HB

Na scifi.sk zastrešujem najmä japonskú popkultúru. Milujem steampunk, Áziu, šach, bu-bu filmy a šúľance s makom. Som samozvaný predseda miestneho Fanklubu JoJo's Bizarre Adventure a spoluzakladateľ scifi.sk LOONA fanklubu.

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 19.04.2021
E-mail: supermartinko@ymail.com
Skype:
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/martinove.recenzie/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 310
Články: 45
Poviedky: 17

Zbierka - ponúka

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

HB ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prievozník
Je to dobre napísané, a dosť humorné. Občas mi zaškrípala nejaká vetička alebo dve, na čo u teba nie som zvyknutý, ale aj napriek tomu veľmi zábavná PnP.
18.04.2021 12:48:44

Jazero
Veľmi pekne napísané, páčia sa mi tieto tvoje fantasy príbehy založené na rôznych starých legendách, sedí ti to. Opäť raz kvalitný text so zaujímavou pointou.
18.04.2021 12:39:44

OMEN X
Hii, tebe takýto splatterpunk ktorý sa neberie úplne vážne celkom sedí. Máš v tom potenciál, vidno že si to užívaš a máš celkom zaujímavé nápady. Teším sa na ďalší kúsok :)
18.04.2021 12:23:08

Ver si, čomu chceš
Začalo to príjemne potemne, pripomínalo mi to novú Annabelle, kde bola postava ducha s mincami na očiach, nejakého prievozníka duší. Približne od polky som si ale hovoril, že niektoré slová mi tam nie úplne sedia, pôsobia príliš moderne a nevážne a podkopávajú atmosféru príbehu. Ukázalo sa, že to bola feature a nie bug, tým pádom dávam palec hore :)
18.04.2021 12:19:13

Koniec jednej tehly
Jej, super, veľmi originálny a pekný námet, opäť také to tvoje citlivo napísané, príjemné scifičko. Dík!
18.04.2021 12:14:28

Minirecenzie

9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.
6
Ja sa na tento film pozerám v kontexte doby kedy vyšiel. Počas tej bláznivej pandémie, ktorá nám v tom čase už pekne liezla na mozgy, sme podobnú jednoduchú light-hearted komiksovku, ktorej hlavná myšlienka bola v podstate skonspektovanou Slepačou polievkou pre dušu, veľmi potrebovali. Wonderka je super, so Stevom majú fajn chémiu, Cheetah a Maxwell Lord fajn. Je to film, ktorý má množstvo múch, ale vôbec nie je taký zlý, ako kritiky tvrdia.
9
Oveľa kvalitnejšie vybudovaný a podaný príbeh, než pár rokov stará kinoverzia. Snyder dal priestor na vyniknutie všetkým šiestim členom tímu. Navyše všetci mali aj veľmi zaujímavé backstorky a divák mal šancu si ich obľúbiť (na rozdiel od kinoverzie, kde boli Aquaman, Flash a Cyborg akoby navyše). Vizuálne nádherné, bláznivo snyderovské, plné bullet-time momentov a nadupanej akcie. Snyderovi sa de facto podarilo v štyroch hodinách vybudovať to, čo Marvel pred uvedením svojej tímovky Avengers budoval postupne niekoľko filmov. Toto by naozaj mohla byť cesta, pre DC, ako sa odlíšiť od Marvelu a ísť svojou, síce odlišnou, ale nemenej kvalitnou cestou. Je škoda, že sa tak zrejme už nikdy nestane.
10
Geniálna vecička!!! Príbeh nás zoznamuje s partičkou vesmírnych kovbojov/lovcov odmien, vedených flegmatickým sympaťákom Spikeom. Posádka jeho lode Bebop pozostáva z jeho najlepšieho priateľa Jeta, svojskej femme fatale Faye, korgiho Eina a geniálnej mladej hackerky menom Edward. Ich jednotlivé príbehy sú nadupané, seriál nemá prakticky jediné slabé miesto. Poukázať musím aj na brilantný jazzový soundtrack. Aj po vyše 20-tich rokoch je Cowboy Bebop skvelou sériou a pre každého anime maniaka je povinnou jazdou!
10
Po všetkých stránkach dokonalé. Vyčistenie stola Arakimu vyšlo skvele. V tomto príbehu sledujeme príbeh mladého arogantného a mimoriadne talentovaného džokeja Johnnyho Joestara, ktorý kvôli svojej povahe robí osudovú chybu a končí ochrnutý na vozíku. Kvôli tomu ho jeho bohatá rodina vydedila a on sa ako mrzák potuluje alt-history divokým západom, až kým nestretáva enigmatického a veľmi charizmatického Taliana Gyra Zeppeliho, ktorý ovláda tajomné umenie spinu, čo je nový JoJo fenomén po hamone a standoch. Pomocou spinu dokáže Johnny na chvíľku opäť stáť na vlastných nohách! Práve preto nasleduje Gyra, ktorý sa zapisuje na transamerické preteky pod názvom Steel Ball Run. Za pretekmi stojí prezident Spojených štátov Funny Valentine, ktorý má s nimi zlovestný a veľkolepý plán, ktorý by v prípade úspechu urobil z Ameriky večnú veľmoc. To však zisťuje manželka bohatého podnikateľa a organizátora pretekov Stephena Steela Lucy a pridáva sa na stranu našich hrdinov. Spolu s ďalšími nečakanými spojencami ako Diego Brando a Hot Pants musia Johnny s Gyrom čeliť nielen mocným ľuďom v pozadí pretekov, ale aj nehostinnej púšti a prekážkam na trati. Podarí sa im prežiť a objaviť tajomstvo Funny Valentina?

Poviedky

HB

HB

Jedna lomeno Cháron

PnP

6 komentárov

HB

HB

Konáriky

Júliin život visí na vlásku. Držte jej palce!

7 komentárov

HB

HB

Zázvorový džús

Niekedy človek za namosúrenou tvárou neskrýva hnev, ale obavy a pochybnosti. Pochybnosti o sebe, pochybnosti o druhých či obavy z budúcnosti. Čo sa skrýva za zamračenou tvárou našej hrdinky?

8 komentárov

HB

HB

Pervitínová panna

Niekedy sa človek ocitá na samotnom dne a má pocit, že všetko stratilo svoj zmysel. Dôvody na takéto pocity sú skutočne rôznorodé, od straty blízkeho, cez problémy v práci až po globálnu pandémiu. Kľú...

7 komentárov

HB

HB

Obhliadka bytu

Dnes sme na poviedku boli dvaja a obaja dúfame, že sa vám bude páčiť!

7 komentárov

HB

HB

Anjel strážny

Má anjela strážneho každý, alebo si ho treba zaslúžiť? Naša hrdinka to dnes večer zistí!

4 komentárov