YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, organizuje Poviedky na počkanie a najnovšie zostavuje rubriku Týždeň na scifi.sk.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 3.08.2021
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 480
Články: 183
Poviedky: 35

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Kráľ sveta
To bol hrôzostrašný chlap. Tak mu treba. Akože, nemôžem povedať, na mobile by som nič takto súvislé nenapísala, ale aj tak odporúčam prejsť na počítač. Väčšia obrazovka veľa spraví, pre text aj pre zrak. Poviedka vcelku fajn, zišlo by sa ju učesať ako väčšinu PNP. Slušná premiéra na scifi.sk, pridaj sa aj nabudúce.
27.07.2021 12:38:44

Svety v svete
Párkrát som sa uchechtla a niektoré ďalšie vtípky zase nesadli. To prirovnanie k Rickovi a Mortymu je vlastne celkom výstižné. Inak dosť veľké množstvo textu na hodinu, dokonca by sa zišlo preškrtať, čo je na PNP celkom výkon. PS. Vďaka za podnet. Áno, sobota večer je vhodný čas na grilovačku, ale PNP zato presúvať nebudeme. Nech vyberieme ktorýkoľvek deň, nájde sa niekto komu to nebude vyhovovať (niekto trávi piatky na párty, ďalší v nedeľu večer cestuje, ďalší má v utorky jogu). Všetkým proste nevyhovieš. Okrem toho sú PNP len raz za mesiac, zvyšné soboty sa dá grilovať ako nič. Alebo sa dá písať aj popri grilovačke s pivom v sebe, čo bol, ak to chápem správne, prípad tejto poviedky ;)
27.07.2021 11:54:20

Tenkrát poprvé
Páči sa mi, ako je napísaný ten pohľad do tínedžerskej hlavy v prvej časti. Postavy mi ožili v hlave a až tá vražda má vrátila do mojej vlastnej. Druhá polovica je štýlom také obyčajnejšie scifi. Nápad má potenciál, len mi chýba napríklad odpoveď na otázku, prečo by to vôbec robili. Nechceš ju zodpovedať v niečom dlhšom? Inak kvalitná hodinová práca.
27.07.2021 09:42:35

Izba
... ani ja by som už nešla. Poviedka ma celkom bavila, predstavovala som si obrazy od Goyu v sídliskovom byte. Chcelo by to zapracovať na atmosfére, viac reálií, aby to dostalo taký španielskejší vibe, to sa ale za hodinu nedá. Inak sa modlil k bohovi Velesovi alebo k autorovi textu? Lebo to druhé by bol pekný trik :D
27.07.2021 09:31:16

(Ne)autonómna dovolenka
Robotizovaný hotel je zaujímavý námet. Potreboval by ale nejaký prepracovanejší príbeh, tento má dier, že by sa cez neho dali scediť špagety. Ale určite na tom pracuj ďalej, môže byť z toho super prostredie napríklad pre nejaký thriller.
27.07.2021 09:15:40

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Výzva

Elyho mladšia sestra je hrozne otravná. Všade sa za ním vláči, aj keď ide za kamošmi. Ako sa jej len zbaví?

5 komentárov

Králik z klobúka

Do Evkinej základnej školy ako každý rok zavítal kúzelník. Nové triky síce nemá, ale aspoň sa deti môžu uliať z poslednej hodiny.

7 komentárov

Trinásta komnata

V prvých dvanástich komnatách sa zabávaj, ako chceš, ale do tej trinástej sa neopováž strčiť nos. Veď to poznáte...

6 komentárov

Žiarovkou proti všetkej temnote

Pätnásťročného Michala trápi v živote veľa vecí. Napríklad to, že nepozná svojho otca a že má nevyliečiteľný strach z tmy.

5 komentárov

Svadba, na akú sa nezabúda

Téma: podivní príbuzní

2 komentárov

V tmavej jaskyni

PNP

8 komentárov