spacenews

Fantastická poviedka
4.
kolo
Po 3 mesiacoch sme sa dočkali záberov z nového anime, ktoré adaptuje pôvodnú Shaman King mangu.
Americká autorka fantasy Erin Morgenstern už dávno nie je pre fanúšikov neznámym menom. Po románe Nočný cirkus, ktorý sa stretol s prevažne veľmi pozitívnymi recenziami prichádza vydavateľstvo Lindeni s jej ďalším dielom menom Bezhviezdne more. Aké teda Bezhviezdne more je? Spolu so mnou sa naň pozrela aj naša nová redaktorka Anička.
13.09.2020 17:26 HB Magazín - Recenzie 0
Trailer na najočakávanejší sci-fi film roku je vonku. Aké sú naše dojmy?
+ porovnanie s prvým spracovaním Dune z roku 1984 od Davida Lyncha
10.09.2020 8:33 Roland Axenberg Magazín - Video 1
Po necelom roku prišiel anime hit minulého roka Kaguya-sama Love is War s druhou sériou. Vyrovnala sa fantastickej prvej sérií, alebo doplatila na privysoké očakávania fanúšikov? Spolu s Lucy sme sa jej pozreli na zúbok!
07.09.2020 18:40 HB Magazín - Recenzie 0
Cenami ovenčená detektívka od autora románu Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye
05.09.2020 16:40 Thessaly Magazín - Recenzie 0
Letná anime sezóna je v plnom prúde a síce tu máme zopár noviniek, dá sa povedať, že v pozornosti divákov sú na prvom mieste sequely. Ako je na tom ale redakcia scifi.sk?
Rozhodli sme sa podeliť s vami o pár seriálov, ktoré si toto leto získali svojimi prvými epizódami našu pozornosť, poprípade o najväčšie sklamania.
Knižná trilógia Ransoma Riggsa o neobyčajných deťoch a ich guvernantke slečne Peregrinovej má mnoho šťavnatých prívlastkov. Od prirovnania k moderným knižným X-menom, cez istú paralelu s Harrym Potterom pre -násťročných, až po dobrodružné putovanie fantastickým svetom na štýl Percyho Jacksona, Železného druida i kroník Narnie. Chválospevom sa nešetrí. Nakoniec, kto by nebol zvedavý na príbeh, v ktorom ožívajú staré kabinetky, neobyčajnosť je výsadou a cestovanie v čase nikdy nebolo jednoduchšie?
04.09.2020 13:14 Veronika Magazín - Recenzie 0
Guy Gavriel Kay je autor známy predovšetkým (ne)fantasy dielami, ktoré sa odohrávajú v prostrediach veľmi podobným rôznym epochách nášho sveta a väčšinou v nich úplne absentujú magické elementy. Jeho literárny debut sa však od jeho súčasnej tvorby líši. Trilógia s názvom Fionavarská tapiséria je totiž napísaná v tolkienovom duchu.
03.09.2020 19:00 Dearon Magazín - Publicistika 0
Po siedmich rokoch sme sa konečne dočkali pokračovania kultovej hry The Last of Us. Naplní však očakávania fanúšikov?
02.09.2020 17:38 Thessaly Magazín - Recenzie 0