scifi.sk

Najnovšie spacenews

Ako vyzerá čierna diera

Z čiernej diery neuniká žiadne svetlo. Ak ju nevidíme, ako si potom môžeme vytvoriť predstavu o tom, ako to tam vyzerá? A akí presní boli v tomto ohľade tvorcovia Interstellaru?

Je Prekliate dieťa naozaj ako ôsmym dielom Pottera?

Málokto pripúšťa existenciu ôsmeho dielu Harryho Pottera

Spoločnosť Amazon potvrdila, že Pán prsteňov sa bude odohrávať v Druhom veku Stredozeme a na ostrove Númenor

Jeden prsteň vládne všetkým, mapa Stredozeme vládne diskusiám medzi fanúšikmi - zdá sa, že Amazon zaplaví Númenor pozornosťou. A dobrodružstvami. Na seriáli Pán prsteňov sa už pracuje!

Sto rokov samoty od Marqueza uvidíme na Netflixe ako seriál

Obľúbená kniha dostane svoju prvú adaptáciu

Teaser Trailer seriálu NOS4A2 sľubuje, že príde niekto zlý

O zimomriavky v lete sa postará AMC a ich seriálová adaptácia hororu od Joea Hilla - NOS4A2

Idris Elba nahradí Willa Smitha v The Suicide Squad

Filmový Deadshot dostane novú tvár.

Kapitán Amerika... teda sorry, Captain Marvel je komiksová postava, ktorá si odbila svoju premiéru v 60. rokoch minulého storočia. Vtedy šlo o chlapa, Kreeskeho hrdinu menom Mar-Vell. Samozrejme, ako to už býva, verzií Cpt. Marvel bolo niekoľko a tá posledná práve dorazila do kín.

cyberstorm

Najnovšie články

Už 4.4.2019 v kinách

A najlepšie na koniec (aj v rámci tohto traileru).

Čo tak pozrieť si klasiku z roku 1967 - Mission Stardust, taliansku adaptáciu Perryho Rhodana (v angličine)

Trocha rozprávok nezaškodí. Aladin v hranej verzii už v máji.

Ak sa ti nechce čakať na GoT, pozri si čítačku virtuálne epizódy na Bostonskej univerzite.

Svet pokémonov z trocha inej perspektívy snáď zaujme väčší okruh divákov ako pôvodný kreslený seriál.

Najnovšie poviedky

dakinee
A je to tu! Lámanie chleba a prvý ostrý let v SF 700vke! Držme Johnovi palce, nech niečo nepohnojí
kAnYs
Druhá časť románu na pokračovanie Prekliati bohovia.
dakinee
John si po dlhých rokoch opäť zalieta. Podarí sa mu však úspešne dokončiť celý výcvik?
dakinee
Toto je piaty diel o živote Johna Waterbiho, enjoy!
Magda Medvecká
Aký dobrý si bol počas roka?
dakinee
Toto je štvrtý diel o živote Johna Waterbiho...

Články o vede

Z čiernej diery neuniká žiadne svetlo. Ak ju nevidíme, ako si potom môžeme vytvoriť predstavu o tom, ako to tam vyzerá? A akí presní boli v tomto ohľade tvorcovia Interstellaru?

Objekt Ultima Thule napokon predsa len nevyzerá ako snehuliak.

Posledné z fotiek sondy New Horizon vyhotovených pri prelete 1. januára naznačujú, že vzdialené teleso je oveľa plochejšie, než si vedci mysleli.

Koniec nádejného experimentu! Prečo klíčky bavlny neprežili?

Prvé kozmické lety sa menia na skutočnosť, celkom inú než tie najoptimistickejšie, ale aj najpesimistickejšie predstavy. Druhá časť trojdielneho seriálu o vývoji ľudských predstáv ohľadom dobývania kozmu.

Recenzie

Kapitán Amerika... teda sorry, Captain Marvel je komiksová postava, ktorá si odbila svoju premiéru v 60. rokoch minulého storočia. Vtedy šlo o chlapa, Kreeskeho hrdinu menom Mar-Vell. Samozrejme, ako to už býva, verzií Cpt. Marvel bolo niekoľko a tá posledná práve dorazila do kín.

V tejto recenzii sa s miernym oneskorením pozrieme na Ženu s drakem, tretiu zo série antológií českých a slovenských autoriek fantastiky.

Do kín zavítal hororový triler o dvoch sprvu nesúvisiacich udalostiach, ktoré sa postupne preplietajú do jednej. Narodeniu malého chlapca totiž predchádza zastrelenie sériového vraha a ako sa zdá, ten sa so svojím odchodom odmietol zmieriť. Téma vtelenia, reinkarnácie a súperiacich duší tu už bola v toľkých filmoch, až sa ponúka otázka, či má film ešte v tomto ohľade čo ponúknuť. Odpovede prináša táto recenzia.

