Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

The Matrix Resurections prichádza na svetlo sveta opäť v krásny dátum 12.22.21 (USA, pre našinca 21.12.2021).

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Čo takto seriál o votrelcoch odohrávajúci sa na Zemi? Za nás jednoznačne ÁNO!!! Ideálne krvavo R-kový a pekne pesimistický!

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Zack Snyder je, aj vďaka jeho Lige Spravodlivosti, momentálne obľúbenou témou. Nedávno sa rozrozprával o možnosti pokračovania filmovej ságy 300.

Najnovšie recenzie

Hororový svet víta nový film s názvom THE NIGHT HOUSE, ktorý pláva mimo mainstreamové vody. Ako ho vidím?

Tak sme sa konečne dočkali! Do kín sa dostala dlhoočakávaná vízia Jednotky samovrahov podľa Jamesa Gunna. Podarilo sa jej naplniť naše očakávania?

Fanúšikovia mangy, postapo, cyberpunku, scifi a vlastne pop kultúry celkovo sa konečne dočkali! Prvý zväzok Akiry je tu!

Jednou z najväčších udalostí letnej sezóny sa na streamovacej službe Netflix mala stať séria troch na seba nadväzujúcich filmov podľa románov legendárneho R. L. Stinea. Ako sa Fear Street podarilo zabodovať?

Do kín sa dostalo druhé pokračovanie Tichého miesta. Ako to dopadlo?

Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?

Vaše hodnotenia

B.T. Niromwell @Niromwell
9
Náádherná oddychovka so skvelými dejovými zvratmi. Akčné, zábavné, skvelo obsadené, dobre odohrané predstavenie niekoľkých svojských preživších. Veľmi osviežujúce poňatie otrepanej témy zombieapokalypsy.
Aldeberan @Aldeberan
5
Tretia časť raimiovskej pókemberovskej trilógie. V tomto prípade Raimi... tak trochu uletel. Film má skoro viacej postáv ako posledné tri filmy predtým, vrátane obľúbeného Venoma, no približne rovnako minút. Výsledkom je totálny príbehový guláš, do ktorého naviac scenáristi primiešali poriadnu dávku trafeného chovania postáv. Hlavne účinky Venoma na Spidermana boli terčom posmechu na meme stránkach aspoň 5 rokov potom, čo film prepadol v kinách. Pókember 3 zabil Sony-Manov na niekoľko rokov a chcelo to niekoľko úspešných Marveloviek, ktoré sa Sony pokúsilo napodobniť, aby štúdioví kravaťáci rozhodli nášho obľúbeného Pavúčieho muža znovu priniesť na strieborné plátno. Škoda, človek si môže len predstaviť, ako by sme sa dnes tešili na Spider-Mana 8, nebyť toho nešťastného kroku vedľa.
B.T. Niromwell @Niromwell
9
Toto musíte vidieť! Ak sa bavíme originalite, tak tento film to úplne vyhral - žiadne klišé, love story podaná novým spôsobom, absurdita dotiahnutá na maximum. Ak máte chuť skúsiť niečo, čo sa vymyká šedému priemeru, rozhodne odporúčam. A, samozrejme, zasmejete sa. Klobúk dolu.
Roland Axenberg @martiner
7
Sľuby o temnej verzii Hviezdnych vojen sa nenaplnili, práve tie epické scény sú tie, ktoré vôbec nefungujú. V komorných riddickovských scénach á la Pitch Black (úvod, väzenie) je to naopak stále našlapaná zábava. Twohy sa mal vykašľať na budovanie univerza, ktoré mu očividne nejde a poňať to ako Dark Fury, potom by z toho bol možno plnohodnotný nástupca Čiernočiernej tmy.
B.T. Niromwell @Niromwell
8
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.