Diskusia 2/3: Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - prvé (neanonymné) kolo roku 2022 - vyhodnotenie už v pondelok

Podporte scifi.sk

Diskusia

Aleš Horváth
goran, ty by si mal už pozerať na sútaže typu MaCeFa a tie s ročnou frekvenciou
03.03.2022
Goran
Ďakujem, Aleš, možno... ale priznám, že ja som nebol nikdy súťažný typ, všetko sa to vo veľkom začalo až tu na scifi.sk, keďže som prispieval recenziami a článkami, nechal som sa zlákať na FP a veľmi sa mi páči aj to, aká milá komunita sa tu zišla, dokonca aj nám dvom to vie klapať a zistili sme, že keď do seba nerýpeme, celkom dobre si rozumieme. (priznávam, že si ma asi mesiac dozadu vytočil na chvíľu do nepríčetnosti, skutočne sa mi zdalo, že na mňa osobne a cielene útočíš - mnohé veci vzniknú v nedorozumení internetovej komunikácie na diaľku). Pritom sme všetci na jednej palube a ukázalo sa, že vzťahy dokážu byť pekne kolegiálne, ba až úprimne kamarátske.
04.03.2022
Goran
Dobre, nejaké tipy na top 3 poviedky? Ja si teraz netrúfam označiť aj poradie, uspokojím sa len s vymenovaním (chronologicky, tak ako boli uverejnené): Beštia a krásavica, Zpověď, Čas zúčtovania. Naozaj dobrá poviedka bola aj O mágoch a ľuďoch a mne osobne nesmierna sadli a páčili sa mi a chválim ich autorov: Biele dvere a Jurinko a zakliata pani z Branču. Asi sa nedostanú do prvej trojice, ale ktovie? Prečoby aj nie? Budem všetkým držať palce a nech vyhrá, čo vyhrá - a nech vyhrá, kto vyhrá, má moju úprimnú gratuláciu a ďakujem Vám všetkým, že som s Vami strávil niekoľko pekných čitateľských chvíľ.
16.03.2022
Veles
Ja si dovolím tipnúť aj poradie: 1. Zpověď 2. Čas zúčtovania 3. Beštia a krásavica. O mágoch a ľudoch bolo dobré, ale mne sa dosť páčila aj Bosorečka, tá sa snáď tiež umiestni vysoko.
16.03.2022
Smrtislav Pierko
Ja som si teda neustále kvôli niečom posúval čítanie a začal som až keď bolo všetko vonku. Tak som sa rozhodol začať netradične odzadu. Ono, aj keby som chcel začať od stredu tak by to začínalo a končilo Velesom :D
Chcel by som ešte povedať, že toto kolo sa mi veľmi pozdávalo a rozdal som tak dosť veľa vyšších hodnotení, pretože hlavne tí stálejší autori už veľmi dobre vedia aká je kvalita textu dôležitá. Priznám sa, že som sa chytal za hlavu, keď som videl Velesa až so štyrmi poviedkami, ale, ty kokso, jak na nich zamakal.
A tak sem dám tiež svoj tip na top trojku. Nebudem odhadovať, čo mohlo koľko bodov získať, ale dám to podľa vlastného divného vkusu. Veď čo keď motyka vystrelí :D
Velesov 12. február(strohé, k veci a vtipné), Alešov Jurinko a zakliata pani z Branču(veeeľmi dobrá štylistika) a ešte sa tam prebojuje aj Grimburova Bosorečka(dobré spracovanie dobrého nápadu)
Verím, že hneď ako to zavesím, tak by som v tej trojke videl radšej iné diela, ale teda až také tesné to v mojom ponímaní bolo.
16.03.2022
Marco Ottra
Aj ja skúsim presné poradie: 1. Čas zúčtovania, 2. Beštia a krásavica, 3. Zpověď, ale to len pre zábavu, vyhrať podľa mňa môže každá z nich. Páčili sa mi aj poviedky Biele dvere a Jurinko a zakliata pani z Branču. A aj moja, takže vám ďakujem za teplé slová. :)))
17.03.2022
ama_rilla
Podľa mňa by v prvej trojke mala byť poviedka Beštia a krásavica, O mágoch a ľuďoch a neskromne si tipnem aj svoju poviedku, lebo si myslím, že sa mi celkom podarila (až na tie pravopisné chyby :/ ). Osobne sa mi ešte páčil 12. február. Ale celkovo v tomto kole boli lepšie poviedky ako v minulom, tak sa, verím, všetci posúvame :)
18.03.2022
Goran
Prílišná skromnosť je skôr brzda než cnosť, Ami, takže áno: Tvoja poviedka by tam mala byť, a ak nie, tak zožeriem svoj skalp s octom a cibuľou :D Na Velesovi aj Grimburovi vidno, ako napredujú, Aleš sa tiež veľmi vytiahol s Jurinkom. Neviem ako je to u iných... ja, napríklad, som v priebehu novembra a decembra pri extatickom tvorivom úsilí napísal sedem poviedok a tie teraz postupne posielam, skôr je to teda tak, že niektorá čitateľovi sadne viac, iná menej - niekde som sa snažil byť umeleckejší, inde populárnejší, niekde klasickejší, inde novátorskejší, aj žánre a postupy rozprávania rôzne obmieňam, skrátka sa hrám a dúfam, že čitateľovi to tiež niečo dá, som taký staromilec, verím totiž, že keď príbeh pobaví, je to síce fajn, ale to nestačí, no ak aj donúti popremýšľať a citovo ho vyburcuje... to je to pravé orechové ;)
18.03.2022
ama_rilla
Tak to máš dostatok materiálu :) Ja mám niečo rozpracované, asi tri poviedky, ale málo času :D neviem, či ďalšie kolo nevynechám. Ale ešte to nevzdávam. Mne pomáha spätná väzba, hlavne keď vidím, ako čitatelia reagujú na rôzne veci. Lebo je veľmi náročné sa odosobniť od predstavy v mojej hlave a pozrieť sa na príbeh očami niekoho nezainteresovaného. Takže som vždy rada, keď si nájdu ľudia čas a prečítajú si môj príbeh a aj keby mali naň nadávať, tak aspoň viem, na čom som :D
18.03.2022
Goran
Určite sa pokús, ešte máš dosť času do ďalšieho kola, na druhej strane, stretol som sa tu s dobrými poviedkami, ktoré by boli vynikajúce, keby... mali na to autori jednoducho viacej času. A je to vždy tak, že tvorca na vlastné dielo nazerá odlišne než príjemca. Nemôžeme byť úplne objektívny, aj keď sa snažíme, skrátka otec svojho duchovného dieťaťa nemôže mať naozajstný nadhľad :) Samozrejme sa môže stať, že dielo sa nestretne s požadovanou odozvou preto, lebo sa dostalo k celkom neadresnej cieľovej skupine. Ale priznajme si, že inokedy sa nám skrátka nepodarí dať do dielka to, čo si myslíme, že sme práve dokázali. Preto je dobre uistiť sa pri čo najpočetnejšej i čo sa vkusu týka rozvrstvenej čitateľskej vzorke. No a aj na toto dobre slúži naša komunita...
18.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.