Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Ako tvorca Babylonu 5 už niekoľko dní dopredu avizoval na sociálnych sieťach, dnes sme sa od neho konečne dočkali uverejnenia prvých informácií o pripravovanom doteraz (a aj naďalej ešte trochu tajnom) projekte z univerza Babylonu 5.

Seriálový fenomén s názvom Mia a ja si za 10 rokov od svojho vzniku získal srdcia miliónov detí na celom svete. Teraz sa chystá na priemiéru aj v kinách na Slovensku.

Ako to vyzeralo uplynulý rok na poli japonskej animácie? Nanajvýš dobre!

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony alebo fungovanie samotného scifi.sk!

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Pre teba je to pár administratívnych krokov, pre nás a naše projekty ako Fantastická poviedka, online cony alebo fungovanie samotného scifi.sk - nenahraditeľná pomoc.

Najnovšie recenzie

Rozmýšľali ste niekedy, či nemáme v politike upírov? V Čile o tom rozmýšľali tak živo, až sa rozhodli nakrútiť film.

Zhruba od prelomu tisícročí, keď do úzadia ustúpil slasher, kraľujú hororovým kinám duchovia. Napriek tomu, že tvorcovia chrlia filmov s podobnou tematikou kvantá, málokedy sa podarí nájsť naozajstný diamant. Ako obstál austrálsky Hovor so mnou!, ktorý práve zavítal do našich kín?

Do kín sa pred časom dostalo pokračovanie veľmi vrúcne prijatého animovaného Spider-Mana, tentokrát s podtitulom "Cez paralelné svety". Podarilo sa mu splniť očakávania fanúšikov?

Bratislavské Kino Nostalgia nám umožnilo rozlúčiť sa na veľkom plátne s klasickou ghibliovkou Doručovacia služba slečny Kiki. A veru že to bol skvelý zážitok!

Do slovenských kín sa dostal dlhoočakávaný film Makota Šinkaia Suzume. Dokázal tento novodobý anime génius znovu priniesť divákom ďalší vizuálne úchvatný zážitok?

Do našich kín sa dostala animovaná rozprávka Úžasný Mauric, ktorá vznikla na motívy príbehu z mysle kráľa humornej fantastiky, Terryho Pratchetta. Ako obstála v našej recenzii?

Vaše hodnotenia

Šaňo aka Babcom @axolos
6
Roland Axenberg @martiner
6
Wolverine v Nagasaki pri výbuchu atómovej bomby, Wolverine proti ninjom, Wolverine proti obrovskému mecha samurajovi. To všetko znie na prvé počutie super, ale celé je to bohužiaľ tak zle natočené, že som sa niekedy musel premáhať, aby som to dopozeral. Postava Vipera je tam úplne zbytočná, navyše pripomínala mi Poison Ivy z podobného akčného výplachu. Najslabší diel Wolwerinovej trilógie.
Stano Lacko @stano
10
Výborný film, humor, akcia, dialógia, filozofia postáv, vývin postáv. GRAFIKA! No, musím povedať, že tomuto filmu nič nechýba. A počkajte na koniec titulkov...
cyberstorm @cyberstorm
4