Diskusia 1/4: Zpověď

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Niečo mi tam ešte asi chýbalo. Nehovorím, je to dobrý príbeh, aj je to dobre napísané, ale niečo mi tam chýbalo k tomu aby to bolo skvelé. Ten minimalstický fantasy prvok je tam dobre zapracovaný, trúfam si povedať že lepšie ako u mňa. Nejaké chyby som tam nevidel, možno jeden preklep. Ale ten koniec sa mi páčil :)
08.03.2022
ama_rilla
Hmm, mám rozpačité dojmy. Niektoré časti sú veľmi dobre napísané - úvod je skvelý, prvé dva odstavce paráda. Záver je tiež veľmi dobrý. Máš veľmi pekný štýl, to sa nedá poprieť. Ale mala som problém s tým, že hlavná postava mi bola nesympatická, to je jedna vec. Aj keď nemôžu byť všetci super :D Na začiatku je tam niekoľko nejasností - keď uniká po znásilnení, dostane sa do tejto osudovej budovy? Píšeš tam, že mu došlo, kde je. Ale mne ako čitateľovi to nie je jasné. Potom ani tie vsuvky o učiteľoch a zdravotnej sestre mi nie sú jasné. Malo to slúžiť na vykreslenie charakteru alebo to malo aj nejaký zámer, ktorý mi nedošiel? Ale zase nemôžem povedať, že by sa mi poviedka nepáčila, to nie, bola veľmi fajn, len niektoré veci mi ju pokazili :D
08.03.2022
Marco Ottra
Páči sa mi tvoj štýl písania, obzvlášť prvok nevyhnutnosti, ktorý bol autentickým náhľadom do mysle hlavnej postavy. Chýbala mi ale trochu lepšia orientácia (čitateľova) v realite, v deji, čo je práve vedľajším produktom uvedeného. Celkovo to bol zaujímavý nápad, dobre vyvrcholený, aj keď som ten koniec viac-menej očakával. :)
08.03.2022
Goran
Mňooo, ja neviem... je to napísané veľmi dobre. Veľmi dobre! A takýto štýl aj to rozprávačstvo tu nesmierne pasuje. Vlastne je to celé založené na pútavosti rozprávania, lenžeee: Ja fakt neviem, na konci sa (čitateľská) katarzia nedostavila, ani len uspokojenie (aspoň teda u mňa) a priznávam, nepochopil som to. Zaujalo ma, že si vyšla z krážov fantasy, aspoň tej klasickej, vždy Ti budem veľmi fandiť a poviedka sa čítala skvelo, ale toto ma skôr minulo... a vážne som jej asi neporozumel.
08.03.2022
Aleš Horváth
Nečekal jsem, až se útočník znovu napřáhne k úderu a jako pes se odplazil do křoví.
- viem že ide o hrdinu, ale významovo to prechadza na útočníka, že sa schoval do krovia. aj keď na druhej strane ti asi niekto vytkol že tam máš moc "jsem" a ty si ho vymazala, len na nesprávnom mieste.
poviedka sa mi páčila, super atmosféra. zatiaľ naj tohto kola
08.03.2022
Pospíšilová.luca
Všem děkuji za zpětnou vazbu, vážím si každého postřehu a ukládám do paměti 🙂. Chtěla jsem trochu zaexperimentovat a zkusit vyklouznout z fiktivního středověku. Povídka má být z pohledu labilního, psychicky narušeného človeka s pokřiveným sociálním vnímáním. Chtěla jsem, hlavně tím koncem, naznačit, že různí lidé si stejnou věc vysvětlují rozdílně. Pro někoho by byl případ jasný, schizofrenie. Ale jsou lidé, kteří si takovou nehodu vysvětlují tak, že jde o paranormální aktivitu. Já patřím k té první skupině 😁. A přiznám se, že mě inspiroval pořad Po stopách duchů, u kterého jsem jen kroutila hlavou. I přes mou skepsi bych si nedovolila zpochybnit, pokud by si smrt hlavního hrdiny někdo vysvetlil jako zásah nadpřirozena. Pokud tuto pointu někdo nepochopil, je to pro mě známka, že mám pořád na čem pracovat a zdokonalovat se 🙂
08.03.2022
ama_rilla
Ok, tak mne tam táto pointa kompletne unikla :D
08.03.2022
Terry Chrapúňzel
Úžasné to bolo. Toto vždy hrozne obdivujem - keď autor dokáže vziať hrdinu, ktorý by mi v reálnom živote nebol sympatický, a odprezentuje ho tak, že s ním dokážem súcitiť. S postavou násilníka si sa pohybovala po veľmi tenkom ľade, no vykorčuľovala si z toho naozaj dobre. Teda aspoň mne bolo v závere úprimne ľúto, že Jim umrel.
Čo sa týka fantastického prvku - ten bol perfektne na hrane. Áno, tie tiene a chlad v starej nemocnici mohli to byť len halucinácie, ale v tej istej budove predsa nedávno podobným spôsobom umrel ďalší mladík! Takže, čo ak v ten nemocnici naozaj straší?
Navyše na schizofrenika mal navyš chalan dosť koherentný slovný prejav (ja niekedy produkujem väčší slovný šalát než on). A tie ostatné historky - to ako si naňho zasadol učiteľ, ako si naňho všetci ukazovali na ulici prstom a ako po prepustení z basy opakovane stretával tú istú ženu v pytlových šatách - to by človek mohol považovať za paranoidné bludy. Lenže nakoniec, keď Jim vypadol z okna, tá žena sa tam smiala nad jeho mŕtvolou, takže... takže... Mal schizofréniu? Nemal schizofréniu? 😮
08.03.2022
ama_rilla
Mne ho práve nedokázalo byť ľúto... Možno keby nejako ľutoval svoj čin, ale nebyť policajného auta, opäť by po nej šiel... Takže podľa mňa mu to patrilo :D
08.03.2022
Pospíšilová.luca
Terry, uvědomuju si, že to je trochu tenký led 😁. Ale i tak jsem tu se znásilněním ještě slabý kalibr. Oproti kanibalismu a masovým vraždám 😄. Ama_rilla, tak jsem to i zamýšlela, je to v podstatě záporák a neměl být sympatický. Jeho činy jsou špatné, I když si to tak úplně neuvědomuje, ale nejsem psycholog ani psychiatr, abych se pouštěla do rozboru mentálních poruch, takže pokud je tam něco špatně, omlouvám se za to 🙂.
09.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.