Poviedky na počkanie

Poviedky na počkanie, familiárne nazývané PNP, vznikli na scifi.sk v roku 2013 a odvtedy už prebehli desiatky kôl. Ide o adrenalínovú hru pre skúsenejších i menej skúsených spisovateľov. Hráva sa buď tu online, alebo „prezenčne“ na conoch. Odvážlivci dostanú dve témy a hodinu času na to, aby napísali vlastnú poviedku. Potom si ich veľdiela zozbierame a zverejníme na stránke, kde sa nimi budú môcť potešiť všetci čitatelia nášho portálu.
Podporte scifi.sk
Prečo sa zapojiť?
Ak dobre píšete a máte radi výzvy, Poviedky na počkanie sú niečo pre vás. Ich písanie je zábavné a poskytnú vám príležitosť, ako sa rýchlo a jednoducho popýšiť svojou autorskou zručnosťou pred svetom. Niektoré z dielok to dotiahli tak ďaleko, že okrem našej stránky vyšli aj v knižných antológiách. Okrem toho americkí vedci dokázali, že priaznivo pôsobia proti autorskému bloku či nedostatku nápadov. Ak teda váhate, či to skúsiť, nemáte čo stratiť. Aj z nedokončenej či nepodarenej PNP sa môže nakoniec vykľuť námet na skvelú poviedku či dokonca román.
Cieľ je teda jasný: Napísať poviedku za hodinu.
Tu sú podrobné pravidlá:
Témy
V určenom čase na stránke zverejníme témy. Zvyčajne si budete môcť vybrať z dvoch, ale fantázii sa medze nekladú: môžete ich skombinovať, prípadne ak sa uchádzate o titul majstra galaxie v písaní PNP, napísať po jednej na každú.
Rozsah
Rozsah poviedky nie je obmedzený. Je na vás, aby ste si premysleli, koľko času potrebujete na vymyslenie príbehu, písanie, prípadné prepisovanie a opravy.
Čas na písanie
Zadaním témy sa spúšťa časomiera. Na napísanie poviedky máte presne jednu hodinu. Ako bonus dostanete 15 minút k dobru, aby ste svoje dielko nahrali na scifi.sk pomocou tlačidla Pridaj novú poviedku.
Poviedky na počkanie - Pridaj novú poviedku
Poviedky na počkanie - Pridaj novú poviedku Disclaimer
Aby to fungovalo, musíte byť u nás zaregistrovaní a prihlásení. Ak u nás ešte nemáte svoj účet, zaregistrujte sa už teraz, aby ste potom nestrácali drahocenné sekundy.
Zverejnenie
Pre prehľadnosť pri pridávaní poviedky vyberte kategóriu Poviedku na počkanie, keďže na scifi.sk zverejňujeme aj iné poviedky.
Poviedky na počkanie - Označiť kategóriu
Poviedky na počkanie - Označiť kategóriu Disclaimer
Diela, ktoré nám prídu v určenom čase (t. j. hodina plus 15 minút od vyhlásenia tém), zverejníme na stránke, takže si naši čitatelia budú môcť prečítať, čo vytvorili jednotliví súťažiaci.
V prípade, že poviedka dôjde po časovom limite a autor ju napriek tomu bude chcieť zverejniť, uverejní sa ako „nesúťažná poviedka“ s odkazom na tému poviedok na počkanie v danom kole.
Hodnotenie
Hodnotiť poviedky majú možnosť čitatelia prostredníctvom nášho hodnotiaceho systému, ktorý sa nachádza pod každou poviedkou – teda od počtom bodov od 1 (najhoršie) do 10 (najlepšie). Zároveň môžu k jednotlivým poviedkam napísať aj komentár.
Veľa šťastia pri písaní!

Force Majeure

Force Majeure

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB