Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Aktuálnu Dunu som videl v kine trikrát. Od rozčarovaného hejtera som sa postupne transformoval na fanúšika. Vlastne som to neurobil ja, ale Denis Villeneuve, ktorý vo mne prebudil Spáča. Ako sa mu to podarilo? O tom som spísal nasledujúce svedectvo.

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Čo takto seriál o votrelcoch odohrávajúci sa na Zemi? Za nás jednoznačne ÁNO!!! Ideálne krvavo R-kový a pekne pesimistický!

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Zack Snyder je, aj vďaka jeho Lige Spravodlivosti, momentálne obľúbenou témou. Nedávno sa rozrozprával o možnosti pokračovania filmovej ságy 300.

Najnovšie recenzie

Po Dune prichádza sfilmovanie ďalšej ikony žánru sci-fi. Ako sa podarilo tvorcom preniesť na televízne obrazovky fenomenálne dielo Isaaca Asimova?

Do kín prišiel dlhoočakávaný nový film režiséra Edgara Wrighta, autora kultových klasík ako Scott Pilgrim vs. the World alebo Shaun of the Dead. Ako sa mu vydarilo toto načretie do vôd psychologického hororu?

Do kín sa dostal nádejný horor - Parožie. Môžeme sa tešiť na desivý zážitok?

Najlepší Marvel film za posledných pár rokov. Také hodnotenie obdržali Eternals aspoň vo fanúšikovskej recenzii, ktorá sa k nám dostala. Súhlasíte s týmto pohľadom na najnovší počin v Marvel Cinematic Universe?

The Green Knight - fantasy príbeh pre nekomerčného diváka alebo rozprávka pre náročnejších. Poďme si tento film rozobrať.

Hollywoodsky all stars team nám servíruje v poradí už tretiu filmovú adaptáciu slávneho románu Franka Herberta v opulentnom blockbusteri, ktoré sa v dnešnej dobe už takmer netočia.

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
10
Nájde na konci vesmíru človek sám seba?
Aldeberan @Aldeberan
3
Uf. Tento film je viac ako zlý. Ide o úmyselné znásilnenie kedysi legendárnej frančízy. Viem si živo predstaviť, ako k tomu došlo: veľké zviera zo štúdia si povedalo, že z chudákov votrelcov ešte vyžmýka nejaké tie peniažky a po neúspechu prvého AvP filmu posunul práva bande diletantov, ktorý zobrali naše obľúbeno vesmírne príšery a nalepili ich na nejaký treťotriedny hororový scenár, ktorý by rovnako dobre fungoval s hocičím iným. Pokiaľ máte radi nudné a trápne filmy, vrelo odporúčam.
Roland Axenberg @axenberg
10