8HitBoy

私の最大の趣味はアジアのポップカルチャーとチェスです。

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 26.01.2022
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/8hitboy/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 410
Články: 84
Poviedky: 22

Zbierka - ponúka

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Neposlušný vladyka
Čítalo sa to príjemne a dejom ma to zaujalo. Nedostatky sú predpokladám spôsobené časovou tiesňou, tj. nejaké čiarky + niektoré veci sa dali napísať šikovnejšie, napr. dve vety spojiť do jednej hneď v prvom odseku, pôsobilo by to prirodzenejšie. Príliš mi nevoňala priama reč, bola miestami strojená, ale na druhú stranu, prirodzená priama reč je ťažká úloha. V konečnom účtovaní zaujímavé popasovanie sa s touto výzvou a témou, celkový dojem je určite skôr pozitívny.
24.01.2022 20:59:30

Prach
Prach! Is that a His Dark Materials reference?! Začiatok výrazne lepší ako koniec. Zaujímavú premisu, ktorá ROZHODNE môže byť základom pre rozsiahlejší príbeh si zakončil trošku patetickým a zbytočne prestreleným finále, ktoré trošku skoplo zaujímavý nápad nižšie. Je to ale naozaj pekne napísané a príjemne sa to čítalo. Rezervu vidím v priamej reči, ktorá síce nebola zlá, ale dala by sa napísať aj šikovnejšie. Celkovo to je pekná práca, na ktorej si si vyskúšal zas niečo nové a možno si aj dostal inšpiráciu na poviedku do súťaže!
24.01.2022 14:11:05

Poviedky na počkanie 63 - Vyhodnotenie
Nebojte chalani, Dretnoth vám kryje chrbty :)
23.01.2022 20:08:01

Ona ľúbi pomaranče
Gratulujem Bei, mala by si jeden drink :D
23.01.2022 16:57:33

To najlepšie za rok 2021: Manga
čau ty gigachad!
17.01.2022 23:23:06

Minirecenzie

8
Očakávania boli vysoké a Mieruko-chan ich z väčšej časti napĺňa. Vizuál je výborný, design monštier aj napriek počiatočným obavám bezmála skvostný. Humor funguje bezchybne, vážnejšie polohy príbehu svedčia možno o kúsok menej, ale taktiež sú bez väčších problémov. Jedno z najlepších anime jesennej sezóny roku 2021.
9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

Poviedky

Ona ľúbi pomaranče

mám svoj plán a na ňom zakladám, som sám sebe pán a nikdy neplytvám

8 komentárov

HB

HB

Zmiešané pocity

Toto aj tak nik nečíta

8 komentárov

HB

HB

Tinderkrémik

huhu ulala

5 komentárov

HB

HB

Kyberpatoky

Nechce sa mi, nestíham. Dojdite na Planétu Weeb.

4 komentárov

HB

HB

V tieni reflektorov

O tom, aký ťažký vie byť život v zlatej klietke počas dystopickej a nepohostinnej budúcnosti by mladá Kórejka Kim Sun-Hi vedela hovoriť svoje. Pohodlne sa usaďte a vypočujte si príbeh tejto slávnej sp...

4 komentárov

HB

HB

Jedna lomeno Cháron

PnP

7 komentárov