Magazín - Recenzie

Po relatívne zdĺhavých Deadhouse Gates som sa obával, že ďalšia z kníh v epopeji Eriksona nazvanej Malazanská kniha padlých bude len pre vyvolených. Nestalo sa tak – Spomienky na ľad sú príjemnou epickou fantasy s ľudskými hrdinami a ich hrdinskými činmi.

Je to vták? Je to lietadlo? Je to krpatý psychopatický zmrd s vrecom na hlave?

Cé je správne!

A spoiler warning. Samozrejme. I keď toto je ten typ filmu, kde nie je čo vyspoilovať. Všetko je z traileru dávno jasné.

A R-rating. Na film aj na recenziu.

17.05.2019 12:35 kAnYs Magazín - Recenzie 2

Vo vydavateľstve Tatran nedávno vyšiel román Kirké, nové spracovanie gréckych bájí. Tak sa naň pozrime ;)

15.05.2019 11:01 YaYa Magazín - Recenzie 0

Ak sa má kyjevské knieža Svjatoslav dostať s korisťou domov, musí dobyť donskú pevnosť Sarkel, Bielu vežu. Či sa mu to podarí, to sa z recenzie, samozrejme, nedozviete. Ale ak chcete vedieť, ako sa Jurajovi Červenákovi podarilo zakončiť sériu Bohatier, smelo čítajte ďalej.

10.05.2019 11:36 YaYa Magazín - Recenzie 7

Brakový, ale za to kvalitný mix Star Wars, zombíkov a známych hrdinov z tohto univerza. Na oddych predsa toho veľa ozaj nepotrebujeme.

06.05.2019 18:12 Thanatophagous Magazín - Recenzie 0

Na svete sú dva druhy ľudí – tí, čo pokémonov milujú, a tí, čo ich nepoznajú.

06.05.2019 11:19 B.T. Niromwell Magazín - Recenzie 2

Na pulty našich kníhkupectiev sa dostala kniha odvážnou nálepkou „Česká hra o tróny“. Vzhľadom na to, že som o autorke nikdy nepočul, usúdil som, že ide o prvotinu s dosť ambicióznym marketingom. Či sa aj obsah knihy vyrovnal propagácii, ukáže táto recenzia. Ak sa v texte vyskytnú spojlery, je to tam, kde je to nevyhnutné na vysvetlenie hodnotenia.

Každá sága má svoj koniec. Alebo aspoň vrchol, na ktorý sa celé roky spolu s divákmi/čitateľmi/hráčmi šplhala. Podobne je to aj s Pomstiteľmi.

25.04.2019 0:41 cyberstorm Magazín - Recenzie 0

Mexiko. Krajina južne od USA, známa horúcim podnebím, chilli, kaktusmi, sombrérami a tequilou. Je to ale aj krajina plná mýtov a legiend, krajina, kde sa snúbi katolícka cirkev s miestnymi legendami a starými indiánskymi poverami. Jednu takúto si predstavíme dnes.

18.04.2019 8:31 cyberstorm Magazín - Recenzie 0

Hledač tak dlouho hledal bájný Hladový meč, až se ztratil. Najít ho vyráží neohrožená čmuchalka Marie di Blanché, které by malé šedé buňky záviděl i Poirot. A jak to v detektivkách bývá, máslo na hlavě, kostlivce ve skříni a temná tajemství má kdekdo. Jak to všechno dopadlo? Recenze loňského románového debutu spisovatelky Ludmily Müllerové.

17.04.2019 11:02 Jan Ťuhýček Magazín - Recenzie 0