B.T. Niromwell

Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Info

Prezývka Niromwell
Web:
Členom scifi.sk: 9 rokov
Naposledy online: 30.11.2019
E-mail: takacova.b@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 198
Články: 61
Poviedky: 18

Zbierka - ponúka

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

B.T. Niromwell ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Kuchárska súťaž
Ďalší krásny text. Perly ako "Tá mládež je dnes už hrozne skazená. Nevie pár týždňov vydržať." veľmi potešili. Možno keby tam bolo trochu viac tajomna, nech človek trochu váha, či je ježibabka dorbá kuchárka alebo nie, tá priamočiarosť ma prekvapila. A na konci som už úplne držala babke a dúfam, že to predsa len nejako stihne a že dôjde aj Florián:)
25.11.2019 22:07:23

Posledný Halloween
Je to veľmi úžasný kus textu na hodinu, chytľavé postavy, dobrý zlý malý aj lovec ma dostali. Možno nejaké opakovanie slov by sa dalo vychytať pri ďalšom čítaní, parchant je čechizmus, ale silu príbeh rozhodne má.
25.11.2019 22:01:36

Octorothove orgie
Po celý čas som čakala, či to bude vážne alebo sa toobráti na vtipné. A potom prišla tá posledná veta:) Rozhodne to bolo čitateľné, keby bolo viac času, dalo by sa na tom pekne stavať.
23.11.2019 23:39:38

Starý známy
Tu mi trošku chýbalo pozadie príbehu. Čo rodičov nútilo, aby v slzách dobrovoľne odvádzali deti, bez boja, prečo toľká rezignácia atď. Ale námet veľmi hustý, i keď som sa trochu zasmiala na vyšinutom kňazovi, to je také klišé:)
23.11.2019 23:03:53

Príbeh od ohniska
Musím povedať, že rozprávania z pohľadu fantastických bytostí ti veľmi idú:) Ako pri ginoch, tak i tu, rozhodne originálny nápad a veľmi pekné obrazy, najmä vyšperkovaný úvod.
23.11.2019 22:58:46

Minirecenzie

Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.
Grécka mytológia je odjakživa jedným z mojich obľúbených námetov. Keď sa k tomu ešte pridá čítavý, hravý jazyk, nový pohľad na známe osobnosti a udalosti a dotoho riadna dávka mágie, nie je sa čo čudovať, že som sa z tejto knižky veľmi tešila. Kirké je okrem iného sonda do života človeka a jeho prežívania najjednoduchších životných okamihov až po tie najneobyčajnejšie. Zaujímavo a účinne kombinuje všeobecný prehľad čiatteľa, ktorá zapája do budovania príbehu, a popritom vám rozšíri obzory. Táto knižka má všetko, okrem zbytočného pátosu!
Táto kniha je predovšetkým známa vďaka svojej silnej myšlienke, no podľa mňa tu jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Obsah je silný, až prisilný, ponurý, surovo naturalistický, ale autor nestavil všetky svoje karty len na dej, sám o sebe dosť šokujúci, aby zaujal. Čítala som knihu v českom preklade a mix ruštiny, angličtiny a češtiny bol natoľko famózny, že ma to doteraz fascinuje. Ťažko to k hocičomu porovnať.
Musím povedať, že najmä prvá časť knihy bola veľmi dobre napísaná, vyslovene krásne. Príbeh je romantický, pomerne klasický, no zároveň vo svojej klasickosti originálny. Čo by som ale vyzdvihla na tejto knihe najviac sú veľmi triezve a povzbudzujúce myšlienky, ktoré ju pretkávajú od začkiatku do konca. Príbeh je, ako romantické príbehy bývajú, občas pekný, občas dramatický, občas zbytočne dramatický, niekedy sa s postavami stotožníte, niekedy máte pocit, že by ste ich prefackali, ale vo väčšine prípadov to vždy zachráni triezvosť a láskavosť autorky, ktorá sa na svoje postavy pozerá a dozerá na nich ako na svoje dietky.
Musím povedať, že p počiatočnej scéne, kde je hlavný hrdina na vrchole pyramídy a vyratúva, kde všade už dnes bol a koho zbalil, som si povzdychla, čo to zase bude, ale po prvej scéne to už bolo len lepšie. Veľmi príjemný, priamočiary, jedenapolhodinový večerný akčný film s prvou láskou zo strednej školy (check), sidekickom s rovnakými schopnosťami (check), hlavným hrdinou polosirotou (check), ktorý si žije nad pomery (check), až si ho jedného dňa nájde extrémistický náboženská sekta (check) s bielovlasým Samuelom L. Jacksonom na čele (dobre, to už bolo trochu originálne, ale tie biele vlasy si mohli fakt odpustiť). Príjemným prekvapením je sympatický herecký výkon pomerne všetkých hlavných hrdinov, osobne ma nadchla britská verzia Jessa Eisenberga (Jamie Bell). Najviac mi vadili "tí zlí" - ok, dokedy nás bude Hollywood otravovať katolíckymi sektami, čo chcú zničiť svet? Trochu lacné a naozaj nie uveriteľné. Trochu nedopovedaný príbeh o matke hlavného hrdinu mi doteraz leží v žalúdku - chápem, že si tvorcovia otvorili dvierka pre pokračovanie, ale takto ostal divák nenasýtený. Každopádne, po rozpačitých recenziách som veľmi milo prekvapená, ide o solídny akčný film so skvelou vizuálnou stránkou, ktorý môže konkurovať aj dnešným filmom, hoci od jeho vzniku ubehlo už desať rokov. Nečakajte veľkofilm - ale práve to ma na tomto filme bavilo.

Poviedky

PNP
26.10.2019 20:20 B.T. Niromwell scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP
27.07.2019 20:16 B.T. Niromwell scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP
22.06.2019 20:16 B.T. Niromwell scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Vzducholoď Víťazstvo sa blíži k Astarionu s drahocenným nákladom, Ilia si zvyká na život vo vyhnanstve a Cadusa opäť chytá smäd. Ďalšia časť Prekliatych bohov.
2.05.2019 9:38 B.T. Niromwell scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
PNP
8.12.2018 20:16 B.T. Niromwell scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie