YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 31.03.2020
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 317
Články: 140
Poviedky: 27

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Marec s knižným maratónom
Názov: Zřídla Autorka: Kristýna Sněgoňová Obľúbená postava: pfúúúú, keď oni tam niekedy tak bezprizorne pobehovali. Asi Lukáš. Strán: 400 (cca. 150 pripadá na marec) Dojmy: budú v recke
01.03.2020 17:35:56

Návšteva
Mne sa to veľmi páčilo. Pekne to do seba zapadá, je to dobre vymyslené a fajn postavy, najmä Rebeka je extra sympatická.
29.02.2020 22:09:34

Živá voda
Ja som to čítala dvakrát, lebo koniec je síce super, ale nejako som si ho nevedela spojiť so začiatkom. Asi som nepostrehla nejakú informáciu. Ale predstavivosť to pošteklilo príjemne ;)
29.02.2020 22:07:02

Necronomicon
Bod dole za rozkladajúcu sa lingvisticky zdatnú priateľku :P
29.02.2020 22:05:37

Nostalgia
Súhlasím s upútavkou, naozaj by sa z toho dalo urobiť niečo väčšie, keď sa to preleští a rozvinie. Chcela by som vedieť viac.
29.02.2020 22:02:20

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Les dáva, les berie

PNP

6 komentárov

Návšteva strýčka Alfonza

Aj na tohtoročnom Pegascone sme písali Poviedky na počkanie. Okrem iných tam vznikla aj táto mikropoviedka na tému "klinec". Prepísané z papierovej verzie s menšími úpravami.

1 komentárov

Zajtra sa vyjasní

Rutina života. Opakované vstávanie, práca, priatelia... Nič sa nemení, všetko ostáva rovnaké. Zmena je v nedohľadne. Ale prečo vlastne? Tretia poviedka z antológie Iná nežná.

2 komentárov

Veľké mňav

Mňaukokalypsa sa blíži.

4 komentárov

O mužovi, čo pozná cestu

Jedna z poviedok na počkanie z workshopu na Comics salóne. Oproti pôvodnej verzii, ktorú som si priniesla domov napísanú ceruzkou na papieri, je upravená len štylisticky, príbeh ostal rovnaký.

1 komentárov