Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie knihy

Por. Názov knihy Hod.
1.Votrelci10,0
2.Ex Machina10,0
2.Matrix10,0
2.Joker10,0
2.7 sestier10,0

Najnovšie články

Záver obľúbeného anime Útok Titanov sa blíži do svojho záveru skôr, než sme očakávali.

Pomaly ale isto začína na Slovensku dozrievať generácia mladých umelkýň, ktoré vyrastali a sú inšpirované aj počítačovými hrami. Jednou z nich je Sofia Nøt, ktorá koncom apríla do sveta vypustila svoj cyberpunkový videoklip k novej skladbe. Prinášame krátky rozhovor s ňou.

Tohtoročná jar mení svet. Jedna vec je ale stále istá, sezónna nádielka anime. Či už ste fanúšikmi sci-fi, fantasy, máte radi romantiku spojenú s drámou alebo patríte k mačacím ľuďom, niečo sa tu pre vás nájde.

Pred nejakým časom sa na internete objavili šuškandy o tajomnom projekte Star Wars: Project Luminous z dielne Lucasfilmu a Disney. Včera sa konečne odhalilo viac a my vás tak môžeme informovať o novom multimediálnom projekte z vesmíru Star Wars

2019 sa nám končí a to znamená jednu vec. Spätný pohľad na anime, ktoré boli za posledný rok odvysielané. Napriek občasným výkrikom, že médium upadá sme tu aj tentokrát mali kvantum skvelých šou. Nie len pokračovania epických ság, ktoré nás zabávajú už roky, ale aj desiatky úplných noviniek, ktoré si získali svojich fanúšikov po celom svete. Bez obáv si dovolím tvrdiť, že v roku 2019 si našli fanúšikovia anime seriál, poprípade seriály, ktoré sa zaisto zapíšu do ich top 10. Tento rok bol jednoducho povedané SUPER.

Očakávania, že po úspechu Avatara (2009) sa dočkáme oživenia vysoko rozpočtových a originálnych sci-fi produkcií sa nenaplnili. Tie najveľkolepejšie a najvýpravnejšie sci-fi filmy sa držia osvedčených pokračovaní, ako to môžeme vidieť na príkladoch v univerzách Star Wars a Star Treku, ale hlavne tomuto desaťročiu nevládne nič tak, ako filmové adaptácie komiksov vydavateľstiev Marvel a DC Comics. Skutočne kvalitných a originálnych sci-fi filmov je tak aj naďalej pomenej, ale nájdu sa aj naozajstné klenoty.

Najnovšie recenzie

Hviezdne obsadený film, v ktorého centre stojí postava, ktorú si diváci a diváčky zamilovali vo filme Jednotka samovrahov (Suicide Squad). Po rozchode s Jokerom sa Harley Quinn snaží nájsť vo svete svoje nové miesto a spája sa s ďalšími unikátnymi ženami, aby zachránili ohrozené dievča, ale aj mesto Gotham, najznámejšiu metropolu sveta komiksov vydavateľstva DC Comics.

Pod dlhých 42 rokoch sa končí sága rodu Skywalkerov, ktorá vybudovala najväčšie filmové sci-fi univerzum, preklenula tri generácie a získala si srdcia miliónov fanúšikov na celom svete. Ako sa podarilo jej zakončenie, na ktoré sa netrpezlivo čakalo?

Škandinávci majú dosť hollywoodskych masakrov ich mýtov a hlásia sa o slovo. Pozrime si, ako spracovali svoje mýty tí praví.

Poznáte to. Rok 1984, Sarah Connor, Kyle Reese a T-800. O sedem rokov neskôr Sarah Connor, jej syn John, T-1000 a T-800. Zasa. A o pár rokov do tretice, ale tentoraz s T-X. Potom nevydarený prequel s názvom Salvation a pár rokov pokus o reštart s Genysis. A teraz? Sarah Connor a T-800. A samozrejme nejaký ten záporák.

Pre fanúšikov DC univerza (ale nielen pre nich) je postava Jokera dobre známa. Šialený Batmanov protivník, známy svojím sardonickým úškľabkom, nám v hranej podobe ukázal svoju tvár už niekoľkokrát a po esách ako boli Jack Nicholson, Jared Leto alebo Heath Ledger nám svoje umenie v hlavnej úlohe predvedie Joaquin Phoenix (You Were Never really Here, Her, Walk The Line, Gladiator).

Realistické science fiction filmy sú v kurze. Spomeňme si len na Interstellar, Marťana či Gravitáciu, teda filmy, pre ktoré je typické pomalý dej, skvelá psychológia postáv a uveriteľná fyzika. Najnovšie k nim pribudol film Ad Astra od Jamesa Gray. Poďme sa naň pozrieť trocha bližšie.

Vaše hodnotenia

Šaňo aka Babcom @axolos
7
Ľudmila @Ludmila34
10
Po tom, čo som si pozrela prvú časť, som sa druhej nevedel dočkať. Dvojka je ešte lepšia než jednotka, radí sa k mojim obľúbeným filmom. Som rada že zacali natáčať aj tieto filmy, pretože by mi bolo ľúto, ak by svet HP skončil.
Aldeberan @Aldeberan
4
Tento diel votreleckej ságy zabil zabil sériu na dlhé roky. Po viacej introspektívnom a „umeleckom“ treťom diele sa tvorcovia pokúsili vrátiť k akčnej formule druhého dielu. Bohužiaľ, výsledok je typický akčný film 90. rokov. To boli tie roky, kedy sme od kinofilmov očakávali, že budú zlé. Nelogický a uponáhľaný dej, ploché postavy (ešte aj z našej milovanej Ripleyovej spravili emo girl) a až na výnimky nie moc dobrá akcia. Píšem na výnimky, pretože časť s plávajúcim votrelcom je pravdepodobne asi jedna z top 5 scén celej ságy a dodnes mi utkvela v pamäti. Plus jeden bod za hláškujúceho Rona Pearlmana vo vedľajšej úlohe.
B.T. Niromwell @Niromwell
7
Tento film má vo všeobecnosti akési zlé hodnotenie, fanúšikovia riešia, prečo korytnačky majú nosy a aké absurdné sú ich bojové taktiky. Určite by sa o tom dalo hádať, lenže podľa mňa tento film jednoducho pre fajnšmekrov nie je. Je to film pre deti. Rodinný film. Dokonca ani nie rodinný film, je to film, ktorý pustíte deťom a odídete z obývačky. Áno, je to film, kde záporák vyklopí celý svoj plán korytnačke len preto, že je ochotná ho počúvať, je zlý proste preto, že je zlý a hlavní hrdinovia bez otázok robia, čo ich zmutovaná korytnačka, ktorú práve stretli, žiada, bez ohľadu na to, aké je to absurdné. Ale v určitom veku potrebujete vidieť takéto veci, potrebuje mať záporáka, ktorý mohol hlavného hrdinu zabiť päťkrát, no neurobí to ani raz. Odhliadnuc od jednoduchosti príbehu ide o veľmi milý film, humorný, s klasickými postavičkami. Osobne sa mi páčilo, ako vysvetlili vznik ninja korytnačiek. Tento film netreba brať príliš vážne, ani sám sa tak neberie.
Roland Axenberg @axenberg
1