YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 2.05.2023
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 576
Články: 213
Poviedky: 45

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Chán
Príbeh dosť prekračuje rozsah toho, čo sa dá napísať za hodinu a podľa mňa si to vybralo svoju daň, proste chýbali nejaké medzistupne, aby udalosti na seba pekne nadväzovali. Keďže po prečítaní mnohých FP mám už trochu dosť drsňákovských postáv (ženy, chlast a meče), tak sa odkloním od všeobecného názoru, a poviem, že najzaujímavejšia postava je hyper poverčivý vládca ;)
03.04.2023 12:20:08

Vtáčia rodinka
Celkom ma bavili naznačené vzťahy medzi postavami, aj ten obrat, keď sa zo stereotypne vykreslenej pindavej manželky v podstate stala obeť. Páčilo by sa mi, keby sa eventuálne vyskytol text, kde by sa tieto postavy a ich morálne dilemy rozvinuli hlbšie. Každopádne veľmi zaujímavo načrtnutá situácia s nejakým tým potenciálom ;)
03.04.2023 11:52:28

Légia
Takýto v podstate plnohodnotný príbeh s vlastným svetom a pointou je na hodinu fakt úctyhodný výkon. Na konci už cítiť, že čas dochádzal, pýta si to väčší rozsah. Ak sa ti k tomu podarí vrátiť, tak určite budeš mať čas doladiť aj detailíky, čo spomínali ostatní ;)
03.04.2023 11:19:13

Verný Gaštan
Ten koník je, na koňa, veľmi sympatická postava :) A posledný odsek poviedku pekne zaklincoval, som rada, že sa za hodinu podarila takáto pointa s morálnou dilemou. Inak tá padajúca hviezda v Hviezdnom prachu sa tiež menila na kameň, ale tam to bolo, že mimo čarodejného sveta.
03.04.2023 08:59:52

Orol
Choď do toho. A nový námet môže byť ešte väčšia výhra ako pár bodov ;)
03.04.2023 08:53:11

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Články

Poviedky na počkanie 76 - Vyhodnotenie

Ak ste zvedaví, koľko poviedok prišlo a od ktorých autorov, šup sem!

1 komentárov

Poviedky na počkanie 76 - Témy

Témy 76. kola Poviedok na počkanie nájdete tu.

2 komentárov

Fantázia 2022: megarecenzia

Čítali ste už Fantáziu 2022? My áno. V tejto recenzii sa obzrieme za vlaňajším ročníkom Martinus Ceny Fantázie a podrobne sa povenujeme zborníkovým poviedkam.

4 komentárov

Píseň války: strhujúci a dojemný záver série

Predvianočná nádielka knižných noviniek bola minulý rok naozaj bohatá. Vydavateľstvo Epocha si pre nás medziiným pripravilo aj Píseň války, tretí a záverečný diel série Písne Delavy od Michaely Merglo...

0 komentárov

Slovenské temno: gotika s bryndzou a oškvarkami

Minulý rok sa vydavateľstvu Hydra podarilo pridať do svojej série tematických antológií hneď dva nové tituly, Vianoce, zas Vianoce a Slovenské temno. Práve druhej menovanej sa dnes pozrieme na zúbok.

0 komentárov

Poviedky

Divy Veľkonočnej planéty

Helen sa namiesto povaľovania pri bazéne výletnej megalode rozhodne ísť na fakultatívny výlet.

6 komentárov

Nadránom

Čo sa deje na dvore, kým začne svitať?

6 komentárov

Krvavá fontána

Vždy na Jána z kráľovskej fontány tečie víno, ako znamenie, že bude úrodný rok. Tentoraz je ale všetko inak.

8 komentárov

Prvá snehová vojna

Zimnú idylku naruší príchod tanku s nezvyčajnou posádkou.

7 komentárov

Peklo ružami vystlané

Deň v živote starého záhradníka.

5 komentárov

Koniec sa blíži

Zem o chvíľu zničí asteroid, ale Milan má väčší problém. Pažravú korytnačku.

2 komentárov