Ak ste doteraz nečítali nič od Eriksona, tak druhá kniha jeho epopeje Malazanská kniha padlých, určite nie je vhodným začiatkom a aj pre ostrieľanejších čitateľov bude tvrdším orieškom.

Predstavte si, že žijete ďalekej budúcnosti v Londýne, ktorý sa pohybuje priestorom pomocou motorov a kolies a požiera iné mestá. Predstavte si, že vypadnete zo svojho rodného mobilného mesta do zlovestného neznáma.

Studio - Force Majeure

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Skalní fanúšikovia vedia, že sme sa o samostatnom zborníku poviedok scifi.sk rozprávali už roky, no až otvorenou diskusiou na našom portáli a neskôr aktívnym prístupom Martina Tomčíka sa stojaté vody pohli a my sme sa v lete 2010 rozhodli, že sa podujmeme na túto cestu.

Kalendár akcií

Najnovšie hodnotenia

Láska, smrť & roboti

Sen každého scifi fanúšika, splnený, kompletne a dokonale. Predstavte si, že niekto by zobral nabúdchanú zbierku scifi poviedok od TOP autorov našeho obľúbeného žánru, ako napríklad Reynolds alebo Scalzi, sfilmoval, resp. v tomto prípade zanimoval ich a naviac by sa mu to podarilo do...

Láska, smrť & roboti

Wow. Just... wow. Sci-fi/fantasy antologicky serial od Netflixu. Vinikajuca kvalita. 18+.

Russian Doll

Prvá séria super sranda. Škoda, že to nemá takmer žiaden fantastický motív, hoci na konci tam predsa len fyzikálno - časovo zaujímavo zamotalo. Určite sa oplatí pozrieť. Vzhľadom k stránke scifi.sk dávam 7, inde by som dal 9 alebo 10.

Aquaman

Najlepší film od DC, čo som videl. Vtipný, dobrý, síce miestami predvídateľný príbeh, ktorý ale diváka dokáže do deja vtiahnuť. Čakal som veľmi málo, dostal som veľmi veľa :-)

Publicistika

Nie všetci to pochopia, nie všetci si tým prešli a budú prežívať tú bázeň, ktorú opisuje Jurko Malíček vo svojom pravidelnom stĺpčeku u nás v magazíne tento mesiac. A je to aj dobré, že pre mladú generáciu bude toto tá ich Duna.

Minulý rok sme Vás po prvýkrát požiadali o darovanie 2 % z dane na podporu scifi.sk a tým činom našu spoločnú žánrovú komunitu scifi a fantasy nadšencov! Tých pár eur nám pomohlo tvoriť lepší obsah, sponzorovať poviedku písanú pre náš portál a rozširovať funkcionality nášho webu.

Takže 2019? No dobre, opäť nás čaká extrémna hojnosť, prakticky niet týždňa, čo by v kinách nemal premiéru minimálne jeden film, čo treba vidieť. Do kina teda pôjdem minimálne 52 krát a nič na tom nemení ani skutočnosť, že päť krát už som tohto roku v kine bol.

Väčšina RPG systémov je - historicky - zameraná skôr na fantasy rôzneho druhu: Dungeons & Dragons to začali a nimi sa mnohí inšpirovali ďalej. Ako je to ale so sci-fi svetmi a mechanikami hry? Nie je možné predsa len jednoducho a'la MacGyver spraviť z toho sci-fi, aj keď máte poruke iba fantasy?

Posledné príspevky v diskusii

jurinko
16.03.2019 23:21:08
jurinko

Ako vyzerá čierna diera

Super clanok, dakujem zan :-)

cyberstorm
15.03.2019 22:44:12
cyberstorm

Prekliati bohovia - časť II: Rieky krvi a hnisu

Mne sa kanysov styl velmi paci. Niektore veci nacrtnute v predchadzajucej casti skvelo pochopil a ro...

jurinko
15.03.2019 00:33:04
jurinko

Prekliati bohovia - časť II: Rieky krvi a hnisu

Kanys, hura! :-)
Preco nepises viac a castejsie? Ak by si sa zlepsoval, tak by si bol super. Ta...

dakinee
14.03.2019 10:39:03
dakinee

John, časť VI.

Ahoj, velmi ma tesi tvoja vyhrada, dnes nahram novy diel :)
Na scifi.sk sa schvaluju poviedky ...

kAnYs
13.03.2019 20:53:26
kAnYs

John, časť II.

A kde je cast 1?

Marek Papcun
11.03.2019 15:20:50
Marek Papcun

John, časť VI.

Mam len jednu dost velku vyhradu. Nedalo by sa pridavat dalsie casti trochu castejsie ?:D mozno troc...