Magda Medvecká

Info

Prezývka Magda Medvecká
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 29.11.2020
E-mail: medvecka.magdalena@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 116
Články: 0
Poviedky: 19

Zbierka - ponúka

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Čitateľský klub
Toto ma začína veľmi zaujímať, lebo som sa s tým stretla už viackrát (nielen pri mojich poviedkach a nielen tu): prečo je negatívum poviedky, ak tušíš, ako skončí? Väčšinou ten príbeh musí plynúť k nejakému záveru, nemôže byť niečo tušené a potom to skončiť úplne inak. Môže byť niekedy aj pozitívne, ak príbeh skončí tak, ako tušíš? Viete to nejako vysvetliť alebo je to skôr také momentálne/pocitové, že pri tomto príbehu mi to nevadilo, ale pri tomto áno? Lebo teda mne sa to párkrát stalo, ale skôr som sa tešila z toho, že som niečo vydedukovala z textu a koniec mi to potvrdil. :) A ešte pri tomto konkrétnom som to plánovala skôr tak, že postava nevie, čo sa s ňou deje, ale čitateľ to na základe náznakov zistí skôr ako ona. Ani som sa to vlastne nesnažila príliš „schovávať“, lebo hodina a lebo som čakala, že asi tak polovica poviedok bude o upíroch a vlastne to bude hneď jasné aj tak. :D HB – som rada, že sa tam nejaká atmosféra dostala, ale popravde som nechcela, aby to bolo až tak mrazivé :D Oni sa tomu upírovi všetci veľmi páčili a dobre sa mu s nimi rozprávalo o knihách, preto ich všetkých premenil, aby sa mohli stretávať aj ďalej. Čiže v podstate bol dobrý a proste chcel nových kamarátov. Len teda už mi nevyšiel čas to tam lepšie zakomponovať. Ale keď tak nad tým rozmýšľam, má to potenciál byť aj mrazivé, ak si takto niekto robí čo chce s celou skupinou ľudí :D Xius – mňa tiež prekvapilo, že nikde neboli žiadni upíri! Lebo tie témy na to úplne navádzali (krv a zrkadlo? Instant vampire), ale napríklad mi vôbec nenapadlo, že krv nie je voda sa vzťahuje na rodiny, čo mali 2 či 3 poviedky. Je dosť zaujímavé sledovať, aké podobné a rozdielne asociácie tie témy vyvolávajú :)
29.11.2020 14:46:42

Nevesta hôr
Ach no, akosi naopak mi tie postavy nevyšli. Zobor sa tam len tak „objavil“ a písala som ho, ako prišlo. Živanu som naozaj chcela ako hlavnú hrdinku, dosť som nad ňou rozmýšľala a chcela som na nej rozpracovať konkrétnu tému. Plus pôvodne bol ten úvod napísaný inak, viac opisne ako akčne, až potom v lese sa začalo niečo diať. Možno práve kvôli tomu vznikol ten rozpor? Pravdaže, keď som nad tým rozmýšľala teraz dodatočne, tak mi napadlo, ako by sa dal zjednotiť rozprávač, aby ten predel nebol taký výrazný. Pravdaže, neskoro :) Dzany, je mi ľúto, že som ťa v tomto sklamala, ale ja tak nejak štandardne nepíšem ľúbostné príbehy :I Asi tak 1 z 10 mojich poviedok má takýto nádych. Už mi to bolo párkrát vyčítané, ale nejdú mi takéto veci moc písať a vlastne ich ani moc nečítam. (Napriek tomu sa mi páčilo, ako si to mala urobené v tvojej poviedke ty, dotváralo to príbeh, ale netočil sa hlavne okolo toho. Takto to celkom môžem :) ) Ale tak som rada, že sa napriek výhradám páčilo :D
19.11.2020 09:24:08

