portál

Magazín

Magazín scifi.sk je miesto pre novinky zo sveta science-fiction, fantasy, hororu a ďalších žánrov fantastiky, ale aj eseje či úvahy na publicistické témy. Ak máš novinku, ktorú by si chcel vidieť v magazíne, stačí ju pridať.

Na PegasCon zavíta aj Vilma Kadlečková

Na PegasCon zavíta aj Vilma Kadlečková

Alexander Schneider

PegasCon už klope na dvere. Brány festivalu v Prešove sa otvoria v piatok podvečer a veru - programu a hviezd je na ňom požehnane. Nielen to - novinkami tento rok sú videoherňa retrohier a celoconová hra. Kvôli 80. výročiu Supermana sa pre festival tento rok stali témou superhrdinovia.

Slovenská literárna fantastika 2017

Slovenská literárna fantastika 2017

Lenona

11 románov pre dospelých, 8 kníh pre deti a mládež, 3 zbierky a 4 e-knihy spolu 26 kníh. Pri niektorých idete na istotu, iné vás možno milo prekvapia, ak im dáte šancu. S vydavateľstvom Hydra úsmevne i vážne o domácej knižnej tvorbe minulého roka.

Akú podobu má voda?

Akú podobu má voda?

cyberstorm

Citlivý príbeh z produkcie Guillerma del Tora, v ktorom hlavnú roli hrajú smutné a osamelé bytosti, alebo prvoplánovitá nudná zlátatina? Akú má teda voda podobu?

Pocit úžasu Jurka Malíčka (február 2018)

Pocit úžasu Jurka Malíčka (február 2018)

Juraj Malíček

Jurko Malíček sa tentokrát vo svojej rubrike zameria na odpracovanie svojich knižných restov. Určite máte vy tiež také knihy, ktoré čakajú na to finálne sklapnutie ich väzby, aby ste ich zo stola mohli odložiť na správne miesto v knihovničke. Ktoré z nich to budú ale u neho?

Čo sa udialo za posledný týždeň? A o čom je druhá séria Dychberúceho Zázraku?

Mission Impossible, Star Wars, Jurrasic World, Kingdom Come - zhrnutie všetkého čo je zaujímavé na minulom týždni. A nepôjde o Olympiádu.

Nový týždeň, nové videá

V svete po zrútení techniky je chaos. Lieky, voda, istota sú minulosťou. Čo ak je to hra bohov? Teda ak skutočne existujú.

Čo ak existujú bytosti ktoré by mali byť len rozprávkach? Kým nechcú aby ste ich spoznali tak o nich ani neviete. Dokonca aj polícia je na nich krátka. Prvá poviedka tejto autorky na našom serveri.

Čo ak existuje svet, ktorý nevidíme, ale on nás vidí a sleduje nás? Ba dokonca môže zasiahnuť do našich životov... Prvá poviedka tohto autora na našom serveri.

Michal má výnimočný talent, ktorý využíva na nekalé účely. Ako dlho sa mu to ešte prepečie?

Chcú len mier... hlavne ten s tým chápadlom.

Keď inkvizítor úraduje aj po smrti...

RECENZIE

Akú podobu má voda?

Akú podobu má voda?

Citlivý príbeh z produkcie Guillerma del Tora, v ktorom hlavnú roli hrajú smutné a osamelé bytosti, alebo prvoplánovitá nudná zlátatina? Akú má teda voda podobu?

Keď v roku 2009 vyšla druhá časť Hellboya v réžii Guillerma del Tora, mnohí sa potešili...a následne boli sklamaní, pretože Hellboy: The Golden Army nemalo takmer nič spoločné s Mignolovým universom. Napriek tomu však dlho kolovali po sieti zvesti, že Hellboy 3 bude. A potom že nebude. A zas bude...ak sa pôjde dosť ľudí pozrieť na Pacific Rim: Uprising. Špekuláciám napokon uťala minuloročná správa, že Hellboy 3 v del Torovom prevedení NEBUDE, ale dočkáme sa reštartu Hellboy Universe. Sux...povedal by si niekto. Minulý rok sa však objavila aj iná správa - Guillero del Toro natočil tajomný mysteriózny takmer horor s vodnou obludkou v hlavnej roli. A že tá príšerka, aj vďaka pár easter eggom, nápadne pripomína Abe Sapiena z Hellboya a tým pádom by teoreticky mohlo ísť o akýsi prequel k del Torovmu Hellboyovi.

Režisér a scenárista Guillermo del Toro.

