Príbeh sci-fi podľa Jamesa Camerona

Kultový režisér kultových sci-fi filmov uvádza svoju dokumentárnu mini sériu zameranú na najdôležitejšie témy sci-fi, počas ktorej nám predstavý takmer všetky najzásadnejšie sci-fi filmy a seriály.
Filmová história scifi
Aj keď má táto dokumentárna mini séria už nejaký ten rok, dostala sa ku mne až teraz a musím povedať, že sa jedná o asi najlepší prehľad sci-fi filmov a seriálov v ucelenej dokumentárnej podobe, aký sa dá vidieť. Cameron rozdelil seriál do šiestich častí, v ktorých rieši najdôležitejšie témy sci-fi: Mimozemšťania, Vesmír, Monštrá, Temná budúcnosť, Inteligentné stroje, Cestovanie časom.
James Cameron: Príbeh sci-fi - Záber - Steven Spielberg
James Cameron: Príbeh sci-fi - Záber - Steven Spielberg / Zdroj Disclaimer
Okrem toho, že sa tu dozviete takmer všetko o najzásadnejších sci-fi filmoch a seriáloch, Cameron si na diskusiu o nich prizval svojich hviezdnych kolegov. Pri rustikálnom stolíku zasadenom do futuristickej sály tak debatuje s takými ikonami žánru ako Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott a nechýbajú aj zástupcovia novej generácie Christopher Nolan a Guillermo del Toro. O to viac poteší, že sa nejedná len o klasické zdvorilostné frázy, ale rozoberajú sa tu naozaj zaujímavé a podnetné filozofické otázky žánru. Občas sa objavia aj noname kritici a novináry, ale aj tí hovoria kupodivu väčšinou k veci.
James Cameron: Príbeh sci-fi je proste povinnosť pre každého fanúšika. Celý seriál je k videniu aj na Youtube:
James Cameron's Story of Science Fiction - Celý záznam - James Cameron : příběh sci fi - Mimozemšťané (1 díl) Disclaimer
James Cameron's Story of Science Fiction - Trailer - James Cameron : příběh sci fi - Vesmír (2 díl) Disclaimer
James Cameron's Story of Science Fiction - Trailer - James Cameron : příběh sci fi - Monstra (3 díl) Disclaimer
James Cameron's Story of Science Fiction - Trailer - James Cameron : příběh sci fi - Temná budoucnost (4 díl) Disclaimer
James Cameron's Story of Science Fiction - Trailer - James Cameron : příběh sci fi - Chytré stroje (5 díl) Disclaimer
James Cameron's Story of Science Fiction - Trailer - James Cameron : příběh sci fi - Cestování časem (6 díl) Disclaimer

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

Stano Lacko
Pekne, dakujem za tip!
05.10.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB