portál

Magazín

Magazín scifi.sk je miesto pre novinky zo sveta science-fiction, fantasy, hororu a ďalších žánrov fantastiky, ale aj eseje či úvahy na publicistické témy. Ak máš novinku, ktorú by si chcel vidieť v magazíne, stačí ju pridať.

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Juraj Búry

Recenzia na Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Ve stínu Rudé věže-recenzia

Ve stínu Rudé věže-recenzia

Lenona

Čechy - jediná krajina na svete, kde funguje mágia a v hlavnom meste - v Liberci spriada svoje temné plány najväčší český mág. Kto sa mu postaví do cesty, ten pocíti jeho hnev, kto mu odporuje, na toho zošle zákernú kliatbu.

Vyhlásenie výsledkov súťaže Fantastická poviedka október 2018

Vyhlásenie výsledkov súťaže Fantastická poviedka október 2018

B.T. Niromwell

Pomaly ale isto sa z našej súťaže stáva tradícia. Kto vyhral tento raz?

Reportáž z Majstrovstiev ČR v Doomtrooper CCG 2018

Reportáž z Majstrovstiev ČR v Doomtrooper CCG 2018

Alexander Schneider

Napriek tomu, že mnohé hry sa už nevyrábajú, majú ešte stále svojich fanúšikov, ktorí ich držia pri živote. Podobne je tomu aj s komunitou hráčov kartovej hry Doomtrooper, ktorí v Olomouci pred pár týždňami zorganizovali ďalšie majstrovstvá ČR v tejto hre.

O týchto mesiacoch sme vám priniesli článok už pred niekoľkými týždňami. Vtedy si ale vedci ich existenciou neboli ešte úplne istí.

V najbližšom čase vznikne prequelová séria filmu Rogue One: A Star Wars Story, pričom pôjde o samostatný príbeh postavy Cassiana Andora, ktorú si zahrá Diego Luna.

Počas tejto epizódy, ktorá vyjde v polovici decembra, bude Sabrina Spellmanová a sabat čarodejníc oslavovať zimný slnovrat.

Poviedka vydaná v časopise Phantastisch! číslo 57 v roku 2015. Prinášame vám teda, s dovolením autora, ochutnávku fantastiky aj zo zahraničia.

Buď v strehu, pretože lúsknutim prstov skĺzneš zo spokojného života na miesto, kde ani tma nechodí.

Georg Vongel, člen slobodnej kompánie, sa účastní bojov proti rebélii, ktorá otriasa Cisárstvom už tri dlhé roky. Ako sa ale Georg zachová, až kompánia dorazí do osady, kde pozná nejedného obyvateľa, ktorí sú teraz podozriví z napomáhania rebelom?

“Pustite ma von…” Zlomený hlas. “Sľubujem, že už nebudem…” Potiahne nosom. “A ak aj budem, tak len s príbehom, len zrozumiteľne…”

Kto vám pomôže, keď sa vám všetci obrátia chrbtom? Kto je skutočný priateľ, keď ani jeden vám už nezostal? S kým pôjdete v práci na obed, keď aj kolegovia sú falošní? Všetci sú len pokrytci, alebo to vy ste ten iný?

Hľadanie riešenie na problém kedy obe protichodne prvky na riešenie súčasne sú áno i nie.

RECENZIE

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Recenzia na Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny - Plagát - Fantastické tvory - plagát / Zdroj Disclaimer

Do kín sa vrátil svet Harryho Pottera, no bez „chlapca, ktorý prežil“. Za to s Mlokom, pravdepodobne autistom, so záľubou v kryptozoológií.

Prvý diel Fantastických zverov bola prehliadka trikov bez poriadneho príbehu. Zábavný film, ale s trpkou príchuťou sklamania. Našťastie môžeme konštatovať, že dvojka sa svojmu staršiemu súrodencovi skoro nepodobá.