Na pozadí v 60-tych rokoch 20-teho storočia sa v jednom vládnom laboratóriu v Baltimore odohráva citlivý príbeh. Ona, nemá mladá upratovačka Elisa je ...sama. Od narodenia. Sirota. Až na starnúceho výtvarníka Gilesa a večne ukecanú kamošku z práce nemá nikoho. Žena so svojimi snami, túžbami ...a smutnou realitou. Podradná práca. Smutný život samotárky na okraji spoločnosti. Navyše sa pre svoj hendikep cíti nekompletná, polovičná, niečo, čo len málokto pochopí. Hladinu denného stereotypu jej rozčerí tajný projekt, ktorý má zvrátiť obrovský náskok sovietskeho vesmírneho programu. On... je typický zelený mozog stojaci za týmto projektom. Úbohý vojačik bez srdca ale s egom väčším než Zem, ktorý je ochotný pre ochranu vlasti a toho správneho sp...

Sympatickí zloduchovia z Vranej šestky: tínedžeri, ktorých si obľúbite

Sympatickí zloduchovia z Vranej šestky: tínedžeri, ktorých si obľúbite

Môj vzťah k žánru YA? Taký zmiešaný. (Nie, moja prezývka s knihami pre dospievajúcich nemá nič spoločné.) Súmrak som vzdala na strane sto, keď Eddie začal svetielkovať. Sfilmované verzie som si pozrela, aby som si z nich mohla uťahovať. Zato Hry o život som zhltla za víkend (všetky tri), a mám celkom rada filmy Beautiful Creatures a Warm Bodies. Keď som teda dostala za úlohu zrecenzovať Vraniu šestku, podľa prebalu „#povinnú YAzdu“, nevedela som, čo čakať.

Fantáza 2017 - recenzia (Zdeno 'Ash' Mikláš)

Ash

Fantáza 2017 - recenzia (Zdeno 'Ash' Mikláš)

Zdeno "Ash" Mikláš recenzuje poviedky z najnovšieho zborníku poviedok súťaže Martinus Cena Fantázie. Tá v 2017 zavŕšila svoj pätnásty ročník, občiansky preukaz má vo vrecku, k vodičáku ešte ďaleko. Bombastické nápady, neistota pri ich dotiahnutí do konca. Horúca hlava s temnými myšlienkami.

Ve stínu Říše: recenzia

Ve stínu Říše: recenzia

Rozsiahla antológia českej fantastiky obsahuje pomerne kontroverznú tematiku. Ideológia, ktorá neváhala hnať milióny ľudí na smrť len kvôli myšlienke akejsi rasovej čistoty, pričom rozpútala druhú svetovú vojnu, je v zrkadlách krátkych príbehov vykresľovaná vo všetkých svojich podobách. Grotesky, satiry či sondy do duší ľudí z tej doby, to všetko tu pracuje ako dobre namazaný stroj. Od historickej fantasy cez horor až po absurdné scifi – kniha poskytuje pestrú paletu textov, stačí si vybrať ten, ktorý vám najviac zachutí.

MINIRECENZIE

Kniha
8/10

Stano Lacko Stano Lacko

Nová hliadka

Lukjanenko ukázal, že svet Hliadok má prepracovanú, a že v ňom ešte nebolo povedané všetko. Proroctvo ukázalo nové skutočnosti a autor sa ich zhostil dobre a pútavo. Našťastie Dej aj svet sa posúva ďalej a aj osud postáv vychádza na povrch. Určite treba prečítať.

Hra
9/10

Juraj Búry Juraj Búry

Pathfinder Roleplaying Game

Na oko je to desivé a prvých pár hier bez skúseného "pathfinderáka" môže byť peklo, ale spravte pár domácich výnimiek z pravidiel, zožente si dobrú partiu a PF je potom dokonalý systém, pre každého pre koho je "game" dôležitejšie ako "role play"

Kniha
9/10

Stano Lacko Stano Lacko

Vrania šestka

Výborné rýchle čítanie, plné zvratov, ktoré necháva čitateľa v napätí až do úplného konca, kedy zistí, že to neskončilo. Kniha má totiž pokračovanie. Výborné zvládnutie problematiky autorkou a osadenie do známeho vesmíru Grisha knihe ako takej len a len prospelo.

Film
10/10

Stano Lacko Stano Lacko

Doctor Strange

Výborný film, humor, akcia, dialógia, filozofia postáv, vývin postáv. GRAFIKA! No, musím povedať, že tomuto filmu nič nechýba. A počkajte na koniec titulkov...

Hľadaj v SFDB
Najnovšie v SFDB
Kniha
Poster - Zizu

Zizu

Kniha
Poster - Operený had

Operený had

Fandom

Fandom je všeobecné pomenovanie pre komunitu fanúšikov žánrov fantastiky. Ak ním si, tak vlastne patríš do fandomu. Máš už svoje konto u nás, aby si sa zapojil do diskusií? Stačí sa zaregistrovať!

pred 2 dňami
Stano Lacko
Slovenská literárna fantastika 2017

Fiha, cize jedna kniha na dva tyzdne. To normalne staci standardnemu citatelovi na cely rok 2018 ;-)

pred 3 dňami
Veronika Valent
Pocit úžasu Jurka Malíčka (február 2018)

Ja som si teraz vlasy trhala pri filme Zmenšovanie. A to nielen kvôli fyzike, v tomto prípade aj ...

pred 4 dňami
Veronika Valent
Akú podobu má voda?

