jakeerko

Duša pištiaca po tvorení! Predovšetkým filmový fanúšik. Láka ma napísanie vlastného scenára, rozmýšľam skôr vo filmovom jazyku. (No keďže filmy rád konzumujem v kine - či už artovom alebo popcornovom - to mi teraz počas pandémie chýba a tak som sa upol na literatúru). Po blogovaní, recenzovaní, novinárčine či copywriterstve som sa pred šiestimi rokmi odhodlal aj na literárny text. Skúsil som hneď šťastie v MCF a nie neúspešne. Práve táto súťaž ma priviedla k fantastike a tie neobmedzené možnosti ma už nepustili.

Info

Prezývka jakeerko
Web:
Členom scifi.sk: 268 dní
Naposledy online: 25.09.2021
E-mail: jakub.nedoba@gmail.com
Facebook: https://m.facebook.com/jakeer
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 9
Články: 0
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

jakeerko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

jakeerko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

jakeerko ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

(Ne)autonómna dovolenka
Opäť s vtipnou pointou. Ale skutočným scifi v poviedke nie sú roboti, ale fakt, že by ženy priznali skutočnosť, že si chceli do rodiny oddýchnuť :) To povestné "Zatloukat, zatloukat, zatloukat!" ovládajú oveľa lepšie ako muži :)
24.07.2021 21:05:43

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - prvé kolo roku 2021
Gratulujem Tomášovi k víťazstvu. To tričko mu trochu závidím ;)
01.04.2021 14:16:25

Cena jedinečnosti
Ďakujem vám veľmi pekne. Ja som sa vyhýbal PNP-čkam, lebo je to presný opak toho, ako fungujem. Najprv si poviedku niekoľko dní (či až týždňov) nosím v hlave, upravujem ju, potom si napíšem kompozíciu vo worde, tam to učešem a až potom idem písať (čo už trvá paradoxne krátko). No PNP som zobral ako výzvu a naozaj som si vopred nič nepripravil (a u ostatných nemám ten pocit - ak sa mýlim, klobuk dole pred tým rozsahom a komplexnosťou príbehu). Keď som videl to kľúčové slovo "Sklamanie", načrel som do svojich námetov a tam hneď prvý: "1. Nerd je posadnutý originalitou a z ničoho nechce mať po dva kusy. Zrazu sa mu narodia dvojičky a on je z toho mimo". Naozaj som nič iné vopred nemal a sám som bol prekvapený, kam sa za tú hodinku (resp. 75 minút) príbeh uberal a najmä, aký slovník som použil. A vyšla teda z toho "rozprávka" :) Určite každému PNP odporúčam - hoc z toho nevzíde majstrovské dielo, ale je to super zážitok (je to neskutočne krátka hodinka) a naozaj to pomôže prekonať autorský blok.
23.03.2021 18:17:03

Neuveriteľný prípad robotického (ne)manžela
Keď vidím, s akým utrpením som zo seba vysúkal tie necelé dve A4ky, tak musím s obdivom uznať, že niekto vie za za 75 minút napísať a najmä vymyslieť tolko toho čo ty a ono to má ešte hlavu aj pätu, zaujímavú myšlienku a je to vtipné. Ja by som jednoducho nemal odvahu sa púšťať do toľkých myšlienok a dialógov, lebo za tak krátky čas by som to nestihol nikdy napísať :)
20.03.2021 21:38:59

Casa de Creativo
Ďakujem zatiaľ za tieto dva komentáre. Priznám sa, že som chcel do Fantastickej poviedky napísať nový text, ale vo februári som to nestihol a tak som musel siahnuť po tejto staršej poviedke (ktorá ale nebola doteraz nikde publikovaná). Je to samozrejme fiktívny text, ale obohatený o niečo, čo som v tom období pred 4-5 rokmi zažíval. Podobne, ako v predošlej poviedke Jedna sekunda (jeden z tých príbehov, keď žena - zdravotná sestra zvrátila umieranie svojej mamy na rakoviny) aj v tomto texte sa nájde napríklad uťahovanie si z "networkovania". V tom čase som bol na oslave narodenín môjho známeho - mladého podnikateľa a ten bol nafrčaný tými spoločensko-motivačnými kravinami a uprostred oslavy sa obrátil na nás, hostí a vyzval nás: "Keďže sa tu viacerí z vás venujete zaujímavej práci a nie všetci sa poznáte, tak nech sa páči - networkujte sa!". Bol to pre mňa hlboký zážitok trápna a keď som na to slovo začal narážať častejšie, rád som ho využil v tejto poviedke :) Samozrejme viem, že to nie je plnokrvný horor. Pod ním si asi predstavíme mysteriózny príbeh, s postupným no neustálym budovaním napätia, ktorý nás prinúti sa báť. Čítam si teraz pre inšpiráciu zbierku hororových poviedok Nočná zmena od Stephena Kinga. Musím priznať, že on tam takýchto príbehov má asi iba tretinu. Inak sú tam aj klasické vyvražďovačky či skôr humornejšie texty, pri ktorých sa samozrejme nebojíte (hoci po jazykovej stránke sú skvelé všetky). No naozaj som sa bál asi iba pri troch textoch a takúto atmosféru by som chcel vo svojej ďalšej poviedke navodiť aj ja. Som inak rád, že som v tomto pandemickom období vrátil k literatúre, aj ako čitateľ, aj ako autor a mám už v poznámkach námet na asi dvadsať textov (zďaleka nielen hororrových), tak budem rád, ak väčšinu z nich aj pretavím do hotovej poviedky a podelím sa o ne s vami.
10.03.2021 17:10:44

Minirecenzie

jakeerko ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

jakeerko ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Cena jedinečnosti

Kam zájsť, keď chceme byť naozaj jedineční?

7 komentárov

Casa de Creativo

Skutočným umelcom sa stávate až vtedy, keď ste pripravený posúvať hranice.

11 komentárov

Jedna sekunda

Čo by sa stalo, ak by niektorá zo sekúnd nášho života dostala druhú šancu?

14 komentárov