Roland Axenberg

"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Info

Prezývka martiner
Web:
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 22.10.2021
E-mail: xcxmxl@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 33
Články: 97
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Matrix porn continues - Trailer
Mňa ten trailer až tak nepresvedčil, skôr mám po ňom obavy, aby to neskončilo ako nepodarený remake jednotky v štýle Jupiter Ascending.
10.09.2021 22:42:10

Recenzia - A Quiet Place Part II
Súhlas s recenziou, pekne si vystihol všetky tie nelogičnosti. Tie boli podľa mňa aj najväčší nedostatok oproti jednotke. Akurát čo sa týka toto vysielania, možno chceli aby prišli len tí, čo to pochopia. Nesúhlasím len s Cillianom, mne tu sedel úplne v pohode (ako v každom filme)
04.07.2021 19:37:31

Recenzia: Army Of The Dead (2021)
Suhlas s recenziou, ja som isiel s hodnotenim este nizsie. Ano, najlepsou castou filmu su jednoznacne uvodne titulky pripominajuce Watchmenov alebo Zombieland, vtedy som si este hovoril - bude to super, taka vaznejsia a akcnejsia verzia Zombielandu. Bohuzial hned po titulkach sa to zvrhlo na nudnu telenovelu s vyplachovym scenarom plnym nelogicnosti. Napady nedotiahnute, postavy nevyuzite, navyse som mal pocit, ze tam drhe zakladna dejova kontinuita, alebo to som bol uz mozno unudeny tou umornou stopazou. Co sa tyka vizualu som aj ja Snyderofil, co sa tyka scenaru, zacinam byt Snyderofob.
25.05.2021 13:54:11

Trocha iný Metabarón
U mňa rovnako dobré ako Merabaróni a spolu s Incalom a Technokaplanmi zaraďujem medzi najlepšie veci od Jodorowskeho a asi aj najlepšie scifi komiksy. Ono sa mi zdá, že je to aj akési uzavretie Jodorowského scifi univerza, kde rekapituluje a zároveň aj tak trochu paroduje všetky svoje diela, ale nielen tie, v podstate aj superhrdinský mýtus a spoločnosť ako takú. Inak mne osobne sa to jeho preháňanie, dovedené miestami až do extrému páči a pasuje k nápadom ždímajúcim fantáziu na maximum a bláznivým zvratom. Proste Jodorowsky ako ho máme radi.
22.05.2021 12:55:52

Recenzia: Love, Death and Robots, Vol. 2
Pocas tej Bacigalupiho poviedky som si cely cas hovoril, ze toto som niekde cital a v zaverencnych titulkach som prisiel na to kde :) Celkove pre mna o triedu slabsie ako prva seria, absolutny top je Pop Squad (uchvatil ma hlavne ten Blade Runnerovsky vizual a atmosfera) a Snow in the Desert (trochu mi to pripomenulo Start Wars, az na to stavnate gore). Ostatne veci, bud len trilerove alebo akcne jednohubky, ktore rychlo vysumia z hlavy. Presne ako pisal Draculin, kde su pecky ako Sonnie''s Edge, Aquila Rift, The Secret War, alebo pre pribehovo vymakane Good Hunting ci Zima Blue.
21.05.2021 17:46:33

Minirecenzie

6
Časová sľučka pripomínajúca videohru, alebo videohra pripomínajúca časovú sľučku? Vlastne tá hlavná dejová línia vôbec nedáva zmysel a snaha byť akousi akčnejšou verziou Zdrojového kódu tak vychádza úplne do stratena, aj napriek tomu to ako akčná a v niektorých momentoch aj celkom napínavá jednohubka celkom funguje.
9
Villneuevov opus magnum, ktorý však naplno doceníme asi až v ďalšej časti. Od Intertstellaru ďalšie zásadné scifi, ktoré jednoducho musíte vidieť.
6
Má to veľmi zaujímavú a vlastne aj originálnu hlavnú myšlienku, ale hlavne kvôli nie až tak podarenému spracovaniu je z toho vlastne len priamočiarejši a chudobnejší Ready Player One, strihnutý Tronom nesúci sa na vlne hier ako GTA či Fortnite.
6
Tri vymakané epuzódy (The Duel, The Ninth Jedi, The Elder) a zbytok klasický anime bizár.
6
Ako by povedal klasik - chceli sme to urobiť oveľa lepšie, teda natočiť dospelejšiu komiksovku, so surovšiou akciou, drsnejším príbehom, ale dopadlo to ako vždy. A tak je nakoniec Black Widow len ďalším infantilným akčným výplachom, ktorý sa dá pozerať s polovičným výkonom mozgu a štvrtinovým výkonom pamäte. Každopádne sa teším na spin-off Red Guardiana, ten má ako červený antihrdina veľký potenciál.

Poviedky

Krutá hra svet(l)a

Krátka poviedka ako prequel ku kultovému filmu alebo čo sa dialo pred tým ako vstúpili postavy do čiernočiernej tmy...

2 komentárov

Pokus (special edition for scifi.SK)

Krátky príbeh so smutným koncom - ako pre koho.

3 komentárov

Psychorobotik

Odhalí pravdu, skutočne vraždil robot?

12 komentárov

Projekt Odlet

Sám, vydedenec. Existuje ešte nejaká šanca?

2 komentárov