portál

Filmy

Filmová sekcia scifi.sk prináša zoznam, novinky, diskusie, recenzie a minirecenzie filmov zo sveta fantastiky. Ak máš novinku o ľubovoľnom filme, ktorú by si chcel vidieť v magazíne scifi.sk alebo v tejto sekcii, stačí ju pridať v sekcii pridaj.

Slice

Slice

B.T. Niromwell

Čo sa stane, keď spojíte poslíčka pizzérie, vlkolaka, mysterióznu vraždu a ghetto plné duchov alebo Jacksonov Thriller po 35 rokoch.

Pacific Rim: Uprising (2018, Universal Pictures US) – recenzia

Pacific Rim: Uprising (2018, Universal Pictures US) – recenzia

Marek Páperíčko Brenišin

Pokračovanie filmu Pacific Rim pred nás vrhá svet s novými výzvami a hrozbami. Dalo by sa tušiť, že po odrazení zlých Kaiju už svet nikdy nebude taký ako predtým. Ako sa s tým všetkým popasovali postavy vo filme? A ako toto spodobnenie zvládli filmári? Uvidíme v tejto recenzii.

Jurassic World - Zánik Ríše

Jurassic World - Zánik Ríše

Rastislav Lopciansky

Život si nájde cestu v ďalšom filme postavenom na známom diele Michaela Crichtona - Jurský Park. V slovenských kinách od 21. júna 2018

Čo sa stane, keď spojíte poslíčka pizzérie, vlkolaka, mysterióznu vraždu a ghetto plné duchov alebo Jacksonov Thriller po 35 rokoch.

Máme tu skvelé video k filmu Fantastické tvory: Grindelwaldove zločiny, ktoré sa upriamuje Rokfort. Objavuje sa v ňom J. K. Rowlingová a niekoľko hercov a hovoria o neuveriteľných zážitkoch z natáčania "na Rokforte".

Pozrite si, ako by to mohlo dopadnúť, ak by na informácie zo Zeme našiel osamelý mimozemšťan.

Na internete sa už dlho šepká, že Jude Law sa objaví vo filme Captain Marvel ako bojovník Mar-Vell z mimozemskej rasy Kree, no samotný herec túto informáciu zatiaľ nepotvrdil ani nevyvrátil.

Vladimír Valovič - Premiéra GOTG VOL.2Disclaimer

V našej novej rubrike vám predstávíme VFX artistu Vladimíra Valoviča. Čo je VFX artist? Ako sa ním stať? Na všetky tieto otázky a mnohé ďalšie vám zodpovieme v článku

Minirecenzie

Svitanie

Tématicky zaujímavý film o budúcnosti, v ktorej upírom, ktorí aktuálne vládnu svetu, dochádza potrava. Decimovaná ľudská rasa prežíva už len v malých bunkách odbojárov, hľadajúcich útočiská pred upírskym vojskom. Korporácie sa snažia vytvoriť substitút, ktorý by z nich u...

Deti ženúce sa za hviezdami

Príbeh Asuny, ktoré sa ocitá nechtiac vo víre udalostí, ktoré ju skoro stoja život, no s pomocou Šuna, chalana z iného sveta ukrytého pod tým naším, sa dozvedá oveľa viac a nakoniec sa vyberá na cestu s neznámym cieľom. Film má nádhernú grafiku a animáciu. Poskytuje dôkaz o vy...

Cesta s bohmi: Dva svety

Film som si zadovážil, lebo sa mi po dlhom čase málilo ázijskej produkcie a napriek trochu pre európskeho diváka skostnatelých hereckým výkonom je veľmi príjemným prekvapením. Zatiaľ, čo sa v prvých momentoch zdá, že pôjde o jednoduchú a priamočiaru dejovú linku, táto v posle...

Film

Stano Lacko 8/10
Stano Lacko

Simone

Síce pozrené po 16 rokoch od produkcie, ale stále pokrok nedosiahol toho, čo bolo v tomto filme. Našťastie, ale veď uvidíme čo prinesie doba. Ako film, príjemný rodinný film, ale dvakrát ho asi pozerať nie je treba.

SFDB Filmy

SFDB je srdce scifi.sk - databáza filmov, seriálov, ság, ich rôznych odnoží a ďalších objektov... ak v nej nenájdeš to, čo hľadáš, vieš to do nej dokonca pridať aj ty a tak ju spraviť ešte lepšiu!