Kei

Info

Prezývka kei
Web:
Členom scifi.sk: 7 rokov
Naposledy online: 17.01.2020
E-mail: keiscape@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 266
Články: 0
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Kei ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Hliadkový let
Problém s drakmi je ten, že sú obľúbení a je o nich hromada poviedok a kníh, takže ak nepríde autor s naozaj originálnym prístupom či príhodou, vždy bude niekomu niečo pripomínať. U mňa to nie je Eragon, pretože ten ma nezaujal a tak sa mi ani nepchá do asociácií, ale hneď som si spomenula na sériu Temeraire od Naomi Novik a tiež na trilógiu Dragonlance, ale nevadí, lebo príbeh s drakom vždy poteší :D Páči sa mi vyobrazenie letu, a aj samotný nápad je dobrý, len ten záver pôsobí neukončene, lebo sa mi žiada zistiť, prečo k tomu došlo. Aby pointou bolo zistenie, že niekto mu to urobil schválne, tak by to muselo byť trochu inak napísané a možno bez zbytočného vysvetľovania, že kto asi to spravil, ale taký záver sa ťažko dolaďuje v PnP. A pozor na vety ako: Poďakoval som sa. - Nasleduje hneď za samotným poďakovaním, takže je jasné, že to spravil, zbytočne to ešte písať. Ale to by sa vychytalo pri korekciach, keby to nebola PnP.
04.12.2019 19:12:26

Zajtra sa vyjasní
Pekný nápad, niečo úplne iné ako by som v spojení so zbierkou čakala a pritom tému obsahuje. Super. Ako píše Marek, ten úvod sa rozbiehal pomalšie, ale stále v miere, ktorá je v pohode a dej sa rozbehol skôr, ako som mala nutkanie poviedku odložiť. A možno práve pre ten pomalší úvod vynikol záver, ktorý mi sadol a je peknou bodkou na záver. A aj keď si viem predstaviť aj pokračovanie k poviedke, považujem ju za uzavretú, lebo to, čo sa riešilo v tejto už ďalšie vysvetlenia nepotrebuje, A tiež dúfam, že zajtra bude slnečno :)
04.12.2019 18:44:25

Meme
Poviedka je fajn, som v nemom úžase z toho, ako sa dalo od de... ehm, pestrého obrázka dopracovať k takej solídnej téme. Obdivujem dĺžku aj kvalitu textu, na hodinu je to veľmi dobrý výkon. Len jedna vec mi vadí - že nie som si istá pointou.
01.12.2019 18:01:15

Veľké mňav
Faaajn! Si viem až veľmi živo predstaviť, ako sa podobné myšlienky preháňajú v hlavách poniektorých mačiek. Dobrý nápad,
01.12.2019 17:52:09

Ľubana
Nápad sa mi páčil, pointa by sa pri korekciách iste dala lepšie vyšperkovať, ale v pohode. Čo dosť ťahá oči aj uši je striedanie času - zabíja atmosféru tam, kde by mohla vyniknúť. Písať v prítomnom čase je náročné, je to zlá voľba pre PnP, navyše to v tejto poviedke bolo úplne zbytočné - lebo čas nemal vplyv ani na obsah ani na pointu.
01.12.2019 17:40:05

Minirecenzie

Aj do tretice si séria udržala úroveň. Číta sa naozaj rýchlo a každý si v nej nájde to svoje. Odporúčam
Druhý diel za prvým nezaostáva, dá sa povedať, že je aj o chlp lepší.
Výborná rozohrávka série. Vtipné a odsýpa

Články

Kei ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Kei

Andromeda v kocke

PNP

5 komentárov

Kei

Lov

poviedka na počkanie

7 komentárov