Hľadá sa Fantastická poviedka

Pre poviedkových autorov a autorky tu máme jednu novú výzvu, ktorú spúšťame tento rok: môžu získať hviezdnu odmenu 50 eur, ak ich poviedka presvedčí o svojej kvalite najviac čitateľov v ľudovom hlasovaní. Samozrejme, výzvy má niekoľko formálnych podmienok, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli. Takže – hor sa do písania!
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Fantastická poviedka - Reklamné - Banner
Fantastická poviedka - Reklamné - Banner Disclaimer
Poviedky sú a stále budú jednou z fundamentálnych súčastí scifi.sk. Dôvodov je veľa, no primárnym z nich je, že máme radosť z toho, byť domovom a prvotným priestorom pre autorov, ktorí si radi otestujú svoje zručnosti a zároveň získajú spätnú väzbu na svoje dielka. Neostáva to nepovšimnuté - Marek Slabej, Janko Iša, Marek Brenišin, Richard Brenkuš a ďalší sú mená tých, ktorí publikovali u nás alebo sa zapájali do našich súťaží a dnes vyhrávajú literárne súťaže a publikujú svoje diela aj knižne.
Radi by sme ale odmenili tých najlepších z vás, ktorí publikujú svoje diela na scifi.sk úplne bežne, každý mesiac. Preto sme sa rozhodli spustiť hľadanie po Fantastickej poviedke a pripravili pre vás novú výzvu...

Fantastická poviedka

Podmienky výzvy:
1. Poviedka musí byť v slovenskom jazyku jedného zo žánrov fantastiky (scifi, fantasy, horor, mystery, etc.) a nesmie byť doposiaľ publikovaná ako v papierovej forme, tak na internete.
2. Dĺžka poviedky je minimálne 6 000 a maximálne 25 000 znakov.
3. Hodnotenie súťaže prebieha váženým priemerom ľudového hlasovania počas prvých 15 dní od zverejnenia poviedky, aby sme zobjektívnili hodnotenie daných poviedok. Scifi.sk si ponecháva právo odstrániť fakeové hodnotenia poviedok podľa interných smerníc.
4. Dĺžka trvania výzvy je 1 mesiac.
5. Vyhlásenie víťaza bude stále po 15. dni nasledujúceho mesiaca po skončení výzvy. Víťaz bude kontaktovaný na mailovú adresu v profile používateľa. Autor/ka víťaznej poviedky obdrží autorský honorár 50 eur.
6. Šéfredaktor internetového časopisu scifi.sk si ponecháva právo rozhodnúť o vyradení poviedky z výzvy, ak nesplní niektoré z hore uvedených kritérií. Toto neovplyvňuje právo scifi.sk na publikáciu poviedky. Zároveň si ponecháva právo kritériá kedykoľvek zmeniť, aby zaručil objektívnosť a rovnaké podmienky pre všetky poviedky.
7. Zaslaním poviedky do výzvy autor udeľuje súhlas na vydanie diela formou rozmnoženia literárneho diela na internetovej stránke scifi.sk alebo na jej mobilnej aplikácii, vydanie diela formou rozmnoženia literárneho diela v knižnom zborníku, ktorý vydá organizátor výzvy vo forme tlačenej knihy a e-knihy, poskytnutie diela tretej strane na zverejnenie diela v rámci propagácie a PR. Súhlas platí na obdobie desať rokov od zaslania poviedky. V prípade, že so zverejnením bude vznikať právo na odmenu, táto odmena v plnej výške náleží autorovi diela.

Force Majeure

Force Majeure

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Konrad
Zdravím, len jedna otázka, hádam nie úplne mimo: Čo sa týka bodu 1., môže byť poviedka publikovaná (elektronicky) po tom, čo sa objaví tu?
31.10.2018
Konrad
Nuž dobre, vlastne ešte jedna otázka...
Ako presne zabezpečím, aby zaslaná poviedka bola aj súťažná? Keď pridávam poviedku, pod "Kategória" mám len dve možnosti na zaťuknutie, bohužiaľ bez akéhokoľvek textu. Teda reálne neviem, čo vyberám. (náhodne som zaťukol prvú možnosť.)
Pod "Výzvy" mám zase len možnosť kliknúť na bližšie informácie pre "Fantastická poviedka", ale nič na výber.
Robím niečo zle?
31.10.2018
B.T. Niromwell
Ah, skúšam to a pozerám, že máš pravdu, nie je tam žiaden text. No nič to, nahlásim chybu nášmu veľmajstrovi. Zároveň vidím, že od teba dnes prišla poviedka, podľa otázky chápem, že by si ju rád zaradil do súťaže na tento mesiac, a tak aj urobíme:) Zastav ma, ak som to zle pochopila.
31.10.2018
Konrad
Správne pochopené, chcel by som s ňou tento mesiac súťažiť. :)
Ďakujem za pomoc!
31.10.2018
B.T. Niromwell
Nie je za čo, vďaka za nahlásenie chyby, už je opravené, tak pri pridaní ďalšej poviedky už uvidíš možnosti Fantastická poviedka-Nesúťažná poviedka.
31.10.2018
Konrad
Ďakujem, vidím obe možnosti aj zverejnenú poviedku. :)
Poviedka ale vyzerá byť zaradené medzi nesúťažnými. Dá sa s týmto ešte prosím niečo urobiť?
31.10.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

Ďalšie články a poviedky v téme Fantastická poviedka

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - šieste kolo roku 2020

Posledným víťazom minulého roka sa stáva...

