YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 7.07.2020
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 348
Články: 150
Poviedky: 29

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Diablov karneval
Uff... Ako napísané je to dobre, možno občas ušla nejaká drobná chybička alebo nie celkom vhodné slovíčko. Ale téma a množstvo podrobností mi teda vôbec nesadli a skôr ma znechutili od vyššieho hodnotenia.
02.07.2020 10:43:45

O jedno stroskotanie neskôr
Uf, no, podľa mňa text ako-taký nefunguje. Porušuje veľmi veľa pravidiel - gramatických, štylistických, výstavby príbehu - a ostáva len ťažko čitateľný experiment. Možno sa mýlim, ale povedala by som, že menej hrať, viac čítať.
29.06.2020 09:24:02

Ním sa dnes stanem!
S pointou mi nakoniec pomohol Google ;) Ako nápad bol dobrý, aj celá tá scéna so zrkadlami musela v tvojej hlave vyzerať úplne super. Bohužiaľ sa to nepodarilo preniesť na papier - ten úvodný odsek je proste napísaný veľmi chaoticky, ťažko sa vníma. Priveľkú pozornosť som musela venovať tomu, aby som sa vymotala z dlhých, komplikovaných viet, a nezostala mi kapacita, aby sa mi v hlave vytvoril obraz. Ale je to koniec-koncov PNP, časový tlak spraví svoje.
29.06.2020 09:13:37

Hrdina
Hrdina, nehrdina, pri balení treba spísať zoznam :) Akčné scény sa mi čítajú ťažko, ale v tejto som sa ešte celkom dokázala zorientovať. A za twist v závere to stálo.
29.06.2020 09:04:55

(Takmer) lekárkou a misskou
Veľmi dobre sa mi to čítalo, na prácu za hodinu to bolo pomerne obsažné a komplexné. Keď sa zjavil Mefi, dokonca som sa nahlas uškrnula. Dala by som možno iný názov. Za 9 dnes 😉
28.06.2020 10:09:49

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Zrkadlo v predsieni

V byte postarších príbuzných sa niekedy nájdu naozaj zvláštne veci.

3 komentárov

Skrotiť pravlka

PNP

7 komentárov

Les dáva, les berie

PNP

6 komentárov

Návšteva strýčka Alfonza

Aj na tohtoročnom Pegascone sme písali Poviedky na počkanie. Okrem iných tam vznikla aj táto mikropoviedka na tému "klinec". Prepísané z papierovej verzie s menšími úpravami.

2 komentárov

Zajtra sa vyjasní

Rutina života. Opakované vstávanie, práca, priatelia... Nič sa nemení, všetko ostáva rovnaké. Zmena je v nedohľadne. Ale prečo vlastne? Tretia poviedka z antológie Iná nežná.

2 komentárov

Veľké mňav

Mňaukokalypsa sa blíži.

4 komentárov