Roland Axenberg

"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Info

Prezývka martiner
Web:
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 3.08.2021
E-mail: xcxmxl@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 32
Články: 95
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Recenzia - A Quiet Place Part II
Súhlas s recenziou, pekne si vystihol všetky tie nelogičnosti. Tie boli podľa mňa aj najväčší nedostatok oproti jednotke. Akurát čo sa týka toto vysielania, možno chceli aby prišli len tí, čo to pochopia. Nesúhlasím len s Cillianom, mne tu sedel úplne v pohode (ako v každom filme)
04.07.2021 19:37:31

Recenzia: Army Of The Dead (2021)
Suhlas s recenziou, ja som isiel s hodnotenim este nizsie. Ano, najlepsou castou filmu su jednoznacne uvodne titulky pripominajuce Watchmenov alebo Zombieland, vtedy som si este hovoril - bude to super, taka vaznejsia a akcnejsia verzia Zombielandu. Bohuzial hned po titulkach sa to zvrhlo na nudnu telenovelu s vyplachovym scenarom plnym nelogicnosti. Napady nedotiahnute, postavy nevyuzite, navyse som mal pocit, ze tam drhe zakladna dejova kontinuita, alebo to som bol uz mozno unudeny tou umornou stopazou. Co sa tyka vizualu som aj ja Snyderofil, co sa tyka scenaru, zacinam byt Snyderofob.
25.05.2021 13:54:11

Trocha iný Metabarón
U mňa rovnako dobré ako Merabaróni a spolu s Incalom a Technokaplanmi zaraďujem medzi najlepšie veci od Jodorowskeho a asi aj najlepšie scifi komiksy. Ono sa mi zdá, že je to aj akési uzavretie Jodorowského scifi univerza, kde rekapituluje a zároveň aj tak trochu paroduje všetky svoje diela, ale nielen tie, v podstate aj superhrdinský mýtus a spoločnosť ako takú. Inak mne osobne sa to jeho preháňanie, dovedené miestami až do extrému páči a pasuje k nápadom ždímajúcim fantáziu na maximum a bláznivým zvratom. Proste Jodorowsky ako ho máme radi.
22.05.2021 12:55:52

Recenzia: Love, Death and Robots, Vol. 2
Pocas tej Bacigalupiho poviedky som si cely cas hovoril, ze toto som niekde cital a v zaverencnych titulkach som prisiel na to kde :) Celkove pre mna o triedu slabsie ako prva seria, absolutny top je Pop Squad (uchvatil ma hlavne ten Blade Runnerovsky vizual a atmosfera) a Snow in the Desert (trochu mi to pripomenulo Start Wars, az na to stavnate gore). Ostatne veci, bud len trilerove alebo akcne jednohubky, ktore rychlo vysumia z hlavy. Presne ako pisal Draculin, kde su pecky ako Sonnie''s Edge, Aquila Rift, The Secret War, alebo pre pribehovo vymakane Good Hunting ci Zima Blue.
21.05.2021 17:46:33

Oxygen recenzia
Súhlas, veľmi príjemné prekvapenie a aj pre mňa zatiaľ sci-fi roka. Aj keď je to v podstate okopírovaný vyššie spomenutý Buried (Pochovaný za živa) okorenený sci-fi zápletkou, je to lepšie napísané a aj natočené. Aj keď je pravda, že ten twist odhalí pozornejší divák dosť v predstihu, až tak mi to nevadilo a kombinácia tých dvoch hlavných tém mi prišla ako skvelý nápad. Aja potvrdil, že patrí k najnadanejším režisérom, minimálne v žánre horror/thriller.
18.05.2021 20:30:43

Minirecenzie

8
Oproti Nonstopu o niečo ťažkopádnejšie, na druhú stranu tu Aldis ždíme svoju fantáziu a nápady na maximum. Ak pre nič iné, tak pre svet, ktorý tu vytvoril, sa to prečítať oplatí. A možno aj na burinu v záhrade sa po prečítaní budete pozerať inak.
10
Alfa a omega románov o viacgeneračných vesmírnych lodiach. Aldis tu naplo uplatnil svoju neskutočnú fantáziu hlavne tým ako dokázal vytvoriť prepracovanú hierarchiu spoločnosti uzavretej v blúdiacej lodi a tiež ako majstrovsky postupuje pri odhaľovaní jej záhad. Prečítané doslova na jeden nádych.
7
Seríálová, trochu farebnejšia a optimistickejšia verzia hillcoatovej Cesty. Niekedy je ten bizár ešte väčší ako sa môže zdať podľa podoby hlavného hrdinu - juvenilné arkádové komando, svišť?!, kôň, dvojmetrový nemotorný černoch ručne likvidujúci skupinu po zuby ozbrojených chlapíkov, proste vidno, že je to podľa komiksu kde je miera fantázie niekde inde ako v bežnom tv seriály. Vyložene mi to ale nevadilo a celkom som si to užíval. Totálne zbytočný bol len otravný voiceover.
1
Nehorázna sračka. Ešte aj Bojisko Zem je oproti tomuto oscarový film. Scenáristi tohto skvostu, sú buď 10-ročné deti alebo odchovanci ústavu pre slabomyseľných (alebo oboje). Celé zle a EPIC CHINA FAIL.
7
Je to vlastne hororové béčko akoby vystrihnuté z 80. rokov, typu Deep Star Six, v modernom šate, ale má to slušných hercov (Stewart, Cassel), napínavý priamočiary dej, ktorý obstojne graduje, kvalitný vizuál a efekty.

Poviedky

Krutá hra svet(l)a

Krátka poviedka ako prequel ku kultovému filmu alebo čo sa dialo pred tým ako vstúpili postavy do čiernočiernej tmy...

2 komentárov

Pokus (special edition for scifi.SK)

Krátky príbeh so smutným koncom - ako pre koho.

3 komentárov

Psychorobotik

Odhalí pravdu, skutočne vraždil robot?

12 komentárov

Projekt Odlet

Sám, vydedenec. Existuje ešte nejaká šanca?

2 komentárov

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať...