Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Pre teba je to pár administratívnych krokov, pre nás a naše projekty ako Fantastická poviedka, online cony alebo fungovanie samotného scifi.sk - nenahraditeľná pomoc.

K Valentínovi patrí romantika a k romantike patria romantické filmy.

Zhoreli vám medovníčky? Mačka zhodila stromček? Balili ste darčeky tak urputne, až ste skončili s lepiacou páskou vo vlasoch? Nič to. Spravte si čajík alebo si nalejte pohár červeného, usaďte sa do obľúbeného kresielka a prečítajte si dobrú knihu. Napríklad niektorú z tohto článku.

Aktuálnu Dunu som videl v kine trikrát. Od rozčarovaného hejtera som sa postupne transformoval na fanúšika. Vlastne som to neurobil ja, ale Denis Villeneuve, ktorý vo mne prebudil Spáča. Ako sa mu to podarilo? O tom som spísal nasledujúce svedectvo.

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

Najnovšie recenzie

Minulý týždeň dorazil do kín tretí diel Fantastických zverov. Boli sme sa naň pozrieť.

Nanananananananana... BATMAN!

Leatherface a texaský masaker motorvou pílou je späť! Stojí nový legacy sequel za pozretie?

Takže sme sa konečne dočkali ďalšej Lary Cro... teda skoro. Uncharted s Tomom Hollandom a Markom Wahlbergom nie je zlý film. Je zábavný, vtipný, akčný, ale...

Ako dopadol už piaty diel tejto vydarenej série? Bude sa Wes Craven otáčať v hrobe?

Do kín prišiel dlhoočakávaný nový film režiséra Edgara Wrighta, autora kultových klasík ako Scott Pilgrim vs. the World alebo Shaun of the Dead. Ako sa mu vydarilo toto načretie do vôd psychologického hororu?

Vaše hodnotenia

Lukáš Polák @Lukáš Polák
8
Prvý a zrejme jediný blockbuster roku 2020 je tu a nemá konkurenciu! Kto by to čakal, že? Musím však dodať, že pravdepodobne by bol top aj keby všetko šlo podľa plánu, pretože je to opäť pecka, ale… Nolan opäť prišiel s niečím novým, originálnym a neokúkaným. Nedá vám však čas na strebanie problematiky, ale miesto toho do vás natlakuje mimoriadne dravú jazdu bez možnosti vydýchnutia. Dalo by sa povedať, že celý film je jedna nekončiaca jazda, ktorá len mení lokality a nedá vám priestor na utretie potu. Deje sa toho toľko, že človek má problém všetkým prejsť na prvú šupu. Otázniky pribúdajú a odpovede ako keby do nás niekto strielal pomocou brokovnice. Je to tlak, ale rozštiepený a musíš všetko rozlúštiť pomocou malých časti všade po plátne. Sofistikovaná zápletka dala riadne zabrať a zrejme ešte nejaké dve pozretia sa zapotíme. Vieš, že ti to všetko sedí pokope, ale stále sa tam nájdu veci, čo si chceš ešte raz „čeknúť“. O technických veciach je zbytočné sa baviť – zvuk bol priam devastačný, kamera dychberúca a technické prevedenie „toho, čo netreba menovať, bo by bol spoiler“ je priam brilatné. Dostávame sa ku tomu „ale“. Nolanov chaldný prístup zašiel možno až príliš ďaleko. Chýbalo tomu lepšie vyhranie sa s profiláciou postáv a celkovým vžitím sa do nich. Boli to len postavičky, ktoré sa z ničoho nič zjavili a začali behať v úžasnom svete. Dokonca som si asi v trištvrtine filmu uvedomil, že netuším ako sa volá hlavná postava filmu. Povedali to vôbec? Jedine záporák bol riadny badass. Branaghov divadelný a expresívny prejav tomu pridal ešte väčšie gule. Každopádne som si to užil a už špekulujem, kedy si dám repete.
Roland Axenberg @martiner
6
Barbora @Barbi
8
Nebolo to zlé a bavil som znova aj pri dvojke. Zatiaľ čo v prvom diely sme sa zoznámili hlavne s postavami a všelijakými tými fantastickými zvermi, pokračovanie je trochu iné. Chýba mu ťah na bránku, priamočiarejší a priehľadnejší príbeh a aj nejaké pamätihodné akcie, ktoré mala séria o Potterovi snáď v každom diely. Osobne si myslím, že s tohto hľadiska dvojka nebude väčšine po chuti, ale mňa to bavilo, mám rád tento čarodejnícky svet a aj keď tomu chýba lepší príbeh, bavil som sa aj tak, pretože postavy spoľahlivo ťahajú film v pred. Na postavu Mloka som si v prvej časti trochu zvykal no tu mi už prišiel viac v pohode. Čo sa týka nových postáv zaujme hlavne Grindelwald, ktorý vyzerá byť podobne silným protivníkom ako Tom Riddle a aj atmosféra celého filmu sa zmenila viac v temnejšiu. Humor sa s filmu nevytráca, kedže je tu stále vtipný tučko Kowalski, ale jeho pomenej.
B.T. Niromwell @Niromwell
9
Musím povedať, že som bola ohľadom tohto filmu a aj hlavnej hrdinky spočiatku skeptická a nechápala som celkom ošiaľ, ktorý okolo seba rozpútal. Ale veľmi rýchlo sa mi dostal film i Gal Gadot po kožu. Tvorcom sa celkom podarilo odhadnúť dávku pátosu a napätia, ktorú si tematika druhej svetovej vojny rozhodne pýta, a humoru. Film veľmi osviežujú vedľajšie postavičky, ktorú sa spolu s Wonder Woman hrnú zachraňovať svet. Veľmi kvitujem spojenie tohto príbehu s mytológiou - fanúšikovia mi snáď odpustia, že som bola v tomto smere neznalá. Taktiež záporák bol pre mňa osobne veľkým prekvapením. Na skvelom zážitku sa do veľkej miery podieľa aj soundtracj, ktorý vynikne veľmi dobre aj sám o sebe. Samozrejmosťou už je viac menej aj prepojenie Wonder Woman s %dalšími DS postavami. Na druhej strane však film mal aj svoje rozpačité momenty. Keď som videla vyfotošopovaného Davida Thewlisa, tak som išla od smiechu do kolien.
Roland Axenberg @martiner
7
Ultimátne akčné inferno v druhej polovici a najbombastickejšia scéna z celého Star Wars univerza na samotnom konci. Okrem toto vcelku nezáživný príbeh zo sveta Star Wars s množstvom nezaujímavých postáv.