Hry

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Pokračujeme v predstavovaní 100+ robotov, androidov, kyborgov a vôbec. Nech sa páči, ďalšia várka.
Ktorý z nich je váš najobľúbenejší?

Najlepšie hry minulého roku.

Musím vás sklamať, nejde o nový oficiálny seriál, film, komiks alebo videohru, ale „iba“ o fanfiction vo forme stolovej rolovej hry (RPG) alebo po slovensky hry na hrdinov, ktorou sme počas posledného lockdownu spolu s priateľmi nadviazali na našu poslednú kampaň v tomto svete.

K dvadsiatej vysielanej časti Majstrov svetov sme spustili aj súťaž o RPG ceny. Stačilo spísať a zaslať jednu scénku z nejakého dobrodružstva, ktoré ste hrali alebo viedli, a túto následne publikovať vo forme mikropoviedky na scifi.sk.

Dnes sme premiérovali okrúhlu dvadsiatu epizódu našej pravidelnej týždennej online relácie Majstri svetov, v ktorej sa Eddie z RPG na Slovensku a Šaňo od nás zo scifi.sk venujú RPG hrám (rolovým hrám alebo tzv. hrám na hrdinov) a pri tejto príležitosti si pre vás obaja pripravili súťaž o skvelé RPG-čkové ceny!

Celoplošné testovanie obyvateľstva na COVID-19 spustilo ďalšie obmedzenia pohybu nás všetkých... a (aj) preto sa z núdze zrodila možnosť - spríjemniť si tieto chvíle spoločným hraním. Na diaľku. Online. A čo by bolo lepšie a zábavnejšie, ako sledovať členov redakcie scifi.sk potiť sa pri prekonávaní nástrah v spoločnej RPG hre Dungeons & Dragons?

Najnovšie recenzie

Už je to 5 rokov čo sme sa v datadisku pre hru Zaklínač 3, O Víne a krvi rozlúčili so Geraltom z Rivie. Partia skúsených poľských moderov si však povedala, že ich koniec neuspokojil, a tak sa rozhodli nedlho po tom založiť projekt s názvom Farewell of the White Wolf, ktorý je zavŕšením celej hernej a knižnej ságy.

Prvý diel survival hororu Remothered, s podtitulom Tormented Fathers, pred dvoma rokmi uchvátil fanúšikov hororu výbornou atmosférou a mnohými narážkami na klasické giallo a hororové filmy. Ako obstálo veľmi očakávané pokračovanie tejto výbornej série?

Vývojár Sucker Punch Productions prichádza so zaujímavou novinkou zasadenou do Japonska počas mongolských nájazdov. Oplatí sa kupovať?

Po siedmich rokoch sme sa konečne dočkali pokračovania kultovej hry The Last of Us. Naplní však očakávania fanúšikov?

Forbidden Lands je fantasy hra na hrdinov z dielne švédskych Free League. Ak vám to nič nehovorí, isto niečo napovie ich ďalšia tvorba, trebárs Mutant: Year Zero alebo Tales from the Loop. Hra sa profiluje ako retro survival RPG. Čo to znamená?

Priznám sa, že som mal od hry veľké očakávania. Príbehovka v štýle Last of Us alebo Hellblade: Senua’s Sacrifice si dala za cieľ rozpovedať príbeh dvoch súrodencov z obdobia veľkej morovej rany v roku 1348. V súboji proti všetkým majú len jediný cieľ. Prežiť. Ako sa podarila realizácia tohto príbehu, zistíme v tejto recenzii.

Vaše hodnotenia

kAnYs @kanys
10
Droga, ktoru by mali zakazat. Negativne ucinky su: rozbijanie klavesnic, depresia, neutichajuci plac a krik, ktory rezonuje budovou. Ale nie, seriozne, tato hra je nekompromisna ale hrozne, neskutocne zabavna. A ta satisfakcia, ked dojdete na to co funguje na koho a aka taktika vas dostane na koniec je na nezaplatenie.
Marek Pilný @Feidias
10
Alexander Schneider @alex
9
Kartová zberateľská hra Babylon 5 nie je jednoduchým orieškom na skusnutie. Najmä pre nových hráčov a tých, ktorí nehrajú stolové hry, môže byť dokonca až príliš komplikovaná. Na druhej tomu - ak ste fanúšikom seriálu - usilovnosť sa Vám oplatí a vy budete mať takto šancu prežiť v hre to a mnoho iného, čo bolo alebo mohlo byť v seriáli. Hra poskytuje veľkú šírku možností pre zloženie hrateľných (aj nehrateľných) balíčkov - máte tu možnosť spraviť z G'Kara telepata alebo z Delennovej prisluhovačku Drakhov, hoci všetko za určitú cenu. Čo sa týka mechaniky hry - ako som hovoril, nie je to prechádzka ružovou záhradou - musíte mať prehľad o mnohých štatistikách na stole, zároveň vytvárať v rámci multiplayeru aliancie s ostatnými hráčmi či sledovať vývin vzťahov medzi jednotlivými frakciami na stole. V hre sa okrem jednotlivých frakcií, ktorým "velí" stále daný veľvyslanec, nachádzajú aj mocnosti ako Tiene, Vorloni alebo Babylon 5, ktoré môžu cez určité karty ovplyvňovať hru... Je už len na hráčovi, ktorú taktiku si zvolí a ako nastaví svoj balíček kariet.