Hry

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Tolkien hýbe svetom. A peňaženkami fandomu, takže nie je prekvapením, že po cross-overoch s inými frančízami, ako napr. Warhammer 40K alebo Transformers, sa výrobca hry Magic: The Gathering rozhodol licencovať aj možnosť realizovať sadu kariet tejto svetovo najúspešnejšej kartovej hry s obrazovým a textovým materiálom zasadeným do Stredozeme.

Dočkáme sa konečne filmového Bioshocku?

Chad Stahelski zrežíruje adaptáciu populárnej videohry!

Dnes pokračujeme v našej sérii o známych či menej známych umelých formách života jej predposlednou štvrtou časťou! V zozname nájdete malých milých, zabudnutých i veľmi známych robotov, androidov či kyborgov. V dnešnej časti dokonca aj samotných Čapkových ROBOTOV.
Samozrejmosťou je malý krátky text, ktorý jednotlivých zástupcov vystihuje.

Po krátkej víkendovej pauze pokračujeme s našou sériou článkov venovanou Karlovi Čapkovi a jeho Robotom!

Pokračujeme v predstavovaní 100+ robotov, androidov, kyborgov a vôbec. Nech sa páči, ďalšia várka.
Ktorý z nich je váš najobľúbenejší?

Najnovšie recenzie

Nielen knihami či filmami a seriálmi je moderný geek živený. Naša prvá recenzia na doskovú hru...

Harlan Ellison nikdy nebol autorom, ktorý by si dával servítku pred ústa. Ani v jeho poviedke I have no mouth, and I must scream alebo jej hernej adaptácii do PC adventúry sa tak nedeje. Horor a psychologický teror si tu podávajú ruky.

Už je to 5 rokov čo sme sa v datadisku pre hru Zaklínač 3, O Víne a krvi rozlúčili so Geraltom z Rivie. Partia skúsených poľských moderov si však povedala, že ich koniec neuspokojil, a tak sa rozhodli nedlho po tom založiť projekt s názvom Farewell of the White Wolf, ktorý je zavŕšením celej hernej a knižnej ságy.

Prvý diel survival hororu Remothered, s podtitulom Tormented Fathers, pred dvoma rokmi uchvátil fanúšikov hororu výbornou atmosférou a mnohými narážkami na klasické giallo a hororové filmy. Ako obstálo veľmi očakávané pokračovanie tejto výbornej série?

Vývojár Sucker Punch Productions prichádza so zaujímavou novinkou zasadenou do Japonska počas mongolských nájazdov. Oplatí sa kupovať?

Po siedmich rokoch sme sa konečne dočkali pokračovania kultovej hry The Last of Us. Naplní však očakávania fanúšikov?

Vaše hodnotenia

Alexander Schneider @alex
7
Ak ste hrali niekedy Doomtrooper CCG, tak univerzum Mutant Chronicles poznáte. Tento diesel-punkový svet zasadený do ďalekej budúcnosti, v ktorej ľudsvu vládne niekoľko navzájom súperiacim megakorporácií a tieto zároveň bojujú proti rozmáhajúcej sa Čiernej légii, bande zmutovaných a pretvorených príšer z inej dimenzie, sa ale najprv objavil práve v tejto RPG hre. Ako jedna z prvých RPG používala sofistikovaný systém zbraní a boja - ten zároveň ale hru relatívne komplikoval a takto vytváral vlastne dve hry v jednom - buď role-playujete alebo následne v boji prepínate do proto-dungeon-crawlingu. Knihy a rozšírenia (najmä druhá edícia) žijú v tomto prípade najmä z detailov, ktoré poskytujú o svete, jednotlivých megakorporáciách či nepriateľov. Každá z nich má iné pravidlá správania, iné hodnoty, iné kultúrne pozadie. Podobne ako príšery na strane Temnoty, ktoré sú prisluhovačmi jednotlivých temných Apoštolov. Ak máte radi Warhammer 40K, tak sa v tomto svete nájdete rovnako doma...
Marek Pilný @Feidias
10
Aldeberan @Aldeberan
9
Nad touto hrou som svojho času strávil hodiny, frustrovaný, vystrašený a vnorený do jej temného sveta. V podstate ide o tri hry v jednej – hrať z mariňáka, votrelca a predátora sú tri odlišné zážtky. Prečo si asi väčšina ľudí bude pamätať túto hru je pravdepodobne mariňácka kampaň – pekelne ťažká, desivá a zábavná. Keď píšem tieto riadky, počujem v hlave zvuk smart gunu pred očami vidím nízkopixelvú grafiku hry so šesťuholníkovými hlavňami zbraní. Geniálne, aj keď popravde – hra nezostarla úplne dobre a dnes už asi nájdete lepšie kúsky.
kAnYs @kanys
10
No Man's Sky ako MAL vyzerat. Pecka na ktorej som stravil 270 hodin a to som ani raz nepostavil vesmirnu lod. Must have pre ludi obsessnutych vesmirom, vybuchmi, lasermi a raketami, ktory maju neukojenu kreativnu zilu, na ktoru im stacioarne objekty v Minecrafte nestacia. Je to momentalne sice Early access, no na rozdiel od ostatnych zlyhanych projektov na steame (a tych je neurekom), je tento neustale vyvijany. Na jednu vec si ale treba zvyknut: kedze sa hra vyvija, budete velmi casto krat zacinat od znova, kedze sa pridavaju features kazdym updatom. To je ale sucastou zabavy.
Marek Pilný @Feidias
10