Diskusia 1/2: Poviedky na počkanie

Filmová história scifi

Diskusia

BlackTom
KRÁĽ SVETA
Konečne si mohol povoliť kravatu. Ocitol sa na prekrásnych toaletách toho najluxusnejšieho hotelu na svete, kde uteráky priam kričali, aby si do nich zvečnil svoju mokrú podobizeň, ako do Turínskeho plátna a zrkadlá prosili, nech ich poctíš svojím pohľadom. Frank bol trochu podnapitý, keď si stúpol k pisoárom a stojac na jednom, distingvovanému mužovi presne vymedzenom mieste, obdivoval výzdobu vôkol seba. V tú chvíľu neľutoval, že Mary neodbil klasickou frázou "mám priveľa práce", či "musím sa pozrieť do diára", ale pokorne a bez bočných úmyslov priznal, že má dovolenku. Odgrglo sa mu drahým šampanským a on sa cítil ako kráľ sveta.
Rozopol si rozparok a chystal sa urobiť, k čomu sú tieto priestory určené. Zrazu však intímny priestor narušil nezvaný hosť. Neznámy mal na sebe minimálne o tri triedy horší oblek, než Frank a na toalety sa díval, akoby hľadal zmysel toho, že tam vôbec je. Frank mal blahosklonnú náladu a tak to nechal bez poznámky, avšak cudzinec zrejme nemal v sebe toľko bontónu, nakoľko si zo šiestich nádherné vystavaných pisoárov vybral práve susediaci. To značne narušilo jeho plány na vyprázdnenie. "Bavíte sa?", spýtal sa bez okolkov.
Frank nadvihol obočie, nehodlal takému nevychovancovi na tak honosnej párty venovať pohľad. "Áno, bavím", odpovedal sucho, "čo vy?" Otázka zostala bez odpovede. Cudzinec už, na Frankovo rozhorčenie, močil, zatiaľčo jemu sa v tomto smere nedarilo. "Máte krásnu partnerku", prehodil, hľadiac si svojho. Frank sa zarehotal: " To áno, moja zlatá vstupenka." "Ako to myslíte?" Neveriacky otočil hlavu na cudzinca. Dokonale všedný, pomyslel si. "Človeče", začal, "nehovor mi, že si nikdy žiadnu samičku nevyužil." Cudzinec sa zamyslel. " Nie, my si svoje samičky vážime.", preniesol smrteľne vážne, načo sa Frank opäť začal smiať. "Aké sú vaše ciele?", spýtal sa cudzinec, pričom sa oklepal. Frankovi sa v tomto smere stále nedarilo.
"Moje ciele?", spýtal sa, " môj jediný cieľ je, kurva, poriadne si užiť, kámo." Cudzinec prikývol, akoby nič iné nečakal. "To je váš postoj. Myslíte, že môžete hovoriť za všetkých?" Frank sa musel znovu zasmiať. "Za všetkých? Človeče, keby si každý, kto je podo mnou mohol priať niečo podobné, ver, že si praje práve toto!" "Máte pod sebou veľa ľudí?" Frank neveril vlastným ušiam. "Milióny, kámo, milióny!", riekol so smiechom. "Asi som natrafil na významného človeka", riekol cudzinec vzrušene, "máte snáď neobmedzené zdroje?" Frank si spomenul na tri koncerny, ktoré vybudoval Maryin otec a na nespočet ďalších korporácií, v ktorých mal podiel: "Tomu ver, človeče, neobmedzené." Stále sa mu nedarilo vymočiť sa v spoločnosti neznámeho muža. Ten si medzitým nápraval pred zrkadlom kravatu a zrovnával si účes. "Musíte byť významný muž...", riekol tajomne. Frank sa musel znova smiať. Začal sa uvoľňovať, tento votrelec sa mu páčil.
"Jasné, amigo! Konkrétne dnes som kráľ sveta!" Muž sa s úsmevom otočil. Vlastne bol celkom sympatický. "Tohto sveta?", nadhodil. "Celého sveta, všetko dnes ovládam ja!" Už to chcel vzdať, alkohol mu zrejme blokoval zvierače, keď k nemu neznámy pristúpil až tak blízko, že mu narušil komfortnú zónu a tým spôsobil, že si bol Frank na 100% ISTÝ, že to už nikdy nepôjde. "Mal si veľa samičiek Frank?", spýtal sa votrelec sladko. "Ha-ha-ha, všetky hombre, všetky, a žiadna nebola nespokojná!" "Vymenil by si tento večer za pokojný rozhovor so svojou samičkou?", spýtal sa cudzinec s tajomným úsmevom. "Za nič na svete, tento večer je vrchol môjho života", odvetil Frank suverénne, "a čo ty, tiež si tu na dovolenke?" Votrelec si zrovnal kravatu a ešte raz si prehrabol vlasy.
Potom vytiahol blaster a absorboval Frankovu podobu. "Žiaľ, ja som tu pracovne." Výstrel prešiel cez Frankov pravý spánok, zvierače konečne povolili. "Teraz už to pôjde", povedal cudzinec sám pre seba a aktivoval odposluch: "Kráľ je mŕtvy, zdroje sú neobmedzené. Zem je naša." Pozrel na Frankovo mŕtve telo a pomyslel si, Kdeže dovolenka, kámo, ja tu mám ešte plno práce. Skontroloval energetické pole zbrane a s jeho vlastným úsmevom vošiel do nič netušiaceho davu...
24.07.2021
YaYa
Ďakujeme, ale prosím, nabudúce nám nedávaj poviedku do komentára, lebo máme radšej, keď sú všetky zverejnené naraz. Ak si to ešte neurobil, pridaj ju pomocou tlačidla plus na hornej lište pomocou voľby Pridať poviedku, ako je napísané aj v pravidlách.
24.07.2021
BlackTom
Ospravedlňujem sa, našiel som to až neskôr, prosím, kľudne to zmažte, ak sa dá...
24.07.2021
xius
@Marquis: Tak ako pise Yaya, normalne pridaj cez +. Ocividne si to stihol, len proces nahadzovania bol trochu iny. :)
24.07.2021
BlackTom
@xius Skúsil som to v limite cez ofiko pravidlá, snáď to prejde a všetkým sa ospravedlňujem, som tu regnutý pár hodín O:-)
24.07.2021
Marco Ottra
Ahoj. Chcem sa opýtať, kde a kedy je oznamovaný čas konania PnP? Vyzerá to celkom zaujímavo. :)
07.03.2022
Veles
Zvyčajne to oznamujú v pondelok, v tom týždni kedy sa to koná, aj keď by som bol rád keby sa zverejnili presné dátumy na celý rok, aspoň by som vopred vedel či si mám vymeniť šichtu v robote alebo zobrať dovolenku :D A čas je nemenný, od 19:00 do 20:15.
08.03.2022
Aleš Horváth
Marco, väčšinou to je okolo 20. v mesiaci, vždyv sobotu. skús lajknut scifi.sk na FB, je vždy k tomu Event. moj odhad je že to bude 19 3 najbližšie.
08.03.2022
Aleš Horváth
Veles, ty by si si mal pýtať dovolenku od scifi.sk, aby si mohol ísť do práce. Veď bez teba si to tu už ani neviem predstaviť.
08.03.2022
Marco Ottra
Super, díky krásne. :)
08.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.