Literárny seriál podľa priania čitateľov

Na rok 2013 plánuje scifi.sk uskutočniť malý pokus - a to nezávislú spoluprácu 12 autorov a autoriek na jednom spoločnom literárnom diele. No a o čom to bude, to rozhodnete práve vy, čitatelia scifi.sk v dotazníku k seriálu!
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Literárny seriál scifi.sk 2013 - Písanie
Literárny seriál scifi.sk 2013 - Písanie / Zdroj Disclaimer
Jednotlivé kapitoly seriálu budú písať jednotliví autori alebo autorky s tým, že na vytvorenie vlastného textu budú mať jeden mesiac presne od momentu publikácie predchádzajúcej kapitoly. To znamená, že sami nebudú vedieť, ako sa dej bude vyvíjať a budú musieť nadviazať voľne priamo na predchádzajúcu kapitolu. Vy budete mať takto možnosť na scifi.sk čítať mesačne jednu kapitolu tohto literárneho seriálu alebo románu (no, skôr novely) na pokračovanie.
V súčasnosti ešte síce nemáme obsadené všetky mesiace, ale dúfame, že sa tak čoskoro stane a projekt predsa len uzrie svetlo sveta. :)
Aby ste ale vy mohli ovplyvniť tému a námet diela, tak k tomu musíte vyplniť malý dotazník, ktorý sme pre vás pripravili.
Ďakujeme Jurajovi Búrymu, že prišiel s nápadom a tešíme sa na texty! :)

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Ash
Som trochu skeptický, ale možno práve preto budem príjemne prekvapený. Vhodnejší by asi bol komediálny žáner, jednotlivé kapitoly ideálne v štýle scénok Monty Python.
Ak to bude jeden ucelený príbeh, bude treba dbať na dramatický oblúk a poriadny koniec, ktorému by sa mal podriadiť predchádzajúci dej. A toto sa dosť bije s publikovanými obmedzeniami.
26.12.2012
Alexander Schneider
Neocakvame od toho stelarny produkt, skor to ponimame ako zabavny experiment a cvicenie v pisani. :) A mozno to celkom prekvapi, ako hovoris. :)
26.12.2012
Ash
Veď hej. Len aby pri čítaní napísaného nebolo tej zábavy menej ako pri samotnom písaní.
26.12.2012
YaYa
Ja som kedysi dávno niečo podobné skúšala s kamoškou... boli sme len dve, neuverejňovali sme to, ale určite to bola riadna sranda a aspoň ma to donútilo písať :) však z toho nemusí byť nová Anna Karenina alebo čo...
26.12.2012
Culter
Podľa mňa z toho netreba robiť žiadnu vedu. Je to skvelý nápad. Čoviac si začínajúci autori (my) môžeme priať, ako malý experiment. Nech to dopadne akokoľvek, skúsenosť ktorá z toho vyplynie, bude nenahraditeľná. Gratulujem k odvahe. :)))
26.12.2012
jurinko
Je to vyborny napad a dufam, ze vyjde najlepsie, ako je to vobec mozne :-) Dotaznik som nevyplnil, pretoze to, o com to bude, necham na zucastnenych autorov, mam pocit, ze to tak bude najlepsie. Drzim palce!
28.12.2012
kAnYs
Ja si myslim, ze ak sa stretnu dobri autori (som tam ja, tak neviem neviem :), tak by to mohlo byt zaujimave.
29.12.2012
Alexander Schneider
Kanys, bol si to ty, kto do toho dotaznika napisal, ze by to mohlo nadvaezovat na B5:LOTR? :DDD Ale musim povedat, ze niektore temy maju dost vysoke pocty... a som aj trochu prekvapeny... nepredpokladal som to... ale mozno to trochu odzrkadluje dobu. :)
30.12.2012
Alexander Schneider
jurinko: vdaka! :) tym, ze sa vlastne nezucastnis dotaznika, nedas priestor autorom, ale ostatnym, ktori sa zucastnia... takze radsej poklikaj ako ignoruj. ale v ziadnom pripade nechcem nutit, len hovorim.
30.12.2012
kAnYs
Sano, ee, ja som to nebol :) Sajby?
30.12.2012

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB