Poviedky prijaté do výzvy Fantastická poviedka - piate kolo roku 2021

Do ringu vstupujú...
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Juj, či je to radosť! Mesiac sa s mesiacom stretol a zhodou okolností to boli práve tie správne mesiace, aby sme vám predstavili súťažné poviedky piateho kola výzvy Fantastická poviedka v nekonečnom roku 2021.
Poďme si na úvod zhrnúť, o čo ide.
V dvojmesačných intervaloch nám môže ktokoľvek poslať poviedku do 25 000 znakov (vrátane medzier). Tieto dielka potom vyjdú naraz na našu stránku a verejnosť ich boduje. Ak poviedka s najvyšším hodnotením získa viac ako 8 bodov v priemere, jej autor dostane finančnú odmenu. Ak sa to nepodarí, najlepšie hodnotená poviedka bude ocenená tričkom. Zároveň vyžrebujeme jedného z komentujúcich, kto dostane tričko tiež. A ak ste nič nenapísali, no máte súťaživého ducha, môžete si tipnúť, ktorá poviedka zvíťazí, a ak sa trafíte, dostanete knižku. Ak uhádnete prvú trojku, nemusíte v poradí, dostanete knižky tri.
Ak vám toto krátke zhrnutie nestačilo, kompletné pravidlá výzvy Fantastická poviedka nájdete tu.
Hlasovať môžete do piatku 19.11.2021. do polnoci. Bodovanie udelené po termíne sa do našej výzvy nebude rátať. Výsledky vyhlásime v priamom prenose na twitchi v rámci nášho pondelňajšieho streamu Nerdspace 22.11.2021. o 19:00.
Do piateho kola sme prijali nasledujúce poviedky:
Ak ste nám poviedku poslali, ale na zozname ste sa nenašli, napíšte nám buď správu cez messenger, na FB, e-mailom na poviedky@scifi.sk, alebo pod tento článok.
Zároveň už prijímame vaše poviedky do posledného, šiesteho tohtoročného kola, ktoré bude anonymné! To znamená, že sa nikde na vodách internetu ani v miestnom rozhlase nesmiete pochváliť, čo ste nám poslali. Porušenie anonymity bude dôvodom na vyradenie poviedky zo súťaže a autor bude môcť skúsiť šťastie v ďalšom, už znovu neanonymnom kole, kam začneme prijímať poviedky v januári.

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Zlodejisnov
Ehm, posielali sme poviedku včera večer, no na zozname nie je. Názov "Štetiny a iné chápadlá".
01.11.2021
Veles
Tak to som už teraz zvedavý na Goranove veľdielo keď tomu dal taký názov :D
01.11.2021
B.T. Niromwell
Ďakujeme, po prehľadaní našich kanálov pridávame dve poviedky.
01.11.2021
Zlodejisnov
Ďakujeme :) inak kedy príde tričko z minulej výhry za komentáre? Manželka uz nemá čo na seba a chce ma vytiahnuť na nákupy :D
01.11.2021
Goran
Ja by som sa tiež potešil tričku - tričkám ;) už ma čakajú dve... nech si ich oblečiem na twitchovský podcast... do práce i na doma :D
Ten názov je, samozrejme, paródia - narážka na staré (novovek) knižky, kedy názov fungoval zároveň ako anotácia príbehu.
01.11.2021
Smrtislav Pierko
Potvrdenie o publikovaní som dostal včera(datum spomínaný v e-maily 7.11.) ale na zozname ju nevidím. Názov "Učeň".
01.11.2021
B.T. Niromwell
Ďakujeme za pripomienky! Učeň sa zaradil k poviedkam na 12.11, aby sme nemali po dve a trička čoskoro sfinalizujeme a pošleme resty.
01.11.2021
Smrtislav Pierko
Paráda! Lepšiu pozíciu som si pre túto ohavu ani nemohol priať. Som zvedavý koľkým ľuďom znechutím víkend ;)
01.11.2021
ama_rilla
Ja sa tiež teším na Goranovu poviedku :D Za názov 10 bodíkov :D
01.11.2021
Aleš Horváth
Goran, už len vidím dlhý názov a ma to demotivuje čo i len kliknúť.
02.11.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB