Milan "Miňo" Tichý

Info

Prezývka Nominus
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 16.09.2019
E-mail: nominus@azet.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 54
Články: 0
Poviedky: 13

Zbierka - ponúka

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Výplata
Prvé dva odstavce boli fajn napísané...celkovo mi sadli a navnadili ma na príbeh...ďalej to už pre mňa iba vyšumelo do prázdna a celé to už len stroho mierilo k predvídateľnému finále. Celkom nelogickému by som povedal...okej, tých miznúcich bezdomovcov beriem...ale on sa tam dostal čisto len preto, že to vyhovovalo príbehu, nie preto, že by ktomu dej logicky smeroval...problém poviedky je vlastne minimum deju ako takého a plochosť hrdinu. Keď na tom popracuješ bude dobré, lebo štylisticky sa mi ten úvod páčil a dobre sa čital.
15.09.2019 23:49:13

Vytrvalosť
Všetko už asi bolo povedané...takže len pár dojmov k tomu. Nebolo to vyslovene zle napísané, ale kĺzalo to až príliš po povrchu. V ničom to nešlo hlbšie, najmä tu bolo dosť priestoru na hlbší rozbor vnútorného sveta hrdinky...bolo to odbité pár vetami, čo je škoda...jeden modul pre jedného kolonistu ako aj samotný test samoty boli podľa mňa divné. Také niečo mohli robiť v rámci výcviku na Zemi pod dohľadom a nie riskovať, že sa im zbláznia prvý kolonisti po 5 rokoch hibernácie v zrejme nie príliš lacných moduloch kdesi na ceste k novému svetu...treba sa zamyslieť nad tým aby mal príbeh logiku aj pre čitateľov. O to sa postarajú dobrí betareadery, ktorí si text prečítajú pred zverejnením...z ich postrehov sa dá vychytať väčšina múch. Lebo to proste musí mať logiku, nestačí, že to autorovi zapadá do zámeru ak je to celé postavené na hlavu. Ale je na čom stavať, takže smelo do toho.
15.09.2019 23:01:56

PVC killer 3000
No chcel som aj čosi napísať, ale Fero ma predbehol...toto nie sú Poviedky na počkanie, takže je dosť času to učesať a dať tomu hlavu a pätu...akosi to ale nevyšlo...vidno, že si mal nápad, ale myšlienky ti v hlave asi ubiehali rýchlejšie, ako si z nich stíhal urobiť ucelený príbeh...dám dve rady: 1. Čítať po sebe a ideálne nahlas, vďaka tomu vychytáš čítavosť textu...2. Čítať čo najviac, fantastiku, beletriu...potom si všimneš ako sa píše priama reč, ako sa člení text, ako ho gradovať a podobne...lebo ak čitateľ musí lúštiť, čo je priama reč a kde začína uvádzacia veta, tak je niekde chyba...nechaj si text vždy nejaký čas odležať a potom sa k nemu vráť a sám uvidíš, že s odstupom času už ani tebe nebude príbeh úplne sedieť tak ako si ho vymyslel...potom ho už len treba doplniť, editovať a potom ísť s kožou na trh. Veľa šťastia nabudúce.
15.09.2019 22:28:15

Pôžička
To neber ako zlyhanie. Ber to ako tréning. Za hodinu tu nik nevytvorí najlepšiu poviedku ever...dôležité je, že to človek skúsi. Každým ďalším pokusom budeš bližšie k tomu, aby si bol lepší. Je ťažké si premyslieť príbeh a potom ho hodiť rýchlo na "papier" za hodinu...niekedy proste je nápad a necháš ho plynúť pri tom ako ho píšeš...a pri tom sa proste vynoria logické chyby, ktoré sa už nestihnú upraviť.... Ak sa nemýlim, tak G.R.R Martin delí autorov na "architektov" a "záhradníkov"...jedny vystavajú osnovu a kostru príbehu do detailov, až potom píšu text. Tí druhí nechajú dej plynúť a postavy sa rozvíjať ako kvety v priebehu písania príbehu...a v PnP sme väčšinou všetci záhradníci... :D :D :D raz to vyjde, a raz zas nie :)
25.08.2019 22:20:44

Vedecká metóda
Pre mňa víťaz kola. Uhladený, učesaný text. Scifi ako má byť, v Slovenských reáliách s kopou zaujímavých nápadov a správnym morálnym rozhodnutím hrdinu, aj keď za cenu vlastného života. Recept na úspešnú poviedku ako z kuchárky :D :D :D
25.08.2019 22:12:11

Minirecenzie

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

PnP
24.08.2019 20:20 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedka na počkanie
27.07.2019 20:16 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Poviedky na počkanie
22.06.2019 20:16 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedky na počkanie
8.12.2018 20:16 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedky na počkanie
20.10.2018 20:25 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka