B.T. Niromwell

Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Info

Prezývka Niromwell
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 18.10.2021
E-mail: takacova.b@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 420
Články: 114
Poviedky: 36

Zbierka - ponúka

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vakcína
Trochu si nás ponaťahoval, kto bude mať praudu, a napokon si to veľmi dobre neprvoplánovo uhral.
26.09.2021 10:05:13

Výhodná kúpa
Už len prvá veta je dosť dobrý fantastický prvok :D Pre mňa bola posledná veta dobrá bodka, dodala pointe odhalenej vo vysvetľovacom bloku údernosť. Inak ale veľmi hravý, čítavý štýl a hurá, fantastické spracovanie témy.
26.09.2021 09:59:36

Amulet
Vemľi sa mi páči, že si vytvorila zaujímavú pointu bez toho, aby bola vtipná alebo tragická, takže po prečítaní mal človek dobrý pocit zadosťučinenia, hoci sme sa k nemu dostávali pomerne dlho. Inak je to štandardne napísané veľmi zručne.
26.09.2021 09:40:04

Posledná uspávanka
Maľuješ tu veľmi pekné obrazy. Štýl rozprávania rozhodne hrá prím, už len naozaj domyslieť, ako bolo spomenuté, odkiaľ tie schopnosti prišli, amok by mohol fungovať jednorazovo, ale aby zvládla riadnu vyvražďovačku, chcelo by to čosi presvedčivejšie. Páčilo sa mi, že na rozdiel od mnohých iných poviedok tohto kola si tému trochu otočila a nešlo o záchranu dieťaťa. Inak pozor na môj-svoj.
26.09.2021 09:27:43

Žena z rodu Tchuanov
Veľké obludy sú kúl, to ja môžem. Kvitujem, že si sa nezaoberal opisom Trotera, v texte lepšie funguje čitateľova predstavivosť ako opisy. Jediné, čo tomu chýba, je, aby sa dej nedostal do plochej roviny prežijem-neprežijem, ešte nejaký malý twist, aby to bolo skvelé.
26.09.2021 09:14:16

Minirecenzie

8
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.
6
Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.
10
Grécka mytológia je odjakživa jedným z mojich obľúbených námetov. Keď sa k tomu ešte pridá čítavý, hravý jazyk, nový pohľad na známe osobnosti a udalosti a dotoho riadna dávka mágie, nie je sa čo čudovať, že som sa z tejto knižky veľmi tešila. Kirké je okrem iného sonda do života človeka a jeho prežívania najjednoduchších životných okamihov až po tie najneobyčajnejšie. Zaujímavo a účinne kombinuje všeobecný prehľad čiatteľa, ktorá zapája do budovania príbehu, a popritom vám rozšíri obzory. Táto knižka má všetko, okrem zbytočného pátosu!
9
Táto kniha je predovšetkým známa vďaka svojej silnej myšlienke, no podľa mňa tu jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Obsah je silný, až prisilný, ponurý, surovo naturalistický, ale autor nestavil všetky svoje karty len na dej, sám o sebe dosť šokujúci, aby zaujal. Čítala som knihu v českom preklade a mix ruštiny, angličtiny a češtiny bol natoľko famózny, že ma to doteraz fascinuje. Ťažko to k hocičomu porovnať.
8
Musím povedať, že najmä prvá časť knihy bola veľmi dobre napísaná, vyslovene krásne. Príbeh je romantický, pomerne klasický, no zároveň vo svojej klasickosti originálny. Čo by som ale vyzdvihla na tejto knihe najviac sú veľmi triezve a povzbudzujúce myšlienky, ktoré ju pretkávajú od začkiatku do konca. Príbeh je, ako romantické príbehy bývajú, občas pekný, občas dramatický, občas zbytočne dramatický, niekedy sa s postavami stotožníte, niekedy máte pocit, že by ste ich prefackali, ale vo väčšine prípadov to vždy zachráni triezvosť a láskavosť autorky, ktorá sa na svoje postavy pozerá a dozerá na nich ako na svoje dietky.

Poviedky

Strážca

PNP

4 komentárov

Vrak

PNP

3 komentárov

Prievozník

Cháron bol na jednej strane veľmi súcitný. na strane druhej prieberčivý. Už sa rozprával s veľa, veľa, veľa, veľa, veľa, veľa, veľa dušami, čo prešli hranicou nemrtvych, no iba málo z nich sa zdalo ...

9 komentárov