Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - prvé (neanonymné) kolo roku 2022 - vyhodnotenie už v pondelok

Istotne ste všetci zvedaví, ako budeme v našej výzve pokračovať tohto roku.
Podporte scifi.sk
Poďme pekne po poriadku. Začiatkom roku sme uverejnili poviedky prvýkrát anonymne a toto rozhodnutie sa stretlo s veľkými ohlasmi. Našli sa argumenty za, našli sa i argumenty proti. A keďže my chceme byť ako pizza a ulahodiť každému, rozhodl sme sa nasledovne: každé druhé kolo Fantastickej poviedky bude v roku 2022 anonymné.
To znamená, že momentálne sa nachádzame v prvom neanonymnom kole tohto roku a prišli nám tieto poviedky:
Vyhľadom na vysoký počet poviedok sa bude hlasovať až do Veľkej noci, teda do 15. apríla. Víťazov vyhlásime v pondelok 25. apríla o 19.00 v priamom prenose na našom Twichi.
A teraz poďte všetci sem, prichádzajú oznamy. Pri pridávaní poviedky na našu stránku budete mať možnosť vybrať si kategóriu Fantastická poviedka ALEBO Fantastická poviedka — anonymné kolo a podľa vášho výberu vás následne zaradíme do anonymného alebo neanonymného kola. Radosť, nie?
Fantastická poviedka - Kategórie FP
Fantastická poviedka - Kategórie FP Disclaimer
A teraz vám ešte zopakujeme to, čo už dávno viete:
Bodujte, komentuje a ešte raz bodujte a komentujte! Víťazná poviedka získa buď vecnú cenu alebo, ak prekoná magickú hranicu 8 bodov, 50 EUR!
Ako býva dobrým zvykom, vyžrebujeme aj jedného z komentujúcich, kto vyhrá vecnú cenu — tričko alebo knižku.
Rovnako tak môžete tipovať víťaznú poviedku — kto uhádne, taktiež dostane knižku. Kto uhádne prvú trojku, získa knižky tri. Tipovať môžete v komentári pod týmto článkom, prípadne v udalosti na našom Facebooku.
Chcete uverejniť svoju žánrovú poviedku aj mimo našej výzvy? Na scifi.sk vždy radi prijmeme a uverejníme akúkoľvek žánrovú poviedku, ktorú nám pošlete. Stačí, ak ju pri pridávaní označíte ako nesúťažnú. Uverejňujeme však iba poviedky s fantastickým prvkom, toto pravidlo sa týka aj hororov.
Ak máte radi adrenalín alebo sa snažíte nájsť dôvod niečo napísať, zapojte sa do akcie Poviedky na počkanie, ktorá sa koná raz mesačne v sobotu. Tešíme sa na vás!
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez Facebook, email poviedky@scifi.sk alebo rovno komentárom pod týmto článkom.
Tešíme sa na vás!

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

ama_rilla
Toto je kolo Velesovych poviedok ?:D
03.03.2022
Veles
Tak som ich stihol dokončiť všetky, beztak som plánoval poslať tri, keďže minulé kolo som mal len jednu :D Ale vidím že aj Grimbur sa mnou inšpiroval :D
03.03.2022
Aleš Horváth
Veles, len technická, čítam ťa rád, takže určite to neber negatívne. skus napísať FP, ako ucelený príbeh(súbor príhod), nie ako pnp krátke epizódy. vo FP na to máš krásny priestor, skus to využiť.
03.03.2022
Veles
Aj nad tým som už rozmýšľal Aleš, ale to je asi zatiaľ nad moje sily :) A nechcem príliš kúskovať prípadný príbeh, ani ho naťahovať zbytočne, ale budem nad tým uvažovať.
03.03.2022
Aleš Horváth
chápem ze pre betareadera je lepší krátky príbeh, je to aj menej časovo náročné pri oprave, ale keď vytvoriš dobrú postavu/atmosféru/dej/... tak človeku sa ťažko vníma rýchly koniec. to je ako keby prídeš na oslavu, dajú ti chlebíček, ty si odkusnes ale zvyšok rychlo odnesú.
03.03.2022
Veles
Ako nehovorím, mám už dlhšie jeden nápad na príbeh na viacero poviedok, ale to je ešte hudba budúcnosti, to ešte tak skoro nebude, hlavne keď ma každú chvíľu napadne námet na novú poviedku :D
03.03.2022
Grimbur
Ja som mal práveže horšie obdobie. Vôbec som nevedel písať, ani sa sústrediť na iné veci. Poviedka Bosorečka je skôr psychohygienická, až som zvažoval či ju pridať. Nakoniec som si povedal, prečo nie, už som napísal aj horšie. Druhou som sa chcel viac menej vykúpiť. To sa mi vracal elán k písaniu. Stále to však nebolo ešte celkom ono. Teraz pracujem na niečom, z čoho mám fakt dobrý pocit. Len tomu dať vhodné prevedenie. Som rád, že mi táto komunita pomáha rásť a zlepšovať sa. Tiež ma povzbudzuje k ďalšej tvorbe. Keď si prečítam svoje prvé poviedky na tejto stránke, vidím celkom slušný pokrok. A vždy si niečo nové odnesiem.
03.03.2022
Aleš Horváth
poznám. a ja ešte v aute počúvam rádio Devín aby som z práce došiel správne naladený 😁 alebo dôjdem z práce s xy papierikmi s rozpracovaniou poviedkou, či rozmýšľam nad dvoma naraz, len prepínam každých 10min na tú druhú. alebo určite situácie v reali(otvoril som dvere šéfovej) a opíšem si ju literárne ("aký je gentleman, ale najradšej by mi tie dvere pribuchol o nos!" pomyslela si, keď pomaly mizla v chodbe držiac hlavu vtýčenu ako vojak pri pochode). Neviem ci to nazvať závislosť, alebo psychiatricky stav.
skus po napisaní poviedok urobiť niečo tak aby si ich spojil do jedného celku. niekto píše príbeh na jeden šup, ty môžeš písať povedzme na 4-5 šupov/poviedok.
03.03.2022
Aleš Horváth
grimbur, fest dobre si to vystihol, vnímam to presne tak isto.
03.03.2022
Goran
jos, Grimbur - obrovský posun, Slávka bola dobrá!!!
Mne je viac-menej jedno či je anonymné - neanonymné kolo, budem prispievať do oboch, aspoň zatiaľ. Určite nebudem celé roky posielať poviedku každé dva mesiace, ale momentálne veľmi rád a vždy si rád tiež prečítam všetky príspevky.
+ ďakujem redakcii, že pridala tento článoček a zoznam.
03.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB