Smrtislav Pierko

Psychicky narušený jedinec, ktorý trpí realitu len preto, aby sa na konci dňa mohol strácať vo fiktívnych svetoch.

Info

Prezývka angereg
Web:
Členom scifi.sk: 3 roky
Naposledy online: 2.08.2022
E-mail: angereg@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 69
Články: 0
Poviedky: 10

Zbierka - ponúka

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Sword Art Online 1: Byl jednou jeden život… ve virtuální realitě! (recenze)
Spice and Wolf by bolo vskutku fajn keby dostal preklad. Bola to prvá séria, ktorú som začal zbierať a musím sa priznať že pri tomto s anglickým prekladom dosť zápasím. Hlavne preto, lebo sa to viac orientuje na ekonomické schémy a ostatnej akcie tam je poskromne. V neskorších dieloch som mal navyše pocit, že sa to preťahuje a vývoj postáv stagnoval, ale aj tak mám pre to slabosť. Asi sa pozriem na to SAO keď o to najbližšie zakopnem. Začiatok bol náhodou dosť dobrý a som zvedavý na ten preklad. Navyše je pochopiteľné, že začínajú zrovna s tým. Má to predsa len výraznú globálnu popularitu. Rozhodne ale dúfam, že sa tento druh literatúry niekedy v budúcnosti rozhúpe tak ako manga. Crew robia naozaj dobrú robotu so všetkými tými prekladmi. A inak hej, som weeb s vypestovaným shit taste :D Akurát mám tendenciu nevyťahovať to v spoločnosti :)
03.06.2022 15:28:03

Sword Art Online 1: Byl jednou jeden život… ve virtuální realitě! (recenze)
Napred som videl SAO a veľmi ma to nenadchlo, ale potom som to rozklikol a bola z toho light novela v ČESKOM PREKLADE!! ÁNO PROSÍÍM!! :D SAO síce veľmi v obľube nemám(má zopár dejových línii, ktoré sú fajn), ale čaru japonskej brakovej literatúry som podľahol. V angličtine už zbieram zopár sérii ako Goblin Slayer a 86, čo by som si už v češtine nekupoval, ale keby neskôr vyšli chuťovky ako Mushoku Tensei, Ascendance of a Bookworm či Shuumatsu nani shitemasu ka?(v tomto prípade je to iba môj nerealistický vlhký sen), tak by som po tom skočil ako pes po údenom :D
02.06.2022 13:19:22

Drevo
Podľa mňa to má dĺžku tak akurát. Problém by som videl skôr v tom, že sa to skladá z dvoch odlišných častí. Prvá časť je slovenský realizmus a druhá časť atmosférický horor. Obidve sú dobre podané, ale tým, že majú medzi sebou jasnú hranicu(vstup do lesa), tak sa od seba odcudzujú. Keby sa v prvej časti sem tam mihol nejaký tieň, alebo ozval nejaký ťažšie identifikovateľný zvuk, tak by to mohlo byť lepšie.
21.05.2022 11:31:15

Per aspera ad astra
Autor sa očividne zapotil aby sa vtesnal do predpísaného rozsahu. Nápad použiť komentátorov pre skrátenie akčnej zložky považujem za veľmi dobrý, no predošlá časť s rozprávkovou trojicou sa zdá byť kvôli tomu dlhšia. A ten záver na nás skočil z ničoho nič, bez varovania, zozadu(pravdepodobne kvôli spomínanému škrtaniu). Stratil tak pôvodne zamýšľanú emočnú údernosť, a možno by bolo lepšie prepísať ho trocha ináč. Rozhodne to ale bolo dobré počteníčko.
13.05.2022 19:34:36

Popol, oriešky a nevyrovnané účty
Osobne mi táto vianočná klasika už trocha lezie na nervy(hoc uznávam, že je to veľmi dobrý film). Prečo nemôžu Vianočnú koledu dávať rok čo rok s takým nasadením? A asi aj preto som si túto vtipne napísanú zvrhlosť veľmi užil :D
13.05.2022 19:25:25

Minirecenzie

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Rád bieleho krídla: Prekvapenie

Príbeh priamo vychádza z jednej mojej predošlej poviedky. Nie je preto dokonale samostatný(aj keď snaha tu bola) a ide skôr o taký úsmevný sviatočný špeciál. Dve kadetky rádu, Katarína a Ester, si len...

4 komentárov

Veľký deň

Dnes je veľký deň pre Tomáša Polianskeho a nič mu nezabráni v tom, aby si ho vychutnal až do poslednej chvíle.

18 komentárov

Učeň

Kde končí realita a začína sen? Prečo ma moja neschopnosť ťaží ako balvan? Prečo nedokáže moja myseľ nájsť správnu cestu? Kde začína realita a končí sen?

14 komentárov

Úsvitníky

Dokáže jedno nešťastné dievča nájsť lásku pomocou babských povier počas služby v pohraničnej pevnosti?

9 komentárov

Syn hordy

Bol synom hordy, čo mu pamäť siaha. Kmeň ho chránil, keď bol slabý. Ale teraz je už silný bojovník. Prišiel čas, aby na odplatu poslúžil kmeňu.

14 komentárov

Trik so špicatým klobúkom

Niekedy je lepšie sa nepýtať...

4 komentárov