YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 2.12.2019
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 308
Články: 132
Poviedky: 25

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prísaha
Stano, ak správne chápem, čo si nevedel nájsť, tak úplne prvá veta: „Bohovia...prisahám, že už nikdy nebudem piť...len ma dostaňte domov!" Ak nie, tak sorry :D
01.12.2019 17:15:59

Ľubana
Inšpirácia starými povesťami je v PNP celkom osvedčená, hoci tu mi oproti iným, čo mi za posledný rok utkveli v pamäti, chýbal inovatívny prvok. Tiež som mala problém s prechodmi medzi prítomným a minulým časom, ako aj prechodmi od rozprávania (tell) do scény (show) - pasáže: "Neviem. Desiati? ...." "Sotva však dohovorí". Objavujú sa z čista-jasna a na nič nenadväzujú - aj keď možno na seba. V každom prípade podľa mňa narúšajú plynulosť textu. Inak dobrá práca, ďalšia príjemná PNP, ako v tomto kole asi všetky ;)
01.12.2019 13:45:56

Meme
Pri prvom pohľade na mačací obrázok som skôr čakala také poviedky, ako sú tie ostatné mačaciny, proste kreatívne haluze. Toto je celkom seriózne vzaté a premyslene pôsobiace scifi. Na prvý raz mi nedošlo, čo nakoniec ten hlavný pokazil, ale už asi viem. Možno. Asi by som potrebovala klásť doplňujúce otázky :) V každom prípade ďalší autor, ktorý dokáže pomerne rýchlo vysypať celkom rozsiahly a príčetný text.
01.12.2019 13:37:10

Nuda v Dúhopolise
Trošku pridlhé odseky sťažujú orientáciu v texte, v ktorom je beztak pomerne veľa informácií. Ide skôr o scénku než dej, ale to je pri PNP pochopiteľné. Hlavne je to nápadité a niekoľkokrát som sa nahlas aj zasmiala, najmä pri odhalení, ako Rambáč vlastne zomrel. Neviem prečo, ale tieto mačaciny si v hlave predstavujem animované.
01.12.2019 13:31:04

Minirecenzie

Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Rutina života. Opakované vstávanie, práca, priatelia... Nič sa nemení, všetko ostáva rovnaké. Zmena je v nedohľadne. Ale prečo vlastne? Tretia poviedka z antológie Iná nežná.
1.12.2019 20:00 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Mňaukokalypsa sa blíži.
30.11.2019 20:29 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Jedna z poviedok na počkanie z workshopu na Comics salóne. Oproti pôvodnej verzii, ktorú som si priniesla domov napísanú ceruzkou na papieri, je upravená len štylisticky, príbeh ostal rovnaký.
5.10.2019 11:53 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
PNP
28.09.2019 20:20 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP na tému vlna :)
24.08.2019 20:20 YaYa scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie