Terry Chrapúňzel

Nie som robot.

Info

Prezývka Terry Chrapúňzel
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 19.07.2022
E-mail: coronaglandis@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 141
Články: 0
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

Terry Chrapúňzel ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Terry Chrapúňzel ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Terry Chrapúňzel ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Ohnivá čepeľ
Ten zvrat, že Lisarnor je tam vlastne preto, že chce pomstiť svojho otca, prichádza ako blesk z jasného neba. Aby bol takýto prudký zvrat pre čitateľa uspokojivý, mala by mu v texte predchádzať nejaká predzvesť. Nesmie byť príliš nápadná, aby čitateľ hneď neprekukol, čo sa stane. Ale dosť zapamätateľná na to, aby jednotlivé kúsky skladačky na konci do seba zapadli. Stačí nejaká letmá zmienka - trebárs že Gawyn neudrží v ľavej ruke štít, lebo ho nejaký ryšavý sedliak v Conistone ovalil v sebaobrane cepom po ramene. Proste ak má nejaká Čechovova puška v závere vystreliť, je potrebné ju najprv čitateľovi na začiatku poviedky ukázať.
17.07.2022 15:54:22

Balvan
Super to bolo. Humor tvojmu písaniu pristane.
15.07.2022 19:39:52

Kamarát z mesta
Námet je pekný a to rozprávkové ladenie sa k nemu hodí. Možno ubrať zopár zdrobnenín, aby bola poviedka stráviteľnejšia aj pre dospelého čitateľa. Prípadne trochu skúsiť obmieňať tvary zdrobnenín - nielen končiť všetko na ik/ička. Namiesto "vtáčikov" môžeš dať "vtáčence", namiesto "kravičiek" napríklad "kravky" a podobne. A dosť nadužívaš sloveso "bol/bola". Častokrát pri opise emócií, napríklad: - Bolo to desivé. - Bola šokovaná, nešťastná a vystrašená. - Bolo jej smutno. - Bola prestrašená. - Bolo to škaredé. - Bol riadne mrzutý. Namiesto rozprávania skús tie emócie ukázať, čiže zase ten "show, dont tell"
15.07.2022 19:36:47

Anjel strážny
To bolo slabé. Samý telling, žiaden showing.
15.07.2022 19:23:26

Priehrada
Mne to prišlo ako horor. A veľmi dobrý horor, hoci mne osobne horory obvykle nešmakujú. Vezmite si, že dievča na začiatku vôbec nespĺňa hrdinove predstavy o kráse, ale niečím ho proti jeho vôli priťahuje. A od jej reakcie na zmienku o mágii je jasné čím. A atmosféra hustne, napätie graduje, jej prsia sa mu zdajú čoraz plnšie, zadok oblejší, spomienka na priateľku bledšia. Čitateľovi je jasné, že s schyľuje k nekonsenzuálnemu pohlavnému styku. Ale vtiahnuť do postele človeka omámeného kúzlom je predsa rovnaká podlosť ako pretiahnuť človeka omámeného drogou a hrdina sám vníma jej čary ako účinky drog. Neskôr sa nám síce na chvíľu uľaví, keď sa dozvieme, že k znásilneniu v skutočnosti nedošlo, len aby sme v závere zistili, že hrdinu celé tie roky doma znásilňovala nejaká iná, Barbore podobná magická bytosť! 🤯
15.07.2022 19:17:08

Minirecenzie

Terry Chrapúňzel ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Terry Chrapúňzel ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Terry Chrapúňzel ešte nepridal žiadnu poviedku.