Marek Páperíčko Brenišin

Recenzent filmov a hier, nadšenec do scifi, fantasy, cudzie mu ale nie je ani anime. Ak nepíše recenzie, zastihnete ho pri písaní poviedok, či už pre seba, alebo v rámci súťaží. Pravidelný účastník Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka Papericko
Web:
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 6.09.2020
E-mail: marek.brenisin@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 447
Články: 92
Poviedky: 20

Zbierka - ponúka

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Predvoj
Krátke, rýchle, úderné :-D Páči sa mi, že si sa nebála ísť na istotu a potom to otočiť na humor. Ináč, skvelý spôsob ako zastaviť mimozemskú inváziu už v zárodku :-D Víťaz tohto kola a za 10 bodov.
22.08.2020 21:24:01

O malom chápadle
Pobavilo, najmä ako si preniesol stereotypy do mimozemskej civilizácie. Viaceré zdarné narážky, koniec som ako chlap čítal s privretými očami :D Okej, pobavilo, deväť bodov.
22.08.2020 21:21:14

Vymodlené dieťa - chápadlá
Nebolo to zlé. Klišé námet spracovaný pomerne originálnym spôsobom, čo kvitujem. Vadilo mi ale niekoľko vecí, kvôli ktorým sa nakoniec "wau" efekt nedostavil. Nepoužívaj číslovky v epickom texte, pokiaľ na to nie je ozaj vážny dôvod. Ako hovoril náš slovenčinár - "toto nie je matematika". Pre mnohé anglikanizmy máme už slovenské ekvivalenty - takže "komiks, sitkom" a nie "comics, sitcom" A tým podmieňovancím spôsobom si ma dokonale zabil "Kiežby ho môžeš vidieť, Klára". Chápem, asi časový stres, ale takúto vetnú konštrukciu podmieňovacieho spôsobu slovenčina nepozná. Dal som teda nakoniec osem bodov.
22.08.2020 21:13:59

Koniec leta
Priznám sa, nepochopil som ani na tretie prečítanie. Opäť sa totiž zaoberáme pozadím a zrejme došiel čas a už neostalo na rozuzlenie. Dal som šesť bodo, lebo pointa ma naozaj obišla. :-)
22.08.2020 21:07:07

Zlatí boli a chápadloví.
Aj si ale rýpnem. Dve veci mi vadili. Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu vedca, ktorý na konci umiera. Kto potom rozpráva ten príbeh ďalej? Po druhé, názvom si prezradil pointu. Čo je trošku škoda, poviedka mohla byť údernejšia.
22.08.2020 21:03:11

Minirecenzie

10
Kým niektoré loďky vyslovene nudia, iné sú zasa prudko návykové. Ak si myslíte, že datadisk vám pomôže, tak na to zabudnite - dostanete ešte väčší rekt. Najväčšia sranda je, keď idete s plne vyzbrojenou loďou a chytíte trikrát po sebe krížnik Laniusov, ktorý z vás urobí cedník na čaj. Losing is fun!

Poviedky

Len spomienka...

Gabriel sa riadi celý život tabuľkami. Čo sa stane, ak sa raz rozhodne ich porušiť a ešte k tomu aj niečo získať pre seba?

4 komentárov

Zmena je život

Starý Hans dostane výpoveď z práce. No zároveň dostane šancu, ktorá sa neodmieta.

9 komentárov

Nie až taká nežná revolúcia

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by vyzeral pád komunizmu, ak by pár ľudí neudržalo nervy na uzde? Aká je tenká hranica medzi Nežnou revolúciou a krvavým masakrom? Pri príležitosti 30. výročia Ne...

6 komentárov

Perina z hviezd

Teraz to bolo ozaj o chlp. Ale je to tu. PNP.

6 komentárov

Prekliati bohovia VI. - Kto seje vietor, žne búrku

Az Lima vedie armádu proti inkvizícii, Cadus si zvyká na existenciu bez tela, cisárovná sa trasie o svoju moc a Otec sa prebúdza... Prečítajte si novú kapitolu románu na pokračovanie.

12 komentárov

Operácia Milosť

Poviedka vydaná v časopise Phantastisch! číslo 57 v roku 2015. Prinášame vám teda, s dovolením autora, ochutnávku fantastiky aj zo zahraničia. O preklad sa postarala nadšenkyňa scifi a fantasy Jana Re...

2 komentárov