Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Zima tu je už v plnom prúde a to vidieť nielen na snežných závejoch von oknom, ale aj na programe anime seriálov.

Najlepšie filmy minulého roku.

Český a slovenský trh v súčasnosti kvalitnou mangou zásobuje prakticky už len vydavateľstvo CREW. Ako je už u nich zvykom, aj uplynulý rok si pre nás pripravili množstvo kvalitných kúskov. Ohliadnime sa spolu za uplynulým rokom a pripomeňme si všetko, čo nám vydavateľtvo CREW na poli mangy prinieslo.

2020 je za nami a s novým rokom začína aj nová sezóna anime seriálov. Zimná nádielka je tentokrát ozaj bohatá.

Ak to nie sú len klebety, tak sa dočkáme návratu legendy!

Chystá sa televízny seriál podľa Crichtonovho románu!

Najnovšie recenzie

Nový uruguajský horor, ktorý dáva poctu talianskemu Giallu? Na to si posvietime!

Dnes pôjdeme hlbšie do hororového žánru ako obvykle. Nie kvôli roku vzniku filmu (1964), ale kvôli jeho podstate...

Pitva modernej duchárčiny. Stojí za pozretie?

Pohľad na tri hororové a krátkometrážne snímky z českej produkcie, ktoré uviedlo kino Lumiere pod názvom Stopy hrôzy.

Retro horor THE ENTITY rozhodne patrí k zlatému fondu hororu osemdesiatych rokov a dnes si ho rozoberieme.

Zatiaľ najslabší Star Trek seriál, alebo naopak moderný Star Trek, plný progresívnych myšlienok? Po tretej sérii vám prinášame kompletné zhodnotenie všetkého, čo nám Discovery zatiaľ ponúkol.

Vaše hodnotenia

B.T. Niromwell @Niromwell
6
Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.
xius @xius
6
To vobec nebolo zle! Ziadny trhak obyvaciek, ale ma to take zachvevy Equilibria a Pitchblacku.
Aldeberan @Aldeberan
8
Akčná klasika 90. rokov? Toto bol jeden z filmov, ktorý keď išiel na Markíze, na televízor asi sledovalo celé Slovensko. Relatívne mladý Bruce Willis, dobrý soudtrack, sympatické vedľajšie postavy a klasická holywoodska receptúra s happy endom. Ak hľadáte niečo, čím príjemne zabijete dve hodiny, nie je dôvod nesiahnuť po tomto filme.
Roland Axenberg @martiner
8
Po remaku Dawn of the Dead najlepší moderný zombie horror. Škoda len, že s geniálnou knižnou predlohou to nemá vôbec nič spoločného.
xius @xius
8
Ohrany napad a akysi neutichajuci pocit, ze tu sa na produkcii setrilo, kde to slo... ale napriek tomu je to bomba! Od Matrixu to bol prvy film, ktory ma svojou akciou nadchol a pritom nekopiroval. Gun-Katas a klerici Technogramatonu su sviezim, hocako B-ckovym, spracovanim Orvellovskych hroz. Sklamala ma len finalova bitka. Jeden na jedneho odrazu akosi nema tu spravnu vahu...!