YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 6.10.2022
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 560
Články: 202
Poviedky: 41

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Poviedky na počkanie 71 - Vyhodnotenie
Ahoj! Keďže v online PNP nerozdávame ceny a dokonca ani diplomy za účasť, pre bodové hodnotenie by som sa netrápila. Literatúra sa číselne celkovo zle vyjadruje, štylistické cvičenie o to horšie. Hlavne je zabaviť sa a trochu naštartovať vnútorného spisovateľa ;) Dúfam, že to sa podarilo.
27.09.2022 11:44:24

Spravodlivosti neujdeš
Nie tvoja najlepšia, aj keď nápad má čosi do seba :) Ale som rada, že si to po dlhom čase opäť stihol.
25.09.2022 23:42:33

V zlom čase na správnom mieste
Dobré to bolo. Páčilo sa mi, ako sa to skončilo úplne inde, než som si myslela. A mám rada trpaslíkov. Aj keď znejú záhorácky :D
25.09.2022 23:39:12

Do nekonečna
Na mňa je to málo postavové a veľmi abstraktné. To je, samozrejme, záležitosť vkusu. A v tomto prípade aj času na písanie, lebo filozofia by sa lepšie prehltla, keby sme poznali postavu. Za hodinu sa ale všetko nedá. Veľké písmená už spomínané boli, osobne by som nahradila aj sloveso "vzhliadať", chápem ho trochu inak, ako tu bolo použité.
25.09.2022 23:25:52

Najlepší zamestnanec
Ja sa trochu hanbím, aký záchvat som dostala. Mňau.
25.09.2022 23:06:18

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Peklo ružami vystlané

Deň v živote starého záhradníka.

5 komentárov

Koniec sa blíži

Zem o chvíľu zničí asteroid, ale Milan má väčší problém. Pažravú korytnačku.

2 komentárov

Umelecké maniere

Je horúci augustový deň. Paľko a jeho šéf by si najradšej zašli na jedno chladené. Ale namiesto toho musia vyniesť klavír na druhé poschodie po zadnom schodisku divadla.

6 komentárov

Tik-tak

Uprostred letnej búrky hodinára v dielni prekvapí neželaná návšteva.

7 komentárov

Brownie na írsky spôsob

Čo urobíte, keď vám na párty cudzí človek ponúkne špeciálny koláčik?

8 komentárov

Záchrana

Miško prišiel o ocka, o domov a teraz s mamou sami blúdia postapokalyptickou krajinou. Je len otázkou času, kedy si ich všimne nepriateľ.

4 komentárov