Marek Páperíčko Brenišin

Recenzent filmov a hier, nadšenec do scifi, fantasy, cudzie mu ale nie je ani anime. Ak nepíše recenzie, zastihnete ho pri písaní poviedok, či už pre seba, alebo v rámci súťaží. Pravidelný účastník Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka Papericko
Web:
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 29.05.2020
E-mail: marek.brenisin@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 418
Články: 90
Poviedky: 20

Zbierka - ponúka

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nepozvaná návšteva
@jd: Vďačne. Ako vravím, chápem, človek má hodinu na nápad, osnovu, príbeh a úpravy. Veci, ktoré trvajú aj profíkom týždeň minimálne. Ale vieš, môžeš mať pointu ako hrom, absolútne nádherne plastické postavy, ale keď sú dialógy jeden veľký guláš, čitateľ ti to nezožerie. :-)
24.05.2020 15:34:37

Veľký mág
Hmm, "ty nie si ten démon, ktoré som vyvolával" mi pripomenulo obrázok "How to summon a demon" kde čarodejník frfle "I hate cursive". Vygoogli, scifi.sk nemá rado odkazy. Ináč to ale nebolo zlé, trošku ten konflikt mladého nekromancera a starca išiel moc rýchlo, ale chápem, hodina. Tak som dal sedmičku a good job.
23.05.2020 22:14:21

Výnimočná?
Mne sa ten cliffhanger nepáčil. Pokojne by to mohlo fungovať aj bez neho. Okrem toho, používaš predlhé vety, ktoré zbytočne spomaľujú tempo poviedky. Najmä v úvode som mal čo robiť, aby som nezačal čítať "diagonálne". 6 bodov.
23.05.2020 22:10:49

Profesor a jeho cena
Nakoniec som ti dal tých osem bodov. Ale..."na ovládacom panely"? :-D Moje oči. Ináč ale klasické cestovanie časom a pravidlo o nezasahovaní. Nebolo to zlé, ale na môj vkus tam tých dialógov bolo priveľa. Čo je škoda, trošku atmosféry a aj také klišé by vyznelo super a ja by som ti to zožral aj s navijakom.
23.05.2020 22:07:24

Bež, bež, utekaj...
"Mesto patrí nám, vy ľudské červy." to úplne zaklincovalo. Ináč je to dobre strelená poviedka, pobavilo :-D 8 bodov.
23.05.2020 22:03:40

Minirecenzie

10
Kým niektoré loďky vyslovene nudia, iné sú zasa prudko návykové. Ak si myslíte, že datadisk vám pomôže, tak na to zabudnite - dostanete ešte väčší rekt. Najväčšia sranda je, keď idete s plne vyzbrojenou loďou a chytíte trikrát po sebe krížnik Laniusov, ktorý z vás urobí cedník na čaj. Losing is fun!

Poviedky

Len spomienka...

Gabriel sa riadi celý život tabuľkami. Čo sa stane, ak sa raz rozhodne ich porušiť a ešte k tomu aj niečo získať pre seba?

4 komentárov

Zmena je život

Starý Hans dostane výpoveď z práce. No zároveň dostane šancu, ktorá sa neodmieta.

9 komentárov

Nie až taká nežná revolúcia

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by vyzeral pád komunizmu, ak by pár ľudí neudržalo nervy na uzde? Aká je tenká hranica medzi Nežnou revolúciou a krvavým masakrom? Pri príležitosti 30. výročia Ne...

6 komentárov

Perina z hviezd

Teraz to bolo ozaj o chlp. Ale je to tu. PNP.

6 komentárov

Prekliati bohovia VI. - Kto seje vietor, žne búrku

Az Lima vedie armádu proti inkvizícii, Cadus si zvyká na existenciu bez tela, cisárovná sa trasie o svoju moc a Otec sa prebúdza... Prečítajte si novú kapitolu románu na pokračovanie.

12 komentárov

Operácia Milosť

Poviedka vydaná v časopise Phantastisch! číslo 57 v roku 2015. Prinášame vám teda, s dovolením autora, ochutnávku fantastiky aj zo zahraničia. O preklad sa postarala nadšenkyňa scifi a fantasy Jana Re...

2 komentárov