Marek Páperíčko Brenišin

Recenzent filmov a hier, nadšenec do scifi, fantasy, cudzie mu ale nie je ani anime. Ak nepíše recenzie, zastihnete ho pri písaní poviedok, či už pre seba, alebo v rámci súťaží. Pravidelný účastník Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka Papericko
Web:
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 3.01.2020
E-mail: marek.brenisin@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 375
Články: 88
Poviedky: 18

Zbierka - ponúka

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Buď nežná!
Zmazalo mi komentár, tak píšem opäť. Námet solídny, dejovo to pekne odsýpa, ale niečo mi na tom trošku škrípalo. Hlavne premena Janka a mechanizmus jeho fungovania mi prišiel nedotiahnutý. Chcel by som vedieť viac, takto to znie príliš pohodlne pre potreby poviedky. Dal som 8, ale ber to ako 8,5 :-)
03.01.2020 10:04:58

Palimpsesty slobody
Poviedka má solídny námet, najviac sa mi páčili alžírske reálie (vidno, že krajinu poznáš). Zvyšok na mňa pôsobil ale trochu rozpačito. Remeselne píšeš skvelo, ako som už spomenul, nápad výborný, minimum chýb v texte. Ale samotný text by uživil rozsahom novelu, možno i krátky román. Je to škoda. Ako si písal inde, postavy a udalosti by vynikli viac. Dal som 8 :-)
31.12.2019 11:12:05

ZBNB
Čítalo sa dobre. Nápad fajn, atmosféra tiež oslovila. Čo mi ale trošku varilo, boli nedotiahnuté postavy ( identifikoval som len Antona) a nie práve šťastné odsekovanie. Koniec sa odohral trochu prirýchlo. Dal som 7, ale pokojne to ber ako 7,5. :)
23.12.2019 10:34:45

Anjeli revolúcie
Celkom fajn kúsok :-) Potešilo ma vidieť príbeh zo sveta, z ktorého iná poviedka vyhrala najlepšiu scifi v rámci Martinus Ceny Fantázie 2017. Z tohto titulu ale bude prameniť aj moja kritika. Bez znalostí predošlej poviedky nevyznie vzťah postáv tak ako by mohol. Rovnako záverečný zvrat posmrdkáva deus ex machinou - udeje sa dosť neuveriteľne a narýchlo. Dal som osem.
10.12.2019 13:54:09

O mužovi, čo pozná cestu
Solídna práca. Predpokladám, že vznikala ako PnP, ale námet je dobre spracovaný. Občas ma trošku vyrušila štylistika (Nikdy to nerobieval, hoci po celý jej život býval len za plotom. A tak si až po chvíli si uvedomila, že to sa pýta jej.) Celkovo ale výborný štýl písania :-) Dal som 8.
03.12.2019 08:42:11

Minirecenzie

Kým niektoré loďky vyslovene nudia, iné sú zasa prudko návykové. Ak si myslíte, že datadisk vám pomôže, tak na to zabudnite - dostanete ešte väčší rekt. Najväčšia sranda je, keď idete s plne vyzbrojenou loďou a chytíte trikrát po sebe krížnik Laniusov, ktorý z vás urobí cedník na čaj. Losing is fun!

Poviedky

Nie až taká nežná revolúcia

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by vyzeral pád komunizmu, ak by pár ľudí neudržalo nervy na uzde? Aká je tenká hranica medzi Nežnou revolúciou a krvavým masakrom? Pri príležitosti 30. výročia Ne...

6 komentárov

Perina z hviezd

Teraz to bolo ozaj o chlp. Ale je to tu. PNP.

6 komentárov

Prekliati bohovia - VI. Kto seje vietor, žne búrku

Az Lima vedie armádu proti inkvizícii, Cadus si zvyká na existenciu bez tela, cisárovná sa trasie o svoju moc a Otec sa prebúdza... Prečítajte si novú kapitolu románu na pokračovanie.

12 komentárov

Operácia Milosť

Poviedka vydaná v časopise Phantastisch! číslo 57 v roku 2015. Prinášame vám teda, s dovolením autora, ochutnávku fantastiky aj zo zahraničia. O preklad sa postarala nadšenkyňa scifi a fantasy Jana Re...

2 komentárov

Temná ulička

Mladá vznešená dáma sa vydá do ulíc okúsiť príchuť legendy. Lenže nebyť tých, ktorých normálne obchádza, mohlo byť veľmi zle. Téma Žobrák, ale prichomietol sa aj Divný pocit. PNP

14 komentárov

Bola to len hra

Aj tá najnevinnejšia zábavka sa môže zvrtnúť. Poviedky na počkanie, nemohol som si nechať ujsť?

6 komentárov