Ash

Info

Prezývka Ash
Web: http://www.ashsid.sk/
Členom scifi.sk: 14 rokov
Naposledy online: 30.07.2022
E-mail: ashsid@zoznam.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 173
Články: 2
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Ash ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ash ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ash ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Prípad Vendelína Kornútika.
Pripomenulo mi to humorné poviedky Jana Arkora Brauna. Na štýle a výstavbe príbehu sa ešte žiada popracovať, ale má to v sebe istú staromilskú poéziu. Možno by bolo dobré zvážiť, či písať po slovensky alebo po česky, lebo časté čechizmy rušia pozornosť.
08.01.2020 14:22:17

Pocit úžasu Jurka Malíčka (september 2019)
Mainstreamoví ľudia sa nadchýňajú nad tým, že fantastika a popkultúra je vlastne iba alegóriou našich tráum a psychóz. Že všetko je to vlastne len pestrofarebný náter na každodennej šedej realite. Ja si myslím opak. Psychologické interpretácie sú pre ľudí, ktorí nie sú schopní si priznať, že žijeme vo svete fantastiky, mýtov a legiend. Že mýty sú skutočnejšie ako naše traumy.
30.09.2019 13:10:31

Pocit úžasu Jurka Malíčka (jún 2019)
Veľmi záleží od očakávaní diváka. Ak som očakával romantickú komédiu, výsledok ma ako scifistu mohol potešiť. Ak som očakával scifi tematiku, tak ma film neuspokojí, lebo scifi premisu nijako neskúma, len z jej následkov modeluje zábavu.
01.07.2019 12:53:19

Legendárna Duna v slovenskom preklade
Jurinko, 25 rokov som prežil bez toho, aby som si po Dune musel prečítať jej pokračovania. Potom som si kúpil aj nasledujúce štyri knnihy napísané Frankom Herbertom a musím konštatovať ich postupne klesajúcu úroveň. Takže v pohode sa dá vyžiť z prvej knihy, tá je sama osebe výživným a zasycujúcim sústom.
12.04.2019 13:42:24

Singularita
Ako anekdota dobré. Tak, ako je to popísané v poviedke, vlastne by šlo o návrat do raja, pred moment, kedy prví ľudia okúsili ovocie zo stromu poznania. To však nie je podstatná odlišnosť ľudskej existencie po singularite. V podstate sa to nelíši od dneška, keď prebieha masívne delenie ľudstva na produktívnu a neproduktívnu časť. To, čím sa ľudský svet po singularite najviac líši od nášho, je radikálna odlišnosť nadradenej inteligencie voči ľudskému mysleniu. P.S. Mám pocit, že Huxleyho Úžasný nový svet je o niečom inom.
20.05.2017 10:29:36

Minirecenzie

Ash ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Ash
Ash

Fantáza 2017 - recenzia (Zdeno 'Ash' Mikláš)

Zdeno "Ash" Mikláš recenzuje poviedky z najnovšieho zborníku poviedok súťaže {a,http://cena.fantazia.sk,Martinus Cena Fantázie}. Tá v 2017 zavŕšila svoj pätnásty ročník, občiansky preukaz má...

23 komentárov
Ash
Ash

Recenzia: Moderná urban fantasy (by Zdeno "Ash" Mikláš)

Na domácom trhu sa nedávno objavila nová antológia slovenských a českých poviedok z prostredia urban fantasy. Aká je? Prináša nový svieži vietor, alebo povestný stuchnutý smrad mestských kanálov?

0 komentárov

Poviedky

Ash
Ash

Kráľova záhrada

Záhrady schovávajú vo svojich zákutiach netušené tajomstvá. Čo potom musí byť ukryté v záhrade kráľa, veľkej a majestátnej. No s tajomstvom je spojené i smrteľné nebezpečenstvo.

26 komentárov