portál

Knihy

Knižná sekcia scifi.sk prináša zoznam, novinky, diskusie, recenzie a minirecenzie kníh zo sveta fantastiky. Ak máš novinku alebo recenziu ľubovoľnej knihy, ktorú by si chcel vidieť v magazíne scifi.sk alebo v tejto sekcii, stačí ju pridať v sekcii pridaj.

Zaslúžilo si Páté roční období naozaj cenu Hugo?

Zaslúžilo si Páté roční období naozaj cenu Hugo?

YaYa

V septembri vo vydavateľstve Host vyšiel český preklad prvého dielu trilógie Zlomená země od Nory K. Jemisinovej pod názvom Páte roční období. Táto kniha v USA získala v roku 2016 prestížne ocenenie Hugo za najlepší román roka. A druhý diel ho získal v roku 2017 a tretí tento rok. Už z toho je zrejmé, že to nebude len také hocijaké čítanie. Páčilo sa aj nám? Dozviete sa z recenzie.

Pop kultúra Fest 2018 - report

Pop kultúra Fest 2018 - report

Marek Páperíčko Brenišin

Prvý júnový víkend sa v Košiciach konal Pop kultúra Fest. Navštívili sme jeho nultý ročník a rozhodli sme sa podeliť o dojmy, ktoré na nás toto podujatie zanechalo.

Recenzia Fantázia 2015

Recenzia Fantázia 2015

zuna

Hrozienka z ešte teplého koláča - tohtoročného zborníka MCF 2015

Po týždni prinášame ďalšie tri videá.

O týchto mesiacoch sme vám priniesli článok už pred niekoľkými týždňami. Vtedy si ale vedci ich existenciou neboli ešte úplne istí.

Pomaly ale isto sa z našej súťaže stáva tradícia. Kto vyhral tento raz?

Váš obľúbený týždenník a niečo naviac.

V sobotu 10.11. sa vyhlasovali víťazi ceny o najlepšiu poviedku fantasy, scifi a hororu.

Minirecenzie

Akcia

Stano Lacko 9/10
Stano Lacko

SlavCon 2018

Výborne bolo. Prednášky dospelých prednášajúcich sú predsa len kvalitnejšie, ako toho mladšieho ročníka, ktoré toho nemá tak veľa načítaného, napozeraného a nahraného. Menší počet ľudí mohol len potešiť v príjemnej niekoľkodňovej atmosfére.

SFDB Knihy

SFDB je srdce scifi.sk - databáza kníh, filmov, seriálov, ság, ich rôznych odnoží a ďalších objektov... ak v nej nenájdeš to, čo hľadáš, vieš to do nej dokonca pridať aj ty a tak ju spraviť ešte lepšiu!