scifi.sk

Najnovšie spacenews

Amatérsky film o Chuckyho minulosti

Odhaľme tajomstvá Lakeshore Stranglera.

Nový seriál z prostredia LOTR nemôže použiť veľa z Tolkienovej predlohy

Odborník na Tolkiena o novom seriáli prezradil,, že Tolkien Estate nepovolilo prácu s tematikou z Jacksonových filmov .

A Tad Late, But Thanks Anyway: Slovak SF/F/H short stories in English

Have you ever heard about any Slovak science fiction, fantasy or horror writers? If you don’t live in Slovakia or Czech Republic, there is a good chance you have not. And that is why A Tad Late, But Thanks Anyway came to life.

Zborníky zo súťaže Fantasy Award, anglickej verzieého klonu Martinus Ceny Fantázie, majú trošičku sklz. Vyzerá to však, že ľady sa konečne rozhýbali. Pred dvoma týždňami totiž vyšla antológia súťažných poviedok z roku 2015 pod veľmi výstižným názvom A Tad Late, But Thanks Anyway, radšej neskoro ako nikdy.

YaYa

Priznám sa, že som mal od hry veľké očakávania. Príbehovka v štýle Last of Us alebo Hellblade: Senua’s Sacrifice si dala za cieľ rozpovedať príbeh dvoch súrodencov z obdobia veľkej morovej rany v roku 1348. V súboji proti všetkým majú len jediný cieľ. Prežiť. Ako sa podarila realizácia tohto príbehu, zistíme v tejto recenzii.

Marek Páperíčko Brenišin

Seriál The Boys bude mať druhú sériu

The Boys hlásia návrat, no v podstate ani nikdy neodišli.

Stopárov sprievodca galaxiou mieri na televízne obrazovky!

Hulu pripravuje seriálovú podobu Stopárovho sprievodcu galaxiou!

Krátke správy

Už tento štvrtok nová Godzilla. A ten kto videl banner na film, keď sa naštve, tak to svieti...

Godzilla: King of the Monsters - Trailer - SK Disclaimer


Režisér Jim Jarmusch po známom upírskom filme Prežijú len milenci prichádza so zombie komédiou s hviezdnym obsadením.

The Dead Don't Die - Trailer - Trailer na novú zombie komédiu Mŕtvi neumierajú Disclaimer


V Angry Birds existuje tretí ostrov a ten je hrozbou pre vtátky aj zelené prasiatka. Pozrite si túto ukážku z pokračovania.

The Angry Birds Movie 2 - Trailer - Exkluzívna ukážka Disclaimer


Ze superhrdinský film nemusí byť len cool, ale že to môže byť aj pekný horor, sa dozviete už čoskoro. Nie všetky supershopnosti sa použijú len na dobro.

BrightBurn - Trailer - Oficiálny trailer Disclaimer


6. júna prichádza chorvátske animované scifi, kde dedka hlavnej hrdinky unesú mimozemšťania a zistia, že samotný dedko mimozemšťanom jest.

Moj dida je pao s Marsa - Trailer Disclaimer


Politická dystopia pokračuje svojou treťou sériou.

The Handmaid's tale - Trailer - Season 3 Disclaimer


Už 9.5.2019 môžete zmysluplne využiť predĺženú dovolenku s touto fun komédiou.

Pokémon: Detective Pikachu - Trailer - Trailer F4 - SK Titulky Disclaimer


Teaser na Jokera so slovenskými titulkami. V kinách od 3. októbra.

Joker - Trailer - Teaser na Jokera so slovenskými titulkami Disclaimer


Dva nezlučiteľné svety sa musia spojiť proti novej hrozbe.

