Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony a naše streamy alebo fungovanie samotného webu scifi.sk!

Aký bol rok 2024 na poli japonského anime? Pozrime sa na to!

Ako tvorca Babylonu 5 už niekoľko dní dopredu avizoval na sociálnych sieťach, dnes sme sa od neho konečne dočkali uverejnenia prvých informácií o pripravovanom doteraz (a aj naďalej ešte trochu tajnom) projekte z univerza Babylonu 5.

Seriálový fenomén s názvom Mia a ja si za 10 rokov od svojho vzniku získal srdcia miliónov detí na celom svete. Teraz sa chystá na priemiéru aj v kinách na Slovensku.

Ako to vyzeralo uplynulý rok na poli japonskej animácie? Nanajvýš dobre!

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony alebo fungovanie samotného scifi.sk!

Najnovšie recenzie

Trochu gotickej atmosféry do horúceho leta

Po dlhom a strastiplnom čakaní okorenenom navyše štrajkom scenáristov a opakovanými odkladmi, sme sa dočkali pokračovania adaptácie knihy Franka Herberta. Pred režisérom a tvorivým filmom stáli výzvy nielen v podobe naznačených motívov z prvého filmu, ale aj náročné publikum, ktoré čakalo ešte lepší kúsok, než prvý diel. Ako to nakoniec celé dopadlo, si rozoberieme v nasledujúcej recenzii.

Rozmýšľali ste niekedy, či nemáme v politike upírov? V Čile o tom rozmýšľali tak živo, až sa rozhodli nakrútiť film.

Zhruba od prelomu tisícročí, keď do úzadia ustúpil slasher, kraľujú hororovým kinám duchovia. Napriek tomu, že tvorcovia chrlia filmov s podobnou tematikou kvantá, málokedy sa podarí nájsť naozajstný diamant. Ako obstál austrálsky Hovor so mnou!, ktorý práve zavítal do našich kín?

Do kín sa pred časom dostalo pokračovanie veľmi vrúcne prijatého animovaného Spider-Mana, tentokrát s podtitulom "Cez paralelné svety". Podarilo sa mu splniť očakávania fanúšikov?

Bratislavské Kino Nostalgia nám umožnilo rozlúčiť sa na veľkom plátne s klasickou ghibliovkou Doručovacia služba slečny Kiki. A veru že to bol skvelý zážitok!

Vaše hodnotenia

Aldeberan @Aldeberan
3
Uf. Tento film je viac ako zlý. Ide o úmyselné znásilnenie kedysi legendárnej frančízy. Viem si živo predstaviť, ako k tomu došlo: veľké zviera zo štúdia si povedalo, že z chudákov votrelcov ešte vyžmýka nejaké tie peniažky a po neúspechu prvého AvP filmu posunul práva bande diletantov, ktorý zobrali naše obľúbeno vesmírne príšery a nalepili ich na nejaký treťotriedny hororový scenár, ktorý by rovnako dobre fungoval s hocičím iným. Pokiaľ máte radi nudné a trápne filmy, vrelo odporúčam.
xius @xius
8
Dnes to asi vyznieva veselo, ale ked som District 9 videl prvykrat, dokumentarny start ma strasne zmiatol! Originalni ufoni a "co by bolo keby" - no vlastne nic, len kopec problemov. Zaver na mna dolahol strasne depresivne, ale aj to je vlastne plus.
soyka @soyka
8
Stano Lacko @stano
8
Super oddychová naháňačka s dobrou zápletkou, originálnymi zvratmi a napätím až do konca.
Aldeberan @Aldeberan
9
Jeden z prvých filmov, ktoré sme ako rodina mali na VHS a jeden z prvých sci-fi filmov vôbec, ktoré som videl ešte ako malý chlapec. Jednoduchý priamočiari dej, pekné efekty, dobré herecké výkony, kvalitná 90. kinematografia. Naviac základ frančízy, na ktorej veľa z mojich rovestníkov vyrastalo na prelome 90. a 2000. rokov.