Roland Axenberg

"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Info

Prezývka martiner
Web:
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 25.05.2022
E-mail: xcxmxl@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 40
Články: 98
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

15 romantických scifi filmov k svätému Valentínovi
Skvelý výber! Ja by som ešte doplnil staršie klasiky Starman, Navždy mladý a niečo trochu trochu viac hard - Solaris.
15.02.2022 08:57:36

To najlepšie za rok 2021: Filmy
Ešte by som doplnil The Tomorrow War - jedno z kvalitnejších scifi minulého roka.
29.01.2022 14:08:16

To najlepšie za rok 2021: Serialy
Tento rok čo sa týka sci-fi seriálov pre mňa osobne veľmi slabý. Nadácia u mňa patrí do rebríčka sklamanie roku. The Book of Boba Fett v tesnom závese za ňou - o triedu horšia a nízkorozpočtovejšia kópia Mandaloriana. Totálna zbytočnosť, namiesto ktorej mali investovať čas, energiu a peniaze do sľubovanej Ashoky alebo Rangers of the New Republic. Môj jednoznačný seriál roka je Squid Game a za ním asi Sweet Tooth - to je také feel good postapo. SW Visions má tri dobré epizódy (The Duel, The Ninth Jedi, The Elder), zbytok nuda, to isté Love, Death + Robots II. For All Mankind (2. séria) začína telenovelovo, ale končí asi najlepším seriálovým finále aké som kedy videl.
24.01.2022 16:57:06

Duna: Ako vo mne Denis Villeneuve prebudil Spáča
No ja neviem, nemozem si pomoct, ale MacLachlan sa podla mna hodi do Lynchovych podivnosti ako Modry zamat alebo Twin Peaks, ale do Duny absolutne nie. Suhlasim s tym, ze typovo by aj sedel, ma taky aristokraticky look, ale herecky sa na takuto ulohu nehodi. Napriklad na zaciatku sa tam v niektorych scenach tvari, ako keby hral v romantickej komedii, preto som mu potom uz tie vaznejsie polohy ku koncu filmu neveril. Na Chalametovi sa mi paci to, ze vie byt na jednej strane citlivy mlady chalan, ale zaroven je v nom nieco az demonicke (to prave vidno na tom hornom zabere) a tesim sa ked sa tato temna stranka bude dostavat na povrch.
14.11.2021 12:10:30

Duna - recenzia
Porovnávať film s knihou, príbeh Duny a Interstellaru cez pochybé subjektívne kritéria a desaťtisíce hodnotení filmových kritikov a fanúšikov s ''hlasovaním ľudí na webstránke'' je príznakom ťažkej straty súdnosti.
31.10.2021 20:52:03

Minirecenzie

7
Obstojný sci-fi triler s miestami až hororovým nádychom. Deravý scenár a absenciu logiky nahrádza kvalitný herecký výkon ústrednej dvojice a slušné tempo.
9
Je to tam! Presne to, na čo sme čakali od fiaska menom Discovery. Pilot ponúka všetko po čom sme túžili a konštatujem, že tu máme konečne dôstojného nástupcu TOS a TNG v novom modernom 4K šate. Ten duch tam proste je a nepokazí ju ani genderovo korektný woke team up na staronovej Enterprise. Viac po prvej sezóne...
8
Meta na druhú. Samozrejme originál je originál, ale keď sa nad tým človek zamyslí, lepšie sa to natočiť asi nedalo a nebiť tých pár logických kiksov to k originálu nemalo až tak ďaleko. Nový Vreskot už nesumarizuje a nedekonštruuje pravidlá iných hororov, ale aj svoje vlastné, navyše sa asi ešte viac pohráva so žánrovými klišé a sebakriticky rozoberá slabú kvalitu pokračovaní hororových sérií.
8
Batman meets Sedem, alebo po štvrtý krát a zase inak, tentokrát ako temná noirová detektívka so sociálnym presahom.
7
Samozrejme, že to cestovanie časom vlastne vôbec nedáva zmysel, teda dáva asi tak ako v Návrate do budúcnosti, ale úplne postačuje ako zámienka na zábavné rodinné sci-fi kde by sa mohol Reynolds vyblázniť so svojimi typickým hláškami. Presne kvôli tomuto a priemernej PG13 akcii to funguje oveľa lepšie ako rodinná komédia než ako akčné sci-fi.

Poviedky

Krutá hra svet(l)a

Krátka poviedka ako prequel ku kultovému filmu alebo čo sa dialo pred tým ako vstúpili postavy do čiernočiernej tmy...

2 komentárov

Pokus (special edition for scifi.SK)

Krátky príbeh so smutným koncom - ako pre koho.

3 komentárov

Psychorobotik

Odhalí pravdu, skutočne vraždil robot?

12 komentárov

Projekt Odlet

Sám, vydedenec. Existuje ešte nejaká šanca?

2 komentárov