Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie knihy

Por. Názov knihy Hod.
1.Matrix Reloaded10,0
2.Votrelec10,0
3.Thor: Ragnarok10,0
4.Matrix10,0
5.Hobit: Neočakávaná cesta10,0

Najnovšie články

2019 sa nám končí a to znamená jednu vec. Spätný pohľad na anime, ktoré boli za posledný rok odvysielané. Napriek občasným výkrikom, že médium upadá sme tu aj tentokrát mali kvantum skvelých šou. Nie len pokračovania epických ság, ktoré nás zabávajú už roky, ale aj desiatky úplných noviniek, ktoré si získali svojich fanúšikov po celom svete. Bez obáv si dovolím tvrdiť, že v roku 2019 si našli fanúšikovia anime seriál, poprípade seriály, ktoré sa zaisto zapíšu do ich top 10. Tento rok bol jednoducho povedané SUPER.


Očakávania, že po úspechu Avatara (2009) sa dočkáme oživenia vysoko rozpočtových a originálnych sci-fi produkcií sa nenaplnili. Tie najveľkolepejšie a najvýpravnejšie sci-fi filmy sa držia osvedčených pokračovaní, ako to môžeme vidieť na príkladoch v univerzách Star Wars a Star Treku, ale hlavne tomuto desaťročiu nevládne nič tak, ako filmové adaptácie komiksov vydavateľstiev Marvel a DC Comics. Skutočne kvalitných a originálnych sci-fi filmov je tak aj naďalej pomenej, ale nájdu sa aj naozajstné klenoty.


Nechce sa ti čakať na Zaklínača na Netflixe. Poznáš prostredie Zaklínača. Pozri si fan film (1:42 hod) odohrávajúci sa po poslednej udalosti zo Zaklínača.


Tom Hiddlestom, predstaviteľ Lokiho v sérii filmov Thor a Avengers, bol hosťom v The Tonight Show. Niečo málo sa dozviete o novom seriály Loki, o jeho začiatkoch v Thorovi a nakoniec jeho vzťah k Baby Yoda.


Nové pokračovanie Terminátora opätovne rozrušilo hladinu starých dobrých frančíz z rokov dávno minulých, ale podľa Jurka Malíčka to deväťdesiatky však naozaj nie sú a nový Terminátor nie je ani zďaleka taký dobrý ako starý.


Universal Pictures vypustilo do sveta prednedávnom krátky osem-minútový film z univerza Jurského sveta a veru, naše najobľúbenejšie jaštery sú späť - hoci nakrátko - ale za to vo veľmi dobrej forme.

Najnovšie recenzie

Hviezdne obsadený film, v ktorého centre stojí postava, ktorú si diváci a diváčky zamilovali vo filme Jednotka samovrahov (Suicide Squad). Po rozchode s Jokerom sa Harley Quinn snaží nájsť vo svete svoje nové miesto a spája sa s ďalšími unikátnymi ženami, aby zachránili ohrozené dievča, ale aj mesto Gotham, najznámejšiu metropolu sveta komiksov vydavateľstva DC Comics.


Pod dlhých 42 rokoch sa končí sága rodu Skywalkerov, ktorá vybudovala najväčšie filmové sci-fi univerzum, preklenula tri generácie a získala si srdcia miliónov fanúšikov na celom svete. Ako sa podarilo jej zakončenie, na ktoré sa netrpezlivo čakalo?


Škandinávci majú dosť hollywoodskych masakrov ich mýtov a hlásia sa o slovo. Pozrime si, ako spracovali svoje mýty tí praví.


Poznáte to. Rok 1984, Sarah Connor, Kyle Reese a T-800. O sedem rokov neskôr Sarah Connor, jej syn John, T-1000 a T-800. Zasa. A o pár rokov do tretice, ale tentoraz s T-X. Potom nevydarený prequel s názvom Salvation a pár rokov pokus o reštart s Genysis. A teraz? Sarah Connor a T-800. A samozrejme nejaký ten záporák.


Pre fanúšikov DC univerza (ale nielen pre nich) je postava Jokera dobre známa. Šialený Batmanov protivník, známy svojím sardonickým úškľabkom, nám v hranej podobe ukázal svoju tvár už niekoľkokrát a po esách ako boli Jack Nicholson, Jared Leto alebo Heath Ledger nám svoje umenie v hlavnej úlohe predvedie Joaquin Phoenix (You Were Never really Here, Her, Walk The Line, Gladiator).


Realistické science fiction filmy sú v kurze. Spomeňme si len na Interstellar, Marťana či Gravitáciu, teda filmy, pre ktoré je typické pomalý dej, skvelá psychológia postáv a uveriteľná fyzika. Najnovšie k nim pribudol film Ad Astra od Jamesa Gray. Poďme sa naň pozrieť trocha bližšie.

Vaše hodnotenia

Šaňo aka Babcom @axolos
Aldeberan @Aldeberan
Pre mňa príjemný pokus o reštart Pókemberovskej série. Po tom, čo tretí Spider-Man vyfučal do prázdna bola len otázka času, kedy sa Sony pokúsi znovu zarobiť nejaké peniažky na veľmi lukratívnej marvelovskej licencii. Výsledkom je mierne nadpriemerný superhrdinský film, s idealistickým hlavným hrdinom a šialeným záporákom. Dokonca aj na vypúšťanie jedov z mrakodrapu uprostred Manhattanu dôjde! Bohužiaľ, filmu sa nepodarilo zachytiť čaro prvých dvoch filmov ani napodobniť bezstrastotnú a navýkovú zábavnosť súčasných (vtedajších) marveloviek. Meno na plagáte a remeselná kvalita však zaručila úspech, Sony nakrútila druhý diel a oddialilo sa tak nevyhnutné – prechod pókemberovskej licencie do rúk oveľa kompetentnejšieho Marvelu.
cyberstorm @cyberstorm
Stano Lacko @stano
Super film hlavne pre tínedžerov. Proste YA.
Barbora @ezityrae
Je to jeden z najlepších filmov ktoré som kedy videla. Úžasné obsedenie, skvelá zápletka a vďaka poslednej scéne sa už neviem dočkať nového dielu. Grindelwald je možno záporná postava ale podobne ako u Lokiho, nedá sa ho nemilovať