Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony a naše streamy alebo fungovanie samotného webu scifi.sk!

Aký bol rok 2024 na poli japonského anime? Pozrime sa na to!

Ako tvorca Babylonu 5 už niekoľko dní dopredu avizoval na sociálnych sieťach, dnes sme sa od neho konečne dočkali uverejnenia prvých informácií o pripravovanom doteraz (a aj naďalej ešte trochu tajnom) projekte z univerza Babylonu 5.

Seriálový fenomén s názvom Mia a ja si za 10 rokov od svojho vzniku získal srdcia miliónov detí na celom svete. Teraz sa chystá na priemiéru aj v kinách na Slovensku.

Ako to vyzeralo uplynulý rok na poli japonskej animácie? Nanajvýš dobre!

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony alebo fungovanie samotného scifi.sk!

Najnovšie recenzie

Po dlhom a strastiplnom čakaní okorenenom navyše štrajkom scenáristov a opakovanými odkladmi, sme sa dočkali pokračovania adaptácie knihy Franka Herberta. Pred režisérom a tvorivým filmom stáli výzvy nielen v podobe naznačených motívov z prvého filmu, ale aj náročné publikum, ktoré čakalo ešte lepší kúsok, než prvý diel. Ako to nakoniec celé dopadlo, si rozoberieme v nasledujúcej recenzii.

Rozmýšľali ste niekedy, či nemáme v politike upírov? V Čile o tom rozmýšľali tak živo, až sa rozhodli nakrútiť film.

Zhruba od prelomu tisícročí, keď do úzadia ustúpil slasher, kraľujú hororovým kinám duchovia. Napriek tomu, že tvorcovia chrlia filmov s podobnou tematikou kvantá, málokedy sa podarí nájsť naozajstný diamant. Ako obstál austrálsky Hovor so mnou!, ktorý práve zavítal do našich kín?

Do kín sa pred časom dostalo pokračovanie veľmi vrúcne prijatého animovaného Spider-Mana, tentokrát s podtitulom "Cez paralelné svety". Podarilo sa mu splniť očakávania fanúšikov?

Bratislavské Kino Nostalgia nám umožnilo rozlúčiť sa na veľkom plátne s klasickou ghibliovkou Doručovacia služba slečny Kiki. A veru že to bol skvelý zážitok!

Do slovenských kín sa dostal dlhoočakávaný film Makota Šinkaia Suzume. Dokázal tento novodobý anime génius znovu priniesť divákom ďalší vizuálne úchvatný zážitok?

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
10
Magická atmosféra spolu s majstrovskou vangelisovou hudbou robia z Blade Runnera impozantnú filmovú poéziu. Je len málo filmov, tak jedinečne využívajúcich všetky filmové prostriedky, kde každý záber tvorí dokonalé vizuálne dielo rozprávajúce príbeh, ktorý ďalej doplňujú osobité postavy a brilantné dialógy.
Roland Axenberg @martiner
3
Začína to ako nejaký diel Krajných medzí a končí ako nechcená tragikomédia.
Roland Axenberg @martiner
9
Villneuevov opus magnum, ktorý však naplno doceníme asi až v ďalšej časti. Od Intertstellaru ďalšie zásadné scifi, ktoré jednoducho musíte vidieť.
Mikulas Lipovsky @karhaj
9
Taka megasupovica toto je vo vsetkych ohladoch, ze mokry sen kazdeho, co ma rad filmy, nemusi len zanrovku...emocie tam su, secko tam je nakupene jak po vianocnych vypredajoch, z kazdeho rozka troska, to taky dobry film je, ze skoda hovorit, pozerat treba s glazami dosiroka a lipsy drzat, nech nepadaju na podlahu.