YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 22.10.2019
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 288
Články: 127
Poviedky: 23

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prekliati bohovia - VIII. Hodiny zúfalstva
Páči sa mi, že sa dejové línie pospájali - za to asi vďaka už predošlému dielu - a trošku sa to prečistilo. Aj nové smerovanie je zaujímavé, len škoda, že neprišlo skôr, lebo samotný nový svet by bol na pár kapitol a stále je tu poriadny neporiadok v tom domovskom. V každom prípade ma asi prvý raz od januára pochytila taká tá chuť, že na toto by ma bavilo nadviazať ;) Mne sa inak celkovo zdá, že si to dosť pohadzujeme. Každý akoby na niečo pripravoval pôdu a potom to ďalší vezme a namiesto toho, aby to urobil, pripravuje pôdu na niečo ďalšie. A potom tri štvrtiny textu vlastne tvorí pripravovanie pôdy. A pár hodín deja trvá tri mesiace. Mali sme sa od začiatku lepšie koordinovať a je to aj moja chyba, ja som bola prvá, čo to celkom odklonila :/ Dala som za tento 9.
11.10.2019 10:44:54

Tak ToTo bolo sklamanie
Okrem toho mi film prišiel dosť nesúdržný a rozbitý. Na niektorých miestach už aj tvorcovia - chvalabohu - rezignovali na strašidelnosť a šli skôr po haluziach ako psíček, zombie šofér, babka alebo vtípky so soundtrackom. Tie veci ma fakt bavili a aspoň vzniklo pár zapamätateľnejších scén, ktoré vyšli z toho kolobehu "postava ide sama do šerej miestnosti a BU!" A Barry, teda Bill Hader to dal fakt na pána. Takže viac príbehu, viac priestoru pre záporáka a mohlo TO byť lepšie. A ešte si mohli odpustiť to blikanie v dvoch či troch scénach, z toho mi bolo dosť zle. Desivá scéna sa dá vytvoriť aj bez toho, aby ste človeku spôsobili migrénu :) Ale treba uznať, že párkrát som sa fakt zľakla. Zľakla, ale nebála.
12.09.2019 15:40:59

Tak ToTo bolo sklamanie
Zašla by som ďalej a povedala, že zbieranie relikvií bola vzhľadom na význam pre dej úplná strata času, akurát si Bill Hader potom mohol dať zopár hlášok o tom, ako inhalátor nehorí. Oproti tisícstranovej knihe by možno stálo za to zvážiť vyškrtnutie niektorých postáv - alebo by sa ich aspoň v oboch dieloch nemuseli silou mocou snažiť vyľakať po jednom. Tie časti boli strašne repetitívne, aj tak bolo vždy jasné, že nakoniec vyskočí klaun - už som si len odrátavala postavy, že kedy sa to už skončí. Pennywise by si namiesto tých ľakačiek zaslúžil viac priestoru pre svoju šialenosť. Najmrazivejšie boli aj tak scény, kde mal sólo - s dievčatkom alebo to, ako si nanášal makeup. Niektoré zaujímavé veci navyše odišli úplne do stratena - napríklad Beverline vízie budúcnosti. Proste strašne veľa povinných jázd a prehľadných pokusov donútiť diváka, aby sa strhol, a príbeh šiel trošku na úkor toho
12.09.2019 15:29:19

Minirecenzie

Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Jedna z poviedok na počkanie z workshopu na Comics salóne. Oproti pôvodnej verzii, ktorú som si priniesla domov napísanú ceruzkou na papieri, je upravená len štylisticky, príbeh ostal rovnaký.
5.10.2019 11:53 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
PNP
28.09.2019 20:20 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP na tému vlna :)
24.08.2019 20:20 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedkový formát drabble mi začal vŕtať v hlave, hneď ako som sa o ňom dopočula, zhodou okolností na tejto stránke. Tu je niekoľko mojich pokusov, čo sa mi postupom času nazbierali. Každý má presne 100 slov (bez nadpisu).
26.06.2019 13:14 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Ilia je na úteku, ku Cadusovi sa blíži mocný nepriateľ, inkvizítor Az Grúl kuje pikle. A viete vy vôbec, kto Ríši skutočne vládne? Do sveta nášho románu na pokračovanie by sa nikto s piatimi litrami dobrej krvi v tele na dovolenku dobrovoľne nevybral. Vy tam však môžete nahliadnuť bez akýchkoľvek obáv z fyzickej a iba minimálnych z duševnej ujmy. Nech sa páči, tretí diel!
4.04.2019 15:01 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka