Lukáš Polák

Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Info

Prezývka Lukáš Polák
Web:
Členom scifi.sk: 311 dní
Naposledy online: 8.10.2021
E-mail: 1lukas.polak1@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/melkor.morgoth666
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 31
Články: 14
Poviedky: 6

Zbierka - ponúka

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Siedme podlažie
Zaujímavá poviedka s výborne vykreslenou atmosférou (pripomínala mi to prvý film Resident Evil), no prišla mi až príliš prekombinovaná a občas som sa v nej strácal a nevedel som ani či dej plynie plynule alebo sa skáče (možno som len taký debil). Príšery (mutanti) boli len načrtnutí, čo ma (ako milovníka oblúd) trošku sklamalo a necítil som nejakú hrozbu z nich voči posádke. Záver dodal poviedke väčší rozmer a aspoň ako takú odpoveď, ale aj tak mi celá poviedka prišla ako vystrihnutá scéna z väčšieho diela. Avšak ma bavila a veľmi dobre sa to čítalo.
09.09.2021 10:32:26

Ťažký (ne)život
Neviem prečo, ale pripomínalo mi to film/seriál Pehavý Max a strašidlá, bolo to milé, skôr uvoľnené ako strašidelné, ale záver na mňa až tak nefungoval, akosi som tušil, že to dopadne nejak takto.
07.09.2021 14:34:15

Nekromant En-dar
Tento fantasy príbeh ma bavil, možno aj preto, lebo mám rád príšery všetkých druhov. Dokonca mi nevadila ani tá bitka (bola riadne dynamická!), len škoda záveru, kde to vyzerá "opäť" ako len úvod k veľkému príbehu.
07.09.2021 14:25:38

Úsvitníky
Milá, romantická poviedka, no chýbalo mi v nej niečo "fantasy", takto to len fakt škrtlo tento žáner. Inak napísaná bola dobre, aj keď je to mimo môjho záberu.
07.09.2021 14:00:15

Piaty jazdec apokalypsy
Na tebe oceňujem, nie len kvetnatý štýl písania, ale aj schopnosť vytvoriť autentickú atmosféru. Z textu som doslova cítil suchosť okolitého prostredia, piesok na klobúku, či drevenú podlahu v dome. Taktiež oceňujem, že ti idú aj iné veci ako feelgood poviedky, táto ma tiež bavila i napriek tomu, že western veci vôbec nečítam (okrem spomínanej temnej veže).
07.09.2021 11:23:27

Minirecenzie

8
Prvý a zrejme jediný blockbuster roku 2020 je tu a nemá konkurenciu! Kto by to čakal, že? Musím však dodať, že pravdepodobne by bol top aj keby všetko šlo podľa plánu, pretože je to opäť pecka, ale… Nolan opäť prišiel s niečím novým, originálnym a neokúkaným. Nedá vám však čas na strebanie problematiky, ale miesto toho do vás natlakuje mimoriadne dravú jazdu bez možnosti vydýchnutia. Dalo by sa povedať, že celý film je jedna nekončiaca jazda, ktorá len mení lokality a nedá vám priestor na utretie potu. Deje sa toho toľko, že človek má problém všetkým prejsť na prvú šupu. Otázniky pribúdajú a odpovede ako keby do nás niekto strielal pomocou brokovnice. Je to tlak, ale rozštiepený a musíš všetko rozlúštiť pomocou malých časti všade po plátne. Sofistikovaná zápletka dala riadne zabrať a zrejme ešte nejaké dve pozretia sa zapotíme. Vieš, že ti to všetko sedí pokope, ale stále sa tam nájdu veci, čo si chceš ešte raz „čeknúť“. O technických veciach je zbytočné sa baviť – zvuk bol priam devastačný, kamera dychberúca a technické prevedenie „toho, čo netreba menovať, bo by bol spoiler“ je priam brilatné. Dostávame sa ku tomu „ale“. Nolanov chaldný prístup zašiel možno až príliš ďaleko. Chýbalo tomu lepšie vyhranie sa s profiláciou postáv a celkovým vžitím sa do nich. Boli to len postavičky, ktoré sa z ničoho nič zjavili a začali behať v úžasnom svete. Dokonca som si asi v trištvrtine filmu uvedomil, že netuším ako sa volá hlavná postava filmu. Povedali to vôbec? Jedine záporák bol riadny badass. Branaghov divadelný a expresívny prejav tomu pridal ešte väčšie gule. Každopádne som si to užil a už špekulujem, kedy si dám repete.
8
Záver druhej série je hotový mokrý sen fanúšika SW. Bol som unesený, ohúrený a aj slzy vyšli (čo klamem, normálne som reval). Môžem kľudne povedať, nie len kvôli Chapter 13 a 16, dal tento seriál do vačku celú (novú) trilógiu SW, čo je škoda, no zároveň sa teším na seriál OBI-WAN, kde by sa mal vrátiť aj Anakin. Ach, to zas bude rumázgania.

Poviedky

Krotenie lienok

Ako malý som zažil dobrodružstvo, z ktorého ma doteraz mrazí. Stalo sa to počas hry zvanej Krotenie lienok...

6 komentárov

Výkrik v Močiarnom

Uprostred dediny Močiarne zaznel neľudský výkrik. Čo to bolo zač?

8 komentárov

Zákazka pre Waltera Mora

Vlado Atebo dostane zaujímavú zákazku od tajuplného Waltera Mora. Čo sa skrýva za ponukou?

1 komentárov

Hlava pána botanika

Detektív Majský dostal za úlohu vyšetriť temný prípad mŕtvoly bez hlavy. Kto niečo také mohol spáchať?

13 komentárov

Zrodenie Morgana

Malý Alojz je dlhé ruky uväznený v tajuplnej izbe, až sa jedného dňa pokúsi utiecť. Je jeho väzením skutočne väzenská izba alebo je za tým niečo nadprirodzené?

8 komentárov

Sarančatá

Biológa Artúra Mráza dostal anonymný telefonát do dediny Hltné, kde sa vraj majú diať neprirodzené posuvy pôdy. On si myslí, že ide o vzácnu rastlinu. Je tomu naozaj tak?

3 komentárov