YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 14 rokov
Naposledy online: 23.06.2024
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 653
Články: 228
Poviedky: 51

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Což takhle dát si guláš
Tým si mi ale neodpovedal. Otázka neznela, prečo píšeš, ale ako by si sa k tomu postavil ako čitateľ. Týmto ťa nechcem uraziť alebo odradiť, práve naopak. Máš hladký štýl a obrovský potenciál, takže keď od teba čítam kolo za kolom nedotiahnuté veci, som z toho trochu frustrovaná. A keďže si v komentári naznačil, že o nedostatkoch už pri posielaní poviedky vieš, dosť sa ma to dotklo a mohlo by sa aj ďalších porotcov a čitateľov - ktorí tvojim veciam venujú SVOJ voľný čas a energiu, zamýšľajú sa nad nimi, rozoberajú detaily, formulujú pripomienky.
06.06.2024 10:12:25

Což takhle dát si guláš
Martin, nechcem byť zlá alebo čo, ale keď vyslovene napíšeš, že sa ti to nechcelo napísať (poriadne), prečo sa nám potom má chcieť čítať to?
05.06.2024 09:52:13

Prečo si (znovu) prečítať Stopárovho sprievodcu Galaxiou
Ahoj, ja som čítala pôvodné znenie, mám také cute paperbacky, ku ktorým sú aj nálepky. Český preklad nepoznám, slovenského sa v tomto prípade bojím, lebo som čítala jedného Dirka Gentlyho a veľmi mi ten preklad nesedel - dosť takú anglickú stavbu viet mal, nešlo mi to úplne do huby proste a obávam sa, že Stopár vyzerá podobne.
27.05.2024 23:46:46

Návrat do zverimexu
Vyzerá, že aj tie bulletiny boli dosť nepresné :D. Je to zlaté...
26.05.2024 13:21:43

Benny
Ako PNP dobrý kúsok, len ma to dosť rozosmutnilo... Nejako ako tie poviedky čítam, tak idú čoraz viac do temnoty, a pritom mám poradie viac-menej náhodné...
26.05.2024 13:15:17

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Články

Chrám Azylu: Českí lovci monštier verzus vietnamské potvory

Pamätáte si ešte na českých „ghostbusterov“ Benedikta a Teodora z kníh Zákon Azylu a Čepeľ Azylu? Ich literárna mama Lucie Lukačovičová tento rok rozšírila sériu o ďalšie, už tretie pokračovanie. Vyšl...

0 komentárov

Nefritová válka: úspešný návrat medzi zelené kosti

V recenzii si rozoberieme druhý diel série Sága zelených kostí z od kanadskej autorky čínskeho pôvodu Fondy Lee.

0 komentárov

Poviedky na počkanie 89 - Vyhodnotenie

Veľkonočná poviedková úroda je tu!

0 komentárov

Poviedky na počkanie 89 - Témy

V napapanom tele tvorivý duchu! Odložte na chvíľku tanier s veľkonočnými dobrotami a dajte si s nami spisovateľskú rozcvičku ;)

0 komentárov

Poviedky na počkanie 87 - Vyhodnotenie

Po adrenalínovej hodinke prichádza tá ľahšia časť. Čítanie. Aké poviedky si pre nás autori pripravili dnes?

0 komentárov

Poviedky

Víkend u babky

Daniel pozve svoju priateľku Ivetu, aby s ním strávila víkend u babky na dedine.

10 komentárov

Dovolenka na Sicílii

Karl a Anna dovolenkujú na Sicílii. Nie však na tom ostrove, ale na tej planéte...

7 komentárov

Ako vyrobiť škriatka

Avu nová pracovná úloha trochu potrápi.

6 komentárov

Nudný deň v službe

Lenny, najmladší člen posádky, stráži na obežnej dráhe vesmírnu loď, kým si jeho nadriadení užívajú deň voľna.

5 komentárov

Dáma v problémoch

Cesta nočnými ulicami po halloweenskej párty môže byť pre osamelú ženu nebezpečná.

3 komentárov

Gulášpárty

Túto sobotu sa na chate varí guláš! Koľko mäsa, toľko cibule! Dáte si?

7 komentárov