Diskusia 1/1: Šamorianska 12

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Tiež dobre :-) Trošku by som presekal vety, niektoré boli pridlhé a to spomaľovalo tempo poviedky. Doteraz vlastne neviem, čo bol jeho syn zač a neviem, či to chcem vedieť, takže bod pre teba. Nerozumel som akurát, čo tam bolo s týmu pubertiakmi, v poviedke predsa zarvali dvaja policajti. Ale ináč sa mi to páčilo, asi najsilnejší kúsok tohto kola. Za 8 (a pol) :-P
28.07.2019

Kei
Zo šestice poviedok sa mi táto páčila najviac. Pointa sa vydarila, prekvapila a aj celok je vyváženy. Stačí len zopár úprav, ktoré by autor bežne spravil po betareadingu a môže to byť výborná hororová poviedka. Všetky chyby, ktoré by som vytkla, by korektúra vychytala.
Že neviem presne, čo je dieťa zač, ma netrápi. Je iný a nebezpečný, možno netvor. Pre rozsah poviedky nie je nutné vedieť, čím je.
Menší chaos vzniká v úvode - nie je dosť jednoznačný časový skok, to že medzi vetou "Ak na Vás z perinky..." a vetou "Dvere sa zatriasli" uplynulo pár rokov a že vlastne to s perinkou je niečo ako retrospektíva alebo spomienka. Pretože mám dojem, že že dej sa odohráva až keď má ten tvor cez 10 rokov (preto tie miznúce deti), ale nie je to jednoznačne vnímateľné.
28.07.2019

cyberstorm
Zavdr trocha prirychly...tipoval som jedmeho syna no mal dvoch (podla Heni) inaak fajne. Mlask
28.07.2019

YaYa
Dosť hustá atmosféra, pri čítaní som scény videla v temných farbách aj s tmavými tieňmi. Dostatočne "psycho", dostatočne creepy, dostatočne nevysvetlené, proste horor podľa môjho vkusu. Možno by bola pre mňa údernejšia ako hlavná postava matka než otec, ale to sú také tie moje veci, to vieš ;) A keďže je tam zabudovaná aj tá téma, ktorá sa mi z tých dvoch páčila viac, dávam veľa bodov :)
28.07.2019

Magda Medvecká
Dosť dobrá atmosféra, ten dom bol opísaný super, resp.som si ho vedela dosť dobre predstaviť, aj postavy boli zaujímavé. Vlastne sa mi dosť páčilo, že to bol otec (lebo matka je to vždy, ale ako často je to otec?). Ale predsa len mi tam nesedelo viacero vecí, asi tých časových, ako bolo povedané, a nebola som si istá, ako súvisí decko v perinke, tínedžeri, syn, zmiznuté deti? Mala som pocit, že Soporovksý unáša tie deti a potom si ich "adoptuje", ale vždy mu ich nakoniec zoberú. Čiže ako keby tento momentálny "syn" bol to ďalšie zmiznuté decko. Môže za to hlavne táto veta: "A bez ohľadu na to, ako dobre sa ho snažím ukryť, nakoniec si po neho prídu. Vždy prídu. A hoci si navrávam opak, nikdy na to nie som úplne pripravený."
Pri druhom čítaní to bolo už trochu jasnejšie, že syn sa nimi kŕmi, ale ten pocit nejasnosti ohľadne toho, ako sa Soporovský k nemu dostal a o aké deti išlo, ostal.
29.07.2019

Milan "Miňo" Tichý
Hmmm, paráda. Atmosféra by sa dala krájať. To je jednoznačne najsilnejšia stránka tejto poviedky. Policajtky mi je tak trochu ľúto, ale tak sa hádam mladý aspoň pohral, keď už nič iné. Inak nemám rád, keď ostávajú veci nedopovedané, no na druhé čítanie mi to už až tak nevadilo. Naznačené bolo dosť a čitateľ si už domyslí, no nie...fajn hororik :)
03.08.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami