Magda Medvecká

Info

Prezývka Magda Medvecká
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 17.01.2020
E-mail: medvecka.magdalena@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 63
Články: 0
Poviedky: 8

Zbierka - ponúka

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

ZBNB
Marek - no veru, tých postáv som sa trochu bála. Od začiatku som rozmýšľala, čo s nimi, lebo som chcela urobiť menšiu skupinu v rámci tej ich "organizácie", ale zase nie príliš malú, a v úplne pôvodnom pláne mal každý výraznejšiu úlohu. To sa ale v konečnom dôsledku nepodarilo, ale ani mi nenapadlo ich dodatočne preriediť.
07.01.2020 12:59:30

ZBNB
Stano - ano, bol predvídateľný, lebo som k tomu tak nejak smerovala? :D Nesnažila som sa o alternatívnu históriu, bola to len udalosť, ktorá sa mohla stať v rámci toho, čo sa historicky udialo. Nechcela som nič meniť. Akurát možno to, že štrnganie kľúčmi sa reálne udialo až neskôr, ak si to správne pamätám, ale aj to som mala vymyslené tak, že to vlastne bolo ovplyvnené touto "magickou" udalosťou a potom sa to prenieslo do "reálnych" udalostí, lebo to ostalo v podvedomí ľudí. :)
07.01.2020 12:53:34

Súhvezdie líšky
To mi nenapadlo, aj keď sa mi taká interpretácia celkom páči. :) Len by som nechcela, aby zomrel hneď, ako získa niečo, po čom celý život túžil. Je pravda, že je to také nejasné, možno viac efektné ako zmysluplné (čítala som si to nahlas a znelo mi to veľmi dobre). Skúsim si na to dávať pozor. Ale vlastne, mne sa dosť páčia takéto nejasné konce/príbehy, pri ktorých je viac možností interpretácie, hoci to môže byť aj trochu frustrujúce (raz som mala príbeh, o ktorom si 5 ľudí myslelo 5 rôznych vecí v rozmedzí od božského zásahu po schizofreniu, pričom z mojej strany to bolo čisté scifi :) )
22.11.2019 09:30:40

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka
Ja som tiež chcela komentovať až po skončení súťaže, resp. keď sa mi podarí premyslieť si kritiku lepšie, nech to nie je len "to sa mi ne/páči". Ale ako čítam, už je dosť neskoro, lebo vlastne väčšina vecí je už napísaná, takže sa nemám čím pripojiť, ak sa nechcem opakovať. Budem sa snažiť komentovať poctivejšie :) Čo sa týka PNP, tam mám trochu dilemu. Je to predsa len poviedka napísaná za hodinu, je jasné, že tam budú nejaké gramatické/logické chyby, ale občas mám pocit, že si vyčítame niečo, čo by sa ľahko odstránilo pri 2.-3. čítaní, ale v tej rýchlosti si to proste nevšimneš. A neviem, či to brať len ako také upozornenie "na toto si dávaj pozor, keď budeš poviedku opravovať" alebo ako reálnu kritiku dokončenej poviedky, lebo občas sa zdá, že niektorí ľudia to myslia naozaj vážne a neberú ohľad na ten krátky čas (a možno som tým vinná aj ja sama, čiže taká pripomienka aj pre mňa :) )
20.11.2019 10:02:00

Beštia
Ako nápad a pointa to nie je zlé, aj tie "filmové" opisy sa mi vlastne celkom páčili. Dosť dobre na mňa ten zvrat fungoval, že nie je beštia vždy to, čo vyzerá ako beštia. :) Čo mi ale prišlo veľmi neuveriteľné, bolo chovanie Migela. Ak je ona známa, dobrá doktorka (pochopila som, že až na konci vyšlo najavo, že je zlá), tak asi by s ňou malo byť zachádzané lepšie tak nejak všeobecne - že aj posádka lode by vedela, že je vedkyňa a poskytli by jej extra ochranu (resp. sa mi nezdalo, že by tam bola tajne a nikto by nevedel, kto/čo je, keďže mala prístup do VIP a pod.). Netreba, aby sa Migel s niekým "kamarádičkoval" a zaisťoval si informácie "službičkami". To by sa mi hodilo skôr do poviedky zo socialistickej ČSR, nie vesmírnej scifi, hoci pripúšťam, že je možné, aby sa to dialo aj v prítomnosti a budúcnosti. Len tu mi to jednoducho nefungovalo s príbehom.
20.11.2019 09:49:14

Minirecenzie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

ZBNB

Medzi obyčajnými ľuďmi žijú aj bytosti, ktoré kráčajú za hranicou reality, a hoci sa snažia udržať svoje svety oddelené, nie vždy je to možné. Blíži sa November a oni sa musia rozhodnúť, ako zareagujú...

4 komentárov

Súhvezdie líšky

Osamelý pútnik na cestách stretáva nečakaného spoločníka.

9 komentárov

Cirkusant

PNP

3 komentárov

Baran

PNP

6 komentárov

Dúpä

PNP

7 komentárov

Zvýšený nájom

Nočné návštevy chladničky nemusia mať na svedomí len vaši spolubývajúci.

17 komentárov