Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Pre teba je to pár administratívnych krokov, pre nás a naše projekty ako Fantastická poviedka, online cony alebo fungovanie samotného scifi.sk - nenahraditeľná pomoc.

K Valentínovi patrí romantika a k romantike patria romantické filmy.

Zhoreli vám medovníčky? Mačka zhodila stromček? Balili ste darčeky tak urputne, až ste skončili s lepiacou páskou vo vlasoch? Nič to. Spravte si čajík alebo si nalejte pohár červeného, usaďte sa do obľúbeného kresielka a prečítajte si dobrú knihu. Napríklad niektorú z tohto článku.

Aktuálnu Dunu som videl v kine trikrát. Od rozčarovaného hejtera som sa postupne transformoval na fanúšika. Vlastne som to neurobil ja, ale Denis Villeneuve, ktorý vo mne prebudil Spáča. Ako sa mu to podarilo? O tom som spísal nasledujúce svedectvo.

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

Najnovšie recenzie

Minulý týždeň dorazil do kín tretí diel Fantastických zverov. Boli sme sa naň pozrieť.

Nanananananananana... BATMAN!

Leatherface a texaský masaker motorvou pílou je späť! Stojí nový legacy sequel za pozretie?

Takže sme sa konečne dočkali ďalšej Lary Cro... teda skoro. Uncharted s Tomom Hollandom a Markom Wahlbergom nie je zlý film. Je zábavný, vtipný, akčný, ale...

Ako dopadol už piaty diel tejto vydarenej série? Bude sa Wes Craven otáčať v hrobe?

Do kín prišiel dlhoočakávaný nový film režiséra Edgara Wrighta, autora kultových klasík ako Scott Pilgrim vs. the World alebo Shaun of the Dead. Ako sa mu vydarilo toto načretie do vôd psychologického hororu?

Vaše hodnotenia

Stano Lacko @stano
9
Super film. Žiaľ ak to pozerá divák, ktorý videl pôvodný Blade Runner, tak proste vníma, že ide o pokračovanie, a tak čaká niečo viac. Očakáva totiž podobný pocit, ktorý primiesol pôvodný film. Neviem posúdiť, či tento pocit sa dostavil tým, ktorý pôvodný film nevideli. Každopáde, veľký filmový zážitok.
Roland Axenberg @martiner
10
Geniálne vyvrcholenie prequelovej trilógie, v ktorej si Lucas napravil renomé po fiasku s Epizódou I a priemernej Epizóde II. Dokonalo temné zavŕšenie prvého dejstva skywalkerovej tragédie.
Roland Axenberg @martiner
8
Má to síce ešte trochu pachuť Epizódy I, ale už sa začínajú objavovať aj svetlé momenty - masový útok Jediov v aréne, súboj Yoda vs. Dooku. A hlavne začína dávať zmysel celá skywalkerova dejová línia.
Stano Lacko @stano
8
Výborné pokračovanie, ktoré rozširuje mytológiu sveta, nadväzuje a rozvíja charaktery prvej časti. Ak si odmyslim, jednu logickú chybu (v rámci rozprávky je úplne prehliadnuteľná, až na to, že potom to celé akosi nemá príčinu) a druhú, ktorá tam bola daná nasilu, aby sa proste na konci niečo mohlo stať (a zasieva to deťom do hláv trocha demagogické myslenie, ale je to predsa len rozprávka). Inak veľmi pekné.
B.T. Niromwell @Niromwell
9
Nádherné béčko, nesmierne sympatické hlavné postavy a skvelá atmosféra druhej svetovej vojny na začiatku filmu.