Lukáš Polák

Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Info

Prezývka Lukáš Polák
Web:
Členom scifi.sk: 227 dní
Naposledy online: 23.07.2021
E-mail: 1lukas.polak1@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/melkor.morgoth666
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 25
Články: 12
Poviedky: 5

Zbierka - ponúka

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Adam 732110
Fajná jednohubka z futuristického úradu práce. Parádne sa to čítalo, aj párkrát sa mi zakrivili pery do úsmevu, akurát si tak vysoko nastavil latku, že som od teba čakal niečo viac, ako len taký jeden bonbónik z celého dezertu, čo vieš ponúknuť.
08.07.2021 10:53:00

Výkrik v Močiarnom
Dej som chcel zasadiť do obyčajnej dediny a snažil som sa dávať slová postavám ako sa rozprávajú ľudia okolo mňa, čiže asi mám kamošov, resp. seba zo 19. st :D Vlada som mal furt pred sebou ako také pičusa, čo kašle na všetko a chce byť len on ten najdôležitejší, preto šiel rovno za tým "najväčším" v dedine - mohol som to ešte lepšie vykresliť, to je pravda. Tak isto aj jeho konanie, proste dedinský debko, ja takých osobne poznám, čo by presne toto isté spravili u nás v dedine an východe, tak som to nejak viac neriešil, ale je pravda, že keby mal viac rozumu (čo som mu nedoprial), tak by to riešil ináč. Čo sa týka príšery na konci, nechcel som ju detailne opisovať na všetko a chcel som nechať niečo na čitaeľovi, preto som len spomenul, že má viacej hláv, ozrutá a nepochopiteľná pre ľudskú mysel. Preklepy som si opravil, žiaľ tu sa nedajú. Ďakujem za upozornenie. Ďakujem i tak za odozvu (aj pozitívnu aj negatívnu), budem sa snažiť ďalej.
07.07.2021 13:06:54

Syn hordy
Ja síce nie som veľký fanúšik podobného typu fantasy, no tiež mi to prišlo ako nejaký prológ ku chystanej knihe, dobrodružstvu či príbehu. Napísané schopne, aj sa to dobre čítalo, len dej šiel moc skokovo a urýchlene dopredu. Zišla by sa tomu väčšia voľnosť a hĺbka, i na úkor deja.
06.07.2021 15:38:19

Sudca zo Žabieho úľaku
Konečne víly, ktoré uznávam! Žiadne sexi trapošky, ale temné - za to máš u mňa plus. Tiež sa mi zdalo skoro, že si prišiel s hlavnou pointou niekede v strede, kebyže to prezradíš na konci, malo by to lepší efekt, takto to bol už len taký "dojazd". Každopádne vydarená vec.
05.07.2021 18:46:14

Plátno
Riadny Lovecraft fanservis. Tiež som veľký Lovecraft fanúšik, tak za mňa máš bod navyše, ale ako píše Goran, som zvedavý aj na Velesa v čistej podobe.
03.07.2021 23:35:09

Minirecenzie

8
Prvý a zrejme jediný blockbuster roku 2020 je tu a nemá konkurenciu! Kto by to čakal, že? Musím však dodať, že pravdepodobne by bol top aj keby všetko šlo podľa plánu, pretože je to opäť pecka, ale… Nolan opäť prišiel s niečím novým, originálnym a neokúkaným. Nedá vám však čas na strebanie problematiky, ale miesto toho do vás natlakuje mimoriadne dravú jazdu bez možnosti vydýchnutia. Dalo by sa povedať, že celý film je jedna nekončiaca jazda, ktorá len mení lokality a nedá vám priestor na utretie potu. Deje sa toho toľko, že človek má problém všetkým prejsť na prvú šupu. Otázniky pribúdajú a odpovede ako keby do nás niekto strielal pomocou brokovnice. Je to tlak, ale rozštiepený a musíš všetko rozlúštiť pomocou malých časti všade po plátne. Sofistikovaná zápletka dala riadne zabrať a zrejme ešte nejaké dve pozretia sa zapotíme. Vieš, že ti to všetko sedí pokope, ale stále sa tam nájdu veci, čo si chceš ešte raz „čeknúť“. O technických veciach je zbytočné sa baviť – zvuk bol priam devastačný, kamera dychberúca a technické prevedenie „toho, čo netreba menovať, bo by bol spoiler“ je priam brilatné. Dostávame sa ku tomu „ale“. Nolanov chaldný prístup zašiel možno až príliš ďaleko. Chýbalo tomu lepšie vyhranie sa s profiláciou postáv a celkovým vžitím sa do nich. Boli to len postavičky, ktoré sa z ničoho nič zjavili a začali behať v úžasnom svete. Dokonca som si asi v trištvrtine filmu uvedomil, že netuším ako sa volá hlavná postava filmu. Povedali to vôbec? Jedine záporák bol riadny badass. Branaghov divadelný a expresívny prejav tomu pridal ešte väčšie gule. Každopádne som si to užil a už špekulujem, kedy si dám repete.
8
Záver druhej série je hotový mokrý sen fanúšika SW. Bol som unesený, ohúrený a aj slzy vyšli (čo klamem, normálne som reval). Môžem kľudne povedať, nie len kvôli Chapter 13 a 16, dal tento seriál do vačku celú (novú) trilógiu SW, čo je škoda, no zároveň sa teším na seriál OBI-WAN, kde by sa mal vrátiť aj Anakin. Ach, to zas bude rumázgania.

Poviedky

Výkrik v Močiarnom

Uprostred dediny Močiarne zaznel neľudský výkrik. Čo to bolo zač?

8 komentárov

Zákazka pre Waltera Mora

Vlado Atebo dostane zaujímavú zákazku od tajuplného Waltera Mora. Čo sa skrýva za ponukou?

1 komentárov

Hlava pána botanika

Detektív Majský dostal za úlohu vyšetriť temný prípad mŕtvoly bez hlavy. Kto niečo také mohol spáchať?

13 komentárov

Zrodenie Morgana

Malý Alojz je dlhé ruky uväznený v tajuplnej izbe, až sa jedného dňa pokúsi utiecť. Je jeho väzením skutočne väzenská izba alebo je za tým niečo nadprirodzené?

8 komentárov

Sarančatá

Biológa Artúra Mráza dostal anonymný telefonát do dediny Hltné, kde sa vraj majú diať neprirodzené posuvy pôdy. On si myslí, že ide o vzácnu rastlinu. Je tomu naozaj tak?

3 komentárov