Knihy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.
1.Isaac Asimov10,0
2.Frank Herbert10,0
3.Juraj Červenák10,0
4.Vilma Kadlečková10,0
5.Anton Stiffel10,0

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Duna10,0
2.Enderova hra10,0
3.Mráz a hry10,0
4.Návrat Rámy10,0
5.Ľavá ruka tmy10,0

Najnovšie články

Ukážka z fantasy novinky Mordie od Alexa Pheba, ktorú nedávno vydalo vydavateľstvo Planeta9.

Helikonia: Jar vyšla v českom preklade už dva krát. Najnovšie tretie vydanie prichádza v pevnej väzbe, s papierovým obalom a s prísľubom vydania aj ďalších dvoch častí.

Konečne sme sa dočkali! Beren a Lúthien v preklade!

Ak máte radi steampunk a tvorbu Petra Jelínka, určite nesmiete obísť jeho novinku Nocte Exeo, z ktorej úkážku vám prinášame.

Blížia sa Vianoce čo tak pod stromček nejakú tematickú knižku? Ideálne plnú fantastiky, desu a hrôzy, z ktorej ukážku si môžete prečítať?

Ukážka z Černé smečky, novej knihy Františka Kotlety, ktorá v týchto dňoch vychádza vo vydavateľstve Fobos.

Najnovšie recenzie

Ako sa vraví v istej nemenovanej reklame: pečenie je radosť. O to viac, ak ho spojíte s mágiou, bojovým kváskom menom Bob a mŕtvolami!

Diela od H. P. Lovecrafta sa po rokoch opäť dočkali slovenského prekladu. Stojí kniha za kúpu?

Drabble je ťažký žáner, ale u bratov Čechov sa ho neboja

Leoš Kyša sa vyzliekol z magického plášťa s menom František Kotleta a vybral sa do svojho kopcovitého domova – na Sudety. Ako dopadol jeho vážnejší román, bez splatteru, mágie, upírov a mimozemských dobyvateľov? A ako ho prijali fanúšikovia jeho alter ega?

Sekerášovi vzali takmer všetko. Hradisko, priateľov. Zostala mu iba pomsta. Vydal sa na cestu plnú mŕtvol a krvi, no našiel niečo úplne iné, ako čakal. Lásku.

Tom Gottwald namiešal divoký žánrový koktejl. Výpravný horor na Sibíri, kriminálka či hard scifi o stroskotaní mimozemskej civilizácie. Môže to spolu fungovať?

Vaše hodnotenia

cyberstorm @cyberstorm
1
Jedna z najlepších space opier súčasnosti... Odhalený vesmír britského autora Alastaira Reynoldsa je pravou ukážkou toho, ako má vyzerať dospelo napísané vesmírne dobrodružstvo, pri ktorom máte naozaj pocit nepríjemnej stiesnenosti a reálnosti. Príbeh ktorý v určitom bode spojí osudy archeológa, dávno vymretej civilizácie, mladú ultranautku a prepojí ich s osudom ľudstva, stojí vskutku za prečítanie. Tajmostvo vymretých civilizácií. Prastaré zbrane. Galaktické vojny z na úsvite času. Nanotechnológie vutrhnuté z reťaze, či technlogické artefakty obrovskej moci. To všetko tu nájdete. Kniha (v tomto prípade knihy, lebo český vydavateľ rozdelil Odhalený vesmír do dvoch zväzkov) sa neskutočne rýchlo číta a ku koncu čitateľ začne ľutovať, že príbeh tak rýchlo skončil. Našťastie, autor vystaval okolo románu celý svet a pripopjil k nemu niekoľko ďalších kníh a poviedok, v ktorom líči boj ľudstva proti Zmarom. Skvelá voľba pre všetkých fanúšikov hard SF, kyberpunku, temne ladených príbehov a... space opery ;)
Roland Axenberg @martiner
4
Dokonalý príklad toho ako sa dá totálne pobabrať super námet, milión bohov v tisícoch prevteleniach robí tu knihu maximálne neprehľadnou. Možno to chcelo sústrediť sa na 3 postavy, z ktorých by každá reprezentovala jedno náboženstvo. Ešte mi tam veľmi chýbala nejaká retrospektívna kapitola, čo sa vôbec udialo na Hviezdne Indie.
Aldeberan @Aldeberan
7
Tretia kniha z úspešnej a poďla mňa preceňovanej románovej série Expanzia. Zo štyroch, čo som čítal, podľa mňa aj najhoršia. Gro príbehu sa odohráva na jednej lodi, akcii chýba pocit úžasu a veľkosti ako v prvej knihe (veľké veci sa dejú v pozadí). Celkovo ide skôr o akčné sci-fi ako space operu. Postavy ma neoslovili, kniha je moc dlhá, predlžuje ju umelé preťahovanie. Záver je vyslovene zlý. Vidieť, že autori sa snažili byť imaginatívni a priniesť nový space opera koncept, avšak oproti Reynoldsom, Banksom a ostatným majstrom žánru to vyznelo nudne a nevedecky. Jeden z mála prípadov, kedy je seriál lepší ako kniha.
soyka @soyka
10