Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie

Najnovšie články

Tad Williams patrí ku klasikom epickej fantasy. Na jeho slávnu ságu Vzpomínka, Žal a Trn nadväzujúca séria Poslední král Východního Ardu už čoskoro dostane ďalší diel s názvom Říše trav, z ktorého ukážku si môžete prečítať :)

Antológiu ukrajinskej fantastiky môžete podporiť už len do budúceho piatka.

Novoroční knižní sucho, které naštěstí letos díky spoustě odkladů zas tak ukrutné nebylo, máme úspěšně za sebou a ediční plány všech nakladatelství jsou tak v plném proudu. V tom množství knih, které mají teď na jaře vycházet, by nebylo těžké se ztratit a minout počiny autorů z českých luhů a hájů, což by byla veliká škoda. Pojďte se tedy s námi podívat, jaké tituly si pro nás autoři a nakladatelé připravili na tento duben a květen. A že je toho požehnaně.

Včera bolo 1. apríla spomedzi všetkých rôznych chytákov, na ktoré sme na internete naďabili vám prinášame pár, ktoré nám padli do oka

Ak vám chýba poriadne epické, krvavé a dospelé fantasy v štýle piesne ľadu a ohňa, tak máme pre vás ukážku z románu Hněv draků, prvej časti chystanej originálnej fantasy série Žár z vydavateľstva Argo.

Príbeh od mladej autorky a s mladou hrdinkou je doslova na mieru ušitý pre mladých čitateľov obľubujúcich tzv. young adult fantasy. Chcete sa zasnívať, prežiť skutočné dobrodružstvo a nájsť pravú lásku? Vydajte sa spolu s alfbriskou Ellou na nebezpečnú výpravu za stratenými kronikami, ktoré môžu zmeniť osud celého sveta.

Najnovšie recenzie

Na slovenskú fantasy scénu pribudla nová tvár, mladá autorka Adriana Bolyová s prvotinou Hierarchia tmy. Ako kniha obstála v našom hodnotení?

Aneb jak si jeden chlap myslel, že si kupuje fantasy romanťárnu, ale dostal místo toho nefalšovaný román pro ženy.

Súťaž Martinus Cena Fantázie máme aj my v redakcii veľmi radi, a tak sme sa s radosťou začítali do poviedok minulého ročníka. Ako sa nám vybrané texty páčili?

Co mají princezna, hudebnice, sedlák a lovec démonů společného? No přeci hon na vlkodlaka!

Kulhánek či Kotleta sú klasickými značkami kvality rýchlej akčnej fantastky českého štýlu. Od teraz k nim môžete smelo pripočítať ďalšie meno: Petr Brožovský, ktorého novinka Tanec papírových draků patrí medzi to najlepšie z českej akčnej fantastiky. A to bez debaty.

Dali by ste šancu filmovému slasheru prenesenému na stránky knihy? Podarilo sa Stephenovi Grahamovi Jonesovi zopakovať úspech svojej predchádzajúcej knihy The Only Good Indians?

Vaše hodnotenia

YaYa @YaYa
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
Victoria Paolini @vpaolini
9
cyberstorm @cyberstorm
9
Aby som bol uprimny, knihu som cital pred nejakymi dvoma rokmi. Spominam si, ze spociatku mi tam dost vadila pritomnost upira, ktory tam nejak jednoducho nepasoval. Ako stupal pocet stran, casom som si nielen ze nan zvykol, ale tato postava sa stala organickou sucastou knihy. Nakolko mam rad tento styl knih, tj. zmes space opery a hard SF (osobne preferujem stupnicu tvrdosti, na vrchole ktorej je stale neotrasitelny Greg Egan coby dokonaly diamant),m prisiel som si na svoje. za mna 9/10
instruitarto @instruitarto
8
silná klasika, miestami ťažkopádne čítanie
B.T. Niromwell @Niromwell
9
Podivní sú oveľa viac ako Xmani minulosti. Originalita týchto poviedok je dychberúca - žiadne klasiky ako pľuvanie ohňa, ale ľudia, čo sa menia na ostrovy, hovoria s duchmi (inak, podľa mňa je duchárska poviedka najlepšia v zbierke) a podobne. Príbehovo vás niektoré poviedky zaujmú viac, iné menej, ale v každej sa nájde veľmi zaujímavý a originálny element.