Redakcia scifi.sk prichádza s ďalším fajnovým programom online conu, na ktorý sa môžete tešiť! 😉 Po zimnom a jarnom vydaní nášho online festivalu sa vidíme opäť na prednáškach, workshopoch či diskusiách s autorkami a autormi fantastiky na našom Twitchi. Vstupovať do diskusií môžete vždy prostredníctvom četu, keďže ideme naživo! A možno bude aj nejaký kvíz a šanca získať hodnotné ceny.

  • Info
Con (z ang. convention) je stretnutie ľudí, ktorí majú spoločné záujmy a záľuby - v našom prípade je to láska k fantastike a všetko, čo sa okolo nej obtrelo. Preto sme radi, že aj online si môžeme užiť výbornú atmosféru conov so všetkým, čo k tomu patrí (okrem fyzického príjemného posedenia pri fajnom nápoji) - prednášky, diskusie a debaty, prezentácie, krsty kníh, premietania filmov, ale aj kvízy, súťaže a tvorivé dielne!
Prednášky o rôznych témach priamo online a naživo

Prednášky o rôznych témach

Spolu s úžasnými prednášajúcimi si môžete vypočuť a pozrieť prednášky na zaujímavé témy z rôznych oblastí fantastiky: Ktoré fiktívne vesmírne lode sú naozaj realistické? Aký odkaz zanechal vo svojich dielach Karel Čapek? Počuli ste už o filmovom žánre giallo?
Neprídete ani o možnosť zúčastniť sa workshopov

Kreatívne vyžitie na workshopoch

Kresliace alebo poviedkové workshopy nie sú len pre cony naživo! Aj online sa môžete spolu s ostatnými účastníkmi kreatívne vyžiť na tvorivých dielňach rôzneho druhu - či už kresliť vesmírne lode alebo postavičky do vašich hier, alebo rozoberať poviedky v súťažiach.
Zaujímaví hostia a hosťky

