Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Zack Snyder je, aj vďaka jeho Lige Spravodlivosti, momentálne obľúbenou témou. Nedávno sa rozrozprával o možnosti pokračovania filmovej ságy 300.

Vyzerá to tak, že sa Districtu 10 nakoniec predsa len dočkáme.

James Gunn, tvorca úspešných The Guardians of the Galaxy, nám predstavuje svoj pohľad na nesúrodú partičku zloduchov, ktorí proti svojej vôli zachraňujú svet.

Doctora Fatea si v nadchádzajúcom komiksáči z DC verza zahrá herec Jamesa Bonda!

Anime séria Cowboy Bebop čoskoro oslávi 23 rokov od odvysielania prvej epizódy. Aj po všetkých tých rokoch je fanúšikmi považovaná za jednu z najlepších, aké kedy vznikli. Čo robí z Cowboya tak nadčasové dielo a prečo funguje tak skvele aj dnes?

Najnovšie recenzie

Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?

Zack Snyder sa vrátil k hororovému žánru. Ako to dopadlo?

Na NETFLIX-e pribudlo minimalistické a na prvý pohľad tváriace sa survival sci-fi. Ako som ho videl ja?

Duchovia a manželská nevera idú prekvapivo dobre dokopy. Things Heard & Seen je nový film na Netflixe.

Sny sa občas fanúšikom plnia a Justice League Zacka Snydera je toho jednoznačným dôkazom. Po štyroch rokoch sme sa konečne dočkali verzie, akú sme si všetci zaslúžili hneď na začiatku. Takzvaný Snyder Cut môžeme pritom s určitosťou označiť za úplne nový film. O nejakej rozšírenej verzii doplnenej novými scénami nemôže byť ani reč.

Nevšedný a alternatívny horor zaoberajúci sa miestnou čarodejnicou.

Vaše hodnotenia

xius @xius
10
Co je to Matrix? Matrix je dvojhodinova cyberpunkova jazda plna kreativnej akcie a stylovych postav! Co scena, to ikona a to sa aj s odstupom casu rozdychava tazko. Matrix zostarol so ctou a je paradnym prelomom medzi rozpravkovostou 90. rokov a temnotou po roku 2001.
Stano Lacko @stano
9
Brutálne zvládnuté scifi. Akcia, filozofia, morálka, žiaden pátos. Proste toto je film, ktorý by si mal pozrieť každý fanúšik scifi.
Roland Axenberg @martiner
2
Najzbytočnješí film v dejinách kinematorgrafie, ktorý dokonale lobotomizuje terminátorie univerzum.
Veronika Valent @Veronika Valent
9
Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami rodinného a pracovného charakteru. Ryan Gosling snáď nikdy nebol vážnejší, navonok pokojnejší ako práve v tomto filme. Určite to pre neho nebola jednoduchá úloha, ale zvládol ju výborne, rovnako ako jeho filmová manželka, Claire Foy. Dôraz na detaily a reálne znejúce, miestami až hrôzostrašné zvukové efekty vo mne rezonujú dodnes, takisto ako pocit klaustrofóbie a nebezpečenstva. Vysoko hodnotím cit, s ktorým režisér dokumentaristicky spracoval politické pasáže, a tým nepokazil svoje dielo o míľniku ľudstva pre mnohé diela americkej produkcie typickým prehnaným patriotizmom. Na záver musím dodať, že som dávno nebola na filme o vesmíre, ktorý by ma tak vtiahol do deja už od prvých minút a ktorý by vo mne zanechal takú obrovskú „stopu“ obdivu voči jeho dobyvateľom. Odporúčam každému náročnejšiemu divákovi. Za mňa 9/10