Veles

Fear is ever-changing and evolving

Info

Prezývka Veles
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 24.09.2022
E-mail: slavjadro@gmail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/jerys97/
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 283
Články: 0
Poviedky: 30

Zbierka - ponúka

Veles ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Veles ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Veles ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Akt pozorovania
Vidíš, to som si nevšimol napríklad, ale stále sa mi páči viacej môj nápad, že len cestujú do minulosti, teda do alternatívnych minulostí, čomu by nasvedčoval aj ten rozhovor o Hitlerovej vnučke, že ho takmer otrávila. Tam debatujú o nových realitách podľa mňa. Ale bol by som rád keby sa aj autorka vyjadrila :D
23.09.2022 15:33:45

Akt pozorovania
To som tam ani nezachytil, že by tam malo byť niečo s jadrovou vojnou. Ja som to skôr pochopil ako dovolenkárov, či idú na zaujímavé miesta v čase (za Kleopatrou, Hitler, Hastings...)
21.09.2022 16:24:14

Akt pozorovania
Už dva krát som to prečítal, no stále som si nie celkom istý, či som to pochopil. Oni sú cestovatelia v čase, ktorý sa prišli pozrieť na nejaký zásadný moment z druhej svetovej vojny, chápem to správne? Napísané je to dobre, jediné čo mi tam vadí je doprdele, dal by som tam skôr doriti. Je to trochu nejasne napísané, ale nápad zaujímavý, ak ho teda správne chápem. Trochu mi to pripomína jednu z poviedok čo bola minulý rok v MaCeFa, Hitlerova cena mieru sa mi zdá že sa to volalo.
20.09.2022 18:12:26

Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka – štvrté (anonymné) kolo roku 2022
Zaujímavé kolo musím povedať, konečne aj nejaké horory, len škoda že takmer nikto nekomentuje :D (česť výnimkám). Idem hneď skúsiť tipnúť prvú trojku, aj jeď pochybujem že sa trafím. U mňa je poradie: 1. Čo nám androidy taja, 2. Kniha receptov, 3. Od Lucie po Luciu. A chcel by som vyzvať mladých aj nových nech komentujú, nech sa nehanbia :)
10.09.2022 14:33:30

Česť a sláva cisárovi!
Cisárom sme začínali, Cisárom aj končíme :) Ako prvé si dovolím citovať z Jména Větru (slovenskú verziu nemám doma) : Věci nazývej pravými jmény. Rýč nazývej rýčem, sochor sochorem, ale děvce vždy říkej dámo. Beztak mají těžkej život, a trochu slušnosti tě nezabije. (Nie je to dokonalá citácia, ale snáď to pochopí každý). Nevadia mi nadávky, sám ich používam či už pri písaní alebo aj v živote (a keď zrevem dokážem človeku spôsobiť nočné mory), ale tu mi väčšina nadávok prišla že slúžila len ako WOW efekt, a to sa mi nepáči. Inak po gramatickej stránke asi nemám čo vytknúť. Zasadenie toho príbehu mi dosť pripomínalo Arcane (Piltover/Zaun vs Nebovzdor/Húštiny, obidve mestá rozdelené riekou...). Koniec bol celkom dobrý, ale tých zvratov tam bolo na mňa veľa, pokojne by som to nechal pri konšpirátoroch. Na autora tipujem buď Grimbura alebo Smrtialava Pierka (ale skôr Grimbura)
10.09.2022 11:07:37

Minirecenzie

9
Tvorcovia Dishonored a Dishonored II nesklamali. Napínavý príbeh, ukážková atmosféra, prekrásne prostredia (najmä keď hráč po prvý krá opustí stanicu). Je množstvo spôsobov ako bojovať s nepriateľmi, či už pomocou strelných zbraní, prisvojení si ich vlastných mimozemských schopností, alebo sa na nich prosto vyrútiť s francúzskym kľúčom a biť ich hlava nehlava. Hudba je taktiež vynikajúca, najma Everything is going to be okay. Sú tam však aj menšie chyby, a posledná tretia hry stráca šťavu a tajomno, miesto toho sa na vás už len valí čoraz viac a viac nepriateľov TL:DR Vynikajúce vesmírne sci-fi na spôsob Dishonored, ktoré sa určite oplatí zahrať.

Články

Veles ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Prekliaty Princ

PnP

9 komentárov

Hostina

tu es enim propter cibum

8 komentárov

Kézar

PnP

9 komentárov

Mostík

PnP

4 komentárov

Zelená skrinka

Moja poviedka zo súťaže Slavcon 2022

2 komentárov

Vzbura

PnP

6 komentárov