YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 14 rokov
Naposledy online: 1.03.2024
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 617
Články: 224
Poviedky: 49

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prestupná stanica
Súhlasím s tou nejasnosťou, ale to je v PNP dosť častý problém ;) Páči sa mi, že je tu fénix klasickým symbolom znovuzrodenia, lebo v ostatných poviedkach to bola skôr deštrukcia.
28.01.2024 13:22:22

Nastupovať!
Opäť ten nápad so smrťou, ale uznávam, že téma si ho pýtala. Na začiatku si text trochu odporuje (všade okolo bol les, ale v ďalšej vete sa zjavila budova), ale dá sa to brať ako zámer takej snovej zmätenosti toho miesta, ktoré sa mení, ako treba. Pri väčšom množstve času by sa to dalo lepšie premyslieť.
28.01.2024 13:14:50

Projekt Long Island
Tie náznaky worldbuildingu upútali moju pozornosť. Chcela by som sa dozvedieť viac z pozadia. Stálo by to za rozvinutie do plnohodnotnej poviedky.
28.01.2024 13:09:54

Prestupná stanica
Ten začiatok je veľmi pekný, aj prechod do magického realizmu. A potom to šlo do sr..., čo ani mne vkusovo nesedí, a asi je aj dosť málo ľudí, ktorým to sedí. Ale desivé to bolo dosť.
28.01.2024 13:04:57

Fénix
Veľmi pekné, možno až na tú úplne poslednú vetu, ktorá mi nesadla. Ale to mohlo byť krátkym časom, že sa to muselo skončiť takto.
28.01.2024 09:30:42

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Články

Poviedky na počkanie 87 - Vyhodnotenie

Po adrenalínovej hodinke prichádza tá ľahšia časť. Čítanie. Aké poviedky si pre nás autori pripravili dnes?

0 komentárov

Poviedky na počkanie 87 - Témy

Prvé kolo Poviedok na počkanie v roku 2024 je tu.

0 komentárov

Fantázia 2023: recenzia

Prečítali sme si zborník z posledného ročníka MCF. Podrobný rozbor nájdete v tejto recenzii.

0 komentárov

Fantastický cestopis po Olondrii

Ste otrávení temnou fantasy s vedrami krvi a nudí vás už akčná fantastika a všetky jej elegantné výkopy z otočky? Cnie sa vám po časoch, keď fantasy znamenalo putovanie po magických krajoch, v ktorých...

0 komentárov

Recenzia: Kto chce, nájde mágiu i v buchtách

Ako sa vraví v istej nemenovanej reklame: pečenie je radosť. O to viac, ak ho spojíte s mágiou, bojovým kváskom menom Bob a mŕtvolami!

0 komentárov

Poviedky

Ako vyrobiť škriatka

Avu nová pracovná úloha trochu potrápi.

6 komentárov

Nudný deň v službe

Lenny, najmladší člen posádky, stráži na obežnej dráhe vesmírnu loď, kým si jeho nadriadení užívajú deň voľna.

5 komentárov

Dáma v problémoch

Cesta nočnými ulicami po halloweenskej párty môže byť pre osamelú ženu nebezpečná.

3 komentárov

Gulášpárty

Túto sobotu sa na chate varí guláš! Koľko mäsa, toľko cibule! Dáte si?

7 komentárov

Divy Veľkonočnej planéty

Helen sa namiesto povaľovania pri bazéne výletnej megalode rozhodne ísť na fakultatívny výlet.

6 komentárov

Nadránom

Čo sa deje na dvore, kým začne svitať?

6 komentárov