Hry

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najnovšie články

Uhorková sezóna v plnom prúde a tak mierne meškanie :O Napriek tomu sme na vás nezabudli.

Ukážka z lovecraftovského gamebooku Dům na Strážném vrchu z vydavateľstva Knihy Veles.

Tolkien hýbe svetom. A peňaženkami fandomu, takže nie je prekvapením, že po cross-overoch s inými frančízami, ako napr. Warhammer 40K alebo Transformers, sa výrobca hry Magic: The Gathering rozhodol licencovať aj možnosť realizovať sadu kariet tejto svetovo najúspešnejšej kartovej hry s obrazovým a textovým materiálom zasadeným do Stredozeme.

Dočkáme sa konečne filmového Bioshocku?

Chad Stahelski zrežíruje adaptáciu populárnej videohry!

Dnes pokračujeme v našej sérii o známych či menej známych umelých formách života jej predposlednou štvrtou časťou! V zozname nájdete malých milých, zabudnutých i veľmi známych robotov, androidov či kyborgov. V dnešnej časti dokonca aj samotných Čapkových ROBOTOV.
Samozrejmosťou je malý krátky text, ktorý jednotlivých zástupcov vystihuje.

Najnovšie recenzie

Len nedávno vyšla v elektronických obchodoch (Steam, GOG), a v limitke aj fyzicky, hra Jagged Alliance 3, ktorú samotní autori označujú za PRIAME pokračovanie kultovej taktickej, ťahovej rpg stratégie, známej z deväťdesiatych rokov. A ak nechcete, nemusíte čítať ďalej, verdikt vám poviem už teraz: Apokalypsa sa našťastie nekoná... :)

Nielen knihami či filmami a seriálmi je moderný geek živený. Naša prvá recenzia na doskovú hru...

Harlan Ellison nikdy nebol autorom, ktorý by si dával servítku pred ústa. Ani v jeho poviedke I have no mouth, and I must scream alebo jej hernej adaptácii do PC adventúry sa tak nedeje. Horor a psychologický teror si tu podávajú ruky.

Už je to 5 rokov čo sme sa v datadisku pre hru Zaklínač 3, O Víne a krvi rozlúčili so Geraltom z Rivie. Partia skúsených poľských moderov si však povedala, že ich koniec neuspokojil, a tak sa rozhodli nedlho po tom založiť projekt s názvom Farewell of the White Wolf, ktorý je zavŕšením celej hernej a knižnej ságy.

Prvý diel survival hororu Remothered, s podtitulom Tormented Fathers, pred dvoma rokmi uchvátil fanúšikov hororu výbornou atmosférou a mnohými narážkami na klasické giallo a hororové filmy. Ako obstálo veľmi očakávané pokračovanie tejto výbornej série?

Vývojár Sucker Punch Productions prichádza so zaujímavou novinkou zasadenou do Japonska počas mongolských nájazdov. Oplatí sa kupovať?

Vaše hodnotenia

Alexander Schneider @alex
7
Ak ste hrali niekedy Doomtrooper CCG, tak univerzum Mutant Chronicles poznáte. Tento diesel-punkový svet zasadený do ďalekej budúcnosti, v ktorej ľudsvu vládne niekoľko navzájom súperiacim megakorporácií a tieto zároveň bojujú proti rozmáhajúcej sa Čiernej légii, bande zmutovaných a pretvorených príšer z inej dimenzie, sa ale najprv objavil práve v tejto RPG hre. Ako jedna z prvých RPG používala sofistikovaný systém zbraní a boja - ten zároveň ale hru relatívne komplikoval a takto vytváral vlastne dve hry v jednom - buď role-playujete alebo následne v boji prepínate do proto-dungeon-crawlingu. Knihy a rozšírenia (najmä druhá edícia) žijú v tomto prípade najmä z detailov, ktoré poskytujú o svete, jednotlivých megakorporáciách či nepriateľov. Každá z nich má iné pravidlá správania, iné hodnoty, iné kultúrne pozadie. Podobne ako príšery na strane Temnoty, ktoré sú prisluhovačmi jednotlivých temných Apoštolov. Ak máte radi Warhammer 40K, tak sa v tomto svete nájdete rovnako doma...
Marek Páperíčko Brenišin @Papericko
10
Kým niektoré loďky vyslovene nudia, iné sú zasa prudko návykové. Ak si myslíte, že datadisk vám pomôže, tak na to zabudnite - dostanete ešte väčší rekt. Najväčšia sranda je, keď idete s plne vyzbrojenou loďou a chytíte trikrát po sebe krížnik Laniusov, ktorý z vás urobí cedník na čaj. Losing is fun!
kAnYs @kanys
10
Droga, ktoru by mali zakazat. Negativne ucinky su: rozbijanie klavesnic, depresia, neutichajuci plac a krik, ktory rezonuje budovou. Ale nie, seriozne, tato hra je nekompromisna ale hrozne, neskutocne zabavna. A ta satisfakcia, ked dojdete na to co funguje na koho a aka taktika vas dostane na koniec je na nezaplatenie.