B.T. Niromwell

Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Info

Prezývka Niromwell
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 18.04.2024
E-mail: takacova.b@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 569
Články: 167
Poviedky: 53

Zbierka - ponúka

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Sochy boha Thauma
Má to peknú fantasy atmosféru aj mytológiu, len je to dejovo obrovské na to, aby sa to zmestilo do mikropoviedky, takže máme až priveľa vecí, čo si musíme domyslieť, a zároveň je to vlastne veľmi priamočiare, v zásade čokoľvek, čo treba, aby sa stalo, sa bez nejakých komplikácií, až na ten jeden útok harpye vo final battle, aj stane. Tu by naozaj pomohlo sústrediť sa na menší úsek deja.
26.11.2023 16:44:57

Nudný deň v službe
Toto malo pekný mixík reality, scifi a fantasy :D Veľmi pekn
26.11.2023 15:55:40

Bosé nohy na vode
Páčilo sa mi, aký neokatý bol ten záver - len je škoda, že to musel dovysvetľovať rozprávač. Inak to bolo celkom čítavo napísané.
26.11.2023 13:15:07

V chladnom kúte kozmu
Veľmi zaujímavé využitie témy! Inak s tým rozprávačom v prvej osobe by to bolo všetko okej, nebyť tej poslednej vety. Rozprávač môže mať vnútorný monológ o tom, že umiera, len nie o tom, že umrel :D
26.11.2023 12:56:30

Spoločnosť nemŕtvych básnikov
Mne sa veľmi páčil úvod k ich vzťahom a atmosféra barov. Keď sa začali vraždiť, trochu mi to prišlo ako zahratie do auta, rozmýšľala som, že prečo by ich tí duchovia vôbec vraždili, ale potom prišlo našťastie vysvetlenie, takže za mňa by som ten záver nevynechávala, aj ked chápem, že niektorí čitateľlia to majú radšej tajomnejšie.
26.11.2023 11:51:28

Minirecenzie

8
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.
6
Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.
10
Grécka mytológia je odjakživa jedným z mojich obľúbených námetov. Keď sa k tomu ešte pridá čítavý, hravý jazyk, nový pohľad na známe osobnosti a udalosti a dotoho riadna dávka mágie, nie je sa čo čudovať, že som sa z tejto knižky veľmi tešila. Kirké je okrem iného sonda do života človeka a jeho prežívania najjednoduchších životných okamihov až po tie najneobyčajnejšie. Zaujímavo a účinne kombinuje všeobecný prehľad čiatteľa, ktorá zapája do budovania príbehu, a popritom vám rozšíri obzory. Táto knižka má všetko, okrem zbytočného pátosu!
9
Táto kniha je predovšetkým známa vďaka svojej silnej myšlienke, no podľa mňa tu jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Obsah je silný, až prisilný, ponurý, surovo naturalistický, ale autor nestavil všetky svoje karty len na dej, sám o sebe dosť šokujúci, aby zaujal. Čítala som knihu v českom preklade a mix ruštiny, angličtiny a češtiny bol natoľko famózny, že ma to doteraz fascinuje. Ťažko to k hocičomu porovnať.
8
Musím povedať, že najmä prvá časť knihy bola veľmi dobre napísaná, vyslovene krásne. Príbeh je romantický, pomerne klasický, no zároveň vo svojej klasickosti originálny. Čo by som ale vyzdvihla na tejto knihe najviac sú veľmi triezve a povzbudzujúce myšlienky, ktoré ju pretkávajú od začkiatku do konca. Príbeh je, ako romantické príbehy bývajú, občas pekný, občas dramatický, občas zbytočne dramatický, niekedy sa s postavami stotožníte, niekedy máte pocit, že by ste ich prefackali, ale vo väčšine prípadov to vždy zachráni triezvosť a láskavosť autorky, ktorá sa na svoje postavy pozerá a dozerá na nich ako na svoje dietky.

Články

Fantastická poviedka – 1. kolo 2024 – Vyhodnotenie

Vyhlásenie našej pravidelnej súťaže

3 komentárov

Scifi.sk na Animeshow už tento víkend!

Conova sezóna pokračuje v plnom prúde a my pritom nesmieme chýbať!

0 komentárov

Černá smečka je ozaj... černá

Čáry-máry fuk! Poďme si vyvolať démona a zavrieť ho do domova dôchodcov! Alebo žeby to tentoraz nebola až taká sranda?

0 komentárov

Poviedky na počkanie 88 - Vyhodnotenie

Dnes ste napísali tieto poviedky

0 komentárov

Poviedky

Hon

PNP

3 komentárov

S&M&M

PNP

6 komentárov

Nadanie

PNP

3 komentárov

Čo je šťastie

Dnes skúsime fanfiction

7 komentárov