Knihy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.
1.Jana Vybíralová10,0
1.Jan Hlávka10,0
2.Frank Herbert10,0
3.Madeline Miller10,0
3.Peter V. Brett10,0

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Duna10,0
2.Kirké10,0
2.Tetovaný10,0
2.Mráz a hry10,0
2.Enderova hra10,0

Najnovšie články

Ukážka z Písně severu, novej knihy od Michaeli Merglovej

Podporte na Kistarteri skvelú projekt, chystanú antológiu Life Beyond Us!

V novej pravidelnej rubrike si vždy predstavíme najzaujímavejšie žánrové knižné tituly za minulý mesiac. Začíname marcom 2021!

Provokatívny príbeh o Popoluške naopak!

Spoločnosť Science Fiction and Fantasy Writers of America ohlásila finalistov 56. ročníka Nebula Award.

Nový román, sequel k známej Démonskej sérii vyjde už koncom leta.

Najnovšie recenzie

Recenzentsko-kritická pitva najslávnejšieho hororu.

Nie tak celkom sci-fi, ale skoro. Čítali ste už príbeh Michaely Musilovej?

Výber hororových poviedok od kultového autora, jedného zo zakladateľov modernej fantasy.

Podarená viktoriánska tímovka Případ alchymistovy dcery sa dočkala pokračovania! Aké nové dobrodružstvá si autorka Theodora Goss pripravila pre svoje šarmantné hrdinky?

V dnešnej recenzií sa pozrieme na oceňovanú novinku Vek Supernovy. Splnila očakávania a zaslúži si vôbec taký ohlas,aký sa jej dostáva?

V dnešnej recenzii som sa pozrel na prvý diel fantasy série Zjazvený kráľ od americkej autorky fantasy Leigh Bardugo. Stál za to?

Vaše hodnotenia

Kei @kei
10
Výborná kniha. Chcela som čítať niečo neokukané a nové a dostala som to. Príbeh má zaujímavý svet, postavy, ktorým som fandila a aj dej odsýpal. Môžem len odporúčať.
HB @HB
10
Mocná vec! Aj keď primárne je to jasne určené dievčatám, myšlienky Sailor Moon sú nádherné, silné a unisex. Moje obľúbené časti boli najmä keď sa v deji objavila Hotaru - Sailor Saturn. Vynikajúci príbeh ktorý v správnom pomere mieša v sebe bláznivosť aj vážnosť. Navyše v celom príbehu cítim okrem silného feministického motívu aj mimoriadnu dávku humanizmu a praobyčajnej snahy, aby sa ľudia navzájom tolerovali a mali radi. Nadčasová, vynikajúca vec.
B.T. Niromwell @Niromwell
9
Táto kniha je predovšetkým známa vďaka svojej silnej myšlienke, no podľa mňa tu jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Obsah je silný, až prisilný, ponurý, surovo naturalistický, ale autor nestavil všetky svoje karty len na dej, sám o sebe dosť šokujúci, aby zaujal. Čítala som knihu v českom preklade a mix ruštiny, angličtiny a češtiny bol natoľko famózny, že ma to doteraz fascinuje. Ťažko to k hocičomu porovnať.
draculin @draculin
8
V tomto prípade mi bol autor aspoň neznámy, takže som nemal prehnané očakávania. Čiže – Na ovdrátenej strane Mesiaca je Mesto Hriechu, zločinu a bez poriadneho zákona, založené megalomanským multimiliardárom , ktorý pôsobí ako kombinácia Donalda Trumpa a bondovského zloducha. Tam nie príliš nadšene prichádza poručík Damien Zackon, stelesnenie poctivosti a tvrdej ruky zákona – v mieste, kde polícia bežne pri zločine len odvráti zrak a nepridáva si problémy. Dôjde ale k neikoľkým vraždám, kde stopy vedú do najvyšších miest politiky – k multimiliárdárskemu vládcovi Fletcherovi Mosasovi a jeho dcére Zlate. Navyše sa Mesiacom pohybuje psychopatický vražedný android, púštajúci hlášky ako z Tarantinovho filmu (tu obálka naozaj neklamalaä. Jeho cieľ a úmysel sú neznáme, no desiatky mŕtvol pôsobia jednoznačne. Viacero príbehových liniek vytvára dosť živý obraz „temnej strany“ a napokon aj dospejú k záveru, ktorý dáva zmysel. Oproti Weirovej Artemis je tento mesačný kúsok naozaj detektívny a naozaj noirový, i keď tiež nie bez chýb. Androidove hlášky postupne prestanú byť originálne a najmä Zackon, hlavná postava, je dejom viac posúvaný, než by ho sám ovplyvňoval. Záver? Osviežujúca mesačná detektívka, kde je občas priveľa efektných kecov na úkor deja a zápletky, ale rozhodne dokáže chytiť a nepustiť. PS. Prekladateľ sa pekne pohral s menami, tak aby sa tieto myšlienkovo zhodovali s originálom. Preto sa z Fletchera Brassa (brass= mosadz), posadnutého mosadznou farbou, stal Fletcher Mosas. Z detektíva Damiena Justusa (anglicky vyslovované to znie takmer ako „justice“, spravodlivosť) je Damien Zackon (=zákon). Palec hore
Šaňo aka Babcom @axolos
6