HB

Šach a Kórejky

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 17.10.2021
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/8hitboy/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 380
Články: 71
Poviedky: 20

Zbierka - ponúka

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

HB ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nechaj mravca žiť
Inak možno taký tip... Dve poviedky počas jedného kola PnP znejú ako cool nápad, ale nerob to! :) V 99% prípadov sa to odzrkadlí na kvalite a miesto jednej poriadnej dostaneme dve polovičaté poviedky. Nehovorím že je to nutne tvoj prípad toto kolo, ale in general je to blbosť.
25.09.2021 23:45:01

Vakcína
Dosť super! Tým ako si hnal rozuzlenie do väčších a väčších bizárov si mi pripomenul Krajní dveře z Futuramy, na ktorých som sa vždy sakra kosil. Poviedka má aj zaujimavý názorový presah do súčasnej situácie, aj keď nie je úplne prvoplánový a poviedka funguje aj bez znalosti internetových profíkov na pandémie. Opäť si nám vlastne potvrdil že písať vieš a mal by si to robiť častejšie.
25.09.2021 23:33:10

Výhodná kúpa
Toto bolo mňam. Zábavné, dobre napísané, v kontexte hodinového limitu takmer bez chýb. Tlieskam, smial som sa. Chcem viac, píš viac, posielaj nám to. Budem veľký fanúšik.
25.09.2021 23:23:02

Žena z rodu Tchuanov
Opäť variácia na obrázkovú tému a opäť veľmi dobre podaná. Pridaná hodnota je hrozivý nepriateľ, ktorý našich hrdinov prenasleduje ako akýsi anjel pomsty a mne pripomenul legendárneho Nemesis z Resident Evil. Husté, dobre napísané, chválim!
25.09.2021 23:11:59

Amulet
Skvelé!!! Učedník je, ak sa nemýlim, čechizmus, ale zvyšok poviedky je veľká záležitosť. Máš tradične krásny jazyk a prejav, rada sa hráš so slovami a tvoje texty sa čítajú samé. Nápad taktiež výborný, dokonca mi v tomto prípade ani nevadila absencia priamej reči, na ktorú bývam v 99% prípadov alergický. Veľmi, veľmi dobré.
25.09.2021 22:23:02

Minirecenzie

9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.
6
Ja sa na tento film pozerám v kontexte doby kedy vyšiel. Počas tej bláznivej pandémie, ktorá nám v tom čase už pekne liezla na mozgy, sme podobnú jednoduchú light-hearted komiksovku, ktorej hlavná myšlienka bola v podstate skonspektovanou Slepačou polievkou pre dušu, veľmi potrebovali. Wonderka je super, so Stevom majú fajn chémiu, Cheetah a Maxwell Lord fajn. Je to film, ktorý má množstvo múch, ale vôbec nie je taký zlý, ako kritiky tvrdia.

Poviedky

HB

HB

Tinderkrémik

huhu ulala

5 komentárov

HB

HB

Kyberpatoky

Nechce sa mi, nestíham. Dojdite na Planétu Weeb.

4 komentárov

HB

HB

V tieni reflektorov

O tom, aký ťažký vie byť život v zlatej klietke počas dystopickej a nepohostinnej budúcnosti by mladá Kórejka Kim Sun-Hi vedela hovoriť svoje. Pohodlne sa usaďte a vypočujte si príbeh tejto slávnej sp...

4 komentárov

HB

HB

Jedna lomeno Cháron

PnP

7 komentárov

HB

HB

Konáriky

Júliin život visí na vlásku. Držte jej palce!

7 komentárov

HB

HB

Zázvorový džús

Niekedy človek za namosúrenou tvárou neskrýva hnev, ale obavy a pochybnosti. Pochybnosti o sebe, pochybnosti o druhých či obavy z budúcnosti. Čo sa skrýva za zamračenou tvárou našej hrdinky?

8 komentárov