Diskusia 1/2: Prekliati bohovia VI. - Kto seje vietor, žne búrku

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

YaYa
Ada žije! A niekto sa konečne odhodlal vystreliť nielen magicky, ale aj z nejakého dela. Časť dobre nadväzuje na detaily z predchádzajúcej - až na jeden. Na konci vznikla fajná príšera a zajac na koni ma dostal. Som zvedavá, čo sa stane ďalej :)
11.07.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Som rád, že králik potešil :-D Veľa vecí v tejto časti išlo "zen-písaním" (pozdravujeme Bradburyho). A čo sa týka tých parotankov, Sajby ich spomenul v prvej časti, bola škoda nechať ich hrdzavieť :-D Okrem toho, keď si môžem splniť sen, prečo to nevyužiť?
Ten detail, jo, ušlo. Ale dá sa to fixnúť :-) Dik za pochvalu.
12.07.2019
jurinko
Co tam nesedi? Ja som uplne strateny. A pritom to obliehanie bolo celkom fajn, citalo sa to lahko, celkovo prijemny diel. Ale proste uz neviem, kto je kto... Chyba mi tam taka ta jednoznacnost postav, ktora sa objavuje, ked su pisane jednym autorom, spoznatelni su pre mna iba Cadus s Tienom, inkvizitor v mechaskelete a ten Stopar (ozaj, preco ma byt Stopar vladcom, ked je stoparom? :-) ). Ostatni mi splyvaju, vsetci sa volaju az Nieco a nemaju signifikantnu crtu. Kralik bol ale fasa :-)
19.07.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Diky za komentár, Jurinko. Hej, občas som mal čo robiť, aby som sa v tom vyznal a to som si robil načrty línií. Nesedí, že vyrástol Strom a zabudol som na Semeno.
Ináč som rád, že sa dobre čítalo, aj že potešil králik. :)
20.07.2019
Aldeberan
Stotožňujem sa s Jurinkom. Príjemný diel, dobre obliehania (aj keď mam radšej viac dnove/viac týždňové obliehania, ale chápem, že píšeš poviedku). Príliš veľa Azov a stále sa neviem stotožniť s tým znásilnením Az Limovej.
20.07.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Dik, Alde.
Njn, človek je limitovaný rozsahom poviedky, ale som rád, že sa páčilo.
S tými azmi... Nuž rástlo to a priznávam, že ani mne sa ich veľmi nechcelo čistiť.
S až Línií, nuž, chcel som jej dať nejakú hĺbku. Dik za feedback:)
20.07.2019
Marek Páperíčko Brenišin
*az Limou, dofrasa s autokorektom
20.07.2019
Kei
čítalo sa to dobre, ale už to čítam len ako sekvencie, lebo len veľmi málo postáv si viem zaradiť - Cadusa s Tieňom, cisárske deti, Az grúla.
Tí ostatní mi splývajú... netuším kto je Ada, ktorou poviedka končí. A ani s dejom nie som si istá, že o čo presne ide, skôr mám dojem, že každá postava má tú svoju bublinu v ktorej pôsobí.
23.07.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Som rád, že sa čítalo dobre.
Problémom bolo, že nám to trochu nakyslo, zároveň som chcel využiť a prepojiť niektoré námety, ktoré ležali ladom už niekoľko častí. Tak, snažil som sa :-)
Adu použila Yaya, je to jedno z cisárskych detí, ktoré sa oslobodilo od kolektívneho vedomia. Páčila sa mi a chcel som ju tam dať. Ale nevedel som ako. Nuž, škrty cez rozpočet mi urobila posledná časť, musel som improvizovať.
Ďakujem za feedback a hodnotenie. :-)
23.07.2019
draculin
Tak zatial OK a som zvedavy, kam sa to posunie v dalsich dvoch kapitolach, kym to skonci u mna... Ale pokial mi nieco chyba, tak to je nejaka zakladna kostra. Nemyslim 10 000 rokov historie ako u Tolkiena a Martina, ani opis kazdeho jedla a kvietkov na luke :-) Skor nejaky celkovy obraz, v ktorom sa to odohrava. Takto mame vlastne vsetko "akcne" sceny - vidime stromy, ale nie les. A tym padom tomu trosku aj chyba urcity pocit osudovosti, velkosti toho zapasu o magiu/proti magii, vnimanie postav ako sucasti niecoho vacsieho, nez su oni sami.
V kratkych poviedkach to neprekaza, skor naopak, ale pri novele/romane by to malo byt.
Uznavam, ze teraz je uz asi neskoro menit celkove vyznenie, ale proste skoda. Pretoze kapitoly same o sebe su viac nez dobre, ale chyba tomu amalgam, ktory by to drzal pohromade a tahal od bodu A do Z.
01.08.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.