jurinko

Info

Prezývka jurinko
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 19.07.2019
E-mail: woodstock@inmail.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 3260
Články: 22
Poviedky: 27

Zbierka - ponúka

jurinko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

jurinko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

jurinko ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prekliati bohovia - VI. Kto seje vietor, žne búrku
Co tam nesedi? Ja som uplne strateny. A pritom to obliehanie bolo celkom fajn, citalo sa to lahko, celkovo prijemny diel. Ale proste uz neviem, kto je kto... Chyba mi tam taka ta jednoznacnost postav, ktora sa objavuje, ked su pisane jednym autorom, spoznatelni su pre mna iba Cadus s Tienom, inkvizitor v mechaskelete a ten Stopar (ozaj, preco ma byt Stopar vladcom, ked je stoparom? :-) ). Ostatni mi splyvaju, vsetci sa volaju az Nieco a nemaju signifikantnu crtu. Kralik bol ale fasa :-)
19.07.2019 16:29:28

Prekliati bohovia – V. Cisár nie je nahý
Ja som uplne strateny v tomto celom. A pritom si sa snazil to spravit asi celkom prehladne, aj tie zaklinadla si velmi elegantne odmaval prec (hoci neviem neviem, ci je to konzistentne s pribehom), co zrychlilo akciu. Ale aj tak vobec neviem, kto je polovica postav. Mozno je to tym, ze sa na dalsi diel caka tak dlho, mal by som si osviezit pamat, hm? :-)
05.06.2019 16:34:53

Pocit úžasu Jurka Malíčka (máj 2019)
[pokr.] "Ja nepisem SF/F, ja predsa pisem vysoke a kvalitne umenie." (o tom tu bol minule clanok) A pritom su vsetky tieto postoje mimo. Netreba sa delit, netreba mat mindraky, netreba sa vymedzovat, ci (naopak) snazit sa prisposobovat. Treba si to len uzit. A ak nam v tom nieco brani, tak to kludne povedzme a najdime si to, co sa nam pacit bude. Kaslime na skatulky a na to, co si podla niekoho ineho mame mysliet. Su to nepodstatne blbosti, ktore nas iba zatazuju a znizuju tu radost, ktoru by sme z umenia vsetci mali mat. A ak sa nahodou stane, ze sa nieco, co sa paci nam, paci aj ostatnym, ze je to zaroven aj popularne, tak je to iba bonus, ale som presvedceny, ze by to nemalo byt nijakym kriteriom nicoho. Pretoze nech je kvalita akokolvek subjektivna, napokon ide (podla mna) vzdy iba o nu.
04.06.2019 15:52:38

Minirecenzie

jurinko ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

Po dlhých, dlhých rokoch, sa opäť vracia Beni Hoeger aj s jeho posádkou, aby s eleganciou a štýlom sebe vlastnými vyriešili ďalšiu zapeklitú situáciu v záujme svojho klienta. Snáď netreba dodávať, že sa to opäť raz nezaobíde bez osobných invektív, buzerácie, vulgarizmov a úplne neopodstatneného násilia. A možno príde aj kúzelník či, lepšie povedané, antifyzik? :-) Nechajte sa prekvapiť ;-) Poviedka nie je vhodná pre deti do 18 rokov.
25.09.2018 20:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka 2
Máme, čo sa týka poviedok, trošku suchšie obdobie, preto som si dovolil pridať jednu absurdnú nanopoviedku, ktorú som zosmolil ešte pred pár rokmi a teraz som ju našiel na disku :-) Zároveň ide pravdepodobne o prvú poviedku na tomto serveri, ktorá je kratšia, ako upútavka na ňu ;-)
23.01.2016 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2
Osamelý jazdec, osudové stretnutie, nečakané odhalenie, priateľstvo až za hrob, priam až šialená túžba po pomste a boj o to, čo robí človeka tým, kým je, to všetko v kulisách dystopickej púšte. Túto poviedku by ste si mali prečítať ;-)
16.05.2015 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2
V stavebníctve to býva ťažké. Dokonca aj keď máte kontakty, aké nemá nikto iný.
26.07.2014 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2
Flufilon sa sa otriasa pod náporom nezastaviteľnej hrozby. Mágia tak, ako ju poznáme, je ohrozená a zomierajú nevinní. Ako dlho sa na to vydrží pozerať Jolana Mnohých Mien? A prečo ešte nezasiahla, ale spolieha sa na schopnosti kráľovskej Gardy Štyroch Živlov? Pozorný čitateľ v tejto poviedke určite nájde odpovede na obe tieto otázky, ba možno aj viac :-)
7.06.2014 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2