Kei

Info

Prezývka kei
Web:
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 17.09.2019
E-mail: keiscape@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 238
Články: 0
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Kei ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Baran
V tejto várke patrí Baran k môjmu súkromnému Top. (A o chlp za ňou je Vedecká metóda). A ani označkovanie pastiera mi nepríde až tak zbytočné, ved prečo by aj boh si nemohol označiť svojich vyvolených. Čo oceňujem je, že má dobrú atmosféru, je vyvážená a pôsobí veľmi celistvo. Nevyvoláva ďalšie otázky, ktoré by bolo potrebné zodpovedať pre dej tejto konkrétnej príhody. A zároveň je to dosť pútavé, že ak by bol ďalší príbeh s Vinckom, tak by som ho určite prečítala. Tým nechcem povedať, že sa už nedá, či nemá zmysel text vylepšiť a skorigovať, či ešte viac zatraktívniť, len proste na danú zápletku a dĺžku, som spokojná. Keby všetky hodinovky boli takéto.. :)
02.09.2019 16:40:50

Vedecká metóda
[pokr.:] Tak sa dostávam k doktorovi, ktorý má tiež implantát… a napadne mi ako prvé – ilegálne? načo? Je narkoman? Či má iný účel? Ja viem, dajú sa vymyslieť dôvody, prečo má implantát, ale problém je, že si spätne musím upravovať dojmy, čo nerobí dobrotu. A čo mi tiež nesedelo bol výraz "inštalácia implantátu do hlavy" Keby to bola lebeňa mechanická, tak ok. ale do živej hlavy by to nemala byť operácia, alebo zavedenie? Ale napriek dlhému komentáru je to fajn, myslím že by stálo za to poviedku skorigovať.
01.09.2019 17:07:13

Vedecká metóda
Táto poviedka je výborná a z celkového pohľadu jej nemám čo vytknúť. Ak sa však zamyslím nad detailami, tak sú tam drobné nejasnosti - napríklad čo je úlohou spomínaných implantátov. Najprv sa zdá, že problematika je samotný implantát, alebo nejaký nelegálny chip v nej - pretože až po vetu "Táto nová sračka, na ktorej všetci fičali, to bolo čosi iné." - v tejto chvíli sa zdá, že sa bavíme o implantáte. A zrazu čítam - ...po jej požití bolo vhodné surfovať... čo mi vraví, že tou "sračkou" na ktorej všetci fičia asi nebude implantát. Potom sa dozvedám aké svinstvo je Vlna, droga ktorá tak trochu preorganizuje hlavu, pri ktorej LSD bledne, ale zaklincuje to veta, že VLNA vlastne ani nie je taký problém, ako implantáty, ktoré sú zväčša ilegálne. Až potom vysvitne, že nebezpečná je asi kombinácia VLNA + implantát, čo beriem, len to načasovanie informácií by chcelo vylepšiť ...
01.09.2019 17:02:38

Polnoc
Pekná poviedka, stačili by drobné úpravy aby bola naozaj dobrá a ak by sa ešte popracovalo na gradácii a atmosfére, tak by mohla byť výborná. Gradácia - trochu ju ubije úvod, ktorý je taký... presladeno-dojímavý, kde mamka roní slzu skôr ako sa niečo stane. Rodičia môžu mať obavy ale nezvyknú vyplakávať v predstihu, skôr ako sa stane to čoho sa obávajú. To potom zabije nasledujúcu časť, kde sa naozaj niečo stane, lebo text vygradoval predčasne. Ibaže by mala dôvod, o ktorom nevieme. Atmosféra nie je zlá, ale viac rozprávková ako hororová a mne by sa žiadala ešte trochu temnejšia, priestor na to je. Drevorubačov som si nevšimla, kým som si neprečítala komentáre, ale teraz už to nemôžem nevidieť :) Ja som sa pozastavila nad jej modrými očami na konci, keď v odseku pred tým ju čierňava zaleje celú, vrátane očí.
30.08.2019 20:18:59

Pôžička
Pekný nápad, je plný možností. Poviedka je v úvode rozvláčna a koniec príde prirýchlo, ale pri PNP to chápem. Čo mi na tejto poviedke vadí je, že je tam alkohol, ktorý je v pozícii, že dokáže ospravedlniť všetko, nad čím som sa pozastavila, že "naozaj?" - napríklad koho by napadlo ísť požičiavať peniaze o polnoci. A hned sa núka ospravedlnenie veď je opitý. A to je práve to. Možno by šiel, možno nie. Náhla agresitiva... jasne ved je opitý a nevyspatý. A tiež, hybnou silou k pôžičke má byť smrteľne chorá matka, pre ktorú by spravil všetko, ale vikend sa bude utápať v alkohole, takže HP je vlastne taký pózer. Chápem, prečo pije, ale nejako to nie je ono, keď hybnou silou poviedky je chlast. Podľa mňa by to bolo efektnejšie, keby celá zlomová situácia nastala len kvôli nedostatku spánku... aspoň si to myslím
29.08.2019 09:19:47

Minirecenzie

Kei ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Kei ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

poviedka na počkanie
27.07.2019 20:34 Kei scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie