YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 25.08.2019
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 275
Články: 126
Poviedky: 21

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Boj o čas
Na takú rýchlu robotu ma zaujalo napríklad vykreslenie vzťahov medzi postavami. Musím ale priznať, že v scifi zložke som sa dosť stratila a bolo by to treba dosť učesať. Základný problém by som možno videla v tom, že príbeh je podľa mňa väčší ako poviedka - to je veľmi častý neduh a poznám asi len dvoch autorov, čo to vedia zakamuflovať tak, aby to nevadilo ;) Ale čo si budeme klamať - za hodinu. A zároveň som rada, že si niekto vybral túto tému a práve v žánri scifi, lebo presne o takéto niečo mi šlo, keď som ju zadávala ;)
28.07.2019 22:54:52

Zrada
Úvod bol super, ale ďalej to pokračovalo tak nejako nemastno-neslano. Proste automatické písanie, keď začnem písať príbeh, či dokonca vetu bez toho, aby som vedela, ako ju idem ukončiť, no však definícia PNP. Niekdy to vypáli lepšie, inokedy nie. Tá minulý mesiac sa mi páčila viac.
28.07.2019 22:46:35

Dúpä
Ono to možno nebolo až tak originálne. Ale je priam úžasné, ako si za hodinu tak ľahko a logicky plynúci, dokonca pomerne dlhý text. Keby som to mala na betaríd, asi by som radila lepší foreshadowing, lebo takto to záver trošičku uťal. Ale super ;)
28.07.2019 22:37:41

Lov
Nápad to bol veľmi dobrý. Celkovo sa mi páči, ako autori v tomto kole dokázali obrátiť tému Dúpä naruby. Podľa mňa ale záver nevypálil až tak efektne, ako by mohol, keby si sa s tým mala čas hrať :) Ale nemala by som dudrať, že PNP sú nedotiahnuté, keď na to dávame len hodinu :D
28.07.2019 22:34:22

Minirecenzie

Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

PNP na tému vlna :)
24.08.2019 20:20 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedkový formát drabble mi začal vŕtať v hlave, hneď ako som sa o ňom dopočula, zhodou okolností na tejto stránke. Tu je niekoľko mojich pokusov, čo sa mi postupom času nazbierali. Každý má presne 100 slov (bez nadpisu).
26.06.2019 13:14 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Ilia je na úteku, ku Cadusovi sa blíži mocný nepriateľ, inkvizítor Az Grúl kuje pikle. A viete vy vôbec, kto Ríši skutočne vládne? Do sveta nášho románu na pokračovanie by sa nikto s piatimi litrami dobrej krvi v tele na dovolenku dobrovoľne nevybral. Vy tam však môžete nahliadnuť bez akýchkoľvek obáv z fyzickej a iba minimálnych z duševnej ujmy. Nech sa páči, tretí diel!
4.04.2019 15:01 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Také normálne Vianoce jednej americkej rodinky.
8.12.2018 20:16 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Letka je, našťastie, viacvýznamové slovo. Poviedka na počkanie.
25.11.2018 20:15 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie