B.T. Niromwell

Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Info

Prezývka Niromwell
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 1.08.2021
E-mail: takacova.b@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 405
Články: 111
Poviedky: 34

Zbierka - ponúka

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
Pre tých, čo včera nestihli priamy prenos, som do textu doplnila link na video - vyhásenie začína v 6 hodine: https://www.twitch.tv/videos/1 089362759
18.07.2021 10:57:29

Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
Dakujeme a držíme palce :) Ako tipy sú platné aj komentáre pod týmto článkom.
15.07.2021 18:55:48

Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
V sobotu vyhlásime na našom cone (viac info tu: https://www.scifi.sk//scifisko n/) výsledky tretieho kola výzvy Fantastická poviedka. A ako ste si mohli v ostatnom čase všimnúť, my v redakcii sme na rôznych výzvach a súťažiach závislí. Vyzývame vás teda znova - z ľudí, ktorí uhádnu víťaza FP, vyžrebujeme jedného, čo dostane knižku. Príliš ľahké? Pokúste sa o hetrik! Uhádnite prvé tri miesta a dostanete knižky tri!
15.07.2021 11:08:59

Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
Pravidlá nezakazujú pridanie viac ako jednej poviedky a čo pravidlá nezakazujú, to povoľujú :)
08.07.2021 11:31:48

Vrak
Nuž, Boris Vian sa môže vypchať :D Musím uznať, že to malo svoje čaro, ale zároveň je to vec, ktorej svedčí len takýto malý rozsah, aby sa z toho nestal balast.
20.06.2021 16:45:09

Minirecenzie

8
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.
6
Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.
10
Grécka mytológia je odjakživa jedným z mojich obľúbených námetov. Keď sa k tomu ešte pridá čítavý, hravý jazyk, nový pohľad na známe osobnosti a udalosti a dotoho riadna dávka mágie, nie je sa čo čudovať, že som sa z tejto knižky veľmi tešila. Kirké je okrem iného sonda do života človeka a jeho prežívania najjednoduchších životných okamihov až po tie najneobyčajnejšie. Zaujímavo a účinne kombinuje všeobecný prehľad čiatteľa, ktorá zapája do budovania príbehu, a popritom vám rozšíri obzory. Táto knižka má všetko, okrem zbytočného pátosu!
9
Táto kniha je predovšetkým známa vďaka svojej silnej myšlienke, no podľa mňa tu jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Obsah je silný, až prisilný, ponurý, surovo naturalistický, ale autor nestavil všetky svoje karty len na dej, sám o sebe dosť šokujúci, aby zaujal. Čítala som knihu v českom preklade a mix ruštiny, angličtiny a češtiny bol natoľko famózny, že ma to doteraz fascinuje. Ťažko to k hocičomu porovnať.
8
Musím povedať, že najmä prvá časť knihy bola veľmi dobre napísaná, vyslovene krásne. Príbeh je romantický, pomerne klasický, no zároveň vo svojej klasickosti originálny. Čo by som ale vyzdvihla na tejto knihe najviac sú veľmi triezve a povzbudzujúce myšlienky, ktoré ju pretkávajú od začkiatku do konca. Príbeh je, ako romantické príbehy bývajú, občas pekný, občas dramatický, občas zbytočne dramatický, niekedy sa s postavami stotožníte, niekedy máte pocit, že by ste ich prefackali, ale vo väčšine prípadov to vždy zachráni triezvosť a láskavosť autorky, ktorá sa na svoje postavy pozerá a dozerá na nich ako na svoje dietky.

Poviedky

Vrak

PNP

3 komentárov

Prievozník

Cháron bol na jednej strane veľmi súcitný. na strane druhej prieberčivý. Už sa rozprával s veľa, veľa, veľa, veľa, veľa, veľa, veľa dušami, čo prešli hranicou nemrtvych, no iba málo z nich sa zdalo ...

9 komentárov

U Škriatkovcov

Poviedka je v rozpore s dobrým vkusom a autorka si to uvedomuje

6 komentárov