Magda Medvecká

Info

Prezývka Magda Medvecká
Web:
Členom scifi.sk: 221 dní
Naposledy online: 25.08.2019
E-mail: medvecka.magdalena@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 44
Články: 0
Poviedky: 5

Zbierka - ponúka

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Pôžička
trošku mi to nedávalo zmysel, ale v podstate to sedelo k chovaniu človeka pod vplyvom alkoholu/drog :D a ten koniec vyvolával trochu také mrazivé predstavy, keďže po vražde sa mu spalo dobre. len čo mi tam fakt chýbalo, tak nejaké vysvetlenie, prečo si pomýlil tie dni. prišlo mi to ako dosť dôležitý moment, keďže preňho boli dni dôležité, obzvlášť ten piatok, a čakala som niečo trochu... mysterióznejšie? btw, keď je polnoc, tak už by mal byť piatok, nie štvrtok. jedine, že by sa mu opakoval deň, čo by tiež mohlo byť zaujímavé.
24.08.2019 22:45:35

Za úsvitu mŕtvy
na jednej strane je to jedna z mojich obľúbených tém, čiže také príjemné prekvapenie, lebo som fakt nečakala, že by tieto témy niekomu evokovali upírov :) koniec bol fajn, nie tradičný, ani príliš predvídateľný, skoro do poslednej chvíle som čakala, že ho niekto príde zachrániť alebo to bude len hra, hlavne keď tam boli spomínané tie nebezpečné provokácie. dokonca mi ani, v podstate, nevadilo to monologické, restrospektívne rozprávanie, hoci nie, naozaj nepoznám ten pocit :D čiže príbehovo v podstate dobre. ale na druhej strane, bolo to napísané dosť zložito, krkolomne, chýbajúce odseky, časté chyby a chýbajúce čiarky dosť uberali na zrozumiteľnosti. niektoré vety som musela čítať viackrát, aby som pochopila, o čo ide. pri takýchto "rýchlovkách" je asi lepšie voliť jednoduchší štýl, pretože hoci je zaujímavé a príťažlivé takto písať, chce to viac roboty a sústredenia, aby to bolo zrozumiteľné.
24.08.2019 22:29:03

Vedecká metóda
v tomto kole bolo dosť poviedok, ktoré sa mi páčili veľmi, ale táto asi najviac :) potešila ma na správnych scifi miestach ("virtuálne" drogy, implantáty do mozgu a surfovanie po nete) a ešte k tomu dobre plynula a bola (relatívne) bez chýb. len možno ten koniec by som trochu viac oddelila, myslela som si, že aj ten posledný odsek ešte rozpráva doktor. neviem, či to bol zámer, ale oceňujem kontrast prostredí - sterilná nemocnica a špinavá ckp. obraz stareny ako inštaluje implantát a paralela s pietou bola top!
24.08.2019 22:09:13

Polnoc
a trochu sa mi nezdá, že by drevorubači odchádzali na poludnie z lesa? väčšinou sa pri prácach (na poliach, v hore, pri rieke...) ostávalo celý deň, myslím, že som sa stretla už aj s tým, že drevorubači chodili na "týždňovky". viem, že to bolo písané na rýchlo a teoreticky to sedelo do deja, ale možno by bolo lepšie, keby sa napríklad počas obeda išli skryť do nejakej chatrče, do tieňa alebo tak. inak dobré, na tak krátky čas to všetko pekne dávalo zmysel a dej plynul bez väčších problémov :)
24.08.2019 21:41:27

Polnoc
Poviedka mala veľa prvkov, ktoré sú mi sympatické (ochranné prvky, strigy, zaklínania, premeny, víly), takže hodnotenie išlo veľmi vysoko :) a vlastne sa mi dosť páčilo aj to, že poludnica sa stala zo sestry, nie z frajerky (lebo frajerka/dievčina je to vždy), a že vlastne bola istým spôsobom dobrá, minimálne na brata. ak som to nepochopila správne, prosím, nechajte ma v tom :D ale bolo tam pár chýb a zádrhelov, aj keď verím, že by sa to ďalším prečítaním vyčistilo. ale vetu: "Vonku zadul silný vietor a v sprievode divokého revu sa vovalil do izbietky skrz kožušiny dvere, ktoré sa s chrapotom rozleteli." som fakt nezvládla, čítala som ju asi 3x a akože viem, čo si chcel povedať, ale veľmi ťažko sa mi to predstavovalo :D
24.08.2019 21:40:21

Minirecenzie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

PNP
24.08.2019 20:20 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
PNP
27.07.2019 20:16 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Nočné návštevy chladničky nemusia mať na svedomí len vaši spolubývajúci.
19.04.2019 11:46 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Už konečne dospej a nesprávaj sa ako vystrašené decko.
20.03.2019 14:19 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Aký dobrý si bol počas roka?
20.02.2019 14:18 Magda Medvecká scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Fantastická poviedka