Blade Runner (1982)

Kultový sci-fi thriller o apokalyptickej vízii budúcnosti je štylizovaným príbehom plným mystických symbolov a biblických odkazov. Policajný detektív Blade Runner (Harrison Ford) pátra uprostred futuristického veľkomesta roku 2019 po androidoch, ktorí sa vzbúrili proti nadvláde ľudí.

Info

Slov. názov Blade Runner
Orig. názov Blade Runner
Hodnotenie 100 % (2 hodnotení)
Anotácia Kultový sci-fi thriller o apokalyptickej vízii budúcnosti je štylizovaným príbehom plným mystických symbolov a biblických odkazov. Policajný detektív Blade Runner (Harrison Ford) pátra uprostred futuristického veľkomesta roku 2019 po androidoch, ktorí sa vzbúrili proti nadvláde ľudí.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Rick Deckard Harrison Ford
Roy Batty Rutger Hauer
Rachael Sean Young
Gaff Edward James Olmos
Filmová história scifi

Minirecenzie

soyka @soyka 30.10.2023 23:08:11
10
Roland Axenberg @martiner 08.05.2020 16:29:38
10
Magická atmosféra spolu s majstrovskou vangelisovou hudbou robia z Blade Runnera impozantnú filmovú poéziu. Je len málo filmov, tak jedinečne využívajúcich všetky filmové prostriedky, kde každý záber tvorí dokonalé vizuálne dielo rozprávajúce príbeh, ktorý ďalej doplňujú osobité postavy a brilantné dialógy.

Články

Blade Runner: The Final Cut (recenzia)

Je september 1982 a svetovú premiéru má nový neo-noirový film Ridleyho Scotta. V kinách je prijatý vlažne. Kritici sú polarizovaní. O rok na to ale film získava cenu Hugo a v nasledujúcich rokoch sa s...

0 komentárov

Blade Runner 2049 - nový trailer

A máme tu nový trailer na pokračovanie Blade Runnera 😊

0 komentárov

Prvý screening Blade Runnera nedopadol veľmi dobre

Prečítajte si poznámky exekutívy po screeningovom zhliadnutí filmu Blade Runner pred jeho premiérou. V súčastnosti by asi projekt stopli úplne. A dig, ono sa z toho stal kult.

2 komentárov

Blade Runner a jeho životné prostredie sa stáva realitou

Nasledujúce foto nie je z roku 2019 z Blade Runnera. Odfotili ju v zašpinenom smogovom raji v Pekingu. Future is comming.

3 komentárov

Ohliadnutie späť za úrodným rokom 1982

Keď sa poobhliadneme späť za najúspešnejšími filmami scifi žánru, prídeme k roku 1982, ktorý bol vskutku zaznamenania hodný. Premiéry mali filmy ako Blade Runner, E.T., Thing, Poltergeist či StarTrek:...

1 komentárov

Filmová história sci-fi, časť 5. (1980-1990)

V osemdesiatych rokoch prežíva sci-fi zlatú éru. Plné peňaženky producentov, ktorí sú ochotný míňať na predtým nemysliteľné projekty dávajú vzniknúť množstvu výnimočných filmových diel.

21 komentárov

Videá

Trailer - 1
Preview scifi filmov roku 1982

Ďalšie objekty v ságe