portál

Hry

Herná sekcia scifi.sk prináša zoznam, novinky, diskusie, recenzie a minirecenzie hier zo sveta fantastiky. Ak máš novinku alebo recenziu ľubovoľnej hry, ktorú by si chcel vidieť v magazíne scifi.sk alebo v tejto sekcii, stačí ju pridať v sekcii pridaj.

Frostpunk (11 Bit Studios, 2018) – Recenzia

Frostpunk (11 Bit Studios, 2018) – Recenzia

Marek Páperíčko Brenišin

Čo by ľudstvo robilo, ak by prišla opäť doba ľadová? Nové problémy, ťažké rozhodnutia a otázky, ktoré idú až na hranu morálnej čistoty. Pridajte k tomu steampunkové prostredie, ponurú atmosféru sveta zasypaného nánosmi snehu a o zábavu je postarané. Recenzia môže obsahovať spojlery.

Retrorecenzia – F. E. A. R. Extraction Point & Perzeus Mandate

Retrorecenzia – F. E. A. R. Extraction Point & Perzeus Mandate

Marek Páperíčko Brenišin

Nedávno sme tu mali retrorecenziu na F. E. A. R. a bolo len otázkou času, kým sem pribudne recenzia na dva rozsiahle datadisky k pôvodnej hre. Pozrieme sa, ako sa im darilo oproti originálu a zhodnotíme, ako sa im darí v konkurencii súčasných hier.

Retrorecenzia – F. E. A. R. (2005, Monolith productions)

Retrorecenzia – F. E. A. R. (2005, Monolith productions)

Marek Páperíčko Brenišin

Priznám sa, že k tejto sérii (dúfam, že to tak bude) ma inšpirovala nostalgia zahrať si niečo, čo vyšlo už pred určitým časom, ale v dobe, kedy bol tento titul vydaný, bol v centre pozornosti. Ustál všetky očakávania, zapísal sa do dejín hier ako veľká klasika. Preto som sa rozhodol vzdať hre poctu, vrátiť sa v čase a zaspomínať si.

Štúdio Fox 21 získalo práva na televízne spracovanie nedávno vydanej videohry Vampyr.

Prvý skutočný pohľad na ambiciozny projekt od CD Projekt Red.

Kocky ako základ mechaniky hier na hrdinov nám pripadajú ako samozrejmosť. V tomto článku sa ale pozrieme na niektoré nie úplne samozrejmé aspekty spôsobov vytvárania náhody a ich implikácie. Ale nebojte sa, nebude to vysokoškolská lekcia zo štatistiky, aj keď viem, že niektorí z vás rovnako ako ja by aj takéto niečo ocenili.

Bethesda nedávno odhalila teaser na pokračovanie ságy The Elder Scrolls. Hrali ste Skyrim? Páčil sa vám? Máte nejaké nápady, čo tomu chýbalo, alebo čo mohlo byť lepšie? Potom možno toto video bude presne na vašu nôtu.

Herné systémy stolových RPG nie sú dostupné pre každého. Najmä ak neovláda cudzie jazyky. Preto sa Thanatophagous tento mesiac zameral práve na systémy pre hráčov, ktorí chcú siahnuť po niečom, čo je pre nich dostupné aj na slovenskom (či českom) trhu. Neznalosť angličtiny potom nie je nielen žiadnou prekážkou, ale aj žiadnou zámienkou.

Minirecenzie

Hra

Juraj Búry 9/10
Juraj Búry

Pathfinder Roleplaying Game

Na oko je to desivé a prvých pár hier bez skúseného "pathfinderáka" môže byť peklo, ale spravte pár domácich výnimiek z pravidiel, zožente si dobrú partiu a PF je potom dokonalý systém, pre každého pre koho je "game" dôležitejšie ako "role play"

SFDB Hry

SFDB je srdce scifi.sk - databáza hier, filmov, seriálov, ság, ich rôznych odnoží a ďalších objektov... ak v nej nenájdeš to, čo hľadáš, vieš to do nej dokonca pridať aj ty a tak ju spraviť ešte lepšiu!

Hľadaj v SFDB