portál

Knihy

Knižná sekcia scifi.sk prináša zoznam, novinky, diskusie, recenzie a minirecenzie kníh zo sveta fantastiky. Ak máš novinku alebo recenziu ľubovoľnej knihy, ktorú by si chcel vidieť v magazíne scifi.sk alebo v tejto sekcii, stačí ju pridať v sekcii pridaj.

Recenzia Fantázia 2015

Recenzia Fantázia 2015

zuna

Hrozienka z ešte teplého koláča - tohtoročného zborníka MCF 2015

Martinus Cena Fantázie 2015 - minirecenzia finálovej pätice

Martinus Cena Fantázie 2015 - minirecenzia finálovej pätice

jurinko

jurinko sa opäť vyjadruje - tentoraz k tomu, komu a prečo dá svoj hlas vo finále MCF 2015. A výnimočne to nie sú litánie na desať strán ;-)

Martinus Cena Fantázie 2014 - recenzia zborníka

Martinus Cena Fantázie 2014 - recenzia zborníka

karci

Súhrnná recenzia zborníka, vrátane výsostne subjektívnych dojmov jedného čitateľa. Bez záruky.

Náš kánál vám tentoraz prináša 3 nové videá. Tradičné popkultúrne správy, prehľad premiér a vydaní a rozhovor.

Boli sme na SlavCone a bolo dobre. O tom je prakticky celý diel.

Opäť sme sa neudržali a vychrlili sme dávku videií. Skoro na každý pracovný deň jedno! Aký úžasný čas na prokrastináciu to je!

Pre poviedkových autorov a autorky tu máme jednu novú výzvu, ktorú spúšťame tento rok: môžu získať hviezdnu odmenu 50 eur, ak ich poviedka presvedčí o svojej kvalite najviac čitateľov v ľudovom hlasovaní. Samozrejme, výzvy má niekoľko formálnych podmienok, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli. Takže – hor sa do písania!

Minulý týždeň na našom a vašom obľúbenom kanáli bol pestrý - informácie z pripravovaného SlavConu, pohľad na vynikajúci Ready Player One, rozhovor s autorom knihy Petrom Jelínkom a dokonca aj krátky pohľad do minulosti z produkcie amatérskych slovenských filmárov, na ktorý ste už veru dlho čakali. To všetko prináša Týždeň geeka a Popkast.

Minirecenzie

Akcia

Stano Lacko 9/10
Stano Lacko

SlavCon 2018

Výborne bolo. Prednášky dospelých prednášajúcich sú predsa len kvalitnejšie, ako toho mladšieho ročníka, ktoré toho nemá tak veľa načítaného, napozeraného a nahraného. Menší počet ľudí mohol len potešiť v príjemnej niekoľkodňovej atmosfére.

SFDB Knihy

SFDB je srdce scifi.sk - databáza kníh, filmov, seriálov, ság, ich rôznych odnoží a ďalších objektov... ak v nej nenájdeš to, čo hľadáš, vieš to do nej dokonca pridať aj ty a tak ju spraviť ešte lepšiu!