YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 24.09.2022
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 552
Články: 202
Poviedky: 41

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Na konci
Nebude to z mojich obľúbených od teba. Ale je to pekne pospájané, najmä legenda a to, ako je spojená s koncom.
21.08.2022 14:23:41

Portrét
Poriadny rozsah. Páči sa mi postava tej umelkyne a to, že jej mágia je taká nezvyčajná, nie klišé. Dosť ale škrípu motivácie postáv. Prečo starší brat čakal, že ho zachráni práve ona? Musel vedieť, o čo ide, a určite mal lepšie prostriedky ako sa brániť než ženu s umeleckou dušičkou. Ešte mi nesedelo, že dosť veľa času si strávil tým, ako si nám hovoril, aké nebezpečné je večer otvárať návšteve, a potom žena prebehla v pohode cez celé mesto. Ale na hodinu fakt prekvapivo pôsobivý kus roboty. S tou postavou by som si ešte niečo prečítala.
21.08.2022 14:22:59

Sloboda za dverami
Krátke, jasné, žiadne nejasnosti. Len keď ja o týraných ženách, resp. deťoch čítam čoraz neradšej. A taký detail. Neviem, či to mám zaradené správne, ale miesto toho "zviazaná lanom" by som dala povrazom. Lano mi evokuje skôr niečo, čo drží plachty na lodi/vlečie auto, hrubšie pevnejšie.
21.08.2022 14:14:13

Prekliaty Princ
Poriadny rozsah teda! :) Podľa mňa dobrý základ príbehu. Keby si to prepisoval, dávaj si v tej archaickej pasáži pozor na opakovanie takých tých zvláštnych slov ako "lež", použité raz je to starodávno pôsobiace korenie, viackrát to už vyrušuje.
21.08.2022 14:09:11

Sedem životov
Takto má vyzerať prvá veta príbehu. Bolo to veľmi originálne, škoda, že sa tam nepodarilo napchať tie veci, čo si nám dovysvetľovala v komentári, bola by to pecka.
21.08.2022 14:03:20

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Peklo ružami vystlané

Deň v živote starého záhradníka.

5 komentárov

Koniec sa blíži

Zem o chvíľu zničí asteroid, ale Milan má väčší problém. Pažravú korytnačku.

2 komentárov

Umelecké maniere

Je horúci augustový deň. Paľko a jeho šéf by si najradšej zašli na jedno chladené. Ale namiesto toho musia vyniesť klavír na druhé poschodie po zadnom schodisku divadla.

6 komentárov

Tik-tak

Uprostred letnej búrky hodinára v dielni prekvapí neželaná návšteva.

7 komentárov

Brownie na írsky spôsob

Čo urobíte, keď vám na párty cudzí človek ponúkne špeciálny koláčik?

8 komentárov

Záchrana

Miško prišiel o ocka, o domov a teraz s mamou sami blúdia postapokalyptickou krajinou. Je len otázkou času, kedy si ich všimne nepriateľ.

4 komentárov