scifi.sk

Panteón majstrov hrôzy
Offline

Posledné streamy:

01.08.2021 18:00 Majstri svetov - Ep. 59

27.07.2021 20:00 Ready Single Player! - Bude to Fiasco

25.07.2021 19:30 Krutovláda drakov - scifi.sk hraje Dungeons & Dragons - Pokoj mŕtvych (Kap. 5.2)

Najnovšie spacenews

YaYa
YaYa
Máte dosť apokalyptických vízií okolo seba i v literatúre a radi by ste si prečítali niečo ľahšie? Čo tak skúsiť klasickú hrdinskú fantasy Píseň severu z pera mladej českej autorky Michaely Merglovej?
Dearon
Dearon
Edice Pevnost nám už dlhé roky prináša to najlepšie z českej fantastickej scény. Dnes sa pozrieme na knižný debut Michaely Merglovej, Píseň oceli z roku 2019.
HB
HB
Uplynulá sezóna na poli anime nám priniesla aj nový kúsok z mysle Natsume Akatsukiho, autora kultovej série Konosuba. Stoja Combatants Will Be Dispatched za to?
YaYa
YaYa
Výsledky doslova dovolenkového kola Poviedok na počkanie nájdete v tomto článku.
YaYa
YaYa
Že sa už neviete dočkať?
HB
HB
Jednou z najväčších udalostí letnej sezóny sa na streamovacej službe Netflix mala stať séria troch na seba nadväzujúcich filmov podľa románov legendárneho R. L. Stinea. Ako sa Fear Street podarilo zabodovať?

Poviedky na počkanie 57 už zajtra na scifi.sk

Ak vás k písaniu najlepšie motivuje deadline, máme pre vás výzvu.
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.

Krátke správy

Druhý trailer na nového Venoma nám ukazuje okrem iného aj origin story desivého Carnagea. Tešíte sa?

Venom: Let There Be Carnage - Trailer - VENOM: LET THERE BE CARNAGE - trailer 2 Disclaimer

Dočkali sme sa - oficiálny trailer na novú Dunu je plný predzvestí, akcie a ikonických obrazov. Uvidíme, či sa mu podarí naplniť očakávania fandomu, ktorý túto knižku tak miluje.

Dune - Oficiálny hlavný trailer Disclaimer

Juhokórejsko-americký anime spin-off netflixového Witchera sa nám predstavuje v prvom traileri. Aký bude príbeh Geraltovho mentora Vesemira?

The Witcher: Nightmare of the Wolf - Trailer - The Witcher: Nightmare of the Wolf | Official Teaser | Netflix Disclaimer

Dátum premiéry anime hororovej komédie Mieruko-chan sa nezadržateľne blíži! Tento zaujímavo vyzerajúci seriál sa nám pripomína v novom traileri, ktorý odhaľuje viac zo zápletky, ale zoznamuje nás aj s bočnými postavami.

Mieruko-chan - Trailer - 【閲覧注意】TVアニメ『見える子ちゃん』PV第1弾 Disclaimer

Ok... Netflix asi použil nejaký random generátor obrázkov a scén pri výrobe tohto nového kvázi príbehového traileru. Zdá sa, že producenti sa dostatočne vyžili a nasekali tam skoro všetko, o čo zakopli. Uvidíme, čo priveľa ingrediencií nespraví finálny produkt nejedlým.

Masters of the Universe: Revelation - Oficiálny trailer Disclaimer

Jedna z najobľúbenejších máng súčasnosti, Chainsaw Man, sa čoskoro dočká dlhoočakávaného anime spracovania. Trailer je strohý, krvavý a veľmi zábavný - presne ako sľubuje názov tejto bláznivej mangy. Tešíte sa?

チェンソーマン - Trailer - Chainsaw Man - Trailer Disclaimer

Ďalšia kapitola legendárnej hry na mačku a myš v podaní Michaela Myersa a Laurie Strode dostáva prvé kontúry. Tešíte sa?

Halloween Kills - Trailer - Halloween Kills - Official Trailer Disclaimer

DC prináša zmesku superhrdinov, v ktorých spoznáte Kovacsa, Doctora Who, etc. v štýle Guardians od the Galaxy (hmm, asi to bude tým režisérom). Vyzerá to na peknú srandu. Tak dúfajme v otvorené kiná začiatkom augusta.

The Suicide Squad - Trailer - Official "Rain" Trailer Disclaimer

Televízna stanica Toonami nám prináša nový náhľad na anime spracovanie Špirály - legendárnej mangy z mysle japonského majstra hororu Junjiho Itoa. Zároveň sa posúva dátum premiéry na október 2022.

Špirála teaser Disclaimer

V malom náhľade na druhú sériu Zaklínača stretávame našu obľúbenú Ciri! Tešíte sa tiež?

The Witcher - Trailer - THE WITCHER Season 2 Teaser (2021) Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

leri Veleslav
leri Veleslav
Sielnický v tomto okamihu precitol a vykukol spoza svojich ramien so zopätými dlaňami. Pred zrakom sa mu vyjavila scéna, kde opreté o stenu na posteli sedelo mŕtvolne bledé mladé dievča a škerilo sa v škodoradostnom úškľabku. Pred ňou sedel muž vo vzpriamenej polohe a uhrančivo sa díval na bezmocnú starú ženu, ktorá stála so spustenými rukami a v neprirodzenej polohe skoro akoby visela na lanách ako akási bábka. Prikyvovala a perami jemne pohybovala pri opakovaní slov, ktoré muž vyriekal. Kňaz odhalil, čo sa deje. Ako s pevnou istotou sa zmocňuje akási temnota tej bezmocnej starej ženy. Tak toto je pravá tvár čarodejníka?
Veles
Veles
Viac krát na dovolenku nejdem
Zlodejisnov
Zlodejisnov
PS: PNP by sa mali aspoň počas leta presunúť na nedele, pretože sobota je čas na grilovanie a pivo.
siliante
siliante
Chce to len trpezlivosť.
Marquis
Marquis
Čo všetko sa môže stať, keď v nesprávnej chvíli zvolíte nesprávne slová. ..
JJ37
JJ37
Dovolenka bez ľudí sa môže zvrtnúť...
cyberstorm
cyberstorm
nn, nič také ;)
Myrmarach
Myrmarach
Bežný deň v živote zaklínača
BocianSara
BocianSara
PnP
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
PNP
10Geek
10Geek
Ako spieva Palino Habera… Letné lásky sú tu nakrátko.

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

8
Skleník
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 22.07.2021 16:04:37
Oproti Nonstopu o niečo ťažkopádnejšie, na druhú stranu tu Aldis ždíme svoju fantáziu a nápady na maximum. Ak pre nič iné, tak pre svet, ktorý tu vytvoril, sa to prečítať oplatí. A možno aj na burinu v záhrade sa po prečítaní budete pozerať inak.

10
Nonstop
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 22.07.2021 15:53:08
Alfa a omega románov o viacgeneračných vesmírnych lodiach. Aldis tu naplo uplatnil svoju neskutočnú fantáziu hlavne tým ako dokázal vytvoriť prepracovanú hierarchiu spoločnosti uzavretej v blúdiacej lodi a tiež ako majstrovsky postupuje pri odhaľovaní jej záhad. Prečítané doslova na jeden nádych.

7
Sweet Tooth: Chlapec s parožím
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 20.07.2021 07:41:31
Seríálová, trochu farebnejšia a optimistickejšia verzia hillcoatovej Cesty. Niekedy je ten bizár ešte väčší ako sa môže zdať podľa podoby hlavného hrdinu - juvenilné arkádové komando, svišť?!, kôň, dvojmetrový nemotorný černoch ručne likvidujúci skupinu po zuby ozbrojených chlapíkov, proste vidno, že je to podľa komiksu kde je miera fantázie niekde inde ako v bežnom tv seriály. Vyložene mi to ale nevadilo a celkom som si to užíval. Totálne zbytočný bol len otravný voiceover.

1
Putujúca Zem
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 18.07.2021 12:44:35
Nehorázna sračka. Ešte aj Bojisko Zem je oproti tomuto oscarový film. Scenáristi tohto skvostu, sú buď 10-ročné deti alebo odchovanci ústavu pre slabomyseľných (alebo oboje). Celé zle a EPIC CHINA FAIL.

7
Pod vodou
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 18.07.2021 12:29:51
Je to vlastne hororové béčko akoby vystrihnuté z 80. rokov, typu Deep Star Six, v modernom šate, ale má to slušných hercov (Stewart, Cassel), napínavý priamočiary dej, ktorý obstojne graduje, kvalitný vizuál a efekty.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Pripomeňme si pár skvelých kníh, ktoré vyšli v omnoho chladnejšom máji. Prinášame zopár tipov na dovolenkové čítanie :)

To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Vari najlepší Lovecraftov pokračovateľ... Ale aj autor, ktorý dokázal byť sám sebou, a ktorý nám priniesol slávny Nekroskop.

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Posledné príspevky v diskusii

YaYa
27.07.2021 12:38:44
YaYa

Kráľ sveta

To bol hrôzostrašný chlap. Tak mu treba. Akože, nemôžem povedať, na mobile by som nič takto ...


10Geek
27.07.2021 11:58:01
10Geek

Tenkrát poprvé

Ďakujem za komentáre :) no druhu časť som začal písať 20:05 takze to som fakt šiel veľmi r...


YaYa
27.07.2021 11:54:20
YaYa

Svety v svete

Párkrát som sa uchechtla a niektoré ďalšie vtípky zase nesadli. To prirovnanie k Rickovi a Mor...


YaYa
27.07.2021 09:42:35
YaYa

Tenkrát poprvé

Páči sa mi, ako je napísaný ten pohľad do tínedžerskej hlavy v prvej časti. Postavy mi ožil...


YaYa
27.07.2021 09:31:16
YaYa

Izba

... ani ja by som už nešla. Poviedka ma celkom bavila, predstavovala som si obrazy od Goyu v sídl...


YaYa
27.07.2021 09:15:40
YaYa

(Ne)autonómna dovolenka

Robotizovaný hotel je zaujímavý námet. Potreboval by ale nejaký prepracovanejší príbeh, tent...

Recenzie

Máte dosť apokalyptických vízií okolo seba i v literatúre a radi by ste si prečítali niečo ľahšie? Čo tak skúsiť klasickú hrdinskú fantasy Píseň severu z pera mladej českej autorky Michaely Merglovej?

Edice Pevnost nám už dlhé roky prináša to najlepšie z českej fantastickej scény. Dnes sa pozrieme na knižný debut Michaely Merglovej, Píseň oceli z roku 2019.

Uplynulá sezóna na poli anime nám priniesla aj nový kúsok z mysle Natsume Akatsukiho, autora kultovej série Konosuba. Stoja Combatants Will Be Dispatched za to?

Jednou z najväčších udalostí letnej sezóny sa na streamovacej službe Netflix mala stať séria troch na seba nadväzujúcich filmov podľa románov legendárneho R. L. Stinea. Ako sa Fear Street podarilo zabodovať?

Čarokrásna manga Ateliér špicatých klobúkov sa konečne dočkal ďalšieho zväzku. Čo nového vo svete Coco a jej priateliek?