YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 10 rokov
Naposledy online: 27.02.2020
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 310
Články: 136
Poviedky: 26

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Buď nežná!
Pre mňa naopak títo sovietski X-meni patria k favoritom zo zbierky. Poviedka tak trochu bizarná vo svojej tragickosti a zároveň trochu tragická vo svojej bizarnosti. Bola som spokojná ;)
10.01.2020 10:42:35

Anjeli revolúcie
Poviedka prináša do témy závan klasického sci-fi aj štipku romantiky. Možno nie je úplne vyvážená medzi tým, čo je len prerozprávané a čo je v nej ukázané. V každom prípade časoví agenti miesto v antológii dostali zaslúžene. Dúfam, že o nich naozaj vznikne celá séria ;)
13.12.2019 10:41:24

Prísaha
Stano, ak správne chápem, čo si nevedel nájsť, tak úplne prvá veta: „Bohovia...prisahám, že už nikdy nebudem piť...len ma dostaňte domov!" Ak nie, tak sorry :D
01.12.2019 17:15:59

Ľubana
Inšpirácia starými povesťami je v PNP celkom osvedčená, hoci tu mi oproti iným, čo mi za posledný rok utkveli v pamäti, chýbal inovatívny prvok. Tiež som mala problém s prechodmi medzi prítomným a minulým časom, ako aj prechodmi od rozprávania (tell) do scény (show) - pasáže: "Neviem. Desiati? ...." "Sotva však dohovorí". Objavujú sa z čista-jasna a na nič nenadväzujú - aj keď možno na seba. V každom prípade podľa mňa narúšajú plynulosť textu. Inak dobrá práca, ďalšia príjemná PNP, ako v tomto kole asi všetky ;)
01.12.2019 13:45:56

Minirecenzie

Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Návšteva strýčka Alfonza

Aj na tohtoročnom Pegascone sme písali Poviedky na počkanie. Okrem iných tam vznikla aj táto mikropoviedka na tému "klinec". Prepísané z papierovej verzie s menšími úpravami.

0 komentárov

Zajtra sa vyjasní

Rutina života. Opakované vstávanie, práca, priatelia... Nič sa nemení, všetko ostáva rovnaké. Zmena je v nedohľadne. Ale prečo vlastne? Tretia poviedka z antológie Iná nežná.

2 komentárov

Veľké mňav

Mňaukokalypsa sa blíži.

4 komentárov

O mužovi, čo pozná cestu

Jedna z poviedok na počkanie z workshopu na Comics salóne. Oproti pôvodnej verzii, ktorú som si priniesla domov napísanú ceruzkou na papieri, je upravená len štylisticky, príbeh ostal rovnaký.

1 komentárov

O polnoci príde Bubák

PNP na tému vlna :)

5 komentárov