Poviedky na počkanie

Poviedky na počkanie, familiárne nazývané PNP, vznikli na scifi.sk v roku 2013 a odvtedy už prebehli desiatky kôl. Ide o adrenalínovú hru pre skúsenejších i menej skúsených spisovateľov. Hráva sa buď tu online, alebo „prezenčne“ na conoch. Odvážlivci dostanú dve témy a hodinu času na to, aby napísali vlastnú poviedku. Potom si ich veľdiela zozbierame a zverejníme na stránke, kde sa nimi budú môcť potešiť všetci čitatelia nášho portálu.
Podporte scifi.sk
Prečo sa zapojiť?
Ak dobre píšete a máte radi výzvy, Poviedky na počkanie sú niečo pre vás. Ich písanie je zábavné a poskytnú vám príležitosť, ako sa rýchlo a jednoducho popýšiť svojou autorskou zručnosťou pred svetom. Niektoré z dielok to dotiahli tak ďaleko, že okrem našej stránky vyšli aj v knižných antológiách. Okrem toho americkí vedci dokázali, že priaznivo pôsobia proti autorskému bloku či nedostatku nápadov. Ak teda váhate, či to skúsiť, nemáte čo stratiť. Aj z nedokončenej či nepodarenej PNP sa môže nakoniec vykľuť námet na skvelú poviedku či dokonca román.
Cieľ je teda jasný: Napísať poviedku za hodinu.
Tu sú podrobné pravidlá:
Témy
V určenom čase na stránke zverejníme témy. Zvyčajne si budete môcť vybrať z dvoch, ale fantázii sa medze nekladú: môžete ich skombinovať, prípadne ak sa uchádzate o titul majstra galaxie v písaní PNP, napísať po jednej na každú.
Rozsah
Rozsah poviedky nie je obmedzený. Je na vás, aby ste si premysleli, koľko času potrebujete na vymyslenie príbehu, písanie, prípadné prepisovanie a opravy.
Čas na písanie
Zadaním témy sa spúšťa časomiera. Na napísanie poviedky máte presne jednu hodinu. Ako bonus dostanete 15 minút k dobru, aby ste svoje dielko nahrali na scifi.sk pomocou tlačidla Pridaj novú poviedku.
Poviedky na počkanie - Pridaj novú poviedku
Poviedky na počkanie - Pridaj novú poviedku Disclaimer
Aby to fungovalo, musíte byť u nás zaregistrovaní a prihlásení. Ak u nás ešte nemáte svoj účet, zaregistrujte sa už <link>teraz , aby ste potom nestrácali drahocenné sekundy.
Zverejnenie
Pre prehľadnosť pri pridávaní poviedky vyberte kategóriu Poviedku na počkanie, keďže na scifi.sk zverejňujeme aj iné poviedky.
Poviedky na počkanie - Označiť kategóriu
Poviedky na počkanie - Označiť kategóriu Disclaimer
Diela, ktoré nám prídu v určenom čase (t. j. hodina plus 15 minút od vyhlásenia tém), zverejníme na stránke, takže si naši čitatelia budú môcť prečítať, čo vytvorili jednotliví súťažiaci.
V prípade, že poviedka dôjde po časovom limite a autor ju napriek tomu bude chcieť zverejniť, uverejní sa ako „nesúťažná poviedka“ s odkazom na tému poviedok na počkanie v danom kole.
Hodnotenie
Hodnotiť poviedky majú možnosť čitatelia prostredníctvom nášho hodnotiaceho systému, ktorý sa nachádza pod každou poviedkou – teda od počtom bodov od 1 (najhoršie) do 10 (najlepšie). Zároveň môžu k jednotlivým poviedkam napísať aj komentár.
Veľa šťastia pri písaní!

Marek Páperíčko Brenišin

Marek Páperíčko Brenišin
Recenzent filmov a hier, nadšenec do scifi, fantasy, cudzie mu ale nie je ani anime. Ak nepíše recenzie, zastihnete ho pri písaní poviedok, či už pre seba, alebo v rámci súťaží. Pravidelný účastník Poviedok na počkanie.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB