ama_rilla

*

Info

Prezývka amarilla
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 9.04.2024
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 247
Články: 0
Poviedky: 11

Zbierka - ponúka

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nápadníci
Tiež som taká rozpoltená ohľadom poviedky. Čítala sa dobre, ale prišlo mi to, že skončila, keď sme sa konečne niekam dostali. Celé mi to prišlo uponáhľané a nemali sme odkiaľ tušiť, že manželka je mimozemského pôvodu. Tiež sa mi veľmi nepáčilo, ako boli vykreslené ženské hrdinky. Je to škoda, lebo nápad je pekný, aj spracovanie, ale páčilo by sa mi, keby to bolo dlhšie a dozvedeli by sme sa aj čosi viac...
12.03.2024 19:38:38

Steve Harden a Votrelci
Toto nebola úplne moja šálka kávy. Neviem, či to bolo myslené vážne, či to bola akási paródia na hrdinov z akčných filmov. Chcelo by to popracovať na deji, ako písali aj ostatní. Niečo pridať, čo by poviedku vytrhlo z priemeru.
04.03.2024 14:28:59

Čierna Annis
Poviedka bola napísaná dobrým, zaujímavým štýlom. Na začiatku vo mne vyvolala zvedavosť, vtiahla ma do deja. Celkom slušne v úvode budovala atmosféru strachu a napätia. To je jej veľké plus. Problém ale mám s dejom. Ak som tomu správne pochopila, tak hlávnu hrdinku mohlo zachrániť to, ak by nebola panna. S týmto jej ale jej milovaný z neznámeho dôvodu nechce pomôcť. To je prvý neuveriteľný motív, pretože nevieme, prečo to nie je pre neho ok. Ľúbia sa, chcú byť spolu, on ma jednoduchý spôsob, ako hrdinke pomôže... no odmieta to. Predstavila som si, že to asi nie je pre neho morálne v poriadku, no následne vražda je pre neho prijateľnejšia... čo je zvláštne, ale nejako by sa to ešte dalo uhrať. Dostal teda nejaký zázračný nápoj, spáchal vraždu -prečo? Aby ho striga nezabila? Mala to byť ochrana? Dajme tomu, že mala. Prečo ale potom ho neochránila pred jeho milou, ktorá ešte nebola ani plne premenená? Mne by nevadilo, že vlastne sa nič nepodarilo, nedalo sa to zvrátiť...ale vadilo mi to,že záveru chyba aspoň nejaký vnútorný hoj, napätie, nejaká dilema... je to škoda, lebo sa to čítalo ozaj veľmi dobre.
02.03.2024 23:13:43

Fantastická poviedka – 6. (anonymné) kolo 2023 – Vyhodnotenie už v pondelok!
Tak aj ja si tipnem: 1.schody 2.zive zlato 3.princezna so zlomenou nohou
02.02.2024 21:24:54

Schody
Táto poviedka sa mi páčila asi najviac z tohto kola. Páčila sa mi úvodná atmosféra a napätie, dialógy žandárov. Len som mala dojem, že autor poviedku už priveľmi naťahuje, napätie postupne skôr klesalo než stúpalo. Skrátila by som tu strednú časť, kde nekonečne dlho hľadali zbojníkov. Takisto aj dynamika medzi postavami, na začiatku bolo uveritelné, že sa nemajú radi, naťahujú sa. Ale časom, keď sa dostali do ťažkej situácii, mi to už také uveritelne neprišlo.
09.01.2024 18:59:28

Minirecenzie

ama_rilla ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

ama_rilla ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Daj nám trochu času

Neponáhľaj sa tak.

7 komentárov

Raz ťa nájdem

Po skončení intergalaktickej vojny v roku 2256 vznikla pátracia jednotka SPES. Jej úlohou bolo zachraňovať pozemšťanov zo zóny konfliktu. Jednotka mala za cieľ riešiť prípadné strety mierovou cestou.

11 komentárov

Produkt

Ana má v živote len jeden sen - byť bohatá a mať sa dobre. No čas je neúprosný súper a jej sa míňajú dni. Má šancu uspieť v tomto závode?

2 komentárov

Dievčatko

PnP

6 komentárov

Čas

PnP

3 komentárov

Čas zúčtovania

Nezáleží na tom, ako rýchlo utekáš, tvoj tieň pobeží za tebou.

15 komentárov