YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 14 rokov
Naposledy online: 15.07.2024
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 662
Články: 231
Poviedky: 51

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Tvorenie človeka
Zo začiatku sa mi ťažko vstupovalo do textu, ale potom to bolo ňuňu :)
30.06.2024 13:07:23

Sedem stakanov vodky
S tým stupňovaním to začalo pekne, ale postupne to šlo elegantným pnpčkovým skokom do zmätku. Možno keby tých pohárikov bolo menej, tak by to do hodiny vyšlo? Rys je pekný prvok, ale zjavil sa tak náhle, že neviem, či mal hlbší zmysel ako len zamávanie kolegovi autorovi? :D
30.06.2024 13:01:22

V bare
Mne ten anekdotický formát práveže až tak neprekáža. Je to pekná variácia na tému, a páči sa mi, že od začiatku vidieť, že poviedka mala plán. Možno by to ale lepšie v PNP vyniklo, keby sa odkazovalo na známe vesmíry - natvrdo by Gandalf chľastal s Hulkom a Mužmi v čiernom - bolo by to konkrétnejšie, aby čitateľ hneď vedel, čo si predstaviť a aj tebe by to šetrilo čas s vymýšľaním veľkého mnosžva postavičiek. Postava barmana inak pošteklila zvedavosť, chcela by som o ňom vedieť viac ;)
30.06.2024 12:55:06

Leila
Pekné. Trochu mi nešmakuje, že je ten úvod spravený formou dialógu. Možno sa čítal ľahšie, ale neviem sa stotožniť s tým, že by Leila povedala svoje tajomstvá zelenáčke, ktorou zjavne pohŕdala. Ale za tú hodinu sa to samozrejme až tak vypilovať nedá. Inak pekne pospájané a svet morských víl sa mi pozdáva. Možno mi to len uniklo, ale aké povolanie to vlastne dievčatá vykonávali?
30.06.2024 12:45:04

Voda
Nápad fajn, bez poznania obrázka ale nefunguje. Asi by som sa zamerala na tvoj prozaický príspevok, venovala mu celú hodinu a toto si nechala dozrieť v hlave. Takto si nám poslal dve uponáhľané veci... Celkovo inak nie som veľmi stotožnená s básňami v PNP (ani sa k nim spravidla nevyjadrujem), prídu mi často ešte nedotiahnutejšie než tie poviedky ;) Inak ani básnický jazyk neospravedlňuje vetu ako "V tom sme boli vyrastaní".
30.06.2024 12:38:52

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Články

Poviedky na počkanie 92 - Vyhodnotenie

Ako to dnes dopadlo? Dozviete sa tu!

0 komentárov

Poviedky na počkanie 92 - Témy

V dnešnom počasí sa potíme tak či tak, takže sa poďme potiť nejako produktívnejšie - nad klávesnicou!

0 komentárov

Smrt pred úsvitem: keď v Derry narazia sud „pampeliškového“ vína

Chcem vám porozprávať o knihe. Výnimočnej knihe, na ktorú som narazila náhodou, ale zanechala vo mne hlbokú stopu, o románe Boy´s Life od Roberta McCammona. Hoci prvý raz vyšiel už začiatkom 90. rokov...

0 komentárov

Chrám Azylu: Českí lovci monštier verzus vietnamské potvory

Pamätáte si ešte na českých „ghostbusterov“ Benedikta a Teodora z kníh Zákon Azylu a Čepeľ Azylu? Ich literárna mama Lucie Lukačovičová tento rok rozšírila sériu o ďalšie, už tretie pokračovanie. Vyšl...

0 komentárov

Nefritová válka: úspešný návrat medzi zelené kosti

V recenzii si rozoberieme druhý diel série Sága zelených kostí z od kanadskej autorky čínskeho pôvodu Fondy Lee.

0 komentárov

Poviedky

Víkend u babky

Daniel pozve svoju priateľku Ivetu, aby s ním strávila víkend u babky na dedine.

10 komentárov

Dovolenka na Sicílii

Karl a Anna dovolenkujú na Sicílii. Nie však na tom ostrove, ale na tej planéte...

7 komentárov

Ako vyrobiť škriatka

Avu nová pracovná úloha trochu potrápi.

6 komentárov

Nudný deň v službe

Lenny, najmladší člen posádky, stráži na obežnej dráhe vesmírnu loď, kým si jeho nadriadení užívajú deň voľna.

5 komentárov

Dáma v problémoch

Cesta nočnými ulicami po halloweenskej párty môže byť pre osamelú ženu nebezpečná.

3 komentárov

Gulášpárty

Túto sobotu sa na chate varí guláš! Koľko mäsa, toľko cibule! Dáte si?

7 komentárov