Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie

Najnovšie články

Jeden z pilierov klasického kyberpunku sa po rokoch dočkal nového českého vydania, tentoraz vo vydavateľstve Argo. Nech sa páči - ukážka z Hardwaru od Waltera Jona Williamsa.

Ak vás zaujíma, aká je poviedková tvorba najväčšieho žijúceho odborníka na Lovecraftovo dielo, tak si nenechajte ujsť zbierku Cosi z hloubi z vydavateľstva Carcosa. A ak si nie ste istí, tak si prečítajte z nej ukážku na našej stránke.

Mladučké české žánrové vydavateľstvo Medusa už čoskoro vydá svoju druhú knihu – lovecraftovskú novelu Ta, co jde první od Livie Llewellyn . Ukážku z chystanej novinky si môžete prečítať na našich stránkach 😊

Piaty diel Legie je tu a spolu s ním posádka Kraksny. Tentoraz nielen že unikajú zúriacim Enlilom, ale súčasne musia zistiť, čo sa stalo s ich obľúbeným mlynčekom na mäso menom Aga!

Aleš Pitzmos je známy svojimi dobrodružnými románmi a space operami. Dnes ale prinášame ukážku z jeho mysterióznej knihy z obdobia Protektorátu.

Ak ste sa ešte stále neviete, či si skvelú antológiu Zákon genu kúpiť, možno vám pomôže v rozhodovaní ukážka z knihy.

Najnovšie recenzie

Slovenská fantasy scéna sa rozšírila o ďalšie meno. Je ňou mladučká, iba šestnásťročná autorka Ema Novotná, ktorá vstúpila do vôd fantastiky románom Svorka pri Vrchu kráľov. Ako tento debut hodnotí scifi.sk?

Aneb jak by to vypadalo, kdyby Princezna Nevěsta a Past na rodiče měly nemanželské dítě.

Známa česká hororistka Kristína Haidingerová dala dokopy skupinu už známych a renomovaných autoriek a autorov, ktorí prispeli dielami rôzneho rozsahu a témy.
Aké je teda České Temno? Pozrite sa spolu so mnou...

Román Terror od Dana Simmonsa je považovaný za modernú klasiku hororu. Mrazivý román spája realitu s nadprirodzenými hrozbami a nenechá vás ani vydýchnuť.

Jak by to vypadalo, kdyby několikahodinová fronta při startu MMOčka byl ten váš nejmenší problém.

Na slovenskú fantasy scénu pribudla nová tvár, mladá autorka Adriana Bolyová s prvotinou Hierarchia tmy. Ako kniha obstála v našom hodnotení?

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
10
Alfa a omega románov o viacgeneračných vesmírnych lodiach. Aldis tu naplo uplatnil svoju neskutočnú fantáziu hlavne tým ako dokázal vytvoriť prepracovanú hierarchiu spoločnosti uzavretej v blúdiacej lodi a tiež ako majstrovsky postupuje pri odhaľovaní jej záhad. Prečítané doslova na jeden nádych.
xius @xius
10
Neviem ci tam vonku je podobne mocna kniha ako Dune pre mna. Hladam-hladam a mnohe sa priblizili, ale na taky zivot meniaci moment, ako precitanie Dune, sa nechytaju. Da zabrat, ma vrstvy a vrstvy. Ale inspiruje nekonecne. Stale sa prichytim pri upratovani, ze si dumam o Fremenoch alebo mocnom Saj-Huludovi.
Kei @kei
10
Výborná kniha. Chcela som čítať niečo neokukané a nové a dostala som to. Príbeh má zaujímavý svet, postavy, ktorým som fandila a aj dej odsýpal. Môžem len odporúčať.
cyberstorm @cyberstorm
10
Poul Atreides. Muad'Dib. Kwisatz Haderach. Duna. Melanž. Bene Gesserit. Barón Harkonnen. A červy! To najlepšie, čo sa kedy v oblasti science fiction napísalo. A to nepreháňam! Cena Hugo a k tomu úplne prvá cena Nebula v histórii, niekoľko miliónov predaných výtlačkov, pravidelné umiestnenie na špici všetkých možných rebríčkov, jeden celovečerný film, jeden nedokončený, dve televízne minisérie, počítačové, stolové a kartové hry, komiksy, a večná inšpirácia pre mnohé ďalšie diela (napr. Star Wars). A k tomu päť kvalitných pokračovaní, no žiaľ i pár tých menej kvalitných. Pre mňa osobne v oblasti písanej fantatsiky stále neprekonané Numero Uno!