YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, organizuje Poviedky na počkanie a najnovšie zostavuje rubriku Týždeň na scifi.sk.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 18.04.2021
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 448
Články: 176
Poviedky: 33

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Poviedky na počkanie 54 - Vyhodnotenie
Už mám prečítané všetko a fajnoví prievozníci. Veľa poviedok a postáv by podľa mňa stálo za rozpracovanie do niečoho väčšieho :)
18.04.2021 15:14:48

Kontrola
Naozaj ťažko sa to chápalo, až som si pustila tú scénu z filmu, ale ani to mi nepomohlo. Ako haluz fajn, mimo PNP a bez kontextu s filmom to asi ani nebude dávať veľmi zmysel. Inak, nie prvé fanfiction na MiB v PNP, čekni Nečakaný efekt z roku 2017 :D
18.04.2021 15:11:31

Prievozník
Toto poňatie prievozníka bolo náhodou celkom zaujímavé, paradoxne tým, že ako jeden z mála neprevážal dušičky. To, že záver trochu vyšumel, sa pri PNP proste stáva. Ale hlavné je zabaviť sa pri písaní. A zaujímavé nápady, ktoré prídu, sa stále dajú rozpracovať v niečom inom. A o pôvode tejto prievozníckej bytosti by sme si asi prečítali viacerí ;)
18.04.2021 14:56:47

Prievozník
Bolo to trošku chaotickejšie ako zvyčajne. Ale tie tvoje šialené nápady majú proste úspech. Inak, tá Jelenka :D
18.04.2021 14:52:17

OMEN X
V pohode poviedka. Jediná smola, že som najprv čítala tú druhú s podobným námetom a už ma to až tak nedostalo. Ale fakt len chyba poradia.
18.04.2021 14:49:45

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Trinásta komnata

V prvých dvanástich komnatách sa zabávaj, ako chceš, ale do tej trinástej sa neopováž strčiť nos. Veď to poznáte...

6 komentárov

Žiarovkou proti všetkej temnote

Pätnásťročného Michala trápi v živote veľa vecí. Napríklad to, že nepozná svojho otca a že má nevyliečiteľný strach z tmy.

5 komentárov

Svadba, na akú sa nezabúda

Téma: podivní príbuzní

2 komentárov

V tmavej jaskyni

PNP

8 komentárov

Zrkadlo v predsieni

V byte postarších príbuzných sa niekedy nájdu naozaj zvláštne veci.

3 komentárov

Skrotiť pravlka

PNP

7 komentárov