YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 26.01.2021
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 401
Články: 159
Poviedky: 31

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Pandemický svet bez dvojky.
Do PNP by to bolo super. Takto sa mi to ale dosť ťažko hodnotí, smola, že si to omylom poslala práve ako súťažnú poviedku. Začiatok bol zábavnejší, neskôr ma to bavilo menej (v tomto kole FP sa mi to deje asi pri každej poviedke) - keď poviedka vznikala ako PNP, tak je to pochopiteľné. Inak fakt taká milá blbôstka, experiment. Teším sa zase na niečo ďalšie ;)
13.01.2021 09:29:34

Ptolemaios XR4003 - Plavba proti osudu
Dobre napísané. Privítala by som ale, keby myšlienky sprevádzalo viac príbehu. Teraz tým nemyslím, že by som čakala nejakú povrchnú akčnú scifi. Viacvrstvové diela mám rada. Tu mi však trošku chýbala pre zmenu tá "prvá vrstva". Proste filozofia by mi šla lepšie dole hrdlom a do pamäte, keby bola podaná príbehovejšie, možno cez postavu, ktorá by bola môj kamarát.
13.01.2021 09:22:40

Zrodenie Morgana
Čítalo sa to dobre, najmä zo začiatku a postupné odhaľovanie tajomstva. Samotný svet, pokiaľ je naznačený, vyzerá zaujímavo, ale veľa sa z toho nedozvieme. Dalo by sa tiež diskutovať o nelogickostiach, ktoré spomenuli hodnotitelia vyššie, či dokonca o štylistike, opakovaní slov a pod. Najviac bodov som však ubrala za koniec. Nebolo toho vysvetleného dosť, aby som pochopila tvoj svet a či dôvod, prečo bola poviedka vôbec napísaná a čo chcela povedať. Čiže dokážeš písať zaujímavo, len to treba viac dotiahnuť.
13.01.2021 09:14:29

Vlčie oči
Skús oddeľovať scény troma hviezdičkami, keď to hádžeš na stránku. Tak sa mi to osvedčilo. Úvod ma celkom zaujal, ale od prvého sna mi text prišiel trošku slabší. Môže to byť aj moja chyba, ale nedokázala som sa úplne preniesť do príbehu, stále som vnímala, že to len čítam.
10.01.2021 14:45:58

Vianočná mega súťaž so scifi.sk: Stephen Graham Jones – The Only Good Indians
Dobre, akurát niektoré vety sú dosť zamotané. Napríklad netuším, aký je cieľ tejto: "Jonesov štýl pomáha čitateľovi vžiť sa do postáv cez rozvoj ich charakteru v kľúčových chvíľach, ale aj každodenných situáciách a následne aj mnoho z nich zabije."
08.01.2021 09:59:13

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Svadba, na akú sa nezabúda

Téma: podivní príbuzní

2 komentárov

V tmavej jaskyni

PNP

8 komentárov

Zrkadlo v predsieni

V byte postarších príbuzných sa niekedy nájdu naozaj zvláštne veci.

3 komentárov

Skrotiť pravlka

PNP

7 komentárov

Les dáva, les berie

PNP

6 komentárov

Návšteva strýčka Alfonza

Aj na tohtoročnom Pegascone sme písali Poviedky na počkanie. Okrem iných tam vznikla aj táto mikropoviedka na tému "klinec". Prepísané z papierovej verzie s menšími úpravami.

2 komentárov