Marek Páperíčko Brenišin

Recenzent filmov a hier, nadšenec do scifi, fantasy, cudzie mu ale nie je ani anime. Ak nepíše recenzie, zastihnete ho pri písaní poviedok, či už pre seba, alebo v rámci súťaží. Pravidelný účastník Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka Papericko
Web:
Členom scifi.sk: 5 rokov
Naposledy online: 13.08.2019
E-mail: marek.brenisin@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 343
Články: 83
Poviedky: 16

Zbierka - ponúka

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Marek Páperíčko Brenišin ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prekliati bohovia - VII. Momenty prebudenia
Dobre, Šaňo, velice dobre. :-) Čítalo sa to dobre, trošku som tápal v strede, ale na konci to dostalo spád. Páči sa mi, že si do toho dal niečo svoje. Sú tam drobnú chybky ako občasné opakovania slov, ale to je len malý šrám na fasáde dobrej časti. Za 9 :-)
13.08.2019 13:59:59

Šamorianska 12
Tiež dobre :-) Trošku by som presekal vety, niektoré boli pridlhé a to spomaľovalo tempo poviedky. Doteraz vlastne neviem, čo bol jeho syn zač a neviem, či to chcem vedieť, takže bod pre teba. Nerozumel som akurát, čo tam bolo s týmu pubertiakmi, v poviedke predsa zarvali dvaja policajti. Ale ináč sa mi to páčilo, asi najsilnejší kúsok tohto kola. Za 8 (a pol) :-P
28.07.2019 12:29:39

Dúpä
Dobré, velice dobré. Jazykovo to išli hladko, príbeh odsýpal. Jediné, čo mi v zásade vadilo, bol ten náhly obrat, keďže Vávra dlho vyzerá, že má nahnané, ale nakoniec sa s drakom zvíta ako so starým kamarátom. Opäť, betaríd by tento nedostatok zahladil. Za 8. :-)
28.07.2019 12:24:59

Aliho dúpä
Miňo štandardne dobre. Priznám sa, že koniec som pochopil až po druhom prečítaní, velice sa mi páčil. Trošku ma dráždila štylistika ("Bol tmavý"), ale ako som písal inde, betaríd by tieto chyby vo finálnej verzii vychytal. Za 7.
28.07.2019 12:20:50

Minirecenzie

Kým niektoré loďky vyslovene nudia, iné sú zasa prudko návykové. Ak si myslíte, že datadisk vám pomôže, tak na to zabudnite - dostanete ešte väčší rekt. Najväčšia sranda je, keď idete s plne vyzbrojenou loďou a chytíte trikrát po sebe krížnik Laniusov, ktorý z vás urobí cedník na čaj. Losing is fun!

Poviedky

Az Lima vedie armádu proti inkvizícii, Cadus si zvyká na existenciu bez tela, cisárovná sa trasie o svoju moc a Otec sa prebúdza... Prečítajte si novú kapitolu románu na pokračovanie.
10.07.2019 16:02 Marek Páperíčko Brenišin scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Poviedka vydaná v časopise Phantastisch! číslo 57 v roku 2015. Prinášame vám teda, s dovolením autora, ochutnávku fantastiky aj zo zahraničia. O preklad sa postarala nadšenkyňa scifi a fantasy Jana Regulyová.
18.11.2018 12:37 Frank Böhmert scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Mladá vznešená dáma sa vydá do ulíc okúsiť príchuť legendy. Lenže nebyť tých, ktorých normálne obchádza, mohlo byť veľmi zle. Téma Žobrák, ale prichomietol sa aj Divný pocit. PNP
4.02.2017 20:00 Marek Páperíčko Brenišin scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Aj tá najnevinnejšia zábavka sa môže zvrtnúť. Poviedky na počkanie, nemohol som si nechať ujsť?
21.01.2017 19:31 Marek Páperíčko Brenišin scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Na Vianoce sme si pre Vás pripravili trošku exotiky - Mladý arabský posol sa ukryje pred piesočnou búrkou v jaskyni. Netuší, že najväčšia skúška ho ešte len čaká a ľstivosť dokáže byť dvojsečnou zbraňou. Najmä pri slovách.
24.12.2016 9:00 Marek Páperíčko Brenišin scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky