Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie

Najnovšie články

Ďalší zo série článkov mapujúcich to najlepšie z fantastiky za rok 2020, tentoraz z kategórie Young Adult SFFH literatúry.

Český a slovenský trh v súčasnosti kvalitnou mangou zásobuje prakticky už len vydavateľstvo CREW. Ako je už u nich zvykom, aj uplynulý rok si pre nás pripravili množstvo kvalitných kúskov. Ohliadnime sa spolu za uplynulým rokom a pripomeňme si všetko, čo nám vydavateľtvo CREW na poli mangy prinieslo.

Fanúšikovia Tieňosveta, vitajte v eduardovskom Londýne!

Radi sa bojíte? Pripravili sme si pre vás výber tých najlepších hororov, ktoré na slovenskom a českom trhu môžete nájsť. Bu!

Pokračujeme v best of 2020. Nech sa páči, to naj zo zahraničnej fantasy.

Pokračujeme v sérii článkov snažiacich sa zhrnúť to najlepšie vo fantastike za rok 2020. Nech sa páči - to najlepšie z knižnej science fiction.

Najnovšie recenzie

Pokračujeme v pátraní po dobovej poľskej strašidelnej fantastike a čiernom (gotickom) románe


Tento rok zavítalo na pulty kníhkupectiev už tretie pokračovanie z pentalógie Poslední velkoměsto z oggerdovského sveta. Odohráva sa v postapokalyptickej Európe dvadsiateho tretieho storočia. Naši hrdinovia – Gowery, Hargo a Oggerd – musia teda opäť čeliť nástrahám a intrigám, pričom nebezpečenstvo číha na každom kroku.

Slávny výber slávnych poviedok od veľmajstra "kozmickej hrôzy".

Dá sa kvalitne prepojiť život súčasných Indiánov s mrazivým hororom ich mýtov?

Vaše hodnotenia

Mikulas Lipovsky @karhaj
8
Brilantna forma a uzasny slovensky preklad. Keby neexistoval Orwell, Zamjatin, Huxley, Strugatski, Lem, Dante, Buroughs, Bukowski, Camus, Dostojevskyj, Sorokin... takmer jedna z mojich top 10.
Victoria Paolini @vpaolini
10
B.T. Niromwell @Niromwell
10
Grécka mytológia je odjakživa jedným z mojich obľúbených námetov. Keď sa k tomu ešte pridá čítavý, hravý jazyk, nový pohľad na známe osobnosti a udalosti a dotoho riadna dávka mágie, nie je sa čo čudovať, že som sa z tejto knižky veľmi tešila. Kirké je okrem iného sonda do života človeka a jeho prežívania najjednoduchších životných okamihov až po tie najneobyčajnejšie. Zaujímavo a účinne kombinuje všeobecný prehľad čiatteľa, ktorá zapája do budovania príbehu, a popritom vám rozšíri obzory. Táto knižka má všetko, okrem zbytočného pátosu!
Kei @kei
10
Výborná rozohrávka série. Vtipné a odsýpa
YaYa @YaYa
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.