YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 30.09.2020
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 375
Články: 155
Poviedky: 30

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Dar
Toto bolo fajné, mal nádherný autorský blok. Páčia sa mi vety ako: Potichu odišiel na večnosť hore komínom. Neviem, čo by som spravila. Iste by som bola radšej čarodejníkom, ktorý hotovú knihu spáli a radšej ju napíše sám, aby si užil aj ten proces. Ale ktovie, či by som sa v skutočnosti nezlomila, mať tak takúto možnosť :)
27.09.2020 12:05:20

Anjel strážny
Postava je naozaj dobre premyslená, dokonca mi to pripomenulo jeden krátky film. To s tou dcérou vs. sestrou by som nenazvala plothole, skôr preklep ;) Atmosféra perfektná, najmä v prvej časti. Od útoku na bezdomovca sa mi to ale páčilo menej. Lebo hoci Emília bola dobre prepracovaná, z bezdomovca ostal len záporák, kus mäsa na vyhodenie do vzduchu. Skrátka tam cítim rozpor medzi takým hlbokým a vtipnoplytkým spracovaním.
27.09.2020 12:02:06

Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - štvrté kolo roku 2020
Dobré kolo, dala som 8 a viac bodov až trikrát :)
08.09.2020 10:15:13

Rituál
Inak, poviedka. Ako vždy - dobre vymyslené, zábavné, má to atmosféru. Moja obľúbená veta: "Broskyňa si trúfla." :D Ale určite by bolo čo vylepšovať. Vypustiť/skrátiť prepájacie pasáže, odstrániť opakovanie slov a konštrukcií a pod. Bude z teba niečo :P
08.09.2020 10:10:24

Rituál
Poviedka je z toho istého sveta ako náš román na pokračovanie Prekliati bohovia, čiže viac poviedok z tohto sveta a dokonca aj s týmto hrdinom: menu v hornej časti stránky - Naše projekty - Prekliati bohovia. Niet za čo :)
07.09.2020 15:00:28

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

V tmavej jaskyni

PNP

8 komentárov

Zrkadlo v predsieni

V byte postarších príbuzných sa niekedy nájdu naozaj zvláštne veci.

3 komentárov

Skrotiť pravlka

PNP

7 komentárov

Les dáva, les berie

PNP

6 komentárov

Návšteva strýčka Alfonza

Aj na tohtoročnom Pegascone sme písali Poviedky na počkanie. Okrem iných tam vznikla aj táto mikropoviedka na tému "klinec". Prepísané z papierovej verzie s menšími úpravami.

2 komentárov

Zajtra sa vyjasní

Rutina života. Opakované vstávanie, práca, priatelia... Nič sa nemení, všetko ostáva rovnaké. Zmena je v nedohľadne. Ale prečo vlastne? Tretia poviedka z antológie Iná nežná.

2 komentárov