scifi.sk

Panteón majstrov hrôzy

Najnovšie spacenews

YaYa
YaYa
Máme po cone, ale nepoľavujeme. Čo vás na scifi.sk čaká tento týždeň?
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Do prvého tohtoročného kola ste sa vrhli s nevídanou vervou. Až takou, že sme museli urobiť pár kozmetických zmien, aby sme vám uľahčili čítanie a hlasovanie.
Lukáš Polák
Lukáš Polák
Nový uruguajský horor, ktorý dáva poctu talianskemu Giallu? Na to si posvietime!
Ella
Ella
Vydavateľstvo Slovart nám prináša záverečný diel trilógie Griša.
cyberstorm
cyberstorm
Už zajtra je PegaScifi.sk Con! Na čo sa môžete tešiť?
Dearon
Dearon
Už sme prestali dúfať. Po tom, čo sa jeho tvorcovia nedohodli s Netflixom, sme my, fanúšikovia Avatara ostali rozčarovaní. Vyzeará to však tak, že každé zlé je na niečo dobré: Zomrel hraný Avatar, nech žije animovaný!!!
Goran
Goran
Mrazivý príbeh z mrazivého severu...
HB
HB
Na televízne obrazovky sa nedávno dostal pomerne ambiciózny projekt americkej spoločnosti CBS, ktorý nám chce priblížiť osudy talentovanej policajtky Clarice Starlingovej po udalostiach vynikajúceho Mlčania jahniat. Ako sa mu to napokon poradilo?

Krátke správy

Preméra seriálu na Netflixe je naplánovaná na 23.4.2021.

Shadow and Bone - Trailer - trailer Disclaimer

Koronavírusové prázdniny snáď čoskoro skočia, a tak sa filmový priemysel pripravuje na rok 2021. Takýmto filmom je aj ďalšia (tentoraz filmová) reinkarnácia fenoménu hry Mortal Kombat.

Mortal Kombat - Trailer - Slovenské titulky Disclaimer

Prvým blockbusterom roka bude už v marci súboj Godzilly a Konga. Snáď si ho budeme môcť pozrieť aj v kinách čo najskôr, teda aspoň v tých letných amfiteátroch :D

Godzilla vs. Kong - Trailer Disclaimer

Konečne nejaká dobrá správa. Kiná sa otvárajú a 17.12.2020 môžeme čakať ďalší príbeh nezadržateľnej Wonder Woman, a tentoraz z rokom 1984 v názve. Nehovorí vám to nič? Nepozerá sa niekto?

Wonder Woman 1984 - Trailer - Official Trailer Disclaimer

Dlhoočakávaný seriál zo svetu Marvel Cinematic Universe WandaVision sa pripomína novým trailerom. Dostal aj dátum premiéry - očakávať ho môžete 15. januára 2021 na platforme Disney+.

WandaVision - Trailer - WandaVision trailer Disclaimer

Pokračovanie vynikajúceho The Haunting of Hill House z dielne Netflixu dostáva prvé kontúry. Prvý trailer vyzerá fantasticky - presvedčte sa sami!

The Haunting of Bly Manor - Trailer - Prvý trailer na Haunting of Bly Manor Disclaimer

Artemis Fowl snáď konečne dôjde do sľúbenej filmovej distribúcie. Jeho pôrod je dlhší ako sa čakalo...

Artemis Fowl - Trailer - Official Trailer Disclaimer

Larian Studios na cone Pax East predstavili prvé hrateľné video z novej Baldur's Gate III. Nechýbal ani slávny BSOD moment a'la Bill Gates. :)

Baldur's Gate III - Ukážka - Predstavenie hry Disclaimer

Takeshi Kovacs sa vracia v druhej sérii Altered Carbon. Stvárni ho ale iný herec Anthony Mackie. Prečo? Tí čo čítali knihy ale aj tí čo pozorne sledovali prvú sériu vedia. Tí druhí to zistia 27. 2. 2020

Altered Carbon 2. sezóna - trailer. Disclaimer

Po ročnej pauze sa Doctor vracia na obrazovky.

Doctor Who - Trailer - The Doctor Returns to Gallifrey Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

jemiplano
jemiplano
Zvedavosť je dedičstvom ľudského pokolenia. Prenáša sa z generáciu na generáciu, z otca na syna. Apolo zdedil zvedavosť po svojom otcovi a pridal mu do vienka aj niečo navyše. Semienko nádeje pre ľudskú civilizáciu a život ako taký
Goran
Goran
Hrdina doputoval do cieľa svojej dlhej a strastiplnej cesty. Ale pred víťazstvom, predtým než dostane vytúženú odmenu, čaká ho ešte jedna a najťažšia skúška. Veľké dobrodružstvo ešte nie je zavŕšené. Posledná a hlavná úloha je aj tou najnebezpečnejšou.
LenaaMark
LenaaMark
Dominik je chlapec v teenegerskom veku, má len 16 rokov no jedna noc sa mu stane osudná. Táto noc mu otvorí dvere do iného sveta, podarí sa mu splniť svoju úlohu?
Myrmarach
Myrmarach
Hlavne sa nenamotať!
Zuzana
Zuzana
Pád, ktorý poznáme, ale dopadol nakoniec úplne inak.
Radian
Radian
Vo svojej nahote a nekonečnom blúznení som nazrel do toho miesta. Uvidel som strašne svety. Nepriateľská inakosť bola kyselinou, leptajúcou zlomky mojej mysle.

Veda

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Vedci objavili nové a rozsiahle skupiny galaxií, ktoré by mohli zmeniť celé naše doterajšie chápanie vesmíru.

Najnovšie hodnotenia

Aj napriek tomu, že súboje standov sú o kúsok slabšie ako v predchádzajúcich dvoch partoch, je Stone Ocean môj najobľúbenejší part JoJa. Hlavnou hrdinkou je mladá delikventka Jolyne Cujoh, dcéra legendárneho Jotara Kuja, ktorá sa dostala do zlej partie a kvôli svojmu priateľovi Romeovi sa dostáva do väzenia za zločin, ktorý nespáchala. Jotaro čoskoro zisťuje, že jej uväznenie je v skutočnosti komplotom zo strany Diovho najvernejšieho služobníka, náboženského fanatika otca Enrica Pucciho. Jeho konečným cieľom je preniesť Nebesá na zem, a súčasťou tohto plánu je aj úplná eliminácia všetkých zostávajúcich Joestarovcov. Tento diel príbehu je aj podľa samotného Hirohika Arakiho jeho vrcholom tvorby. Vynikajúca hlavná hrdinka, akciou nabitý dej, ktorý nešetrí aj zábavnými momentmi, a najmä fantastický antagonista a veľkolepé finále, ktoré ukončuje celú epickú Joestarovskú ságu. Stone Ocean má všetko. Je to najfarebnejší, najbláznivejší a najštýlovejší diel JoJa. Ľudia sa tu menia na slimáky, hrdinovia bojujú v obláčikových skafandroch proti zmenám gravitácie, z kostí upíra sa tu rodí bábätko, ktoré je chodiacou Zenónovou apóriou a dokonca sa tu proti sebe postavia aj Mickey Mouse a Veľký zlý vlk. Stone Ocean mi napadne ako prvý, keď sa zamýšľam, prečo vlastne toho JoJa tak veľmi ľúbim. Šialené, pestrofarebné a dychberúce dobrodružstvo. Yare yare dawa!

Ďalší vynikajúci part. Dej sa preniesol do Talianska, kde v roku 2001 žije mladík Giorno Giovanna, syn Dia Branda a teda potencionálne nebezpečenstvo pre Joestarovcov. Jotaro s Koichim však čoskoro zisťujú, že Giorno nemá povahovo s Diom spoločné takmer nič. Naopak, má v sebe až prekvapivo veľa joestarovskej cti a odhodlania. To sa rozhodne použiť na preniknutie do miestnej mafie Passione, kde sa chce prepracovať až na úplný vrchol a stať sa časom bossom. Pomáhať mu bude Bruno Bucciarati, capo Passione a vodca malej skupinky stand userov, ktorých úlohou je chrániť bossovu dcéru Trish. Piaty JoJo má krásny art, ktorý Araki od 4ky ešte o kúsok vyšperkoval. Príbeh je neskutočne nabitý akciou, prakticky neustále hrdinom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Príbeh veľmi šikovne pojednáva aj o rôznych filozofických presahoch ako napr. nezvratnosť osudu a vplyv všetkých našich rozhodnutí na svet. Hviezdičku strhávam za finále, potom čo sa konečne odhalí hlavný záporák a dochádza k finálnej konfrontácií príbeh pre mňa akosi stratil grády a výbornú atmosféru tajomna. Navyše, hlavný záporák je zrejme najslabší v celom JoJovi a bavil ma najmenej. Napriek tomu je to kultová klasika a neopakovateľný zážitok. Výborné!

6
Zámok a kľúč
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 07.02.2021 12:57:38
Nič via a nič menej ako geniálne The Lost Room v kulisách Beverly Hills 90210.

7
Vychovaní vlkmi
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 07.02.2021 12:38:38
Ono je to v podstate spin-off či akýsi duchovný pokračovateľ Promethea, bohužiaľ aj s jeho negatívnymi stránkami tj. niektoré super scény (útok matky na materskú loď), ale bohužiaľ veľa WTF momentov (koniec?!). Scott si opäť odhryzol príliš veľké sústo: náboženstvo, filozofia, umelá inteligencia, rodičovstvo, do toho všetkého zamontovaní mimozemšťania a mystika. Hlavne ku koncu sa to pod ťarchou všetkých týchto tém strašne triešti. Celkovo je to ale nadprimer a druhej sérii dám určitr šancu.

9
Večnosť omylov
Kei
Kei @kei 05.02.2021 21:23:38
Kniha ma prekvapila. V dobe, keď vyšla, som naozaj nečakala domáce scifičko na tak dobrej úrovni. Páčila sa mi. Iste by sa našli detaily, ktoré by som mohla dielku vytknúť, ale aj veľa dobrých prvkov a je nápaditá. A keďže dej odsýpal a pekne gradoval, za mňa spokojnosť.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Najlepšie hry minulého roku.

Životopis najznámejšieho autora hororu a weird fiction, protagonistu tzv. "kozmickej hrôzy".

Najlepšie filmy minulého roku.

Aké boli najlepšie SFFH seriály za rok 2020?

Posledné príspevky v diskusii

HB
01.03.2021 11:37:28
HB

Recenzia - Al morir la Matinee (2020)

Jj, fajn zhrnutie, nadšenec bude výskať a hľadať odkazy na klasiky, ale bežnému divákovi to ...


Goran
01.03.2021 10:24:19
Goran

Recenzia - Al morir la Matinee (2020)

Úzkoprofilový tovar :) ale ja som vhodný zákazník :D
Opäť raz ďakujem za tip! Myslím, ...


Alexander
28.02.2021 21:20:51
Alexander

Čo ak... Druhá svetová vojna inak

Túto oblasť literatúry som objavil až teraz.(preto reagujem ,až teraz:) Takže takýto, dobre s...


B.T. Niromwell
27.02.2021 09:50:50
B.T. Niromwell

PegaScifi.sk Con

Ojojoj, tešíme, tešíme :)


HB
26.02.2021 22:18:45
HB

Avatar je späť!

Jejó, no snáď to udrží kvalitu :)


Goran
25.02.2021 12:03:25
Goran

Dominikou osud 1.časť

Martin, chalanisko píšuci pod nickom HB, je skvelý, empatický, citlivý a priateľský človek. ...

Recenzie

Nový uruguajský horor, ktorý dáva poctu talianskemu Giallu? Na to si posvietime!

Mrazivý príbeh z mrazivého severu...

Na televízne obrazovky sa nedávno dostal pomerne ambiciózny projekt americkej spoločnosti CBS, ktorý nám chce priblížiť osudy talentovanej policajtky Clarice Starlingovej po udalostiach vynikajúceho Mlčania jahniat. Ako sa mu to napokon poradilo?

Dnes pôjdeme hlbšie do hororového žánru ako obvykle. Nie kvôli roku vzniku filmu (1964), ale kvôli jeho podstate...

Krvavá Rose je voľným pokračovaním megaúspešných Kráľov Wyldu. Stojí za to a naplnila veľké očakávania?

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať...