Knihy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.
1.Jan Hlávka10,0
1.Jana Vybíralová10,0
2.Frank Herbert10,0
3.Orson Scott Card10,0
3.Madeline Miller10,0

Najlepšie

Najnovšie články

Šiesty zborník, šesť porotcov, šesť kategórií

Stále váhate, či podporiť knihu Kriaky od mladého nádejného autora Lukáša Poláka? Snáď vám pri rozhodovaní pomôže nasledujúca ukážka :)

Druhý diel novej série z pera Cassie Clare je tu.

Vydavateľstvo Slovart nám prináša novú sériu od obľúbenej autorky Veronicy Roth.

Získa Ana späť svoj trón?

Podpor začínajúceho autora strašidelnej literatúry. Lukáš Polák vydáva nový slovenský horor KRIAKY inšpirovaný dielami Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta.

Najnovšie recenzie

Meno americkej autorky Anye Martin nie je fanúšikom weird fiction úplne neznáme. Po viacerých poviedkach z rôznych zbierok prichádza konečne na náš trh aj jej debutový román s názvom Tráva. Čo od neho možno očakávať?

Po Dune prichádza sfilmovanie ďalšej ikony žánru sci-fi. Ako sa podarilo tvorcom preniesť na televízne obrazovky fenomenálne dielo Isaaca Asimova?

Debut slovenského autora Tomáša Slaničku v žánri vojenskej sci-fi je príjemným rozšírením domácej scény. Politické trenice osídleného Marsu s domovskou planétou sú len pozadím pre osobný príbeh veterána, ktorý nás zavedie ďaleko za hranice nášho slnečného systému.

Vydavateľstvo Hydra nám prinieslo na trh štýlovo pôsobiaci kúsok Obyčajní hrdinovia z pera známeho slovenského autora Mariána Kubicska. Ako to dopadlo?

V recenzii sa pozrieme na jednu z noviniek z kuchyne vydavateľstva Epocha, mestskú fantasy Zákon azylu.

Tad Williams sa vrátil románom Koruna z čarodřeva po tridsiatich rokoch do sveta Východného Ardu. Rovnaký čas ubehol aj v tomto svete ľudských kráľovtiev, malých trollov a tajomných sithov a nornov. Čo sa všetko za ten čas zmenilo a či k dobrému alebo zlému si povieme v našej recenzii.

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
8
Oproti Nonstopu o niečo ťažkopádnejšie, na druhú stranu tu Aldis ždíme svoju fantáziu a nápady na maximum. Ak pre nič iné, tak pre svet, ktorý tu vytvoril, sa to prečítať oplatí. A možno aj na burinu v záhrade sa po prečítaní budete pozerať inak.
Mikulas Lipovsky @karhaj
8
Brilantna forma a uzasny slovensky preklad. Keby neexistoval Orwell, Zamjatin, Huxley, Strugatski, Lem, Dante, Buroughs, Bukowski, Camus, Dostojevskyj, Sorokin... takmer jedna z mojich top 10.
cyberstorm @cyberstorm
1
Jedna z najlepších space opier súčasnosti... Odhalený vesmír britského autora Alastaira Reynoldsa je pravou ukážkou toho, ako má vyzerať dospelo napísané vesmírne dobrodružstvo, pri ktorom máte naozaj pocit nepríjemnej stiesnenosti a reálnosti. Príbeh ktorý v určitom bode spojí osudy archeológa, dávno vymretej civilizácie, mladú ultranautku a prepojí ich s osudom ľudstva, stojí vskutku za prečítanie. Tajmostvo vymretých civilizácií. Prastaré zbrane. Galaktické vojny z na úsvite času. Nanotechnológie vutrhnuté z reťaze, či technlogické artefakty obrovskej moci. To všetko tu nájdete. Kniha (v tomto prípade knihy, lebo český vydavateľ rozdelil Odhalený vesmír do dvoch zväzkov) sa neskutočne rýchlo číta a ku koncu čitateľ začne ľutovať, že príbeh tak rýchlo skončil. Našťastie, autor vystaval okolo románu celý svet a pripopjil k nemu niekoľko ďalších kníh a poviedok, v ktorom líči boj ľudstva proti Zmarom. Skvelá voľba pre všetkých fanúšikov hard SF, kyberpunku, temne ladených príbehov a... space opery ;)
Havran @havran
8
No, tá anotácia je trošku mimo. Ak nemáte strach z pavúkov, tak sa nočná mora nekoná.
cyberstorm @cyberstorm
9
Velmi dobrá kniha - v porovnaní s filmom, ktorý bol na jej záklae natočený. Omnoho viac oslovila a pôsobí realistickejšie a filozofickejšie, než by človek čakal, i keď, uznávam, tá glorifikácia armády sem tam liezla na nervy...