Ash

Info

Prezývka Ash
Web: http://www.ashsid.sk/
Členom scifi.sk: 9 rokov
Naposledy online: 2.07.2019
E-mail: ashsid@zoznam.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 171
Články: 2
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Ash ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ash ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ash ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Pocit úžasu Jurka Malíčka (jún 2019)
Veľmi záleží od očakávaní diváka. Ak som očakával romantickú komédiu, výsledok ma ako scifistu mohol potešiť. Ak som očakával scifi tematiku, tak ma film neuspokojí, lebo scifi premisu nijako neskúma, len z jej následkov modeluje zábavu.
01.07.2019 12:53:19

Legendárna Duna v slovenskom preklade
Jurinko, 25 rokov som prežil bez toho, aby som si po Dune musel prečítať jej pokračovania. Potom som si kúpil aj nasledujúce štyri knnihy napísané Frankom Herbertom a musím konštatovať ich postupne klesajúcu úroveň. Takže v pohode sa dá vyžiť z prvej knihy, tá je sama osebe výživným a zasycujúcim sústom.
12.04.2019 13:42:24

Singularita
Ako anekdota dobré. Tak, ako je to popísané v poviedke, vlastne by šlo o návrat do raja, pred moment, kedy prví ľudia okúsili ovocie zo stromu poznania. To však nie je podstatná odlišnosť ľudskej existencie po singularite. V podstate sa to nelíši od dneška, keď prebieha masívne delenie ľudstva na produktívnu a neproduktívnu časť. To, čím sa ľudský svet po singularite najviac líši od nášho, je radikálna odlišnosť nadradenej inteligencie voči ľudskému mysleniu. P.S. Mám pocit, že Huxleyho Úžasný nový svet je o niečom inom.
20.05.2017 10:29:36

Kráľova záhrada
Spôsob spracovania bojovej scény závisí od mnohých faktorov. Určite na to neexistuje univerzálny recept. Záleží na význame, zmysle a cieli scény, čo má boj vyjadriť, ako má rozvíjať dej, charakterizovať postavy, ich vlastnosti a motivácie. Rovnako závisí od okolia scény, ako rozprávanie plynie pred ňou a po nej, aký je rytmus a celkový štýl textu. A samozrejme predovšetkým od úmyslov autora. K diskutovaniu na všeobecné témy: Na svojej stránke mám diskusné fórum o SF&F http://ashsid.sk/sffbb , kde sa dá rozoberať všeobecná i konkrétna tématika písania príbehov. V poslednej dobe je tam vcelku pusto, pravidelne raz ročne tam komentujem finalistov Ceny Fantázie. Na komentovanie vo verejnej časti netreba byť prihlásený, na zakladanie tém a prístup do neverejnej sekcie áno.
13.06.2016 21:15:24

Kráľova záhrada
Aleš, ďakujem za komentár a teší ma, že sa ti poviedka páčila. K domysleniu príbehu: dopísal som ho, nechávam na každom čitateľovi, aby si ho dopĺňal a interpretoval, ako uzná za vhodné. Preto nebudem tvoje predstavy komentovať, je fajn, že ťa príbeh vyprovokoval k rozmýšľaniu. Kedysi som uvažoval, že napíšem pokračovanie, v ktorom sa Yarc vráti zo záhrady a uplatní si nárok na kráľovský trón, no zatiaľ som sa k tomu nerozkýval.
11.06.2016 16:09:10

Minirecenzie

Ash ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

Záhrady schovávajú vo svojich zákutiach netušené tajomstvá. Čo potom musí byť ukryté v záhrade kráľa, veľkej a majestátnej. No s tajomstvom je spojené i smrteľné nebezpečenstvo.
14.08.2011 Ash scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky