko @stano
10
Tak perfektné spracovanie plné sarkazmu, zvratov, lásky, odhodlania, akcie a hlavne tých komických momentov som už dlho nevidel. Pre mňa absolútna pecka.
Stano Lacko @stano
7
Prvá séria super sranda. Škoda, že to nemá takmer žiaden fantastický motív, hoci na konci tam predsa len fyzikálno - časovo zaujímavo zamotalo. Určite sa oplatí pozrieť. Vzhľadom k stránke scifi.sk dávam 7, inde by som dal 9 alebo 10.