portál

Filmy

Filmová sekcia scifi.sk prináša zoznam, novinky, diskusie, recenzie a minirecenzie filmov zo sveta fantastiky. Ak máš novinku o ľubovoľnom filme, ktorú by si chcel vidieť v magazíne scifi.sk alebo v tejto sekcii, stačí ju pridať v sekcii pridaj.

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Juraj Búry

Recenzia na Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

A nevolajte ho Parazit (Venom - recenzia)

A nevolajte ho Parazit (Venom - recenzia)

cyberstorm

Do kín prišiel nový superhrdinovský film s názvom Venom. Čo môžeme od neho očakávať? A sú recenzie, ktoré ho prirovnávajú k takým šperkom ako Catwoman a Fantastic Four, oprávnené?

Slice

Slice

B.T. Niromwell

Čo sa stane, keď spojíte poslíčka pizzérie, vlkolaka, mysterióznu vraždu a ghetto plné duchov alebo Jacksonov Thriller po 35 rokoch.

Grindelwaldove zločiny aj napriek rozporu, ktorý vyvolali medzi fanúšikmi, zožali v prvom premiérovom týždni veľmi pekný výsledok v diváckej návštevnosti. Ak ste sa pripojili medzi prvých divákov, máte šancu zúčastniť sa našej súťaže a získať tak pekné potterácke ceny!

James Cameron zdieľal nové video, kde rozpráva o očakávaných pokračovaniach Avatara.

Recenzia na Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

V najbližšom čase vznikne prequelová séria filmu Rogue One: A Star Wars Story, pričom pôjde o samostatný príbeh postavy Cassiana Andora, ktorú si zahrá Diego Luna.

HBO pripravuje seriál Watchmen, pozrite si všetky známe informácie

Minirecenzie

Film

Veronika Valent 9/10
Veronika Valent

Prvý človek

Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami...

Film

Aldeberan 9/10
Aldeberan

Pomstitelia

Tento film nadobro ukotvil marvelovky ako stálicu kín 21. storočia. Možno si to nepamätáte, ale v tom čase si nikto nebol istý, že Avanegri budú naozaj fungovať ako film. Veľa postáv, z rôznych filmov, na jednom mieste. Najväčší crossover v známej filmovej histórii. Kľudne to mo...

Film

Aldeberan 8/10
Aldeberan

Avatar

Veľký megahit roku 2008! Avator zarobil miliardu predtým, než bolo úplne bežné, že nejaká marvelovka či iná disneyovka zarobí miliardu aspoň raz za rok. Príbeh je v podstate Pocahontas na mimozemskej planéte. Vizuálne Camerov využil CGI k tomu, aby nám ponúkol fantastickú víziu ...

Film

Aldeberan 6/10
Aldeberan

A.I. Umelá Inteligencia

Spielbergov pokus o vzdanie holdu Kubrickovi nevyšiel úplne dobre. Príbeh je Pinoccio skrížený s Alenkou v krajine zázrakov a Ja, robotom. Ak sú väčšinou spielbergove filmy príbehovo zamerané s občasným emocionálnym momentom, tento kúsok je presný opak – príbeh moc nehrá rolu, ...

SFDB Filmy

SFDB je srdce scifi.sk - databáza filmov, seriálov, ság, ich rôznych odnoží a ďalších objektov... ak v nej nenájdeš to, čo hľadáš, vieš to do nej dokonca pridať aj ty a tak ju spraviť ešte lepšiu!