cyberstorm

Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka cyberstorm
Web:
Členom scifi.sk: 18 rokov
Naposledy online: 12.04.2024
E-mail: fero.g@post.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 7
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 1195
Články: 504
Poviedky: 29

Zbierka - ponúka

Zbierka - hľadá

Zbierka - najnovšie

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Skleník

Skleník

Skleník

Skleník

Zlomení anjeli

Zlomení anjeli

Prebudené besy

Prebudené besy

Půjčovna masa

Půjčovna masa

Diskusia

Kto kradne hviezdny prach
Veľmi poetické a prízračné, spájajúce v sebe škriatkovskú mágiu i vesmírne bytosti mocnejšie než čas, to všetko premiešané v oceánoch snov a tak mámivé. Hoci som to veľmi asi nepochopil, páčilo sa mi to :)
30.12.2023 21:00:05

Ako vyrobiť škriatka
Kvitujem, že si písala na obrázok a posunula príbeh za hranicu toho, čo sa na ňom deje :) Feel good poviedka, kedy som už - už čakal, že sa v lese objaví aj ježibaba s perníkovou chalúpkou, ako súčasť tamojšieho pestrého ekosystému :) Super :)
30.12.2023 20:52:57

Nudný deň v službe
Popoluška!!!
25.11.2023 20:53:55

Poviedky na počkanie 83 - Vyhodnotenie
Tatadadaaaaa...parada!!! 24 kuskov!!!
22.09.2023 20:56:41

Minirecenzie

6
ZLE! Možno nie úplne, ale ZLE! Po vizuáálnej stránke dokonalé, ale inak...meh. Nelogické, nasilu napchané postavy. Facepalmové scény a celkovo sklamanie zo záveru celej 40 ročnej ságy, tak ako aj z predchádzajúcich dvoch častí. To je tak, keď tvorcovia vlastne ani nevedia, čo chcú filmom povedať. 60% a aj to len kvoli tomu, že som mal skvelú večeru :(
9
Po prvých dvoch častiach opatrných 90%. Zatiaľ výborné. Jasné, sú tam asi nejaké drobné prechmaty, ale žiadne výrazné vybočenia z kontinuity (dokonca v druhej časti narážka na Stargazer?). Picard v Patrickovom podani je rovnako charizmatický ako za svojich mladších čias a hoc tomu chýba utopistický Rodenberryho náhľad, stále je to Trek. Uvidíme ako ďalej, no zatiaľ maximálna spokojnosť :)
9
Výborná kniha. Kedysi som čítal novelu a neskôr aj knihu, Troška pomalšia ale o to údernejšia. Fakt, škoda že Daniel Keyes nenapísal toho viac
10
Ak existuje v science fiction literatúre kniha, ktorá je manifestom Novej vlny, tak Ľavá ruka tmy by bola asi najvýznamnejším kandidátom. Kniha toľko krát oceňovaná, vyskutujúca sa vo väčšine rebríčkoch SF kníh na prvých pozíciách. Úprimne povedaná, ANO. Toto je vážna kniha, zaoberajúca sa spoločnosťou vzdialených planét, stojaca na sociológii a politike a nie na akčných scénach vesmírnych bitiek, možno troška pomalšia ale o to viac provokatívnejšia. Veď v 60-tych rokoch, kedy bola Amerika ešte celkom prudérnou krajinou, v nej otvorene rozoberá sexualitu! Le Guinová sa aj touto navždy zapísala do análov science fiction literatúry. 100%!!!
8
Hlavného hrdinu vo vzdialenej extrémne pokročilej budúcnosti najmú aby niečo ukradol, no ona sám najskôr musí získať späť svoje spomienky a osobnosť, ktorá mu to umožní. Takže pred samotnou krádežou najskôr iná...krádež. Kvantový zlodej je veľmi zaujímavá kniha, prepchaná hypertechnológiami, čo ju miestami robí ťažko čitateľnú a neprehľadnú, na strane druhej zasa exotickú a extrémne farebnú. Samotné dobrodružstvo sa miestami vlečie, miestami nadskakuje ako splašený kôň a inde šprintuje. mne osobne sa kniha páčila ale stále mi tam niečo chýbalo, sám neviem čo. Škoda len, že druhý diel v preklade nevyšiel. 8/10

Články

Ukážka: Jana Plauchová - Tristodesať kelvinov: Nie si nesmrteľný, nie si nezraniteľný

Adhara nielen že patrí k stáliciam slovenského žánroveho neba, ale aj k miláčikom našej stránky, kde stále píše. O to viac sa tešíme na jej nový román Tristodesať kelvinov, z ktorého ukážku si môžete ...

0 komentárov

Knihy mesiaca: marec 2024

Aké zujímavé knihy vyšli v marci? Romány, poviedkové zbierky, komiksy či manga, všetkého máme dosť a určite si z nášho zoznamu vyberiete :)

0 komentárov

Ukážka: Marie Domská – Nejasné hranice

Česká scifi tvorba dostala nový prírastok v podobe Nejasných hraníc, prvého zväzku cyklu Kchrat od Marie Domskej.

0 komentárov

Ukážka: Raymond E. Feist – Král popela

Raymond E. Feist je medzi fanúšikmi fantasy živou legendou. A keďže mu už čoskoro vyjde v českom Laseri román Král popela, úvodný diel úplne novej fantasy trilógie, tak je načase dať si z neho ukážku!

0 komentárov

Ukážka: Fonda Lee - Nefritová válka

Minulý týždeň vydal brnenský Host román Nefritová válka, druhý diel skvelej série Sága Zelených kostí.

0 komentárov

Poviedky

Malinový džem

Myslím, že budeme potrebovať nového kuchára

4 komentárov

Titánske vajce

nope

4 komentárov

Vlk

nn

8 komentárov

Ukradnutý čas

tik tak

2 komentárov