Midasov dotyk
Pripomína mi to film Frequently ask question about time travel a ako vidím, nie som jediná :) Veľmi pekný nápad s netradičnými spracovaním myšlienok. Hoci, mám z toho trochu zmätený pocit. Bolo to také odľahčené, potom sa tam začala rozvíjať nejaká dráma a nakoniec to skončilo tiež tak odľahčene, až taká tragédia sa nakoniec nestala (myslím tú stratu mobilu). A ja fakt neviem, či sa mi to páči alebo nie. Je to také nečakané, že sa to obráti na vtip (čo je ako literárny postup dobré), ale zároveň tam bolo to očakávanie ťažkej drámy, ktorá neprišla... aj keď koniec naznačuje, že by mohla, čo tiež môže byť dobre, lebo to núti čitateľa ďalej o tom rozmýšľať. Takže fakt neviem, čo s tým koncom, aj keď celkovo sa mi to páčilo. (A čo sa mi páčilo najviac, bola tá scéna so psom, ako sa chystali na prechádzku. Bolo to strašne ňuňu, až ma to zahrialo pri srdiečku a zlepšilo ťažký deň :D )
13.11.2020 16:21:31

Ten z temného lesa
Dobrá poviedka, veľmi si ulahodila môjmu vkusu. :) Príbeh plynul (hoci som si tuším raz nebola istá, kde sa práve nachádzame), bola som aj napätá, aj som im držala palce (teda hlavne detektívovi :) ). Jediné, čo mi tam trochu nesadlo, bola tá Benková. Pripadala mi ako taká všetečná staršia žena, ale v podstate neškodná postava. No vzhľadom na koniec by možno bolo fajn, keby si aj jej dala trochu „temnejšiu“ minulosť? To, že je na nej niečo podozrivé, prišlo pomerne rýchlo a na malom priestore. Pritom si tam mala viacero dobre urobených prepojení a pomalých odhalení (napr. tá minulosť detektíva, že najskôr chodil ako malý chlapec s babičkou do lesa a zrazu sa z neho vykľul vnuk čarodejnice, ktorý sa osobne pozná s duchom lesa). Ale to je fakt maličkosť, možno spôsobená tým obmedzením znakov, inak mám pocit, že všetko do seba pomerne dobre zapadalo, postupné odhalenia boli tak akurát a páčilo sa mi, ako sa tie rozprávkové detaily prepletali s reálnym svetom.
13.11.2020 16:00:28

Kuvik
Už asi chápem, prečo sa ti nepáčia poviedky s málo opismi, máš veľmi opisný a podrobný štýl :) Vďaka tomu to bol hutný text, aj sa ti podarilo vybudovať atmosféru či dve a priblížiť dobu, v ktorej sa to odohráva. Myslím, že v rámci celej poviedky sa ti podarilo udržať pomerne rovnakú úroveň opisnosti, čo je dobré, aj keď tam boli miesta, kde som mala pocit, že by sa hodilo viac akcie a menej opisu. Ale čo sa týka príbehu. Mám s tým podobný problém ako s tvojou predchádzajúcou poviedkou – napísané je to pekne, ale dej ide mimo mňa. Resp. postavy mi neboli nijako extra sympatické a celú poviedku sa so mnou tiahol nepríjemný pocit z toho nanúteného manželstva a hrozba nechceného sexu a tehotenstva. Ja viem, že to deje/dialo, ale sú to veci, o ktorých fakt nechcem čítať. A keď to od začiatku vyzerá, že to bude v celej poviedke... Dosť mi to pokazilo zážitok, čo je škoda, lebo žánrovo nie je mimo môjho záujmu. A toto celé sa potom spojilo v konci – nebol zlý, vlastne o dosť lepší ako v predchádzajúcej poviedke a chápem, čo si chcela urobiť. Ale tým, že som k nimi nemala žiadny vzťah, niečo mi chýbalo aj v tom Priscinom prerode a Waldhar mi neprišiel ako sympatický „zloduch“, nemal ten správny účinok. Takže, štýlovo sa mi to páčilo, ale dejovo mi to, bohužiaľ, nesadlo.
06.11.2020 09:48:34

Minirecenzie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Nevesta hôr

Krčmu napĺňal jednoliaty hluk stolujúcich, prerušovaný len občasným hlasnejším štrngotom sklenených pohárov. Cez okná prebleskovala jasná obloha, po nočnom daždi ani známka. Ukazoval sa pekný deň.

13 komentárov

Krištof 1/3

Kedysi dávno som vám sľúbila ďalšiu poviedku o bubákoch. A síce som nedokončila žiadnu novú, našla som jednu staršiu, ktorá už dokončená je. Len je príliš dlhá, tak som ju rozdelila na viac častí.

0 komentárov