Zakázané údolie

Niekoľko desiatok metrov za hranicou neúrodných polí sa týčil môj cieľ. Hrad nebol veľký a v mojom svete by v ňom odmietal bývať i zeman. Dalo by sa povedať, že to je prerastená chalupa, ale svoj účel isto spĺňal. Dokonca bol obohnaný vodnou priekopou a prístupný iba po padacom moste, ktorý sa počal spúšťať v momente, ako kôň pochopil, že nie je Kristus a po vode sa tam nedostaneme.

IDDQD

Dúfam, že sa Vám to bude páčiť a mimochodom, názov nie sú náhodné písmenká ;)

Pramienok vlasov

Veríte na gravitáciu? Nemyslím tým interakciu medzi dvomi telesami, skôr takú metaforickú, medziľudskú. Niektorí ľudia majú skrátka napísané v hviezdach, že sa majú stretnúť a ovplyvniť navždy svoje životy. Presne tak ako náš hrdina a tajomná stopárka, ktorú stretol v lese počas upršanej noci.

O kŕmení zvierat v ZOO

Školská trieda, zložená z tých najpodivnejších príšeriek z celého vesmíru, je spolu so svojou učiteľkou na exkurzii v ZOO. Pani učiteľka dá deťom pred rozchodom za úlohu vybrať si jeden druh, ktorý ich zaujme, a napísať o ňom referát. Snaživá Nelis chce túto úlohu splniť čo najlepšie. Tvor, ktorého si vybrala, je však veľmi zvláštny...

Ticho lesa

Lesy ukrývajú množstvo temných tajomstiev. Ľudia v ich blízkosti sídlili od pradávna, od pradávna uctievali rôznych bohov, klaňali sa im a prinášali obetiny. Mali svoje zaužívané tradície a rituály, ktoré dodržiavali až si malicherných bohov nepohnevajú a ich nepostihnú tresty pri ktorých môže byť smrť skôr vykúpenie, predávali si ich z generácie na generáciu s úmyslom sa vyhnúť zlému osudu ktorí mohol postihnúť jednotlivca tak ako celú osadu či kmeň. S nástupom kresťanstva boli postupne všetky pohanské kulty vymetené, modly rozbité a spálené, ani na konci neskorého stredoveku však všemohúca železná ruka inkvizície stále nemá dosah všade, tobôž nie na skryté miesta uprostred hustých a tajomných lesov, ktoré tu rástli ešte pred tým ako ľudia začali uctievať slnko a prírodné úkazy. Stredovek je plný povier a jednoduchí ľudia veria hoc akej rozprávke, možno aj vďaka tomu sa oblasti severozápadu Horného Uhorska vyhlo masívne odlesňovanie a rozširovanie osídlenia, ale kov a drevo sú komodity, ktoré ženú pokrok dopredu. Ľudia stále veria rozprávaniu starých materí ale neúprosná potreba materiálu a pokroku zaháňa povery a rozprávky do úzadia. Ale na každej rozprávke je zrnko pravdy.

Hlasovanie o Fantastickú poviedku je tu!

Predstavujeme vám súťažné príspevky v novom kole výzvy Fantastická poviedka.

Poviedky prijaté do prvého kola výzvy Fantastická poviedka

Deadline na zasielanie poviedok do prvého kola našej výzvy sa včera naplnil. Na čo sa môžete tešiť?

Vyhlásenie výzvy Fantastická poviedka

Fantastická poviedka je znova tu s o čosi zaujímavejšími pravidlami a cenami. Tak čo, trúfate si?

Hlasuj aj ty za Fantastickú poviedku mesiaca september

V rámci podpory nových (ale aj ostrieľaných) autorov fantastiky sme na scifi.sk spustili možnosť zapojiť sa do výzvy Fantastická poviedka. Túto výzvu budeme organizovať mesačne a v septembri sa o ňu uchádza trojica poviedok. Ktorá z nich je podľa vás tá fantastická?

Hľadá sa Fantastická poviedka

Pre poviedkových autorov a autorky tu máme jednu novú výzvu, ktorú spúšťame tento rok: môžu získať hviezdnu odmenu 50 eur, ak ich poviedka presvedčí o svojej kvalite najviac čitateľov v ľudovom hlasovaní. Samozrejme, výzvy má niekoľko formálnych podmienok, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli. Takže – hor sa do písania!