Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Pred týždňom sme tu mali recenziu na Uncharted a dnes sa k dobrodružnému žánru ešte na okamih vrátime v TOP najznámejších lovcov pokladov.

Pre teba je to pár administratívnych krokov, pre nás a naše projekty ako Fantastická poviedka, online cony alebo fungovanie samotného scifi.sk - nenahraditeľná pomoc.

K Valentínovi patrí romantika a k romantike patria romantické filmy.

Zhoreli vám medovníčky? Mačka zhodila stromček? Balili ste darčeky tak urputne, až ste skončili s lepiacou páskou vo vlasoch? Nič to. Spravte si čajík alebo si nalejte pohár červeného, usaďte sa do obľúbeného kresielka a prečítajte si dobrú knihu. Napríklad niektorú z tohto článku.

Aktuálnu Dunu som videl v kine trikrát. Od rozčarovaného hejtera som sa postupne transformoval na fanúšika. Vlastne som to neurobil ja, ale Denis Villeneuve, ktorý vo mne prebudil Spáča. Ako sa mu to podarilo? O tom som spísal nasledujúce svedectvo.

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

Najnovšie recenzie

Druhý diel Avatara uchvátil vizuálom, avšak dejovo trošku sklamal.

One Piece Film: Red prináša na veľké plátna opäť legendárneho Monkeyho D. Luffyho a jeho posádku, nemusí však sadnúť každému divákovi najmä pre veľké množstvo hudobných čísel.

Psychiatričku Rose postihne desivá kliatba úsmevu. Dokáže sa dostať z jej pazúrov?

Jordan Peele sa po hororoch so sociálnou tematikou vydal do vôd scifi žánru. Ako mu to šlo?

Do kín sa dostala francúzska rozprávka pre deti s názvom Princezná rebelka. Dokáže zaujať a ponúknuť aj čosi iné, než ostatné filmy s podobnou tematikou?

Horor ORPHAN prichádza s prequel príbehom. Pôjde o nepotrebný film?

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
7
Ten film má kvalitnú réžiu, slušný scenár, parádne efekty, napínavý dej, dobrých hercov, avšak jediné v čom totálne zlyháva je cieľová skupina. Ponúknuť detskému divákovi takúto krkolomnú zápletku sa rovná ekonomickej samovražde a takto to vlastne aj skončilo. Viem si to celé predstaviť ako temný future noir thriller a možno sme mohli mať nového Blade Runnera.
Michael @erwinQ0
10
Roland Axenberg @martiner
8
Na jednej strane banálna postapokalyptická road movie o človekovi, psovi a robotovi na ceste do neznáma bezútešnou krajinou, ktorú tiahne hlavne vzájomný vzťah troch protagonistov a tiež herecký výkon Toma Hanksa (a psa). Na strane druhej sú tu však aj emócie a zamyslenia o humanite, ktoré posúvajú film na inú, vyššiu úroveň, až sa mi niekde v podvedomí vynárajú asociácie so simakovým Mestom.
Roland Axenberg @martiner
6
Roland Axenberg @martiner
9
Villneuevov opus magnum, ktorý však naplno doceníme asi až v ďalšej časti. Od Intertstellaru ďalšie zásadné scifi, ktoré jednoducho musíte vidieť.