Film má neopakovateľnú ponurú atmosféru, ktorú podčiarkuje krásna hudba. Mne sa páči priro...

pred 5 dňami
cyberstorm
Pocit úžasu Jurka Malíčka (február 2018)

Aaaaano, suhlas...ale potom mas na druhu stranu take snimky ako Ant Man, kde si buchas hlavu o stenu...

Kalendár
PegasCon 2018

PegasCon 2018

Kedy: 23.02.2018 17:00 - 25.02.2018 17:00

Kde: Súkromné gymnázium, Solivarská 28, Prešov

6. ročník festivalu vedy a fantastiky v Prešove. Tento rok so stálymi ale aj úplne novými hosťami - príde známa autorka Argenitového vesmíru Vilma Kadlečková, umelec Peter Kocák predstaví vo workshope kaligrafiu, košické štúdio GamesFarm príde porozprávať o tvorbe hier a tento rok pribudne aj retroherňa!

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

Kedy: 23.03.2018 - 25.03.2018

Kde: DK Ružinov, Ružinovská 28, Bratislava2

XI. ročník medzinárodného festivalu popkulturý s výstavou. Festival sa venuje Anime, Comicsu, Japonskej kultúre, Scifi, Fantasy a KPOPu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží a premietanie najnovších filmov. Výstava je venovaná počítačovým hrám, video hrám, spoločenským a kartovým hrám, retro hrám a technológiám. Súčaštou výstavy sú herné súťaže, vývojári, ukážky noviniek a domácej hernej tvorby.

Comics Salon & IstroCON 2018

Comics Salon & IstroCON 2018

Kedy: 21.09.2018 - 23.09.2018

Kde: DK Ružinov, Ružinovská 28, Bratislava

XXXI. ročník medzinárodného festivalu popkultúry. Festival sa venuje Comicsu, Anime, Hrám, Japonskej kultúre, KPOPu, Scifi, Fantasy a Hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže.

Facebook
Twitter

Štúdio

Pri scifi.sk funguje aj kreatívne štúdio, ktoré pod hlavičkou Force Majeure produkuje a predáva pôvodnú slovenskú fantastickú tvorbu. Ak by si mal/a niečo, čo by sme si mali pozrieť, tak sa nám ozvi.

Produkty
Jolana vs. Sloboda Jeleňov a ďalšie príbehy z Flufilonu (e-kniha)

Jolana vs. Sloboda Jeleňov a ďalšie príbehy z Flufilonu (e-kniha)

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)


Vážení a milí scifisti,

ako novoročný darček sme si pre Vás pripravili niečo naozaj výnimočné – všetky doteraz publikované poviedky zo sveta Jolany a Flufilonu, plus jednu nepublikovanú, v kompaktnom elektronickom balení, doplnenom krásnymi ilustráciami Moniky Herda Belicovej, ktorú určite mnohí poznáte.

Sme veľmi radi, že sa táto vec podarila, pretože sme na nej už pomerne dlho potajomky pracovali a dúfame, že sa nám touto cestou jednak podarí osloviť čo najširšiu skupinu čitateľov, ale najmä, že pritiahneme na scifi.sk nových návštevníkov.

Preto je táto e-kniha dostupná exkluzívne z našej stránky, je zadarmo a budeme veľmi radi, ak sa o ňu podelíte s Vašimi známymi a priateľmi. Tiež nás poteší akákoľvek spätná väzba, či už formou komentárov, recenzií, článkov, blogov alebo e-mailov, a radi odpovieme na akékoľvek Vaše otázky.

V budúcnosti plánujeme túto zbierku vydať aj v Poľsku, takže ak budete mať pocit, že ide o dielo, ktoré si zaslúži prekonať hranice Slovenska, budeme veľmi vďační za prípadný drobný príspevok na zabezpečenie prekladu :-)

Za redakciu scifi.sk Vám pohodové čítanie a všetko dobré do nového roka želá

jurinko

Linky na stiahnutie:

Formát .pdf:

Formát .epub:

Formát .mobi:

Zárodky hviezd 2010 online

Zárodky hviezd 2010 online

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Zárodky hviezd 2010

Zárodky hviezd 2010

Skalní fanúšikovia vedia, že sme sa o samostatnom zborníku poviedok scifi.sk rozprávali už roky, no až otvorenou diskusiou na našom portáli a neskôr aktívnym prístupom Martina Tomčíka sa stojaté vody pohli a my sme sa v lete 2010 rozhodli, že sa podujmeme na túto cestu.