Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Pre teba je to pár administratívnych krokov, pre nás a naše projekty ako Fantastická poviedka, online cony alebo fungovanie samotného scifi.sk - nenahraditeľná pomoc.

K Valentínovi patrí romantika a k romantike patria romantické filmy.

Zhoreli vám medovníčky? Mačka zhodila stromček? Balili ste darčeky tak urputne, až ste skončili s lepiacou páskou vo vlasoch? Nič to. Spravte si čajík alebo si nalejte pohár červeného, usaďte sa do obľúbeného kresielka a prečítajte si dobrú knihu. Napríklad niektorú z tohto článku.

Aktuálnu Dunu som videl v kine trikrát. Od rozčarovaného hejtera som sa postupne transformoval na fanúšika. Vlastne som to neurobil ja, ale Denis Villeneuve, ktorý vo mne prebudil Spáča. Ako sa mu to podarilo? O tom som spísal nasledujúce svedectvo.

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

Najnovšie recenzie

Jordan Peele sa po hororoch so sociálnou tematikou vydal do vôd scifi žánru. Ako mu to šlo?

Do kín sa dostala francúzska rozprávka pre deti s názvom Princezná rebelka. Dokáže zaujať a ponúknuť aj čosi iné, než ostatné filmy s podobnou tematikou?

Horor ORPHAN prichádza s prequel príbehom. Pôjde o nepotrebný film?

Minulý týždeň dorazil do kín tretí diel Fantastických zverov. Boli sme sa naň pozrieť.

Nanananananananana... BATMAN!

Leatherface a texaský masaker motorvou pílou je späť! Stojí nový legacy sequel za pozretie?

Vaše hodnotenia

B.T. Niromwell @Niromwell
10
Absolútna pecka! Tu všetky tie roky marvelovských filmov smerovali! Dokonale vtipné, šťavnaté, dramatické, plné akcie, skvelých, skvelých postáv všetkých svetov. Démoni, šibalstvá, rodinné vzťahy... Áno, áno!
Roland Axenberg @martiner
8
Roland Axenberg @martiner
9
Príbeh ultimátneho hláškujúceho anti-hrdinu na mieste, kde nič okrem hlášok samotných nemá cenu.
Alexander Schneider @alex
6
Tématicky zaujímavý film o budúcnosti, v ktorej upírom, ktorí aktuálne vládnu svetu, dochádza potrava. Decimovaná ľudská rasa prežíva už len v malých bunkách odbojárov, hľadajúcich útočiská pred upírskym vojskom. Korporácie sa snažia vytvoriť substitút, ktorý by z nich urobil svetové monopoly. Film noir, ktorým sa snaží Svitanie byť, tu funguje len čiastočne. Ostatné scény sú nechutne žlto-filtrované. Najviac tu bolia dialógy a teda scenár, ktorý z inak dobrého podnetu vytiahol z megalomanských hviezd pramálo. Tak slabo boli talenty Sama Neilla, Ethana Hawkea či Willema Defoea už dávno nevyužité. Škoda, ak by sa to skôr všetko odohrávalo vo veľkomeste a urobil by sa z toho triler namiesto akčňáku, fungovalo by to oveľa viac. Takto trošku nadpriemerné.