Hry

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

V tomto dieli sa pozrieme na plnohodnotné RPG hry, ktoré nemajú pravidlá na zopár stranách a obsahujú dostatok pravidiel a podpory pre celé kampane bez zásadných vkladov GMa.

Uhorková sezóna v plnom prúde a tak mierne meškanie :O Napriek tomu sme na vás nezabudli.

Ukážka z lovecraftovského gamebooku Dům na Strážném vrchu z vydavateľstva Knihy Veles.

Tolkien hýbe svetom. A peňaženkami fandomu, takže nie je prekvapením, že po cross-overoch s inými frančízami, ako napr. Warhammer 40K alebo Transformers, sa výrobca hry Magic: The Gathering rozhodol licencovať aj možnosť realizovať sadu kariet tejto svetovo najúspešnejšej kartovej hry s obrazovým a textovým materiálom zasadeným do Stredozeme.

Dočkáme sa konečne filmového Bioshocku?

Chad Stahelski zrežíruje adaptáciu populárnej videohry!

Najnovšie recenzie

Napriek dlhým rokom služby robotický poliš ešte nepatrí do starého železa!

Pokračujeme v predstavovaní sólo rolových hier / stolových RPG. Tentokrát sa zameriame na tie, ktoré uprednostňujú príbeh aj na úkor mechaník a ich súčasťou je často zápis denníka alebo žurnálu.

„Zemiakový“ návrat legendárnej série francúzskych (ne)logických adventúr!

Možno ste o tom nepočuli, ale okrem klasických rolových hier (RPG) ako Dungeons & Dragons existujú aj také, ktoré sú určené pre jedného hráča. A nie, nemusíte sa učiť dlhé pravidlá, aby ste si ich zahrali. Často celý text zaberá len jednu stranu!

Len nedávno vyšla v elektronických obchodoch (Steam, GOG), a v limitke aj fyzicky, hra Jagged Alliance 3, ktorú samotní autori označujú za PRIAME pokračovanie kultovej taktickej, ťahovej rpg stratégie, známej z deväťdesiatych rokov. A ak nechcete, nemusíte čítať ďalej, verdikt vám poviem už teraz: Apokalypsa sa našťastie nekoná... :)

Nielen knihami či filmami a seriálmi je moderný geek živený. Naša prvá recenzia na doskovú hru...

Vaše hodnotenia

xius @xius
10
Z dnesneho uhla asi takmer nehratelne? Ale vtedy... Fallout je special (pun intended, ha!). Vcelku mala hra, ale po okraj plna stylu a cierneho humoru. Atmosfera 50. rokov US, tahove suboje, lietajuce koncatiny a vybuchujuce tela, pomale odkryvanie sveta skrz citanie logov na pravekych terminaloch a - Master, nezabudnutelny mastermind na konci toho vsetkeho.
Alexander Schneider @alex
4
Jedna z prvých karetných zberateľských hier, v ktorej dizajne je vidno, ktorých chýb by sa dizajnéri dnes mali vyvarovať. Zároveň ale môže slúžiť ako dobrá case study, na ktorej je vidno, ako sa dizajn kariet, ich textov, štandardizácia pravidiel a pod. postupne vylepšovali. Zatiaľ čo v prvej edícii sa vyskytuje niekoľko kariet, ktoré nedávajú skoro ani zmysel, neskôr dochádza k príjmenému stream-liningu. Napriek zaujímavej téme a univerzu je ale hra postavená na výbere ca. 25 kariet, ktoré musíte v balíku mať, inak si kompetitívne ani neškrtnete. Dôkaz nepodareného dizajnu. Detto možnosti výber kariet a ich reštruktívne používaných funkcionalít (napr. podľa frakcií) vás obmedzuje v stavbe diverzifikovaných balíčkov a núti vás stále k rovnakým stratégiám. Škoda. Ale možno sa to lepšie podarí v digitálnej verzii tejto staršej CCGčky.