Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Duna10,0
2.Ľavá ruka tmy10,0
2.Pomníky zimy10,0
2.Enderova hra10,0
2.Kirké10,0

Najnovšie články

Vydavateľstvo Epocha pokračuje v tuzemskom mapovaní žánrov a tematicky nadväzuje na sériu Ves stínu... dokončenú pred rokmi. Nová antológia Krásky a vetřelci má podtitul Pulp Stories a v tomto duchu má priniesť akčné príbehy plné emzákov, erotiky a klišé. Nech sa páči, ukážka.

V. E. Schwab prichádza s ďalšou skvelou fantasy novinkou.

Vydavateľstvo Laser-books pokračuje v chválihodnej činnosti mapovania sveta Star Treku. V najnovšom románe Ex Machina, ktorého ukážku si môžete práve teraz prečítať, sa pozrieme na udalosti odohrávajúce sa priamo po prvom celovečernom filme z roku 1979.

Vydavateľstvo Laser-books čoskoro vydá pokračovanie série Poseidonove deti. Už teraz sa tešíme :)

Rick Riordan nám prináša posledné dobrodružstvo gréckeho boha Apolóna.

Už máte svojho nového Kotletu? Nie? Tak vám možno práve táto ukážka pomôže rozhodnúť sa, či si ho zaobstarať alebo áno ;)

Najnovšie recenzie

Keď české vydavateľstvo Crew oznámilo že vydá momentálne mimoriadne populárnu mangu Spy x Family, srdiečko nejedného fanúšika ázijskej popkultúry urobilo drobné salto. Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo je tomu tak.


Ako trojnásobná víťazka ceny Hugo zaujala po úspechu trilógie Zlomená zem?

Máte dosť apokalyptických vízií okolo seba i v literatúre a radi by ste si prečítali niečo ľahšie? Čo tak skúsiť klasickú hrdinskú fantasy Píseň severu z pera mladej českej autorky Michaely Merglovej?

Edice Pevnost nám už dlhé roky prináša to najlepšie z českej fantastickej scény. Dnes sa pozrieme na knižný debut Michaely Merglovej, Píseň oceli z roku 2019.

Tenučká zbierka poviedok Fragments of Horror je návratom geniálneho Junjiho Itoa k hororu. Ako mu dlhoočakávaný návrat vyšiel?

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
4
Dokonalý príklad toho ako sa dá totálne pobabrať super námet, milión bohov v tisícoch prevteleniach robí tu knihu maximálne neprehľadnou. Možno to chcelo sústrediť sa na 3 postavy, z ktorých by každá reprezentovala jedno náboženstvo. Ešte mi tam veľmi chýbala nejaká retrospektívna kapitola, čo sa vôbec udialo na Hviezdne Indie.
xius @xius
10
Neviem ci tam vonku je podobne mocna kniha ako Dune pre mna. Hladam-hladam a mnohe sa priblizili, ale na taky zivot meniaci moment, ako precitanie Dune, sa nechytaju. Da zabrat, ma vrstvy a vrstvy. Ale inspiruje nekonecne. Stale sa prichytim pri upratovani, ze si dumam o Fremenoch alebo mocnom Saj-Huludovi.
HB @HB
10
Mocná vec! Aj keď primárne je to jasne určené dievčatám, myšlienky Sailor Moon sú nádherné, silné a unisex. Moje obľúbené časti boli najmä keď sa v deji objavila Hotaru - Sailor Saturn. Vynikajúci príbeh ktorý v správnom pomere mieša v sebe bláznivosť aj vážnosť. Navyše v celom príbehu cítim okrem silného feministického motívu aj mimoriadnu dávku humanizmu a praobyčajnej snahy, aby sa ľudia navzájom tolerovali a mali radi. Nadčasová, vynikajúca vec.