Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Votrelci10,0
2.Čiernočierna tma10,0
2.Počiatok10,0
2.Na hrane zajtrajška10,0
2.Matrix Reloaded10,0

Najnovšie články

Chystá sa televízny seriál podľa Crichtonovho románu!

... alebo čoho sme sa zľakli tak, že sme sa už neodľakli.

Filmová a literárna tvorba z ďalekého východu je u nás stále pomerne veľkou neznámou, a to aj napriek tomu, že sa jedná často o veľmi zvláštne a zaujímavé diela. Ako najväčšie plus vidím práve fakt, že západná a východná kultúra sa rozvíjali prakticky úplne nezávisle, preto sú tamojšie knihy a filmy často úplne odlišné od čohokoľvek, čo vzniklo v Európe a USA. To sa, samozrejme, týka aj hororu.

Trailer na najočakávanejší sci-fi film roku je vonku. Aké sú naše dojmy?
+ porovnanie s prvým spracovaním Dune z roku 1984 od Davida Lyncha

Veronica Rothová už niekoľko rokov patrí medzi dvorných zahraničných autorov slovenského vydavateľstva Slovart. Preto je načase objaviť čaro jej tvorby a svoje knižné poličky zaplniť hneď celou knižnou sériou!

Tento rok je náročný a prejavuje sa to aj v anime priemysle. Veľa seriálov, ktoré mali byť vydané, boli odložené na neskoršie obdobie, do budúceho roku alebo ich osud je neznámy. Niečo začalo vychádzať ale má to prestávky, vychádza nepravidelne a zopár seriálov, ktoré mali byť vysielané už na jar, boli pozastavené a vracajú sa teraz cez leto. Anime sezóny zvyknú byť pekne organizované a vieme, že v 5. týždni sa väčšina seriálov dočka 5. epizódy. Toto leto je to ale bordel.

Najnovšie recenzie

Len ďalší teen slasher, alebo nám tvorca Firefly naservíroval niečo viac?

Nervózne podupujete na mieste, Witchera ste si pustili už dvakrát a ohlásenie natáčania 4. série Stranger Things vás len podráždilo – na nové série obľúbených seriálov si ešte poriadne počkáme. Netflix sa však zľutoval a venoval nám dvojhodinový crossover! Aký je film, kde si Eleven a Geralt zahrali súrodencov? Nudiť sa pravdepodobne nebudete, ale záleží aj na tom, nakoľko zapadáte do cieľového publika.

Dnež už bezmála legendárny režisér Christopher Nolan prichádza so svojim najnovším počinom menom Tenet. Tento film, ktorý podľa vlastných slov pripravoval okolo dvadsať rokov, bol viackrát posunutý kvôli opatreniam spojenými so šírením koronavírusu. Oplatilo sa naň čakať?

Prvýkrát sa čitateľ s príbehom svojského požiarnika Guya Montaga mohol zoznámiť vo februárovom čísle magazínu Galaxy Science Fiction v roku 1951. V roku 1953 sa mu do rúk dostal román s názvom 451 stupňov Fahrenheita, ktorý život Guya Montaga nielen ďalej rozvíjal, ale prežívanie hlavného hrdinu zaobalil aj do akejsi antiutopickej vízie budúcnosti, v ktorej dominuje živočíšny strach z pokroku poháňaného kultúrou masových médií.

Divergencia, Rezistencia a Experiment vzájomne tvoria americkú postapokalyptickú knižnú YA sériu s najväčším počtom protikladných recenzií. Zatiaľ čo je jednou skupinou milovaná, tou druhou je zatracovaná.

Experimentálna tvorba štúdia Ghibli z roku 2008 vyvoláva v divákoch rozporuplné pocity aj 12 rokov po tom, ako bola filmová snímka Ponyo uvedená do kín.

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
8
Spielberg bohužiaľ nezvládol kubrikovu víziu dotiahnuť do konca. Otravný voiceoveroví záver s čudnými bytosťami, čo majú byť asi roboti z budúcnosti, ale väčšina ich považuje za mimozemšťanov a ich siahodlhým popisom deja je totálne antikubrikovský. Takto je to len výrazne nadpriemerné scifi, viac o emóciách ako myšlienkach, na hlbšie zamyslenie o umelej inteligencii, ale aj tej ľudskej to však bohate stačí.
Veronika Valent @Veronika Valent
8
Dynamický, vizuálne dokonalý film, ktorý si však pre dejovú predvídateľnosť, slabšie dialógy, (až na Depeche Mode) nie najvhodnejšiu hudbu a nedostatočnú chémiu hlavných postáv nezaslúži viac ako 7 bodov z 10. Pre mňa bol film miernym sklamaním, napriek tomu, že to bol najkrajší najfarebnejší film od DC, aký som kedy videla.
Alexander Schneider @alex
6
Tématicky zaujímavý film o budúcnosti, v ktorej upírom, ktorí aktuálne vládnu svetu, dochádza potrava. Decimovaná ľudská rasa prežíva už len v malých bunkách odbojárov, hľadajúcich útočiská pred upírskym vojskom. Korporácie sa snažia vytvoriť substitút, ktorý by z nich urobil svetové monopoly. Film noir, ktorým sa snaží Svitanie byť, tu funguje len čiastočne. Ostatné scény sú nechutne žlto-filtrované. Najviac tu bolia dialógy a teda scenár, ktorý z inak dobrého podnetu vytiahol z megalomanských hviezd pramálo. Tak slabo boli talenty Sama Neilla, Ethana Hawkea či Willema Defoea už dávno nevyužité. Škoda, ak by sa to skôr všetko odohrávalo vo veľkomeste a urobil by sa z toho triler namiesto akčňáku, fungovalo by to oveľa viac. Takto trošku nadpriemerné.