YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, organizuje Poviedky na počkanie a najnovšie zostavuje rubriku Týždeň na scifi.sk.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 26.10.2021
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 503
Články: 184
Poviedky: 37

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Poviedky Aarona Marsa
Toto pobavilo. Pripomenulo mi to Pratchettovho barda, ktorý netrpel nedostatkom inšpirácie, ale tým, že ho zasiahol každý jej atóm, čo letel okolo. A ešte jednu besedu s autorkou, kde hovorila, ako už neznáša hlavnú postavu svojej knižnej série.
25.10.2021 14:43:11

Sladká nevedomosť
A mne sa to celkom páči, taký Dr.Who/Mlčanie jahniat. Čechizmy tam síce naozaj sú, ale tie vychytá aj dôkladná kontrola pravopisu, štylistika naozaj občas zaškrípe, ale komu v PNP nie? Solídna robota na hodinu. Inak, tiež som mala prvý nápad taký jemne upírsky, len sa mi do toho nechcelo :D
25.10.2021 13:30:45

Prekliatie
Príjemná prvá kapitola k čarodejníckemu fantasy (možno pre mládež). V tejto podobe príbeh možno pôsobí príliš priamočiaro, ale v PNP proste nie je čas sa s tým veľmi hrajkať. V každom prípade, pokiaľ domyslíš svet, pravidlá čoko-mágie, trochu to rozšíriš, ozvláštniš, môže byť z toho schopná poviedka. Určite by som námet nezahadzovala ;)
25.10.2021 13:25:39

Krása
Jj, tá inšpirácia Priateľmi potešila. Som inak alergická na rozprávanie v prvej osobe, keď postava sama seba opisuje. Je to celkom časté v takých tých slabších YA. A tu si im to celkom natrel, neviem či neúmyselne alebo máš podobný problém ako ja :D
25.10.2021 13:20:56

Brezový háj
Vydarený atmosférický mikrohoror, taký mrazivo tmavý výlet do minulosti. A posledná veta poviedku krásne zachránila pred tým, aby skĺzla do klišé. Super.
25.10.2021 13:07:48

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Brownie na írsky spôsob

Čo urobíte, keď vám na párty cudzí človek ponúkne špeciálny koláčik?

6 komentárov

Záchrana

Miško prišiel o ocka, o domov a teraz s mamou sami blúdia postapokalyptickou krajinou. Je len otázkou času, kedy si ich všimne nepriateľ.

4 komentárov

Výzva

Elyho mladšia sestra je hrozne otravná. Všade sa za ním vláči, aj keď ide za kamošmi. Ako sa jej len zbaví?

5 komentárov

Králik z klobúka

Do Evkinej základnej školy ako každý rok zavítal kúzelník. Nové triky síce nemá, ale aspoň sa deti môžu uliať z poslednej hodiny.

7 komentárov

Trinásta komnata

V prvých dvanástich komnatách sa zabávaj, ako chceš, ale do tej trinástej sa neopováž strčiť nos. Veď to poznáte...

6 komentárov

Žiarovkou proti všetkej temnote

Pätnásťročného Michala trápi v živote veľa vecí. Napríklad to, že nepozná svojho otca a že má nevyliečiteľný strach z tmy.

5 komentárov