Roland Axenberg

"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Info

Prezývka martiner
Web:
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 19.01.2021
E-mail: xcxmxl@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 21
Články: 95
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vianočná mega súťaž so scifi.sk: Nekonečný príbeh (Die Unendliche geschichte) – Michael Ende
Pefektná recenzia, film považujem za neskutočne magický s jedinečnou atmosférou a posolstvom. Je to proste esencia príbehu ako takého, dnes by sme ho asi nazvali meta-rozprávkou, ale hlavne je to zamyslenie nad potrebou fantázie v našom živote. Inak videl som len film a kniha je ešte lepšia? Uff, tak to asi ani neviem predstaviť..
01.01.2021 10:52:38

Recenzia - HIS HOUSE (2020)
Vďaka za tip, o tomto filme som ešte nepočul, ale Peeleho Get Out považujem za jeden z top hororov/trilerov poslednej doby, navyše trochu šmrcnutý aj sci-fi. My už bolo trochu slabšie,, viac artové a metaforické.
28.12.2020 11:28:21

Vianočná mega súťaž so scifi.sk: The Midnight Sky (Polnočné nebo)
Vďaka za recenziu. Väčšina ich takých pozitívnych nie je. Za mňa to tiež nie je až taká katastrofa. Ono to chce byť niečo medzi Sunshine a Interstellar a ešte mi to trochu pripomenulo veľmi dobrý survival Arctic: Ľadové peklo, ale je to v podstate len priemerné dobrodružné sci-fi á la Ad Astra. Chýbalo mi tam veľa vecí, rýchlejšie tempo, zručnejšia réžia, scenár sa mi zdal riadne deravý a hlavne nesedelo mi tam to strihanie medzi dvomi resp. tromi dejovými líniami. Každopádne v momentálnej situácii so sci-fi filmami vďaka aj za toto.
28.12.2020 08:26:27

Recenzia - BLOOD FEAST (1963)
Ako u Argenta a veci typu Suspiria alebo Phenomena to viem pochopit - je tam nejaky ten ''magicky'' element, ale u Fulciho je podla mna to gore uz totalne samoucelne.
21.12.2020 07:03:18

Recenzia - BLOOD FEAST (1963)
Súhlas s Lukášom, keď to má zmysel pre zvýraznenie deja je to OK, ale chápem ako to myslel Goran, niekedy už to zachádza do nejakej zo spomínaných diagnóz - veci typu Cannibal Holocaust, Guinea Pig, až po regulérny snuff. Talianske horory ''majstrov'' ako Fulci, Argento sa aj mne zdaju mimo, ale poznam ludi, ktory aj tieto veci uznavaju (zdravim Necrona). Ovela viac sa mi paci americka hororova skola, aj ked aj tam je to niekedy diskutabilne, ci to uz nezachadza za urcitu hranicu. Kazdopadne tesim sa na raritky a vitaj u nas!
20.12.2020 21:26:37

Minirecenzie

4
Dokonalý príklad toho ako sa dá totálne pobabrať super námet, milión bohov v tisícoch prevteleniach robí tu knihu maximálne neprehľadnou. Možno to chcelo sústrediť sa na 3 postavy, z ktorých by každá reprezentovala jedno náboženstvo. Ešte mi tam veľmi chýbala nejaká retrospektívna kapitola, čo sa vôbec udialo na Hviezdne Indie.
10
Pre mňa neskutočne magický film kombinujúci aktuálnu tému migrácie s nadčasovou témou o povahe ľudského dobra a zla. Technická stránka znesie tie najprísnejšie hollywoodske kritéria, poteší originálna automobilová naháňačka a celkovo perfektná kamera.
8
Tak trochu realistickejšia verzia 2012, miestami pripomínajúca až hillcoatovu Cestu, v kulisách Drvivého dopadu.
6
Nie až taká katastrofa akú som po všetkých tých negatívnych recenziách čakal. Ono to chce byť niečo medzi Sunshine a Interstellar, ale je to v podstate len priemerné dobrodružné sci-fi á la Ad Astra. Teda fádne, nezáživné, zle natočené, s ešte horším scenárom. Dobrá správa je, že sa dá dopozerať bez ujmy na zdraví.
10
Ultimátne dobrodružstvo zo sveta Star Wars, má to všetko - akciu, napätie, ale hlavne to, v čom nová trilógia zlyhala, dokonalú previaznosť a kontinuitu s ostatnými Star Wars filmami.

Poviedky

Krutá hra svet(l)a

Krátka poviedka ako prequel ku kultovému filmu alebo čo sa dialo pred tým ako vstúpili postavy do čiernočiernej tmy...

2 komentárov

Pokus (special edition for scifi.SK)

Krátky príbeh so smutným koncom - ako pre koho.

3 komentárov

Psychorobotik

Odhalí pravdu, skutočne vraždil robot?

12 komentárov

Projekt Odlet

Sám, vydedenec. Existuje ešte nejaká šanca?

2 komentárov