array(3) { [0]=> int(1) [1]=> int(2) [2]=> int(3) } array(3) { [0]=> int(0) [1]=> int(1) [2]=> int(2) } NULL array(3) { [0]=> int(1) [1]=> int(2) [2]=> int(3) }

array(3) { [0]=> int(1) [1]=> int(2) [2]=> int(3) } array(3) { [0]=> int(0) [1]=> int(1) [2]=> int(2) } int(3) array(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(2) } Seriály - scifi.sk - Slovenský portál sci-fi, fantasy, mystery a hororu

Seriály

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie knihy

Najnovšie články

Ani Zaklínač neušiel pozornosti autorov tvoriacich tzv. Honest trailery. Hoc má Zaklínač za sebou len jednu sériu, aj tak bolo z čoho vyberať.

Pomaličky končíme. Nech sa páči, najlepšie fantastické seriály za minulý rok.

Šiesta séria Fear the Walking Dead na stanici AMC uvedie nielen nové postavy, ale presunie niektoré ďalšie z pozadia do popredia. O koho sa bude jedná?

Deviata séria American Horror Story ani nestihla poriadne skončiť a o desiatej sa už búrlivo diskutuje.

V decembrovej rubrike sa Jurko Malíček venuje pôvodným dielam, ich adaptáciám do seriálovej a filmovej podoby, lebo - povedzme si pravdu - nie stále je to správne a vďačné rozhodnutie... a málokedy má pôvodný autor či autorka možnosť sa voči týmto mrzačeniam ohradiť alebo im zabrániť.

2019 sa nám končí a to znamená jednu vec. Spätný pohľad na anime, ktoré boli za posledný rok odvysielané. Napriek občasným výkrikom, že médium upadá sme tu aj tentokrát mali kvantum skvelých šou. Nie len pokračovania epických ság, ktoré nás zabávajú už roky, ale aj desiatky úplných noviniek, ktoré si získali svojich fanúšikov po celom svete. Bez obáv si dovolím tvrdiť, že v roku 2019 si našli fanúšikovia anime seriál, poprípade seriály, ktoré sa zaisto zapíšu do ich top 10. Tento rok bol jednoducho povedané SUPER.

Najnovšie recenzie

Po takmer dvadsiatich rokoch sme sa dočkali seriálu, ktorý pokračuje v chronológii filmového a televízneho Star Trek univerza a po nepodarených prequelových experimentov tak prichádza napraviť renomé Star Treku najcharizmatickejší kapitán lode Enterprise.

Na Netflix vrazila druhá séria Altered Carbon. Poďme sa na ňu pozrieť trocha bližšie!

Star Wars hody pokračujú. Po rozpačito prijatej Epizóde IX prichádza napraviť renomé Star Wars nový seriál z prostredia tohto univerza - príbeh nájomného lovca odmien, odohrávajúci sa zhruba päť rokov po páde Impéria, niekde v okrajových sústavách, mimo autority Novej republiky.

Nedávno som sa za pomerne krátky čas dostala k dvom príbehom, ktorých základné zápletky sa dosť podobali. A keďže jeden z nich som mala za úlohu zrecenzovať, rozhodla som sa zároveň sa pozrieť aj na ten druhý.

Dobrá znamení (Good Omens) z produkce Amazon Prime jsou velkorozpočtovou podívanou, která zahřeje srdce každého fanouška, jenž má doma stejnojmenný ohmataný svazek. S jistým odstupem ale zůstává pachuť na jazyku – nezasloužila si tahle geniální, vrchovatá porce zábavy lepší převedení na obrazovku?

Good Omens alebo Dobré znamenia sú spoločným výtvorom fantasy velikánov Neila Gaimana a Terryho Pratchetta. Druhý zo spomenutých autorov si za svoj prínos pre literatúru zaslúžil pasovanie na rytiera. Štvorlístok by sa s ním určite rád odfotil. Obaja autori majú na konte mnohé úspešné tituly, z ktorých sme už mali možnosť vidieť aj sfilmované verzie.

Vaše hodnotenia

kAnYs @kanys
9
Wow. Just... wow. Sci-fi/fantasy antologicky serial od Netflixu. Vinikajuca kvalita. 18+.
Juraj Kardoš @chufue
10
Alexander Schneider @alex
8
Dystopické anime s veľmi precíznou, hoci jednoduchou kresbou a veľmi peknou animáciou. Hlavným ťahúňom je tu ale vykreslenie vzťahu oboch hlavných hrdinov, ktorý je veľmi jemne okorenený šonen-ai, ale nikdy tento aspekt nestrká divákovi pred oči. Rovnomerný rozprávačský rytmus a vynikajúce finále robí z tohto 11-dielneho seriálu ozajstnú pochúťku. Ak Vás post-apo dystópie deprimujú, radšej dajte od toho ruky preč.
cyberstorm @cyberstorm
8
Máte radi space operu? A Futuramu? A Ricka and Mortyho? A čo tak to všetko zmiešať dohromady, pridať relatívne slušný príbeh, humor, skvelé charaktery...pretrepať, nemiešať a podávať! Skvelé! Aj keď musím uznať, že toto sa za trizva jednoducho pozerať nedá :D 8,5/10