Hej, stále je tu Mlok (Newt), ktorý má od hlavného hrdinu ďaleko a v deji nemá opäť čo robiť. Príbeh ťahajú všetky ostatné postavy a to je dobre, lebo je to príbeh solídny, temný a dospelý. Tvorcovia sa síce tvária, že je to o zvieratkách, ale tie nemajú toľko priestoru a sú viditeľne odsunuté nabok, lebo omnoho zaujímavejší konflikt ponúka Grindelwaldova snaha o ovládnutie medzivojnového čarodejníckeho sveta.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny - Scéna - Eddie Redmayne ako Mlok Scamander / Zdroj

Ve stínu Rudé věže-recenzia

Ve stínu Rudé věže-recenzia

Čechy - jediná krajina na svete, kde funguje mágia a v hlavnom meste - v Liberci spriada svoje temné plány najväčší český mág. Kto sa mu postaví do cesty, ten pocíti jeho hnev, kto mu odporuje, na toho zošle zákernú kliatbu.

Lady Mechanika vol. 2: Tabuľa osudov (2018) – recenzia

Lady Mechanika vol. 2: Tabuľa osudov (2018) – recenzia

Napriek rušnému obdobiu si človek nájde čas aj na čítanie. Dlho som po tomto komikse poškuľoval, rozhodla až festivalová zľava na IstroCone 2018. Hovoríte si, že to bolo pred dvomi mesiacmi? Veru, bolo. Tak sa poďme pozrieť, čo si pre nás toto steampunkové dobrodružstvo pripravilo.

Temný les

Temný les

Čínska hard scifi trilógia Spomienka na Zem sa nedávno dočkala zavŕšenia aj v českom vydaní. Skôr než si však povieme čo-to o jej poslednej časti, zastavme sa aspoň na chvíľu v Temnom lese a započúvajme sa do tmy, ktorá v ňom vládne, či nezačujeme nejakého dravca na love.

MINIRECENZIE

Film
9/10

Veronika Valent Veronika Valent

Prvý človek

Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami...

Chapter Four: Witch Academy

Oproti predchádzajúcim dielom sa začína viac prejavovať Sabrinina bipolarita, jej protiváha voči Noci.

Film
9/10

Aldeberan Aldeberan

Pomstitelia

Tento film nadobro ukotvil marvelovky ako stálicu kín 21. storočia. Možno si to nepamätáte, ale v tom čase si nikto nebol istý, že Avanegri budú naozaj fungovať ako film. Veľa postáv, z rôznych filmov, na jednom mieste. Najväčší crossover v známej filmovej histórii. Kľudne to mo...

Film
8/10

Aldeberan Aldeberan

Avatar

Veľký megahit roku 2008! Avator zarobil miliardu predtým, než bolo úplne bežné, že nejaká marvelovka či iná disneyovka zarobí miliardu aspoň raz za rok. Príbeh je v podstate Pocahontas na mimozemskej planéte. Vizuálne Camerov využil CGI k tomu, aby nám ponúkol fantastickú víziu ...

Hľadaj v SFDB
Najnovšie v SFDB
Seriál
Poster - Kráľovstvo

Kráľovstvo

Kniha
Poster - Phantastisch

Phantastisch

Fandom

Fandom je všeobecné pomenovanie pre komunitu fanúšikov žánrov fantastiky. Ak ním si, tak vlastne patríš do fandomu. Máš už svoje konto u nás, aby si sa zapojil do diskusií? Stačí sa zaregistrovať!

pred 10 hod
jurinko
OPERÁCIA MILOSŤ

To je zamer alebo chyba, ze sa na hlavnej stranke pri tejto poviedke objavuje obrazok k Jolane vs. N...

pred 1 dňom
Marek Papcun
Skladačka života

Od citatela urcite. Moja mama mi vysypala pribeh ako keby to ona pisala :D ale musim sa priznat, ze ...

pred 1 dňom
B.T. Niromwell
Skladačka života

Ja mám s písaním podobný problém, takže tvoja dilema mi je blízka. Odhadnúť mieru toho, čo...

pred 1 dňom
Marek Papcun
Skladačka života

Este som zabudol. Chcel som aby tam boli veci nie uplne zodpovedane a jasne, aby som pributil sa cit...

pred 1 dňom
Marek Papcun
Skladačka života

Vdaka za poriadnu pitvu. Je to dovod preco som to sem poslal. Niektore chyby ako casy a ciarky si uv...

Kalendár
Kozmodróm 2018

Kozmodróm 2018

Kedy: 24.11.2018 09:00 - 21:00

Kde: SK Vajnorská, Bratislava

Kozmodróm, jednodňový festival vedy a vedeckej fantastiky, v novembri oslávi svoj desiaty ročník a nemali by ste pri tom chýbať! Kozmodróm je charakteristický najmä svojím nevšedným formátom – jedná sa o jednodňový festival, zameraný na vedu, vedeckú fantastiku a populárnu kultúru, ktorý organizuje občianske združenie SciFi Guide v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici.

KoprCon 2018

KoprCon 2018

Kedy: 30.11.2018 - 02.12.2018

Kde: Kopřivnice, Česká republika

16. ročník pohodového setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. KoprCon to jsou nejen Star Wars, Star Trek, sci-fi, fantasy, věda, hry, soutěže, řízky, pivo, kafe, štrůdl, kamarádi, zábava, ale hlavně POHODA. Přijeď si s náma užít fajnový víkend.

Facebook
Twitter

Štúdio

Pri scifi.sk funguje aj kreatívne štúdio, ktoré pod hlavičkou Force Majeure produkuje a predáva pôvodnú slovenskú fantastickú tvorbu. Ak by si mal/a niečo, čo by sme si mali pozrieť, tak sa nám ozvi.

Produkty
Scifi.sk predstavuje "Tričko 2018!"

Scifi.sk predstavuje "Tričko 2018!"

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.


Osem rokov prešlo, kým sme sa (trikrát hurá Alexanderovi Schneiderovi!) znova rozhýbali a vyprodukovali ďaľší merchandising v podobe trička. Tentokrát sme však po vzore Deadpoola gender neutral a máme aj dámsku verziu! (Yaaay, we so woke!) Ale vážne. Nevravte nám, že vás tie staré už nezačínali nudiť a že už dlho netúžite hrdo na hrudi nosiť pro-bono reklamu na diela svetových autorov.

A keď vravím reklama na hrudi, myslím veľký wordcloud plný toho najlepšieho, čo vedecká fantastika ponúka.

Feast your eyes!

Tričko 2018! - Reklamné - Wordcloud tričko pre fanúšikov vedeckej fantastiky.Disclaimer

Your enemies will go blind from overexposure to pure awesomeness!

Ale aby som teda iba nedrístal, krátky opis trička: je čierne, s jedným veľkým bledomodrým wordcloudom v tvare planéty s prstencom (alebo čiernej diery s akrečným diskom, to už je na vašej predstavivosti) uprostred hrude a malým logom scifi.sk v ľavom hornom rohu. Wordcloud sa skladá z originálnych názvov diel, ktoré redakcia scifi.sk považuje za najvplyvnejšie, najznámejšie a najlepšie (v tomto poradí) z toho, čo svet ponúka.

A kde túto úžasnú uniformu s +5 protection from haters získate? No predsa tu!

Prispejte sumou minimálne 10 eur tlačítkom donate a pošlit...

Jolana vs. Sloboda Jeleňov a ďalšie príbehy z Flufilonu (e-kniha)

Jolana vs. Sloboda Jeleňov a ďalšie príbehy z Flufilonu (e-kniha)

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

Zárodky hviezd 2010 online

Zárodky hviezd 2010 online

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!