The Angry Birds Movie 2 - Trailer Disclaimer


Už 4.4.2019 v kinách

Shazam! - Trailer - SK Disclaimer


Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

SaevusZeD
Vitajte vo svete plnom intríg, klamstva, rasizmu, záhad a pokrytectva. V tajomnom svete, kde sa nocami preháňajú Mory, ktoré cítia vinu a trestajú previnilca mučivým šialenstvom. Príbeh o hľadaní pravdy, túžbe po poznaní, sklamaní a smrti. Svet, ktorý obývajú tri mocné ríše. Novovzniknutá ríša ľudí, ktorá bojuje o svoje uznanie. Ríša bohatých šeliem, podľa legiend potomkov jaguárov, ktorá ovláda doly so vzácnym čiernym nerastom. Zúrivý Nuti z miest v korunách stromov. A na všetko dozerajúci obojpohlavní velemajstri, ktorí ako jediní strážia krátke dejiny tohto tajomstvom a klamstvom obklopeného sveta.
Alexander Schneider
Astarion, hlavné mesto Assarskej ríše, je na pokraji kolapsu. V jeho strede rastie Strom bolesti, magicko-mechanický artefakt obrovských rozmerov, ktorý rozosieva smrť všade navôkol, zatiaľ čo pred bránami stojí armáda povstalcov. Začítajte sa do siedmeho dielu Prekliatych bohov, nášho románu na pokračovanie!
Kei
poviedka na počkanie
Veronika Valent
Nestihla som uzávierku, ale aj tak to sem posielam.
Magda Medvecká
PNP
Grimbur
poviedka na počkanie za Modrou oblohou

Veda

Vedci pozorovali dva biele trpaslíky, ktoré by mohli jedného dňa prispieť k veľkým poznatkom v oblasti gravitačných vĺn.

NASA ukázala prepracovanú mapu zobrazujúcu všetky doteraz objavené planéty mimo našej slnečnej sústavy, inak povedané exoplanéty. Mapa, ktorá zobrazuje viac než 4000 objavených exoplanét, je vo forme videa, ktoré ukazuje históriu ich objavov od roku 1991.

Venujte pozornosť najnovším snímkam Jupitera – Veľká červená škvrna sa scvrkáva. Všetko nasvedčuje tomu, že priebehu 20 rokov nadobro zanikne.

Pomôžte astronómom pomenovať mini teleso v našej slnečnej sústave. Môžete si vybrať z troch možností a jednou z nich je v podstate Perinbaba.

Najnovšie hodnotenia

Stano Lacko @stano 04.08.2019 21:55:34
Super film hlavne pre tínedžerov. Proste YA.
Stano Lacko @stano 23.07.2019 13:22:06
Jednoznačne povinné čítanie pre fanúšika scifi. Výborná filozofia postáv, ich vývoj. Perfektné dejové zvraty a vtiahnutie čitateľa do deja tak, že neprestanete čítať, kým to neskončí.
cyberstorm @cyberstorm 01.07.2019 13:12:42
Výborná kniha. Kedysi som čítal novelu a neskôr aj knihu, Troška pomalšia ale o to údernejšia. Fakt, škoda že Daniel Keyes nenapísal toho viac
Stano Lacko @stano 06.06.2019 20:43:39
Vynikajúci film. Hlboké myšlienky, výrazný posun v deji. Jeden z filmov, ktoré je povinnosťou pozrieť.
B.T. Niromwell @Niromwell 02.06.2019 13:05:22
Rodinná oddýchovka:) Na Shazam som sa tešila hlavne kvôli traileru, ktorý bol naozaj veľmi vtipný, no ako sa ukázalo, boli v ňom naozaj všetky vtipy... Takže som ostala sklamaná. Okrem nedostatku humoru musím filmu vytknúť nevyužitý potenciál záporáka, inak síce jedna z najlepších postáv filmu, ale nejde mi do hlavy, keď už záporák chodí po svete so siedmimi smrteľnými hriechmi, prečo to vôbec nevyužiť? Rovnako tak mohol mať armádu siedmich trpaslíkov, vo filme by to neurobili skoro žiaden rozdiel, až na malinký twist na záver. Mohlo to byť neuveriteľne coool... ale to by musel byť film o niečo dlhší. Plusom sú rozhodne sympatické postavy, hlavná myšienka, záporák Mark Strong a úžasné ukážky toho, čo urobí pubertiak, keď dostane superchopnosti, čo podľa mňa bolo veľmi trefné. Rodinný nobrainer, pri ktorom si oddýchnete, ak od neho veľa nečakáte.

Studio - Force Majeure

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Skalní fanúšikovia vedia, že sme sa o samostatnom zborníku poviedok scifi.sk rozprávali už roky, no až otvorenou diskusiou na našom portáli a neskôr aktívnym prístupom Martina Tomčíka sa stojaté vody pohli a my sme sa v lete 2010 rozhodli, že sa podujmeme na túto cestu.

Publicistika

Priveľa dobrých vecí, primálo času, nič, čo by sme dôverne nepoznali...

