Diskusia 1/3: Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - prvé (neanonymné) kolo roku 2022 - vyhodnotenie už v pondelok

Podporte scifi.sk

Diskusia

ama_rilla
Toto je kolo Velesovych poviedok ?:D
03.03.2022
Veles
Tak som ich stihol dokončiť všetky, beztak som plánoval poslať tri, keďže minulé kolo som mal len jednu :D Ale vidím že aj Grimbur sa mnou inšpiroval :D
03.03.2022
Aleš Horváth
Veles, len technická, čítam ťa rád, takže určite to neber negatívne. skus napísať FP, ako ucelený príbeh(súbor príhod), nie ako pnp krátke epizódy. vo FP na to máš krásny priestor, skus to využiť.
03.03.2022
Veles
Aj nad tým som už rozmýšľal Aleš, ale to je asi zatiaľ nad moje sily :) A nechcem príliš kúskovať prípadný príbeh, ani ho naťahovať zbytočne, ale budem nad tým uvažovať.
03.03.2022
Aleš Horváth
chápem ze pre betareadera je lepší krátky príbeh, je to aj menej časovo náročné pri oprave, ale keď vytvoriš dobrú postavu/atmosféru/dej/... tak človeku sa ťažko vníma rýchly koniec. to je ako keby prídeš na oslavu, dajú ti chlebíček, ty si odkusnes ale zvyšok rychlo odnesú.
03.03.2022
Veles
Ako nehovorím, mám už dlhšie jeden nápad na príbeh na viacero poviedok, ale to je ešte hudba budúcnosti, to ešte tak skoro nebude, hlavne keď ma každú chvíľu napadne námet na novú poviedku :D
03.03.2022
Grimbur
Ja som mal práveže horšie obdobie. Vôbec som nevedel písať, ani sa sústrediť na iné veci. Poviedka Bosorečka je skôr psychohygienická, až som zvažoval či ju pridať. Nakoniec som si povedal, prečo nie, už som napísal aj horšie. Druhou som sa chcel viac menej vykúpiť. To sa mi vracal elán k písaniu. Stále to však nebolo ešte celkom ono. Teraz pracujem na niečom, z čoho mám fakt dobrý pocit. Len tomu dať vhodné prevedenie. Som rád, že mi táto komunita pomáha rásť a zlepšovať sa. Tiež ma povzbudzuje k ďalšej tvorbe. Keď si prečítam svoje prvé poviedky na tejto stránke, vidím celkom slušný pokrok. A vždy si niečo nové odnesiem.
03.03.2022
Aleš Horváth
poznám. a ja ešte v aute počúvam rádio Devín aby som z práce došiel správne naladený 😁 alebo dôjdem z práce s xy papierikmi s rozpracovaniou poviedkou, či rozmýšľam nad dvoma naraz, len prepínam každých 10min na tú druhú. alebo určite situácie v reali(otvoril som dvere šéfovej) a opíšem si ju literárne ("aký je gentleman, ale najradšej by mi tie dvere pribuchol o nos!" pomyslela si, keď pomaly mizla v chodbe držiac hlavu vtýčenu ako vojak pri pochode). Neviem ci to nazvať závislosť, alebo psychiatricky stav.
skus po napisaní poviedok urobiť niečo tak aby si ich spojil do jedného celku. niekto píše príbeh na jeden šup, ty môžeš písať povedzme na 4-5 šupov/poviedok.
03.03.2022
Aleš Horváth
grimbur, fest dobre si to vystihol, vnímam to presne tak isto.
03.03.2022
Goran
jos, Grimbur - obrovský posun, Slávka bola dobrá!!!
Mne je viac-menej jedno či je anonymné - neanonymné kolo, budem prispievať do oboch, aspoň zatiaľ. Určite nebudem celé roky posielať poviedku každé dva mesiace, ale momentálne veľmi rád a vždy si rád tiež prečítam všetky príspevky.
+ ďakujem redakcii, že pridala tento článoček a zoznam.
03.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.