Magda Medvecká

Info

Prezývka Magda Medvecká
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 31.03.2020
E-mail: medvecka.magdalena@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 77
Články: 0
Poviedky: 11

Zbierka - ponúka

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Návšteva strýčka Alfonza
och, to bolo krásne :) úvod dobre vybudovaný, najskôr krásny idylický obraz, potom bum! temnota a potom bum! vtip, ktorý vydržal až do konca. Veľmi čitateľné. A že tam bol ešte aj (klasický) upír, tak to splnilo všetky moje požiadavky na dobre strávený čas s poviedkou :D
11.03.2020 14:20:17

Návšteva
Niromwell: to je vlastne veľmi pekne poňaté :) Len teda už som naučená, že to všetci robíme tak veľmi zjavne a v príbehu popíšeme presne ten obrázok alebo použijeme presne to slovo. Nebola som pripravená na takéto metaforickejšie, nejasnejšie zobrazenie, ale vlastne je o to lepšie.
06.03.2020 11:20:36

Tapetum lucidum
Nemám moc rada poviedky v prvej osobe, ale táto bola dosť dobrá. Našla som len pár rušivých slov/častí a tie cudzie výrazy dodali textu (aj rozprávačovi) taký sofistikovanejší ráz, čo bolo veľmi príjemné. :) Myslím, že aj atmosféra bola dosť dobre navodená, aj keď je pravda, že občas tam bolo trochu veľa obkecávania a aj začiatok sa tak akosi krútil dookola. Ale asi od polovice to nabralo dobrý spád. Všimla som si jednu nelogickosť – ako to, že nikdy nesmrdel, keď ho kŕmila predtým? Mala som pocit, že k nemu bývala dosť blízko a nič divné necítila, ale pri kontajneroch na konci musel byť od nej oveľa ďalej a to jej zasmradilo celý byt. A vlastne sa mi dosť páči, že sa príbeh krútil okolo kŕmenia, že to prešlo od mačičiek a psíčkov k rozkladajúcemu sa netvorovi. Hoci ja osobne by som to možno zakončila inak – v zmysle hesla „neuhryzneš ruku, ktorá ťa kŕmi“. Len teda ja mám dosť špecifický vzťah k (priateľským) démonom a netvorom. :) Aj tento koniec bol dobrý, to otočenie smerovania „jedz, jedz“, keď to začal hovoriť on, dobre zviazalo koniec príbehu so začiatkom a malo to taký príjemne strašidelný nádych. Ale chcela by som vedieť trochu viac, ako písala Niromwell, ten koniec bol trochu prirýchly.
03.03.2020 13:27:16

Prerod
Priznám sa, že to je asi moja chyba, že som si to neuvedomila skôr, nie som moc zbehnutá v čítaní alternatívnej histórie, a z tej reálnej si pamätám len tie udalosti, ktoré sa mi zdali zaujímavé :D Ale nakoľko môžem posúdiť, tak to asi bolo dobre spravené, lebo tam bolo tak celkom prirodzene vložených veľa detailov, ktoré o tom svete niečo prezrádzali :)
29.02.2020 23:37:29

Gusto, si to ty?
Toto bolo dosť chaotické a vlastne neviem, čo sa tam stalo? Chápem, že je to písané rýchlo, ale treba si dávať pozor na to, cez akú postavu príbeh rozprávaš. Veľmi sa ti tam striedali pohľady - najskôr to vyzeralo ako rozprávač, potom to bola zrazu 1. osoba = postava v príbehu, potom iná postava v 1. osobe a potom zase rozprávač. Na druhej strane, mám pocit, že príbeh bol celkom konzistentný - na začiatku bol strašidelný príbeh o vrahovi a na konci vrah prišiel, neboli tam nejaké zbytočne dlhé odbočenia z hlavného deja. Ale to striedanie postáv veľmi sťažuje čítanie.
29.02.2020 23:28:02

Minirecenzie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Jazero

PNP

3 komentárov

Piesok

Taká "trochu" oneskorená PNP, keďže cez víkend som nemohla písať, ale témy boli príliš dobré, aby ostali ležať len tak. Napísať a trochu ju upraviť trvalo tak 2 hodiny, čiže skoro ako PNP.

4 komentárov

ZBNB

Medzi obyčajnými ľuďmi žijú aj bytosti, ktoré kráčajú za hranicou reality, a hoci sa snažia udržať svoje svety oddelené, nie vždy je to možné. Blíži sa November a oni sa musia rozhodnúť, ako zareagujú...

4 komentárov

Súhvezdie líšky

Osamelý pútnik na cestách stretáva nečakaného spoločníka.

9 komentárov

Cirkusant

PNP

3 komentárov