HB

Hey! Are you! Ready to go?!

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 27.07.2021
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/martinove.recenzie/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 348
Články: 64
Poviedky: 19

Zbierka - ponúka

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

HB ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
Ahojte všetci, dúfam že ste aj trošku kritickejšie slová nevzali zle! Ste super, píšte, majte z toho radosť a zdieľajte ju s ostatnými. Ste super už len preto, že sa snažíte písať a zlepšovať sa v tom. Teším sa na ďalšie kolo!
17.07.2021 21:36:47

Syn hordy
Nejdem nejako do hĺbky rozoberať poviedku, spolieham sa, že kolegovia to urobili dostatočne dôkladne, chcem ťa len upozorniť na opakovania nie (úplne) typických slovných spojení. 7x máš v poviedke spomenuté havranie vlasy. Ale to nie je len o havraních vlasoch, viackrát si krátko po sebe použil rovnaké slovo. Skús používať synonymá, takto to čitateľovi udrie do oka :) Tieto veci vie vychytať šikovný betareader (neviem či poviedky niekomu posielaš pred zaslaním? Ak nie, je to vždy veľmi vítaný a šikovný spôsob ako vykryť podobné kozmetické somarinky). Ak si na poviedku sám, užitočný (nielen) na opakovanie slov je umberto.sk, bez ktorého už osobne ani neviem existovať :) Drž sa, veľa šťastia!
13.07.2021 13:26:37

Dar
Na jednej strane človeka teší živá diskusia ohľadom poviedok, ale prosím, zachovajme konštruktívnu, nápomocnú a priateľskú atmosféru, ktorou sa náš web vyznačuje už dlhé roky a naučme sa prijať aj iné názory, než sú len tie naše. Držte sa a veľa šťastia, držím palce všetkým zúčastneným.
11.07.2021 18:57:54

Neskoro
Pekné. Kratučké, ale pritom rafinované, dobrá práca!
20.06.2021 13:32:07

Kde bolo, tam bolo, stalo sa v meste Mahoq
Výborne napísané a skvelý nápad. Tlieskam!
20.06.2021 13:30:10

Minirecenzie

9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.
6
Ja sa na tento film pozerám v kontexte doby kedy vyšiel. Počas tej bláznivej pandémie, ktorá nám v tom čase už pekne liezla na mozgy, sme podobnú jednoduchú light-hearted komiksovku, ktorej hlavná myšlienka bola v podstate skonspektovanou Slepačou polievkou pre dušu, veľmi potrebovali. Wonderka je super, so Stevom majú fajn chémiu, Cheetah a Maxwell Lord fajn. Je to film, ktorý má množstvo múch, ale vôbec nie je taký zlý, ako kritiky tvrdia.

Poviedky

HB

HB

Kyberpatoky

Nechce sa mi, nestíham. Dojdite na Planétu Weeb.

4 komentárov

HB

HB

V tieni reflektorov

O tom, aký ťažký vie byť život v zlatej klietke počas dystopickej a nepohostinnej budúcnosti by mladá Kórejka Kim Sun-Hi vedela hovoriť svoje. Pohodlne sa usaďte a vypočujte si príbeh tejto slávnej sp...

4 komentárov

HB

HB

Jedna lomeno Cháron

PnP

7 komentárov

HB

HB

Konáriky

Júliin život visí na vlásku. Držte jej palce!

7 komentárov

HB

HB

Zázvorový džús

Niekedy človek za namosúrenou tvárou neskrýva hnev, ale obavy a pochybnosti. Pochybnosti o sebe, pochybnosti o druhých či obavy z budúcnosti. Čo sa skrýva za zamračenou tvárou našej hrdinky?

8 komentárov

HB

HB

Pervitínová panna

Niekedy sa človek ocitá na samotnom dne a má pocit, že všetko stratilo svoj zmysel. Dôvody na takéto pocity sú skutočne rôznorodé, od straty blízkeho, cez problémy v práci až po globálnu pandémiu. Kľú...

7 komentárov