Filmy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Čo takto seriál o votrelcoch odohrávajúci sa na Zemi? Za nás jednoznačne ÁNO!!! Ideálne krvavo R-kový a pekne pesimistický!

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Zack Snyder je, aj vďaka jeho Lige Spravodlivosti, momentálne obľúbenou témou. Nedávno sa rozrozprával o možnosti pokračovania filmovej ságy 300.

Vyzerá to tak, že sa Districtu 10 nakoniec predsa len dočkáme.

James Gunn, tvorca úspešných The Guardians of the Galaxy, nám predstavuje svoj pohľad na nesúrodú partičku zloduchov, ktorí proti svojej vôli zachraňujú svet.

Najnovšie recenzie

Jednou z najväčších udalostí letnej sezóny sa na streamovacej službe Netflix mala stať séria troch na seba nadväzujúcich filmov podľa románov legendárneho R. L. Stinea. Ako sa Fear Street podarilo zabodovať?

Do kín sa dostalo druhé pokračovanie Tichého miesta. Ako to dopadlo?

Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?

Zack Snyder sa vrátil k hororovému žánru. Ako to dopadlo?

Na NETFLIX-e pribudlo minimalistické a na prvý pohľad tváriace sa survival sci-fi. Ako som ho videl ja?

Duchovia a manželská nevera idú prekvapivo dobre dokopy. Things Heard & Seen je nový film na Netflixe.

Vaše hodnotenia

B.T. Niromwell @Niromwell
9
Musím povedať, že som bola ohľadom tohto filmu a aj hlavnej hrdinky spočiatku skeptická a nechápala som celkom ošiaľ, ktorý okolo seba rozpútal. Ale veľmi rýchlo sa mi dostal film i Gal Gadot po kožu. Tvorcom sa celkom podarilo odhadnúť dávku pátosu a napätia, ktorú si tematika druhej svetovej vojny rozhodne pýta, a humoru. Film veľmi osviežujú vedľajšie postavičky, ktorú sa spolu s Wonder Woman hrnú zachraňovať svet. Veľmi kvitujem spojenie tohto príbehu s mytológiou - fanúšikovia mi snáď odpustia, že som bola v tomto smere neznalá. Taktiež záporák bol pre mňa osobne veľkým prekvapením. Na skvelom zážitku sa do veľkej miery podieľa aj soundtracj, ktorý vynikne veľmi dobre aj sám o sebe. Samozrejmosťou už je viac menej aj prepojenie Wonder Woman s %dalšími DS postavami. Na druhej strane však film mal aj svoje rozpačité momenty. Keď som videla vyfotošopovaného Davida Thewlisa, tak som išla od smiechu do kolien.
Šaňo aka Babcom @axolos
5
Roland Axenberg @martiner
10
Atmosferické, exploračné scifi s precíznou réžiou a strhujúcou audiovizuálnou stránkou, po 2001: Vesmírnej Odysei asi najikonickejšie aké bolo kedy natočené. Aj keď doslovnejšie, popisnejšie a možno nedáva divákovi toľko priestoru na vlastnú imagináciu, na druhej strane je celkovo uchopiteľnejšie a svojim záberom odyseu hravo predčí - časové paradoxy, viacrozmerný vesmír, umelá inteligencia, apokalyptická vízia a to všetko okorenené rodinnou drámou.
Roland Axenberg @martiner
10
Fscinujúci výlet do sveta, v ktorom sa kradnú sny, prípadne sa do nich vkladajú cudzie vnuknutia. Vysoká škola filmového umenia a rozprávania príbehu, jedno z najfilmovejších sci-fi aké bolo kedy natočené.
xius @xius
4
YA bez kuska originalneho napadu. Mozno je to problem predlohy, ktoru nepoznam, ale vsetko uz niekde bolo, vsetko bolo niekde pouzite... Hej, vyzera to supersky, ale to mi pri tej absolutnej plochosti postav a predpokladatelnosti scen absolutne nestacilo.