8HitBoy

私の最大の趣味はアジアのポップカルチャーとチェスです。

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 3 roky
Naposledy online: 1.03.2023
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/8hitboy/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 453
Články: 105
Poviedky: 26

Zbierka - ponúka

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Poviedky na počkanie 76 - Témy
FANART Z FINAL FANTASY?!?!?
25.02.2023 19:40:44

Vyhodnotenie Fantastickej poviedky – 6. kolo roku 2022
Našim autorom pripomínam/navrhujem, aby sa pridali na náš Discord, kde si v rámci komunity (nielen) autorov môžu pokecať (nielen) o písaní poviedok. Kliknite a pridajte sa! https://discord.gg/Xucr9HF
08.02.2023 17:35:59

Vyhodnotenie Fantastickej poviedky – 6. kolo roku 2022
Ten Patrik, to je mašina!
07.02.2023 09:06:51

Čas vypadnúť
Nebolo to zlé, ale myslím, že to bude typický príklad toho, keď nejaký nápad v hlave autora vyzerá skvele (bol zaujímavý), ale autor ešte nemá úplne vypilovaný skill a nevie ho z hlavy preniesť 1:1 do poviedky. Zamakaj na tej priamej reči, to poznamenali ostatní veľmi dobre. Veľa čítaj, veľa píš. Základ na písanie máš slušný a rozhodne sa z teba môže postupne stať zaujímavý poviedkár.
24.07.2022 13:45:29

Posledné rande
Dalo sa to predvídať, jasné, ale sme v PnP, kde väčšinou človek nemá čas na vymýšľanie super originálnych nápadov. Takto sme dostali síce veľakrát prevarenú, ale overenú klasiku. Pozor na i/y! Na pomery PnP je to podľa mňa pomerne dobrá práca.
24.07.2022 10:55:25

Minirecenzie

8
Očakávania boli vysoké a Mieruko-chan ich z väčšej časti napĺňa. Vizuál je výborný, design monštier aj napriek počiatočným obavám bezmála skvostný. Humor funguje bezchybne, vážnejšie polohy príbehu svedčia možno o kúsok menej, ale taktiež sú bez väčších problémov. Jedno z najlepších anime jesennej sezóny roku 2021.
9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

Poviedky

Mľask, mľask

ahojko

6 komentárov

A dosť, ty kopa šrotu!

Poviedka obsahuje zopár spoilerov, menovite na Rockyho IV, Šiesty zmysel, Fight Club, Saw 1, The Others, JoJo part 4 a One Piece. Nebite ma prosím, varoval som vás.

4 komentárov

Veľmi pomalá zlodejina

Príbeh je dejovo zasadený do sveta nášho redakčného hrania Dungeons and Dragons.

2 komentárov

Bahniatková korunka

Fantastická poviedka, anonymné kolo

6 komentárov

Ona ľúbi pomaranče

mám svoj plán a na ňom zakladám, som sám sebe pán a nikdy neplytvám

8 komentárov
HB
HB

Zmiešané pocity

Toto aj tak nik nečíta

8 komentárov