Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - piate kolo roku 2021

Prvé tri miesta sme vyhlásili v pondelok na twitchi, tu sú kompletné výsledky.
B.T. Niromwell
Podporte scifi.sk
Ako už býva zvykom, o každej z poviedok sme sa porozprávali v pondelok na našom twitchi, takže ak vás zaujíma, ako sme sa k nim vyjadrili ja a Kei, pozrite si toto video.
Výsledky sa však, samozrejme, neodvíjajú od našich skromných názorov, ale od hlasovania verejnosti. Ako to teda tentoraz dopadlo? Poďme sa pozrieť!
Víťazom tretieho kola výzvy Fantastická poviedka sa stáva:
- priemerne hodnotenie 7.71 boda.
Ostatné poviedky sa umiestnili v nasledovnom poradí:
- priemerne hodnotenie 7,5 boda
- priemerne hodnotenie 7 bodov
- priemerne hodnotenie 6,91 boda
- priemerne hodnotenie 6,58 boda
- priemerne hodnotenie 6,38 boda
- priemerne hodnotenie 6,16 boda
- priemerne hodnotenie 5,73 boda
- priemerne hodnotenie 4,22 boda
- priemerne hodnotenie 4 body
Body boli týmto poviedkam udelené nasledovne:
Fantastická poviedka - VýsledkyFP5 FP5
Fantastická poviedka - VýsledkyFP5 Disclaimer
Fantastická poviedka - VýsledkyFP5 2 FP5 2
Fantastická poviedka - VýsledkyFP5 2 Disclaimer
Pripomíname, že sme zarátali len hodnotenie poslané do 19.11. do polnoci. Čitatelia však neprestávajú bodovať, a preto môžete vidieť pri poviedkach iné číslo, než uvádzame v tomto článku. (Zároveň si usporiadatelia vyhradzujú právo odstrániť hodnotenia autorov pod svojimi poviedkami, duplikovaných profilov alebo profilov, ktoré evidentne existujú len za účelom podpory jedinej poviedky a zníženie odnotenia ostatným.)
Zároveň sme spomedzi komentujúcich vyžrebovali výhercu trička.
Je ním Zlodejisnov! Gratulujeme!
Prvú trojku, bohužiaľ, neuhádol nikto.
Všetkým zúčastneným ďakujeme, a to nie len autorom, ale aj čitateľov, predovšetkým tým komentujúcim. Vaša spätná väzba je dôvod, prečo máme v každom kole toľko poviedok. Z množstva komentárov sme vyžrebovali jeden a jeho autorovi posielame tričko. Šťastným výhercom sa stáva ama_rilla! Gratulujeme!
Pripomíname, že naša dvojmesačná výzva pokračuje šiestym anonymným kolom a už teraz prijímame vaše súťažné príspevky. Uzávierka súťaže je 31. decembra o polnoci. Hráme o 100 EUR! Ako to bude fungovať? Pošlete nám poviedku, označte kategóriu Fantastická poviedka a my ju uverejníme po profilom Anonymného jednorožca. Znamená to zároveň, že sa v tomto kole uplatňuje nové pravidlo: súťažiaci sa nesmie k autorstvu svojej poviedky priznať, inak bude poviedka diskvalifikovaná. Pripomíname, že súťažný príspevok musí maž do 25 000 znakov a obsahovať fantastický prvok. Výzva nie je limitovaná na jednu poviedku od autora.
Chcete uverejniť svoju žánrovú poviedku aj mimo našej výzvy? Na scifi.sk vždy radi prijmeme a uverejníme akúkoľvek žánrovú poviedku, ktorú nám pošlete. Stačí, ak ju pri pridávaní označíte ako nesúťažnú.
Ak máte radi adrenalín alebo sa snažíte nájsť dôvod niečo napísať, zapojte sa do akcie Poviedky na počkanie, ktorá sa koná raz mesačne v sobotu. Tešíme sa na vás!

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

ama_rilla
Nemáte tam chybičku? Podľa tých bodov v tabuľke má poviedka od Anitram 4.22 v priemere. Či niektoré body (od redakcie) majú väčšiu váhu?
28.11.2021
B.T. Niromwell
Veľmi pekne ďakujem za postreh, naozaj som urobila chybu vo výpočte a posúva to poviedku U Kovárov na jedenáste miesto. Všetky získané body majú rovnakú váhu. Prekontrolovala som aj ostatné a sedia, poradie je už momentálne náležito opravené v texte. Nedá mi nevyjadriť moje sympatie a povedať, že túto chybu som si pravdepodobne nevyšimla aj preto, že považujem poviedku za jednu z kvalitnejších a jej skutočné umiestnenie je pre mňa osobne o to prekvapivejšie. Nuž hlas Boží, hlas ľudu. Ešte raz ďakujem a ospravedlňujem sa súťažiacim.
28.11.2021
WriterInTheDark
Na Twitchi sme mali možnosť dozvedieť sa rebríček pani B.T., mňa by, ak to teda nie je tajomstvom, zaujímalo tvoj osobný rebríček B.T. Niromwell.
28.11.2021
Veles
Mňa osobne by zaujímalo ktorý blázon mi dal za Stolček 7 bodov, ak teda dobre vidím :D
28.11.2021
WriterInTheDark
Je dosť možné, že som to bola ja :D
28.11.2021
ama_rilla
Mňa skôr prekvapilo, že Tajomstvá lesa a Rodinné tajomstvo sú tak nízko...
28.11.2021
Goran
U kovárov podľa mňa naozaj nebola dobre napísaná poviedka, tiež by som ju dal ako druhú od konca (tým nechcem autorku upozadiť, lebo potenciál má, a to nehovorím zo slušnosti), Tajomstvá lesa sa mi napriek výhradám páčili a to, že Rodinné tajomstvá tak v rebríčku poklesli, to ma zamrzelo, ale je to špecifická poviedka, buď ju asi bude čitateľ milovať alebo neznášať.
Spisovateľke v temnotách gratulujem a teším sa na vás všetkých a naše ďalšie anonymné stretnutie zas začiatkom januára. Mám vás rád :D
28.11.2021
Pospíšilová.luca
Ještě jednou gratuluji Writer za druhé vítězství :) A všem zúčastněným také. A samozřejmě jedno velké díky Niromwell, za to, že tuto soutěž pořádá. Mimochodem, Gorane, v jednom komentáři ses zmínil, že bys byl ochotný dělat betareadra. Já zrovna postrádám někoho, kdo by dokázal tak pěkně vypíchnout nedostatky. Samozřejmě ne do téhle soutěže.
29.11.2021
Goran
Spočko pošli, rád si prečítam.
29.11.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB