Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - šieste kolo roku 2020

Posledným víťazom minulého roka sa stáva...
Podporte scifi.sk
Tak a je to tu! Do včera do polnoci ste hlasovali a my už poznáme víťaza.
Prvé miesto v šiestom kole roku 2020 výzvy Fantastická poviedka získava:
s hodnotením 8,27 boda
A keďže sa autorovi podarilo prekonať magickú hranicu ôsmich bodov, posielame mu výhru 50 EUR!
Výzva Fantastická poviedka - Scéna - Thumbs up Gladiator
Výzva Fantastická poviedka - Scéna - Thumbs up / Zdroj Disclaimer
Ostatné poviedky sa umiestnili v nasledujúcom poradí.
s hodnotením 8,11 boda
s hodnotením 7,1 boda
s hodnotením 6,9 boda
s hodnotením 6,2 boda
s hodnotením 5,66 boda
Pripomíname, že toto poradie sa zozbieralo z hodnotení zaslaných do polnoci 15. januára a ak budú čitatelia bodovať po tomto termíne, bude sa zobrazené skóre pri poviedkach meniť.
Autorom ďakujeme a veríme, že sa našej výzvy budú účastniť aj naďalej. Zároveň by sme chceli posmeliť aj ostatných, ktorí váhajú, či by mali svoje dielko zverejniť - čím skôr začnete zbierať spätnú väzbu a zviditeľňovať sa v žánrovej literárnej komunite, tým skôr získate cenné skúsenosti, ktoré z vás môžu neskôr vykresať skvelých autorov. Tak šup-šup, tá vila v Španielsku, kde sa chcete po šesťdesiatke presťahovať, aby ste mohli písať romány na pláži, sa sama nepostaví!
A keď sme už pri spätnej väzbe, čo by to bola za súťaž bez našej ctenej komentujúcej a bodujúcej verejnosti. Ba čo viac, čo by boli autori bez čitateľov! Preto vám všetkým ďakujeme a dúfame, že si spolu s autormi zachováme vašu čitateľskú priazeň. Aby sme vás trošku motivovali a odmenili, vyžrebovali sme jeden z vašich komentárov a jeho autorovi pošleme tričko.
Šťastným výhercom sa stáva Dzany! Gratulujeme, s víťazmi sa čoskoro spojíme.
Zároveň pripomíname, že naša dvojmesačná výzva pokračuje aj v roku 2021 a už teraz až do konca februára do polnoci prijímame vaše poviedky. Ak sa víťazovi podarí pokoriť hodnotenie 8 bodov, získa od nás 50 EUR. AK nie, presúva sa táto výhra do druhého kola, kde sa bude súťažiť o stovku!

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Diskusia

8HitBoy
Wow, nečakal som V zime maky nekvitnú tak nízko. U mňa bola spolu s poviedkami, ktoré reálne skončili na prvom a druhom mieste v top 3, bez určeného poradia. Zaujímavé. Anyway, gratulujem víťazovi, samozrejme! :)
17.01.2021

Goran
wow! Azda prvá súťaž, ktorej som bol účastníkom či i obyčajným svedkom, ktorá je spravodlivá :) PRESNE takto by som to ohodnotil, keby som bol porotcom, presne... Akurát chcem dodať, že aj tá najslabšia poviedka NEBOLA slabá, každá mala čosi do seba, každá mala svoje kvality. A tie, čo som hodnotil ako priemer, to u mňa znamená DOBRÝ, ako v škole 😃 pretože som dosť prísny. Neskutočné. Ako keby som to hodnotil iba ja 😃 naozaj mi to príde mimoriadne objektívne. Veľká gratulácia výhercovi - zaslúžil si to!
17.01.2021

jakeerko
V hneď premiérovej účasti víťazstvo. Ďakujem pekne ako za hodnotenia, tak aj za spätnú väzbu v komentároch a povzbudzujúce slová. V tomto roku isto prispejem aspoň raz niečím novým ;)
17.01.2021

Goran
Budeme sa, ako čitatelia, naozaj tešiť!
17.01.2021

Zuzana
Jeej veľmi sa teším. Vsetky poviedky sa mi páčili, tá prvá najviac, blahoželám víťazovi.
Ja som vám vďačná za každý koment mojej tvorby. Môj svet bez dvojky bol naozaj len taký rýchly ulet na danú tému, píšem iné veci a tiež dúfam, že sem ešte niečim prispejem. Mám poslanú novelu do Ceny Karla Čapka, tak som zvedavá ako to dopadne tam.
Verím, že sa čoskoro znovu stretneme medzi riadkami sci.fi.
18.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

Ďalšie články a poviedky v téme Fantastická poviedka

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - šieste kolo roku 2020

Posledným víťazom minulého roka sa stáva...

Zakázané údolie

Niekoľko desiatok metrov za hranicou neúrodných polí sa týčil môj cieľ. Hrad nebol veľký a v mojom svete by v ňom odmietal bývať i zeman. Dalo by sa povedať, že to je prerastená chalupa, ale svoj účel isto spĺňal. Dokonca bol obohnaný vodnou priekopou a prístupný iba po padacom moste, ktorý sa počal spúšťať v momente, ako kôň pochopil, že nie je Kristus a po vode sa tam nedostaneme.

IDDQD

Dúfam, že sa Vám to bude páčiť a mimochodom, názov nie sú náhodné písmenká ;)

Pramienok vlasov

Veríte na gravitáciu? Nemyslím tým interakciu medzi dvomi telesami, skôr takú metaforickú, medziľudskú. Niektorí ľudia majú skrátka napísané v hviezdach, že sa majú stretnúť a ovplyvniť navždy svoje životy. Presne tak ako náš hrdina a tajomná stopárka, ktorú stretol v lese počas upršanej noci.

O kŕmení zvierat v ZOO

Školská trieda, zložená z tých najpodivnejších príšeriek z celého vesmíru, je spolu so svojou učiteľkou na exkurzii v ZOO. Pani učiteľka dá deťom pred rozchodom za úlohu vybrať si jeden druh, ktorý ich zaujme, a napísať o ňom referát. Snaživá Nelis chce túto úlohu splniť čo najlepšie. Tvor, ktorého si vybrala, je však veľmi zvláštny...

Ticho lesa

Lesy ukrývajú množstvo temných tajomstiev. Ľudia v ich blízkosti sídlili od pradávna, od pradávna uctievali rôznych bohov, klaňali sa im a prinášali obetiny. Mali svoje zaužívané tradície a rituály, ktoré dodržiavali až si malicherných bohov nepohnevajú a ich nepostihnú tresty pri ktorých môže byť smrť skôr vykúpenie, predávali si ich z generácie na generáciu s úmyslom sa vyhnúť zlému osudu ktorí mohol postihnúť jednotlivca tak ako celú osadu či kmeň. S nástupom kresťanstva boli postupne všetky pohanské kulty vymetené, modly rozbité a spálené, ani na konci neskorého stredoveku však všemohúca železná ruka inkvizície stále nemá dosah všade, tobôž nie na skryté miesta uprostred hustých a tajomných lesov, ktoré tu rástli ešte pred tým ako ľudia začali uctievať slnko a prírodné úkazy. Stredovek je plný povier a jednoduchí ľudia veria hoc akej rozprávke, možno aj vďaka tomu sa oblasti severozápadu Horného Uhorska vyhlo masívne odlesňovanie a rozširovanie osídlenia, ale kov a drevo sú komodity, ktoré ženú pokrok dopredu. Ľudia stále veria rozprávaniu starých materí ale neúprosná potreba materiálu a pokroku zaháňa povery a rozprávky do úzadia. Ale na každej rozprávke je zrnko pravdy.

Hlasovanie o Fantastickú poviedku je tu!

Predstavujeme vám súťažné príspevky v novom kole výzvy Fantastická poviedka.

Poviedky prijaté do prvého kola výzvy Fantastická poviedka

Deadline na zasielanie poviedok do prvého kola našej výzvy sa včera naplnil. Na čo sa môžete tešiť?

Vyhlásenie výzvy Fantastická poviedka

Fantastická poviedka je znova tu s o čosi zaujímavejšími pravidlami a cenami. Tak čo, trúfate si?

Hlasuj aj ty za Fantastickú poviedku mesiaca september

V rámci podpory nových (ale aj ostrieľaných) autorov fantastiky sme na scifi.sk spustili možnosť zapojiť sa do výzvy Fantastická poviedka. Túto výzvu budeme organizovať mesačne a v septembri sa o ňu uchádza trojica poviedok. Ktorá z nich je podľa vás tá fantastická?

Hľadá sa Fantastická poviedka

Pre poviedkových autorov a autorky tu máme jednu novú výzvu, ktorú spúšťame tento rok: môžu získať hviezdnu odmenu 50 eur, ak ich poviedka presvedčí o svojej kvalite najviac čitateľov v ľudovom hlasovaní. Samozrejme, výzvy má niekoľko formálnych podmienok, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli. Takže – hor sa do písania!