B.T. Niromwell

Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Info

Prezývka Niromwell
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 28.11.2022
E-mail: takacova.b@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 514
Články: 134
Poviedky: 46

Zbierka - ponúka

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Fantastická poviedka - piate (neanonymné) kolo roku 2022 - bodujte do konca mesiaca!
Prepáč, prišla, omylom som dala dvakrát Arceyho namiesto teba.
01.11.2022 14:01:34

Nevinná
Takže názov je vlastne spoiler, ešte že som si ho prečítala ako posledný :D No toto je už o dosť komplikovanejší príbeh ako v ostatných poviedkach, zostavený z veľmi dobrých nápadov ako stroje verzus démoni, rozmliaždená hlavička ako vysvetlenie Tekvičáka, upaľovanie obety. Dostávame sa tu potom aj k problémom, ltoré zložitejšie príbehy mávajú, napríklad ako to môžu byť traja najlepší veteráni, keď svoju úlohu konzistentne nie sú schopní splniť.
30.10.2022 21:32:51

Zvonár
Páči sa mi nápad so zvonárom, veľmi atmosferické, škoda, že tam necengal viac, ale jasne, že pri PNP sa asi oveľa viac nedalo. Pri nedialogických pasážachmi občas prišlo, akoby sa veci diali trochu z rýchlika, akoby mi niekto len prerozprával obsah alebo som čítala tiráž, čo ttochu uberalo napätie, napr. na začiatku, ked spadla do vody. Žiadalo by sa mi to tam rozpísať trochu akčnejšie.
30.10.2022 21:24:15

Milosrdenstvo
Zišlo by sa to ešte trochu prebehnúť a upraviť po jazykovej stránke, ale to je PNP bežné. Inak je to celkom pekne vystavané, tie zátvorky tomu dodávajú takú dvojznačnosť a pôsobí to mysteriózne, len mám z tohotaký zvedavý pocit, že chcela by som presne vedieť, kto bol ten chlapík zač. Inak sa mi ten štýl veľmi páči, strohý, ale úderný.
30.10.2022 21:16:32

Poslední
Mne to veľmi rezalo. Nápad je úplne krásny a šialený, aj s tým požičiavaním, aj s tým pomalým posúvaním sa k absolútnej nehybnosti. Myslím, že v tomto prípade je celkom dobre, že sa nejde do detailov či väčších vysvetľovačiek, lebo čosi také zvláštne sa dá naozaj vysvetliť len pár vetami :D
30.10.2022 21:11:37

Minirecenzie

8
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.
6
Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.
10
Grécka mytológia je odjakživa jedným z mojich obľúbených námetov. Keď sa k tomu ešte pridá čítavý, hravý jazyk, nový pohľad na známe osobnosti a udalosti a dotoho riadna dávka mágie, nie je sa čo čudovať, že som sa z tejto knižky veľmi tešila. Kirké je okrem iného sonda do života človeka a jeho prežívania najjednoduchších životných okamihov až po tie najneobyčajnejšie. Zaujímavo a účinne kombinuje všeobecný prehľad čiatteľa, ktorá zapája do budovania príbehu, a popritom vám rozšíri obzory. Táto knižka má všetko, okrem zbytočného pátosu!
9
Táto kniha je predovšetkým známa vďaka svojej silnej myšlienke, no podľa mňa tu jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Obsah je silný, až prisilný, ponurý, surovo naturalistický, ale autor nestavil všetky svoje karty len na dej, sám o sebe dosť šokujúci, aby zaujal. Čítala som knihu v českom preklade a mix ruštiny, angličtiny a češtiny bol natoľko famózny, že ma to doteraz fascinuje. Ťažko to k hocičomu porovnať.
8
Musím povedať, že najmä prvá časť knihy bola veľmi dobre napísaná, vyslovene krásne. Príbeh je romantický, pomerne klasický, no zároveň vo svojej klasickosti originálny. Čo by som ale vyzdvihla na tejto knihe najviac sú veľmi triezve a povzbudzujúce myšlienky, ktoré ju pretkávajú od začkiatku do konca. Príbeh je, ako romantické príbehy bývajú, občas pekný, občas dramatický, občas zbytočne dramatický, niekedy sa s postavami stotožníte, niekedy máte pocit, že by ste ich prefackali, ale vo väčšine prípadov to vždy zachráni triezvosť a láskavosť autorky, ktorá sa na svoje postavy pozerá a dozerá na nich ako na svoje dietky.