Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie knihy

Por. Názov knihy Hod.
1.Duna10,0
2.Pomníky zimy10,0
2.Kirké10,0
2.Enderova hra10,0
2.The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle10,0

Najnovšie články

Prečítali sme za vás knihu V tieni havrana.

Už čoskoro budeme môcť pozrieť si novú adaptáciu Kingovho románu The Stand (č. ako Svědectví). V hlavých úlohách sa nám okrem iného predstavia Alexander Skarsgård, Whoopi Goldberg, James Marsden a mnohí ďalší.

Niektoré vianočné príbehy sa lepšie čítajú v lete

8. mája 1945 skončila v Európe Druhá svetová vojna. No čo ak by to bolo inak? Príspevok k 75. výročiu ukončenia najkrvavejšieho konfliktu.

V poradí už štvrtý diel úspešnej military science fiction série od Marka Kloosa. Recenzia čoskoro ;)

Tatran prináša Deti cti a pomsty, druhý diel africkou mytológiou ovplyvnenej YA trilógie Odkaz Orïshe od Tomi Adeyemi.

Najnovšie recenzie

Minulý rok vydal Brokilon ďalšiu knihu od Vladimíra Šlechtu. Teraz ale išlo podľa samotného autora o „revitalizáciu“ pôvodného textu. V čom je táto jeho nová podoba iná a ako to celkovo zapadá do oggerdovského sveta, sa pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Je veľmi málo kníh, ktoré sa stanú legendami. Spomedzi všetkých vo fantastike vytŕča naozaj iba zopár a Nadácia od Isaaca Asimova je jednoznačne jedným z tých najdôležitejších stavebných kameňov modernej fantastiky.

Milovníci epickej fantasy, pozor! Vydavateľstvo Host na trh nedávno uviedlo román Převorství u pomerančovníku v českom preklade. Prebal i komentáre na internete sľubujú čistokrvný fantasy zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Je to tak alebo ide o plané sľuby? Dozviete sa z recenzie.

Praha City je šťastné mesto budúcnosti z vyše desať miliónmi obyvateľov. Mesto, v ktorom je možné takmer všetko, ak máte na to peniaze. Ak nie, ste chudák odkázaný na život v jej tieni a v podzemí. Keď dostane bývalý policajt Petr Vachten ponuku na úplne bežný kšeft, ani len netuší, do akých problémov sa zamotal... Nová výborná kyberpunková detektívka od drsňáka Kotletu!

Alex Verus je nadaný veštec, ktorý si v minulosti prešiel peklom a dnes sa od zvyšku londýnskych mágov radšej drží čo najďalej. Lenže keď sa jeho najlepšia kamarátka Luna zapletie do problémov, Alex ju nedokáže nechať v kaši.

Divoký západ. Prestrelky. Peklo. Záchrana sveta. Kopec zábavy a k tomu ešte Lovecratov mýtus.

Vaše hodnotenia

Kei @kei
10
Aj do tretice si séria udržala úroveň. Číta sa naozaj rýchlo a každý si v nej nájde to svoje. Odporúčam
William Cody @W.Cody
8
Victoria Paolini @vpaolini
9
Mikulas Lipovsky @karhaj
8
Brilantna forma a uzasny slovensky preklad. Keby neexistoval Orwell, Zamjatin, Huxley, Strugatski, Lem, Dante, Buroughs, Bukowski, Camus, Dostojevskyj, Sorokin... takmer jedna z mojich top 10.
cyberstorm @cyberstorm
1
Jedna z najlepších space opier súčasnosti... Odhalený vesmír britského autora Alastaira Reynoldsa je pravou ukážkou toho, ako má vyzerať dospelo napísané vesmírne dobrodružstvo, pri ktorom máte naozaj pocit nepríjemnej stiesnenosti a reálnosti. Príbeh ktorý v určitom bode spojí osudy archeológa, dávno vymretej civilizácie, mladú ultranautku a prepojí ich s osudom ľudstva, stojí vskutku za prečítanie. Tajmostvo vymretých civilizácií. Prastaré zbrane. Galaktické vojny z na úsvite času. Nanotechnológie vutrhnuté z reťaze, či technlogické artefakty obrovskej moci. To všetko tu nájdete. Kniha (v tomto prípade knihy, lebo český vydavateľ rozdelil Odhalený vesmír do dvoch zväzkov) sa neskutočne rýchlo číta a ku koncu čitateľ začne ľutovať, že príbeh tak rýchlo skončil. Našťastie, autor vystaval okolo románu celý svet a pripopjil k nemu niekoľko ďalších kníh a poviedok, v ktorom líči boj ľudstva proti Zmarom. Skvelá voľba pre všetkých fanúšikov hard SF, kyberpunku, temne ladených príbehov a... space opery ;)