Poviedky na počkanie, familiárne nazývané PNP, vznikli na scifi.sk v roku 2013 a odvtedy už prebehli desiatky kôl. Ide o adrenalínovú hru pre skúsenejších i menej skúsených spisovateľov. Hráva sa buď tu online, alebo „prezenčne“ na conoch. Odvážlivci dostanú dve témy a hodinu času na to, aby napísali vlastnú poviedku. Potom si ich veľdiela zozbierame a zverejníme na stránke, kde sa nimi budú môcť potešiť všetci čitatelia nášho portálu.

Ako veľmi prístupný je mainstream k fantastike? Alebo sa fantastika už tak votrela do mainstreamu, že ju už v ňom ani nevnímame, aj keď na nás kričí priam excelentným spôsobom? Jurko Malíček tému exemplifikuje na príklade aktuálneho filmu Yesterday.

Dnes pokračujeme nášupom ďalších plánovaných fantasy seriálov. Rothfussova Kronika kráľovraha, Pratchettova Hliadka či legendárny Amber od Zelazneho. To je len pár projektov, ktoré učarovali televíznym a streamovacím štúdiám. Uvidíme, čoho sa napokon reálne dočkáme.

Posledné príspevky v diskusii

Marek Páperíčko Brenišin
13.08.2019 13:59:59
Marek Páperíčko Brenišin

Prekliati bohovia - VII. Momenty prebudenia

Dobre, Šaňo, velice dobre. :-) Čítalo sa to dobre, trošku som tápal v strede, ale na konci to ...

Marek Páperíčko Brenišin
03.08.2019 23:31:17
Marek Páperíčko Brenišin

Prekliati bohovia - VI. Kto seje vietor, žne búrku

Draculin, ty žiješ! :-D
Súhlasím, čo si napísal. Verzia 2.0 bude určite o dve triedy lep...

Milan "Miňo" Tichý
03.08.2019 08:18:11
Milan "Miňo" Tichý

Šamorianska 12

Hmmm, paráda. Atmosféra by sa dala krájať. To je jednoznačne najsilnejšia stránka tejto povie...

Milan "Miňo" Tichý
03.08.2019 08:10:36
Milan "Miňo" Tichý

Dúpä

Nebolo to veru zlé, dokonca by som povedal, že v tomto kole jedno z najlepších. Áno, nebolo to ...

Milan "Miňo" Tichý
03.08.2019 08:04:36
Milan "Miňo" Tichý

Boj o čas

Konečne nejaké scifi, to ja môžem :) ...skladám poklonu za rozsah a ucelenosť textu, za hodinu...

Milan "Miňo" Tichý
03.08.2019 07:58:36
Milan "Miňo" Tichý

Zrada

Ako som čítal, rozmýšľal som stále, k čomu to všetko bude smerovať. Napísané je to fajn, ...

Recenzie

Have you ever heard about any Slovak science fiction, fantasy or horror writers? If you don’t live in Slovakia or Czech Republic, there is a good chance you have not. And that is why A Tad Late, But Thanks Anyway came to life.

Zborníky zo súťaže Fantasy Award, anglickej verzieého klonu Martinus Ceny Fantázie, majú trošičku sklz. Vyzerá to však, že ľady sa konečne rozhýbali. Pred dvoma týždňami totiž vyšla antológia súťažných poviedok z roku 2015 pod veľmi výstižným názvom A Tad Late, But Thanks Anyway, radšej neskoro ako nikdy.

Priznám sa, že som mal od hry veľké očakávania. Príbehovka v štýle Last of Us alebo Hellblade: Senua’s Sacrifice si dala za cieľ rozpovedať príbeh dvoch súrodencov z obdobia veľkej morovej rany v roku 1348. V súboji proti všetkým majú len jediný cieľ. Prežiť. Ako sa podarila realizácia tohto príbehu, zistíme v tejto recenzii.

Tento rok sa na BBCone krstil aj druhý diel young adult trilógie Pokrvní s názvom Biely Havran. Anotácia nám sľubovala napätie, vojnu, neľahké rozhodnutia, skrátka všetky strasti a radosti, ktoré prináša život vládkyne. Ako sa autorke podarilo popasovať s príbehom sa dozviete v tejto recenzii.

Predposledná kniha z malého českého vydavateľstva Planeta9 je román, alebo skôr dlhšia novela, Ocelová šlechta z pera amerického autora Adriana Tchaikovskeho.