Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Vyzerá to tak, že sa Districtu 10 nakoniec predsa len dočkáme.

James Gunn, tvorca úspešných The Guardians of the Galaxy, nám predstavuje svoj pohľad na nesúrodú partičku zloduchov, ktorí proti svojej vôli zachraňujú svet.

Doctora Fatea si v nadchádzajúcom komiksáči z DC verza zahrá herec Jamesa Bonda!

Anime séria Cowboy Bebop čoskoro oslávi 23 rokov od odvysielania prvej epizódy. Aj po všetkých tých rokoch je fanúšikmi považovaná za jednu z najlepších, aké kedy vznikli. Čo robí z Cowboya tak nadčasové dielo a prečo funguje tak skvele aj dnes?

Aktuálne v NerdSpace na twitchi: diskucia o Justice League: Zack Snyder’s Cut!

Dočkali sme sa! Prinášame posledný diel robotickej série.
Za tie dva týždne, čo sme so sériou článkov začali, sme vás zoznámili s vyše stovkou robotov, androidov a kyborgov najrôznejších druhov, osobností a výzorov. Verím, že ste medzi nimi našli mnoho známych tvárí a dúfame, že aj niektoré menej známe.

Najnovšie recenzie

Sny sa občas fanúšikom plnia a Justice League Zacka Snydera je toho jednoznačným dôkazom. Po štyroch rokoch sme sa konečne dočkali verzie, akú sme si všetci zaslúžili hneď na začiatku. Takzvaný Snyder Cut môžeme pritom s určitosťou označiť za úplne nový film. O nejakej rozšírenej verzii doplnenej novými scénami nemôže byť ani reč.

Nevšedný a alternatívny horor zaoberajúci sa miestnou čarodejnicou.

Nový uruguajský horor, ktorý dáva poctu talianskemu Giallu? Na to si posvietime!

Dnes pôjdeme hlbšie do hororového žánru ako obvykle. Nie kvôli roku vzniku filmu (1964), ale kvôli jeho podstate...

Pitva modernej duchárčiny. Stojí za pozretie?

Pohľad na tri hororové a krátkometrážne snímky z českej produkcie, ktoré uviedlo kino Lumiere pod názvom Stopy hrôzy.

Vaše hodnotenia

xius @xius
6
Ze Piaty element? Zial, nekona sa, ale bolo to tesne. Chemia hlavnych hrdinov tak priserne drhne az to je pocut. Vsetko ostatne funguje nadpriemerne, aj Rihanna svoju scenu zvladla fajn. Worldbuilding sa na nas vali zo vsetkych stran a nevycerpava, prave naopak. Ale, co z toho, ked Valerianovi a Laureline neverim ani jedine slovo?
Veronika Valent @Veronika Valent
9
Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami rodinného a pracovného charakteru. Ryan Gosling snáď nikdy nebol vážnejší, navonok pokojnejší ako práve v tomto filme. Určite to pre neho nebola jednoduchá úloha, ale zvládol ju výborne, rovnako ako jeho filmová manželka, Claire Foy. Dôraz na detaily a reálne znejúce, miestami až hrôzostrašné zvukové efekty vo mne rezonujú dodnes, takisto ako pocit klaustrofóbie a nebezpečenstva. Vysoko hodnotím cit, s ktorým režisér dokumentaristicky spracoval politické pasáže, a tým nepokazil svoje dielo o míľniku ľudstva pre mnohé diela americkej produkcie typickým prehnaným patriotizmom. Na záver musím dodať, že som dávno nebola na filme o vesmíre, ktorý by ma tak vtiahol do deja už od prvých minút a ktorý by vo mne zanechal takú obrovskú „stopu“ obdivu voči jeho dobyvateľom. Odporúčam každému náročnejšiemu divákovi. Za mňa 9/10
Alexander Schneider @alex
6
Tématicky zaujímavý film o budúcnosti, v ktorej upírom, ktorí aktuálne vládnu svetu, dochádza potrava. Decimovaná ľudská rasa prežíva už len v malých bunkách odbojárov, hľadajúcich útočiská pred upírskym vojskom. Korporácie sa snažia vytvoriť substitút, ktorý by z nich urobil svetové monopoly. Film noir, ktorým sa snaží Svitanie byť, tu funguje len čiastočne. Ostatné scény sú nechutne žlto-filtrované. Najviac tu bolia dialógy a teda scenár, ktorý z inak dobrého podnetu vytiahol z megalomanských hviezd pramálo. Tak slabo boli talenty Sama Neilla, Ethana Hawkea či Willema Defoea už dávno nevyužité. Škoda, ak by sa to skôr všetko odohrávalo vo veľkomeste a urobil by sa z toho triler namiesto akčňáku, fungovalo by to oveľa viac. Takto trošku nadpriemerné.
Stano Lacko @stano
9
Vynikajúci film. Hlboké myšlienky, výrazný posun v deji. Jeden z filmov, ktoré je povinnosťou pozrieť.
Aldeberan @Aldeberan
7
Toto je jeden z tých televíynzch filmov podľa seriálu, pri ktorých sa musíte sám seba pýtať, prečo toto vlastne nie je obyčajná epizóda? Moje podozrenie je, že preto, že do obyčajnej epizódy by nezohnali Martina Sheena (mimochodom, hrá dobre). Dej sa točí okolo Lovcov duší, staobylej rasy, ktorá má až veľmi mystický charakter a do komparatívne realistického a vedeckéh osveta Babylonu 5 mi popravde príliš nesedí. Ako ich názov naznačuje, zbierajú (lovia) duše inteligentných bytostí, ľudí aj mimozemšťanov, čo sa samozrejme mnohým nepáči. Napriek tomu všetkému vôbec nejde o zlý film, naopak je vysoko pozerateľný, avšak mám dojem, že po ňom siahnu len fanúšikovia seriálu aj tí si ho nepozrú dva krát.