Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Votrelci10,0
2.Deň nezávislosti10,0
2.Interstellar10,0
2.Na hrane zajtrajška10,0
2.Votrelec10,0

Najnovšie články

Tento rok je náročný a prejavuje sa to aj v anime priemysle. Veľa seriálov, ktoré mali byť vydané, boli odložené na neskoršie obdobie, do budúceho roku alebo ich osud je neznámy. Niečo začalo vychádzať ale má to prestávky, vychádza nepravidelne a zopár seriálov, ktoré mali byť vysielané už na jar, boli pozastavené a vracajú sa teraz cez leto. Anime sezóny zvyknú byť pekne organizované a vieme, že v 5. týždni sa väčšina seriálov dočka 5. epizódy. Toto leto je to ale bordel.

Na konec července přichystalo pražské nakladatelství Comics Centrum celou várku nových vydání komiksů českým čtenářům již velmi dobře známých. Jsou jimi první tři díly Sin City Franka Millera a čtvrtá kniha o Mignolově „Pekelném chlapci“.

Viete, kto príde tento rok do Viedne?

Ak si odmyslíme vykrádačku Pocahontas, tak si film Avatar spájame najmä s lietajúcimi kopcami. Ale to nie je jediná časť planéty.

Záver obľúbeného anime Útok Titanov sa blíži do svojho záveru skôr, než sme očakávali.

Pomaly ale isto začína na Slovensku dozrievať generácia mladých umelkýň, ktoré vyrastali a sú inšpirované aj počítačovými hrami. Jednou z nich je Sofia Nøt, ktorá koncom apríla do sveta vypustila svoj cyberpunkový videoklip k novej skladbe. Prinášame krátky rozhovor s ňou.

Najnovšie recenzie

Experimentálna tvorba štúdia Ghibli z roku 2008 vyvoláva v divákoch rozporuplné pocity aj 12 rokov po tom, ako bola filmová snímka Ponyo uvedená do kín.

Hviezdne obsadený film, v ktorého centre stojí postava, ktorú si diváci a diváčky zamilovali vo filme Jednotka samovrahov (Suicide Squad). Po rozchode s Jokerom sa Harley Quinn snaží nájsť vo svete svoje nové miesto a spája sa s ďalšími unikátnymi ženami, aby zachránili ohrozené dievča, ale aj mesto Gotham, najznámejšiu metropolu sveta komiksov vydavateľstva DC Comics.

Pod dlhých 42 rokoch sa končí sága rodu Skywalkerov, ktorá vybudovala najväčšie filmové sci-fi univerzum, preklenula tri generácie a získala si srdcia miliónov fanúšikov na celom svete. Ako sa podarilo jej zakončenie, na ktoré sa netrpezlivo čakalo?

Škandinávci majú dosť hollywoodskych masakrov ich mýtov a hlásia sa o slovo. Pozrime si, ako spracovali svoje mýty tí praví.

Poznáte to. Rok 1984, Sarah Connor, Kyle Reese a T-800. O sedem rokov neskôr Sarah Connor, jej syn John, T-1000 a T-800. Zasa. A o pár rokov do tretice, ale tentoraz s T-X. Potom nevydarený prequel s názvom Salvation a pár rokov pokus o reštart s Genysis. A teraz? Sarah Connor a T-800. A samozrejme nejaký ten záporák.

Pre fanúšikov DC univerza (ale nielen pre nich) je postava Jokera dobre známa. Šialený Batmanov protivník, známy svojím sardonickým úškľabkom, nám v hranej podobe ukázal svoju tvár už niekoľkokrát a po esách ako boli Jack Nicholson, Jared Leto alebo Heath Ledger nám svoje umenie v hlavnej úlohe predvedie Joaquin Phoenix (You Were Never really Here, Her, Walk The Line, Gladiator).

Vaše hodnotenia

B.T. Niromwell @Niromwell
7
Tento film má vo všeobecnosti akési zlé hodnotenie, fanúšikovia riešia, prečo korytnačky majú nosy a aké absurdné sú ich bojové taktiky. Určite by sa o tom dalo hádať, lenže podľa mňa tento film jednoducho pre fajnšmekrov nie je. Je to film pre deti. Rodinný film. Dokonca ani nie rodinný film, je to film, ktorý pustíte deťom a odídete z obývačky. Áno, je to film, kde záporák vyklopí celý svoj plán korytnačke len preto, že je ochotná ho počúvať, je zlý proste preto, že je zlý a hlavní hrdinovia bez otázok robia, čo ich zmutovaná korytnačka, ktorú práve stretli, žiada, bez ohľadu na to, aké je to absurdné. Ale v určitom veku potrebujete vidieť takéto veci, potrebuje mať záporáka, ktorý mohol hlavného hrdinu zabiť päťkrát, no neurobí to ani raz. Odhliadnuc od jednoduchosti príbehu ide o veľmi milý film, humorný, s klasickými postavičkami. Osobne sa mi páčilo, ako vysvetlili vznik ninja korytnačiek. Tento film netreba brať príliš vážne, ani sám sa tak neberie.
Jani @Jani
6
Jednotka mi svojou nekomplikovanosťou a zábavnosťou sadla. Tu pri všetkej snahe o osudovosť (ktorá nie že by nebola dobre naznačená) bolo toľko zmätených a zložitých dejov, ktoré nikam neviedli, že som nestíhal sledovať, čo postavy robia, kam idú a prečo a ktorá je ktorá. Čo musím pochváliť sú predstavitelia hlavných mužských postáv na čele s Jude Lawom, ktorý je dojemne Dumbledorovský. Zlý nebol ani Johny Depp, ktorý bol vo svojich posledných filmoch viac-menej tragický.
Aldeberan @Aldeberan
5
Ďalší z wannabe letných blockbusterov, ktorý úplne zlyhali v kine. Podľa mňa celkom zaslúžene. Film nevyužil potenciál westernu, ani filmov o mimozemskej invázii. Mimozemšťania sú príliš sterilný a nie moc desivý, obyvatelia divokého západu zasa príliš... súčasný. A najhoršie je, že film nudí, akčné scény su nepodarené, chýba humor a dobré postavy. Podpriemer až sa do neho noha zaborí.
Roland Axenberg @martiner
5
Nudná púť Brada Pitta zo Zeme na Neptún a späť. Snaží sa to byť hlboké vzťahové filozofické sci-fi, bohužiaľ tvorcovia filmu nepochopili, že vzťahy a filozofia sa nedajú vybudovať ces otravný voiceover.
Šaňo aka Babcom @axolos
7