Kei

.

Info

Prezývka kei
Web:
Členom scifi.sk: 8 rokov
Naposledy online: 26.10.2021
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 333
Články: 1
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Kei ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Recenzia – Midnight Mass (2021)
Hmmm. A o čom vlastne ten seriál je?
09.10.2021 11:36:18

Drahé kamene
Wau, nemám slov. Stihnúť toľko textu a v takej kvalite za hodinu, o tom môžem len snívať. Je to super, jedna z mála poviedok na počkanie, kde som bez najmenšieho váhania dala plný počet bodov. Námet dobrý, rada prečítam aj viac poviedok z tohto sveta :)
23.05.2021 15:36:37

Černý kámen – Robert E. Howard (recenzia)
Pekné zhrnutie. Kolko je v nej takých poviedok, čo ešte u nás nevyšli v inej zbierke? cca
10.04.2021 12:15:01

Knihy mesiaca: marec 2021
Výborný výber. Už len niekde uchmatnúť chvíľu na čítanie.
09.04.2021 12:41:56

Uzdravenie
Som po celodennej práci, na nohách od piatej ráno, konečne som sa dostala ku káve a potešilo ma, že sa k nej objavila nová poviedka. Ešte viac ma potešilo, že to je veľmi príjemné fantasy s hororovými prvkami a s osvedčenou výstavbou deja. Ešte lepšie, že je to aj celistvé, teda končí prijateľným záverom a nie je to úvod z úvodu. V takýto čas mi nechýba žiadny jazykový a myšlienkový experiment plný štylistických figúr. Originalitou by som sa netrápila. ak niekoho baví tento podžáner, rád si prečíta podobné príbehy. Za mňa nadpriemerné fajn, vysvetlím prečo: Štýl poviedky dokresľuje osobnosť hlavnej hrdinky, je to školáčka a keďže príbeh je predstavený cez Veroniku, tak sa to hodí. Páči sa mi, že sú v texte emócie, viem si živo predstaviť, čo prežíva. Dopomohli práve tie normálne formulácie, kde postava nebola preafektovaná, neachkala a neutápala sa v metaforách a prežalostných myšlienkových pochodoch. Preto jej city boli uveriteľné, pôsobili prirodzene a vyvolali súcit. Keby keby bôľne vzlykala, nad osudom krutým, čo najmilšie jej berie, tak jej neuverím ani nos medzi očami. Možno v umeleckej próze by poviedka neuspela, ale nemám pocit, že v tomto prípade išlo o umeleckosť diela. Aj keď som predvídala koniec, bola som zvedavá, či sa moja predpoveď naplní - to je ten pozitívny druh predvídavosti. Taký, keď predpokladáte, čo by sa mohlo stať a želáte si, aby sa to stalo. Ten negatívny by bol, keď čitateľ predpokladá vyústenie, ktoré si neželá aby sa stalo, lebo by to z textu spravilo frašku - v tomto prípade, ak by sa mamka dokonale uzdravila, stará babka jej zaželala všetko najlepšie a všetci by boli šťastní. (ble, presladený happyend) Záver sa mi páčil :) (mimochodom, chápem, prečo niekto v tomto prípade nechal ležať mŕtvolu tam kde bola, vrah to obvykle robieva, aj keď tu je tá vražda dosť neštandardná) Čo som nepredvídala, bol strýko John, to bolo super. Ok, chválu máme za sebou, teraz ešte pár slov, na čo dať si pozor: aj keď je priama reč písaná pomlčkami v pravidlách, v tomto žánri je zaužívanejšie používať úvodzovky, a na myšlienky jednoduché úvodzovky (len s jednou kvačkou). Hlavne keď autor používa v texte pomlčky, tak niektore vety môžu vyzerať divne :) Pozor na slovko "nejaky" - je záludné, pretože sa rado nasáčkuje všade, kde nechceme presne rozpisovať, ale vo väčšine prípadov ho vôbec nie je treba. Aj v tomto texte by som všetky, možno až na jeden prípad škrtla. sú zbytočné, lebo tá nejakosť vyplýva z textu, tým, že predmet nie je viac upresnený. Podobných pár drobností sa ešte nájde, ale myslím, že som na dnes už popísala dosť :) Teším sa na ďalšiu poviedku.
07.04.2021 17:19:05

Minirecenzie

9
Kniha ma prekvapila. V dobe, keď vyšla, som naozaj nečakala domáce scifičko na tak dobrej úrovni. Páčila sa mi. Iste by sa našli detaily, ktoré by som mohla dielku vytknúť, ale aj veľa dobrých prvkov a je nápaditá. A keďže dej odsýpal a pekne gradoval, za mňa spokojnosť.
10
Výborná kniha. Chcela som čítať niečo neokukané a nové a dostala som to. Príbeh má zaujímavý svet, postavy, ktorým som fandila a aj dej odsýpal. Môžem len odporúčať.
10
Druhý diel za prvým nezaostáva, dá sa povedať, že je aj o chlp lepší.
10
Aj do tretice si séria udržala úroveň. Číta sa naozaj rýchlo a každý si v nej nájde to svoje. Odporúčam
10
Výborná rozohrávka série. Vtipné a odsýpa

Poviedky

Kei

Kei

Mestská móda

keďže som pomalšia - dvojhodinová PNP, nesúťažná, pre pobavenie

1 komentárov

Kei

Kei

Čriepky temnoty

PnP

8 komentárov

Kei

Kei

Andromeda v kocke

PNP

5 komentárov

Kei

Kei

Lov

poviedka na počkanie

7 komentárov