ama_rilla

*

Info

Prezývka amarilla
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 22.09.2023
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 221
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Fantastická poviedka – štvrté (anonymné) kolo roku 2023
Ja si na prvé miesto tipnem Keď sa opäť stretneme. Aj keď mala svoje chyby, podľa mňa najlepšia poviedka tohto kola. Potom sa mi páčil aj Severín a vcelku aj Šiška, no ale o ich umiestnení trochu pochybujem.
17.09.2023 08:52:32

Šiška s čiarovým kódom
Dopriala som poviedke vcelku vysoké hodnotenie, pretože má prvá časť príbehu očarila. Postava trpaslíka je skvelá, roztomilá, dobre funguje. Srnka je tam trochu odveci, ale nevadilo mi to. Veľmi ma príbeh bavil a bola som zvedavá, kam povedie. No odkedy sa dostal hlavný hrdina do mesta, akoby to zrazu písal niekto iný, celé čaro bolo fuč. Záver je tiež taký nijaký. Ale poviedka má veľký potenciál, kebyže autor/ka popracuje na tejto druhej časti. Myslím, že si hrdinovia zaslúžili zažiť väčšie dobrodružstvo ako nákup šišky od dievčatka:)
10.09.2023 23:25:05

Keď sa opäť stretneme
Aha, tak to som nevedela :)
08.09.2023 23:10:48

Keď sa opäť stretneme
A to nie je proti pravidlám pridávať poviedky ktoré už boli inde zverejnené? Čo sa týka poviedky, príbeh je dobrý, potešilo ma, že je to konečne ozajstná sci fi poviedka. Vadilo mi rozprávanie v prítomnom čase, kvôli tomu niektoré pasáže vyznievajú zvláštne- hlavne spomínanie v minulosti. Škoda toho rozsahu, viacerí by sme uvítali nejaké doplnenia info. Zvyšok už asi bol povedaný v komentároch vyššie.
07.09.2023 23:21:49

Jedenásť dní do hrobu
Mám zmiešané pocity. Poviedka obsahuje dosť málo scifi/fantasy prvkov - zmenilo by sa niečo, keby Dušanko nebol z inej planéty? Celý čas som premýšľala nad tým, aká bude pointa s tatom a elixírom, no tá akosi neprišla. Poviedka mala niektoré vtipné okamihy, ale mala som pocit, že sa v autorovi bilo to, či chce vykresliť vzťah medzi Dušankom a Evou láskavo, alebo sa mu chce vysmiať. Osobne by som volila prvú alternatívu. Tiež som neporozumela, či bolo nejako dôležité pre dej, že Dušanko mal záchvaty úzkosti, keď neužíval lieky, alebo to bola len taká vsuvka. Keďže sa v príbehu objavujú akoby dve línie- súčasnosť a spomienky na minulosť, dávalo by mi zmysel, keby sa niekde spojili. Hrdina niekde v príbehu hovorí o tom, ze ocovi elixír už nepomohol/nestihol dať, ale Eve ho dať ešte môže... nakoniec Evu ale zadusí a tiež vieme, že aj tato je mŕtvy, takže výsledok rovnaký. Čo teda mal robiť ten elixír? Dostala ho Eva? Chcelo by to popracovať na poviedke, vyjasniť si smer, ktorým by sa mala uberať a doladiť veci, aby do seba zapadli. Inak čo sa týka jazykovej stránky, tá mi prišla v poriadku.
06.09.2023 12:56:56

Minirecenzie

ama_rilla ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

ama_rilla ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Produkt

Ana má v živote len jeden sen - byť bohatá a mať sa dobre. No čas je neúprosný súper a jej sa míňajú dni. Má šancu uspieť v tomto závode?

2 komentárov

Dievčatko

PnP

6 komentárov

Čas

PnP

3 komentárov

Čas zúčtovania

Nezáleží na tom, ako rýchlo utekáš, tvoj tieň pobeží za tebou.

15 komentárov

Dar

,,Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu, jak to dopadne." (V.H.)

13 komentárov

Pomsta elfov

Deň zúčtovania konečne nastal.

4 komentárov