Zaujímavé panelové diskusie

Odborní hostia a hosťky, profesionálni prekladatelia a prekladateľky, vydavateľstvá či píšuci autori a autorky - všetky tieto osoby, na ktorých bežne nenarazíte, máte možnosť stretnúť na našich panelových diskusiách... a opýtať sa ich, čo ste stále chceli, priamo v čete.
do začiatku conu
začíname
17.07.2021 10:00 hod.
online na
Ak nechceš prísť o notifikáciu o cone, pridaj si nás do kalendára a nastav si sledovanie nášho kanálu na Twitchi pomocou tlačidla Follow .
Hod
Program
Anotácia
Prednáša
10:15
Otvorenie conu
Ceremónia Komunita
Čaká nás nádherný deň plný fantastiky a prináša vám ho scifi.sk! Spoločne vás budeme celý deň zabávať a informovať o aktuálnom stave fantastiky na Slovensku, v Čechách a vo svete. Pridajte sa a naraňajkujte sa s nami, aby ste nabrali sily na letný scifi.sk-on!
Redakcia scifi.sk
11:00
Čo je nové v Artis Omnis
Prednáška
Slovenské vydavateľstvo Artis Omnis plánuje tento rok bohatú ponuku fantastických kníh. Niektoré práve mali krst, ďalšie budú prichádzať postupne. Andrea a Ivan Harmanovci nám sprostredkujú pohľad pod pokrievku na ich vydavateľskom hrnci. A ktovie, možno sa objaví aj niektorý z autorov či autoriek...
Andrea a Ivan Harmanovci
12:00
Vyznáš sa v animovaných seriáloch 80. rokov?
Kvíz
Kvíz pre všetkých online! Zapoj sa naživo do kvízu o animovaných seriáloch z 80. rokov, v ktorých sa stretneš s nostalgiou (alebo pre mladšie ročníky aj neznámymi skvostami) z tohto obdobia začiatkov modernej televíznej animácie. Účasť na: https://app.sli.do/event/1me6ds7r
Šaňo Schneider
13:00
Anna Křivánková - Rozhovor s prekladateľkou mangy
Interview Hlavný hosť conu
Anna Křivánková je medzi českými a slovenskými otakus živou legendou. Táto dvojnásobná laureátka Ceny Muriel za preklady máng Ghost in the Shell a Zpráva pro Adolfa preložila drvivú väčšinu mangy, ktorá bola vydaná v českom vydavateľstve Crew. Čo obnáša jej práca a aká je vlastne Anna Křivánková ako človek? Dozviete sa v našej diskusií s touto skvelou ženou!
Anna Křivánková
Lucy
HB
14:00
Stratené 8-bitové legendy
Prednáška
Poznáte 8-bitové legendy, o ktorých sa nehovorí, ale malo by sa? Nie všetky sú aj dnes hrateľné, ale v čase, keď vyšli, bity sa triasli!
Xius
15:00
Nové slovenské stolové RPG v príprave
Diskusia
Slovenských stolových RPG je ako šafránu, ale zdá sa, že svitá na lepšie časy: s tvorcami nových hier sa budeme rozprávať o ich vlastných projektoch a prístupe k vytváraniu vlastných systémov a svetov.
Peter Scholtz
Martin Stupak
Šaňo Schneider
16:00
Vyhlásenie víťaza Fantastickej poviedky
Ceremónia Workshop
Ktorá poviedka vyhrala tretie kolo našej poviedkovej výzvy? Rozoberieme si súťažné príspevky na drobné a rozdáme ceny čitateľom i autorom! Ak radi píšete či čítate poviedky, pridajte sa k nám.
Yaya
B.T. Niromwell
HB
17:00
Mačky vo fantastike
Prednáška
Mňau. Mňau mňau mňau mraw? Mraw!
1/ mraw mraw mňau.
2/ mňau, meow (meow mňau-mňau mrau).
3/ kikirikííí...ehm, teda mňau!
Ak chcete vedieť viac, tak príďte ;)
Cyberstorm
18:00
Medicínske sci-fi a “sci-fi”
Prednáška
Technológie a veda idú neustále vpred aj v medicíne. Dnešné výdobytky pripomínajú nedávne sci-fi. Neuveriteľné prístroje, možnosť vypestovať či vytlačiť orgány, genetické manipulácie, mRNA vakcíny. Čo všetko sa už dá a na čo ešte nestačíme? Čo je ešte stále sci-fi a čo nám sci-fi pripomína, ale už je realita?
Lívia Hlavačková
19:00
Cyberpunk v anime
Prednáška
Cyberpunk rozhodne nie je len Neuromancer a Blade Runner! Aké boli dejiny cyberpunku? Aké sú odlišnosti medzi “západným” a japonským cyberpunkom? Aké diela anime a mangy, spadajúce žánrovo do cyberpunku stoja rozhodne za vašu pozornosť? Odpovede na tieto otázky sa dozviete na našej prednáške!
HB
Cyberstorm
20:00
Noc, kedy sa zrodil “moderný” horor
Prednáška
V roku 1816 sa odohrala udalosť, ktorá mala významný a ďalekosiahly dopad pre vývoj hororového žánru. V roku bez leta, počas jednej chladnej a nevľúdnej noci sa zrodili príbehy, ktoré nás mátajú, no i obohacujú až do dnešných čias. Preneste sa v čase do doby, kedy sa rodil žáner, ktorý tak milujeme.
Goran Lenčo
21:00
Do sk-onania, priatelia!
Ceremónia Komunita
Spoločný oddychový sk-on sobotného conového dňa spolu s členmi a členkami redakcie scifi.sk, pri ktorom budeme hovoriť nielen o tom, čo sme dnes zažili, ale aj o tom, čo nás čaká zajtra počas herného nedeľného poobedia na scifi.sk!
Redakcia scifi.sk