Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Duna10,0
2.Sailor Moon10,0
3.Mráz a hry10,0
4.Tetovaný10,0
5.Ľavá ruka tmy10,0

Najnovšie články

Najzaujímavejšie tituly mesiaca máj :)

Ukážka z románu Cizincem v Olondrii od Sofie Samatar, ktorý býva prirovnávaný k tvorbe Ursuly K. Le Guin...

Nedávno vydal brnenský Host hneď dva zaujímavé tituly. Prvým z nich je Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy, postapokalyptická rozprávka pre dospelých od českej autorky Kateřiny Havlíkovej, z ktorej si môžete prečítať ukážku.

V Epocha pokračujú vo vydávaní Kotletových omnibusov. Ukážka zo súborného vydania Bratrstva krve od Františka Kotlety!

Po rokoch sme sa v preklade dočkali novej knihy z Reynoldsovho Odhaleného vesmíru. Nech sa páči, ukážka z Požáru v Elysiu, druhej knihy s prefektom Dreyfusom.

Echo, novinka z vydavateľstva Argo isto zaujme všetkých fanúšikov Heuveltovho Hexu.

Najnovšie recenzie

Za časov dávnych bohov, krutých besov a vladykov, zrodila zem hrdinu – černokňažníka. S Krutomorom v rukách a s vodcom záhrobnej svorky putuje po krajine a bojuje proti zlu. Až jedného dňa narazí na tajomný ostrov uprostred Váhu...

K dvestému výročiu narodenia Gregora Johanna Mendela (ktorého, myslím, netreba predstavovať) prišlo vydavateľstvo Epocha s utešene objemnou antológiou poviedok so spoločným motívom, a tým je – genetika.

Vysokoočakávaná fantasy novinka z minulého roku. Holly Black sa presúva z jej zvyčajného sveta víl do amerického mesta. To, ako kniha obstála, sa dozviete v nasledovnej recenzii.

Aký horor píše Mort Castle? Je považovaný za súčasného hororového majstra. Je to oprávnené?

Edícia Zrnka temnoty nám prináša dobový horor od autorky Lucy Taylor. Je zrnko temnoty naozaj temné?

Kométy. Astronomické objekty charakteristické prachovým chvostom a eliptickými dráhami okolo Slnka. Ľudí zaujímali od nepamäti, ale vedeli ste, že to môže byť aj naopak? Aj kométy sú zvedavé a práve o dobrodružstvách jednej z nich rozpráva nová kniha – Tajomstvá ôsmich planét.

Vaše hodnotenia

Stano Lacko @stano
9
Výborná kniha. Spletitý dej, pútavé čítanie a perfektný vývoj postáv, prostredia, deja. Škoda len, že na konci cítiť akési skracovanie. Z kvetnatej a opisujúcej viac ako prvej polovici knihy prejde autor do takmer čístého opisu deja a zúži svoj pohľad len na hlavné postavy bez ďalšieho rozvíjania na pozadí. Inak by to bolo za 10.
Stano Lacko @stano
10
Jednoznačne povinné čítanie pre fanúšika scifi. Výborná filozofia postáv, ich vývoj. Perfektné dejové zvraty a vtiahnutie čitateľa do deja tak, že neprestanete čítať, kým to neskončí.
8HitBoy @HB
10
Mocná vec! Aj keď primárne je to jasne určené dievčatám, myšlienky Sailor Moon sú nádherné, silné a unisex. Moje obľúbené časti boli najmä keď sa v deji objavila Hotaru - Sailor Saturn. Vynikajúci príbeh ktorý v správnom pomere mieša v sebe bláznivosť aj vážnosť. Navyše v celom príbehu cítim okrem silného feministického motívu aj mimoriadnu dávku humanizmu a praobyčajnej snahy, aby sa ľudia navzájom tolerovali a mali radi. Nadčasová, vynikajúca vec.
Stano Lacko @stano
8
Lukjanenko ukázal, že svet Hliadok má prepracovanú, a že v ňom ešte nebolo povedané všetko. Proroctvo ukázalo nové skutočnosti a autor sa ich zhostil dobre a pútavo. Našťastie Dej aj svet sa posúva ďalej a aj osud postáv vychádza na povrch. Určite treba prečítať.