Magda Medvecká

Info

Prezývka Magda Medvecká
Web:
Členom scifi.sk: 326 dní
Naposledy online: 6.12.2019
E-mail: medvecka.magdalena@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 61
Články: 0
Poviedky: 7

Zbierka - ponúka

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Súhvezdie líšky
To mi nenapadlo, aj keď sa mi taká interpretácia celkom páči. :) Len by som nechcela, aby zomrel hneď, ako získa niečo, po čom celý život túžil. Je pravda, že je to také nejasné, možno viac efektné ako zmysluplné (čítala som si to nahlas a znelo mi to veľmi dobre). Skúsim si na to dávať pozor. Ale vlastne, mne sa dosť páčia takéto nejasné konce/príbehy, pri ktorých je viac možností interpretácie, hoci to môže byť aj trochu frustrujúce (raz som mala príbeh, o ktorom si 5 ľudí myslelo 5 rôznych vecí v rozmedzí od božského zásahu po schizofreniu, pričom z mojej strany to bolo čisté scifi :) )
22.11.2019 09:30:40

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka
Ja som tiež chcela komentovať až po skončení súťaže, resp. keď sa mi podarí premyslieť si kritiku lepšie, nech to nie je len "to sa mi ne/páči". Ale ako čítam, už je dosť neskoro, lebo vlastne väčšina vecí je už napísaná, takže sa nemám čím pripojiť, ak sa nechcem opakovať. Budem sa snažiť komentovať poctivejšie :) Čo sa týka PNP, tam mám trochu dilemu. Je to predsa len poviedka napísaná za hodinu, je jasné, že tam budú nejaké gramatické/logické chyby, ale občas mám pocit, že si vyčítame niečo, čo by sa ľahko odstránilo pri 2.-3. čítaní, ale v tej rýchlosti si to proste nevšimneš. A neviem, či to brať len ako také upozornenie "na toto si dávaj pozor, keď budeš poviedku opravovať" alebo ako reálnu kritiku dokončenej poviedky, lebo občas sa zdá, že niektorí ľudia to myslia naozaj vážne a neberú ohľad na ten krátky čas (a možno som tým vinná aj ja sama, čiže taká pripomienka aj pre mňa :) )
20.11.2019 10:02:00

Beštia
Ako nápad a pointa to nie je zlé, aj tie "filmové" opisy sa mi vlastne celkom páčili. Dosť dobre na mňa ten zvrat fungoval, že nie je beštia vždy to, čo vyzerá ako beštia. :) Čo mi ale prišlo veľmi neuveriteľné, bolo chovanie Migela. Ak je ona známa, dobrá doktorka (pochopila som, že až na konci vyšlo najavo, že je zlá), tak asi by s ňou malo byť zachádzané lepšie tak nejak všeobecne - že aj posádka lode by vedela, že je vedkyňa a poskytli by jej extra ochranu (resp. sa mi nezdalo, že by tam bola tajne a nikto by nevedel, kto/čo je, keďže mala prístup do VIP a pod.). Netreba, aby sa Migel s niekým "kamarádičkoval" a zaisťoval si informácie "službičkami". To by sa mi hodilo skôr do poviedky zo socialistickej ČSR, nie vesmírnej scifi, hoci pripúšťam, že je možné, aby sa to dialo aj v prítomnosti a budúcnosti. Len tu mi to jednoducho nefungovalo s príbehom.
20.11.2019 09:49:14

Súhvezdie líšky
Nad koncom som práveže celkom dosť rozmýšľala a urobila som ho taký v podstate schválne? Aby to bol taký kontrast s tým veľmi ťažkým životom, ktorý viedol predtým (plahočil sa po cestách-necestách, žil len tak z ruky do úst, z milosti cudzích ľudí, mohol prejsť len kúsok sveta, bol len kúzelník – nevládol naozajstnej mágii), naopak na konci, keď získal dušu a mágiu, bola jeho existencia zrazu ľahká a jednoduchá, a mohol vidieť a prejsť celý svet (čo aj korešponduje s poslednou kartou, ktorá sa volá Svet). Takže to celkom neviem, ako zmeniť, ale možno by to vyznelo lepšie, keby tam naozaj sú nejaké náznaky aj skôr.
20.11.2019 09:33:17

Súhvezdie líšky
Ďakujem za komentáre. Ono to bol trochu taký experiment, napísať poviedku na základe tarotových kariet, nielen použiť ich výklad v texte, ale urobiť podľa nich aj dej/štruktúru poviedky. Ale keď nad tým teraz rozmýšľam, naozaj tam neboli nejaké náznaky zmeny po stretnutí s líškou. Asi som sa viac sústredila na tú rovinu má/nemá dušu a duša ako zviera/niečo vonkajšie.
20.11.2019 09:32:46

Minirecenzie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Osamelý pútnik na cestách stretáva nečakaného spoločníka.
1.11.2019 11:17 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Fantastická poviedka
PNP
26.10.2019 20:20 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP
24.08.2019 20:20 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP
27.07.2019 20:16 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Nočné návštevy chladničky nemusia mať na svedomí len vaši spolubývajúci.
19.04.2019 11:46 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka