cyberstorm

Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka cyberstorm
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 10.10.2019
E-mail: fero.g@post.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 7
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 1026
Články: 218
Poviedky: 6

Zbierka - ponúka

Zbierka - hľadá

Zbierka - najnovšie

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Skleník

Skleník

Skleník

Skleník

Zlomení anjeli

Zlomení anjeli

Prebudené besy

Prebudené besy

Požičovňa mäsa

Požičovňa mäsa

Diskusia

Kedysi dávno
Bei...a co ja viem cim sa kde plati? :D
04.10.2019 11:21:22

Perina z hviezd
To bola rakovina mozgu? Aj tak dobre...a krute... Velmi krute. Az mi moje kamenne sedco stislo. A smutne :''(
29.09.2019 14:17:17

Hviezda
Pekne napisane. Aj celkom dobra atmosfera. Ale...nechapem. Fakt som sa snazil a precital som to tri krat. Ale nechapem. Bol to clovek alebo vtak? A preco zrovna zafir (star sapphire existuje, uznavam, tak ako aj star ruby...oba odrody korundu). A naco to? A bodlinka bola holubica? Hmmm.. Skoda, zatial 7.
29.09.2019 14:12:12

Vytrvalosť
Velmi pomale. Miestami som mal pocit ze zozeriem mobil. Chapem pointu ale je to take nemastne, neslane... Dal som 6/10
15.09.2019 22:55:14

PVC killer 3000
Kde sakra su uvodzovky? Ako vazne...minimalne toto znizuje kvalitu poviedky. Pribeh je sialene rychly a mam taky pocit ze bez hlavy a paty. Niektore veci sa udeju prilis rychlo. Zaver je fajn...ziaden happy ending. Co ma prekvapuje je predstava 500 000 proti 7,5 mld. ludom. To je cca 1 stroj na 15000 ludi...co je sakra moc. Napad je. Chut pisat tiez ale nabuduce menej zbrklo a dat si tu namahu a sem tam sa zastavit nad realnostou situacie.
15.09.2019 21:39:35

Minirecenzie

Výborná kniha. Kedysi som čítal novelu a neskôr aj knihu, Troška pomalšia ale o to údernejšia. Fakt, škoda že Daniel Keyes nenapísal toho viac
Ak existuje v science fiction literatúre kniha, ktorá je manifestom Novej vlny, tak Ľavá ruka tmy by bola asi najvýznamnejším kandidátom. Kniha toľko krát oceňovaná, vyskutujúca sa vo väčšine rebríčkoch SF kníh na prvých pozíciách. Úprimne povedaná, ANO. Toto je vážna kniha, zaoberajúca sa spoločnosťou vzdialených planét, stojaca na sociológii a politike a nie na akčných scénach vesmírnych bitiek, možno troška pomalšia ale o to viac provokatívnejšia. Veď v 60-tych rokoch, kedy bola Amerika ešte celkom prudérnou krajinou, v nej otvorene rozoberá sexualitu! Le Guinová sa aj touto navždy zapísala do análov science fiction literatúry. 100%!!!
Hlavného hrdinu vo vzdialenej extrémne pokročilej budúcnosti najmú aby niečo ukradol, no ona sám najskôr musí získať späť svoje spomienky a osobnosť, ktorá mu to umožní. Takže pred samotnou krádežou najskôr iná...krádež. Kvantový zlodej je veľmi zaujímavá kniha, prepchaná hypertechnológiami, čo ju miestami robí ťažko čitateľnú a neprehľadnú, na strane druhej zasa exotickú a extrémne farebnú. Samotné dobrodružstvo sa miestami vlečie, miestami nadskakuje ako splašený kôň a inde šprintuje. mne osobne sa kniha páčila ale stále mi tam niečo chýbalo, sám neviem čo. Škoda len, že druhý diel v preklade nevyšiel. 8/10
Mne osobne sa film veľmi páčil. Možno dokonca viac ako A Call to Arms. Tak ako každý epický franchise má nejaké to expandované univerzum, ktoré skúma bočné línie príbehu, to čo bolo pred aj po hlavnom príbehu, tak aj Babylon 5 sa o niečo také pokúsil. Príbeh o tom, ako všemocní Vorloni v podstate takmer spôsobili katastrofu a posrali kde sa čo dalo, je práve takéhoto typu. A pre mňa osobne funguje na sto pro. Epický príbeh spadajúci do čias keď ľudstvo ešte ani o hviezdach nesnívalo, v časoch keď Prví boli mladí, krásne vystavaný po vzoru mýtov a legiend, kedysi dávno ďaleko, ďaleko odtiaľto, tam kde sa piesok lial a voda sa sypala.. Trochu zamrzí že príbeh Treťorozmerných alienov nie je viac rozvinutý, čo by isto stálo za to (o niečo sa síce myslím pokúšali v Moongoose publ., ale nie som si tým istý). Za mňa 100%
To čo všetci fanúšikovia zažívali pri SW: The Force Awakens sme my, babfani zažili už v 2006. A vyhŕkli nám z toho slzy. Slzy aspoň malého kúsku šťastia, lásky, spomienok a brutálnej nostalgie. TLT asi nie je to najlepšie čo vie Straczynsky s B5 ponúknuť, ale blíži sa to tomu. Najmä druhá časť je úplná klasika plná odkazov. Žiaľ, tak ako píše dole Aldebaran, The Lost Tales je aj ukážka zlovôle Warnerov. Takže, nám neostáva nič iné len si spomenúť na úvodné G´Kara, ktoré oodozneli práve v The Lost Tales: "I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains..."

Poviedky

ved uvidite
28.09.2019 20:32 cyberstorm scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Bacha na priania
22.06.2019 20:16 cyberstorm scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Mali sme tu Vesmírnych tulákov, teraz prišiel čas pre Prekliatych bohov! Prvá časť nového fantastického projektu z dielne scifi.sk, fantasy román na pokračovanie! Každý mesiac nová kapitola, každý mesiac iný autor. Autorom prvej kapitoly je František "cyberstorm" Gago.
30.12.2018 17:06 cyberstorm scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Vybrané poviedky
Niekedy to rande proste nevyjde podľa predstavy
6.10.2018 20:29 cyberstorm scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Bežný deň v živote policajtov :)
18.02.2017 20:30 cyberstorm scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie