Smrtislav Pierko

Psychicky narušený jedinec, ktorý trpí realitu len preto, aby sa na konci dňa mohol strácať vo fiktívnych svetoch.

Info

Prezývka angereg
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 25.05.2022
E-mail: angereg@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 67
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Drevo
Podľa mňa to má dĺžku tak akurát. Problém by som videl skôr v tom, že sa to skladá z dvoch odlišných častí. Prvá časť je slovenský realizmus a druhá časť atmosférický horor. Obidve sú dobre podané, ale tým, že majú medzi sebou jasnú hranicu(vstup do lesa), tak sa od seba odcudzujú. Keby sa v prvej časti sem tam mihol nejaký tieň, alebo ozval nejaký ťažšie identifikovateľný zvuk, tak by to mohlo byť lepšie.
21.05.2022 11:31:15

Per aspera ad astra
Autor sa očividne zapotil aby sa vtesnal do predpísaného rozsahu. Nápad použiť komentátorov pre skrátenie akčnej zložky považujem za veľmi dobrý, no predošlá časť s rozprávkovou trojicou sa zdá byť kvôli tomu dlhšia. A ten záver na nás skočil z ničoho nič, bez varovania, zozadu(pravdepodobne kvôli spomínanému škrtaniu). Stratil tak pôvodne zamýšľanú emočnú údernosť, a možno by bolo lepšie prepísať ho trocha ináč. Rozhodne to ale bolo dobré počteníčko.
13.05.2022 19:34:36

Popol, oriešky a nevyrovnané účty
Osobne mi táto vianočná klasika už trocha lezie na nervy(hoc uznávam, že je to veľmi dobrý film). Prečo nemôžu Vianočnú koledu dávať rok čo rok s takým nasadením? A asi aj preto som si túto vtipne napísanú zvrhlosť veľmi užil :D
13.05.2022 19:25:25

Tvoja bolesť je moja
Tie... steny... textu... Bolo by treba popracovať na rozčlenení tých obrovských blokov, v ktorých sa potom niektoré informácie zbytočne strácajú. Aj keď taký chudák Oliver s jeho dramatickým úmrtím by sa asi stratil aj tak. Veľký nápad na malom priestore. Tu by som možno vypustil detaily o režime a určil si kratší dejový úsek, kde by sa dalo všetko potrebné natrepať do dialógov. Napadlo ma napríklad, že by sa poviedka mohla odohrávať iba v mučiarni po atentáte a vonkajšie informácie by čitateľ dostával z rozhovorov oficírov, ktorí by sa pri mučení striedali. Sledovali by sme to z pohľadu hrdinky, ktorú práve nemučili a mohla počuť utrpenie svojej sestry z chodieb temnice. To by dobre sedelo aj s názvom poviedky. A taká dobrá bodka, by bola, keby sme sa dozvedeli, že atentát sa nevydaril. Alebo pre optimistickejší koniec ich prišli vyslobodiť kolegovia z odboju.
13.05.2022 19:20:01

Tam pri Rozhanovciach
Napísané to bolo parádne! Informácie boli rozumne dávkované a priebeh plynulý. Vôbec som sa v tom nestrácal, pretože si poviedka držala dobrý focus. Ale za ten pocit začiatku väčšieho diela sa tu zvyknú strhávať body, čo poznám veľmi dôverne :)
13.05.2022 18:39:57

Minirecenzie

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Smrtislav Pierko ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Rád bieleho krídla: Prekvapenie

Príbeh priamo vychádza z jednej mojej predošlej poviedky. Nie je preto dokonale samostatný(aj keď snaha tu bola) a ide skôr o taký úsmevný sviatočný špeciál. Dve kadetky rádu, Katarína a Ester, si len...

4 komentárov

Učeň

Kde končí realita a začína sen? Prečo ma moja neschopnosť ťaží ako balvan? Prečo nedokáže moja myseľ nájsť správnu cestu? Kde začína realita a končí sen?

14 komentárov

Úsvitníky

Dokáže jedno nešťastné dievča nájsť lásku pomocou babských povier počas služby v pohraničnej pevnosti?

9 komentárov

Syn hordy

Bol synom hordy, čo mu pamäť siaha. Kmeň ho chránil, keď bol slabý. Ale teraz je už silný bojovník. Prišiel čas, aby na odplatu poslúžil kmeňu.

14 komentárov

Trik so špicatým klobúkom

Niekedy je lepšie sa nepýtať...

4 komentárov

Rád bieleho krídla

Rád bieleho krídla pomaly upadá do zabudnutia. Stádo koní sa stenčuje, pokladnica vyprázdňuje a počty mladých kadetiek sú z generácie na generáciu menšie. Vo chvíli najväčšieho zúfalstva pristúpila ve...

6 komentárov