Hry

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.

Najlepšie

Najnovšie články

Dočkáme sa konečne filmového Bioshocku?

Chad Stahelski zrežíruje adaptáciu populárnej videohry!

Dnes pokračujeme v našej sérii o známych či menej známych umelých formách života jej predposlednou štvrtou časťou! V zozname nájdete malých milých, zabudnutých i veľmi známych robotov, androidov či kyborgov. V dnešnej časti dokonca aj samotných Čapkových ROBOTOV.
Samozrejmosťou je malý krátky text, ktorý jednotlivých zástupcov vystihuje.

Po krátkej víkendovej pauze pokračujeme s našou sériou článkov venovanou Karlovi Čapkovi a jeho Robotom!

Pokračujeme v predstavovaní 100+ robotov, androidov, kyborgov a vôbec. Nech sa páči, ďalšia várka.
Ktorý z nich je váš najobľúbenejší?

Najlepšie hry minulého roku.

Najnovšie recenzie

Harlan Ellison nikdy nebol autorom, ktorý by si dával servítku pred ústa. Ani v jeho poviedke I have no mouth, and I must scream alebo jej hernej adaptácii do PC adventúry sa tak nedeje. Horor a psychologický teror si tu podávajú ruky.

Už je to 5 rokov čo sme sa v datadisku pre hru Zaklínač 3, O Víne a krvi rozlúčili so Geraltom z Rivie. Partia skúsených poľských moderov si však povedala, že ich koniec neuspokojil, a tak sa rozhodli nedlho po tom založiť projekt s názvom Farewell of the White Wolf, ktorý je zavŕšením celej hernej a knižnej ságy.

Prvý diel survival hororu Remothered, s podtitulom Tormented Fathers, pred dvoma rokmi uchvátil fanúšikov hororu výbornou atmosférou a mnohými narážkami na klasické giallo a hororové filmy. Ako obstálo veľmi očakávané pokračovanie tejto výbornej série?

Vývojár Sucker Punch Productions prichádza so zaujímavou novinkou zasadenou do Japonska počas mongolských nájazdov. Oplatí sa kupovať?

Po siedmich rokoch sme sa konečne dočkali pokračovania kultovej hry The Last of Us. Naplní však očakávania fanúšikov?

Forbidden Lands je fantasy hra na hrdinov z dielne švédskych Free League. Ak vám to nič nehovorí, isto niečo napovie ich ďalšia tvorba, trebárs Mutant: Year Zero alebo Tales from the Loop. Hra sa profiluje ako retro survival RPG. Čo to znamená?

Vaše hodnotenia

xius @xius
9
Skvele pokracovanie hry, ktora nastartovala zlatu eru CRPG. UX pokrocilo, charizma a kopec skills maju odrazu zmysel, svet niekolkonasobne narastol a pribudla tisicka bugov! :) Trochu chyba ikonicky cierny humor jednotky, ale svet sa zmenil a siroke moznosti v ceste hrou to solidne vynahradzaju. Atmosferu to ma aj nadalej hutnu a oplati sa dohrat hned niekolkokrat. (az na uvodny test v chrame, eww)
Marek Pilný @Feidias
8
Alexander Schneider @alex
7
Ak ste hrali niekedy Doomtrooper CCG, tak univerzum Mutant Chronicles poznáte. Tento diesel-punkový svet zasadený do ďalekej budúcnosti, v ktorej ľudsvu vládne niekoľko navzájom súperiacim megakorporácií a tieto zároveň bojujú proti rozmáhajúcej sa Čiernej légii, bande zmutovaných a pretvorených príšer z inej dimenzie, sa ale najprv objavil práve v tejto RPG hre. Ako jedna z prvých RPG používala sofistikovaný systém zbraní a boja - ten zároveň ale hru relatívne komplikoval a takto vytváral vlastne dve hry v jednom - buď role-playujete alebo následne v boji prepínate do proto-dungeon-crawlingu. Knihy a rozšírenia (najmä druhá edícia) žijú v tomto prípade najmä z detailov, ktoré poskytujú o svete, jednotlivých megakorporáciách či nepriateľov. Každá z nich má iné pravidlá správania, iné hodnoty, iné kultúrne pozadie. Podobne ako príšery na strane Temnoty, ktoré sú prisluhovačmi jednotlivých temných Apoštolov. Ak máte radi Warhammer 40K, tak sa v tomto svete nájdete rovnako doma...