scifi.sk

Podporte scifi.sk

Najnovšie spacenews

B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Dámy a páni, Fantastická poviedka je tu opäť!
10Geek
10Geek
Každý čin má svoje následky a každá akcia vyvolá reakciu. Táto základná pravda platí pre každého a neutečie pred ňou ani obľúbená partia antihrdinov Suicide Squad a ich veliteľka Amanda Wallerová. Viac vám prezradí recenzia.
cyberstorm
cyberstorm
Na Slovensku len nedávno vzniklo nové vydavateľstvo Príbeh zamerané na domácu žánrovú tvorbu. Jednou z ich prvých lastovičiek je Prekliata zbierka, antológia pôvodnej slovenskej fantastiky, v ukážke ktorej si môžete zalistovať.
YaYa
YaYa
Ako to dnes dopadlo?
YaYa
YaYa
Mesiac ušiel ako voda a máme tu septembrové kolo! Témy v článku.
10Geek
10Geek
„Cez najjasnejší deň, v najtemnejšiu noc, žiadne zlo neunikne môjmu zraku. Nech tí čo vzývajú zlú moc, sa majú na pozore pred silou svetla Green Lanternov!“ tak znie prísaha zboru Green Lanternov. Ako to však dopadlo, keď Najtemnejšia Noc skutočne nastala, sa dozviete v recenzii.
Alexander Schneider
Alexander Schneider
Rok sa s rokom zišiel a znova sa priblížil termín konania Comics Salónu, najväčšieho conu na Slovensku. A ako inak, scifi.sk nesmie chýbať!
cyberstorm
cyberstorm
Ak máte radi exotické urban fantasy, bojové umenia a pouličné boje v štýle Gangov New Yorku, česť a tradície, o ktoré treba bojovať, tak možno práve oceňovaná novinka z vydavateľstva Host je pre vás. Nech sa páči, ukážka.

Krátke správy

Japonsko nám dalo Godzillu. Kórea Hosta. Teraz prichádza Thajsko s ich verziou kaiju. Epické monštrum v jazere rieky Mekong ožíva!

บึงกาฬ - Trailer - Thajská godzilla útočí v novom traileri Disclaimer

Adaptáciu knižného hororu od Paula Tremblyho pod taktovkou M. Nighta Shyamalana príde na plátna kín vo februári 2023. Dovtedy si môžeme užiť aspoň trailer, ktorý prezrádza veľmi fajnové herecké obsadenie.

Knock at the Cabin - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Laurence Fishburne sa vracia k Marvelu ako jeden z autorov nového seriálu založeného na postave Lunelly Lafayette aka Moon Girl (ktorá zasa odkazuje na Moon-Boya zo 70. rokov) - vraj najinteligentnejšej bytosti Marvelovského univerza. Diabolský dinosaurus je len a len plus!

Marvel's Moon Girl and Devil Dinosaur - Trailer - Oficiálny trailer Disclaimer

Najnovší reboot Hellraiser univerza vo filmovej podobe z dielne Hulu sa dočkal ukážky a veru, Jamie Clayton ani vizuálny tím to neodflákli. Tešíme sa na premiéru!

Hellraiser - Trailer - Hellraiser - Official Trailer (2022) Jamie Clayton Disclaimer

Po tom, čo Ezra unikne zväzujúcim pravidlám svojej temnej a démonickej rodiny, začne hľadať nových priateľov (alebo krvavú večeru?) na pôde Woodcress University a navigovať komplikované sociálne spletence stredoškolskej reality. Od Out TV prichádza nový hororový komediálny seriál s teplým nádychom a obsadením.

Ezra - Trailer - Ezra - Nový teplý upírsky komédiálny seriál Disclaimer

Už len týždeň a pár dní nás delí od druhej časti 4. série Stranger Things! Prichystajte si klobúky, aby ste si ich mohli silne držať. Z nového trailer sa zdá, že pôjde naozaj o všetko.

Stranger Things - Trailer - Oficiálny trailer 2. časti 4. série Disclaimer

Po smrti Batmana sú z jeho vraždy podozrivé decká jeho nepriateľov, ale dokonca aj jeho adoptovaný syn. Podarí sa im spoločne očistiť ich mená a nájsť ozajstného vraha? Stanica CW vypustila trailer na tento pripravovaný seriál.

Gotham Knights - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Najnovší trailer spolu s plagátom sa objavili na najnovšieho Thora, ktorý bude mať premiéru v lete tohto roku.

Thor sa vyberá na cestu, ktorou nikdy nešiel - s cieľom nájsť vnútorný mier. Ale jeho dôchodok je prerušený vstupom na scénu galaktického zabijáka Gorra, Mäsiara bohov. Na boj s ním sa spojí s kráľom Valkyrie, Korgom a svojou bývalou láskou Jane Foster, ktorá - na jeho prekvapenie - nevysvetliteľne teraz ovláda jeho kladivo Mjolnir v podobe Mocného Thora.
Thor: Love and Thunder - Trailer - Oficiálny 3. trailer Disclaimer
Plagát k filmu silno pripomína kompozíciou ale aj použitými elementami klasiku He-Man and Masters of the Universe - Gorr sťa Skeletor, Valkyrie na pegase sťa She-Ra, jemný odraz svetla za hlavnými postavami ako Light Hope...
Thor: Hrom a Láska - Plagát
Thor: Hrom a Láska - Plagát / Zdroj Disclaimer

Woooo. Tretia séria určite nesklame!

The Boys - Trailer - Official Season 3 REDBAND Teaser Trailer Disclaimer

Konečne poriadny Star Trek už 5.5.2022

Strange New World - Trailer - Teaser Season 1 Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

Monika Kandriková
Monika Kandriková
Hlboký je les, aj včera tak, aj dnes
Arcey
Arcey
Mladá vedkyňa sa dostane k objavu, ktorý môže ohroziť všetky živé druhy v Galaxii
Martin Hlavňa
Martin Hlavňa
PNP 71
Joey Thorke
Joey Thorke
Les, v ktorom sú kliatby a mágia živé a vnučka, čo si ide po ne.
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
PNP
Marek Páperíčko Brenišin
Marek Páperíčko Brenišin
Každý sa s nepriazňou osudu vyrovnávame po svojom.
Magda Medvecká
Magda Medvecká
PNP
Olex
Olex
PNP
WriterInTheDark
WriterInTheDark
PNP
jinjang
jinjang
O zániku vesmíru, jedného z mnohých
Veronika Valent
Veronika Valent
To som zvedavá, aké budete mať po jej prečítaní pocity. Napíšte mi ich.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Počas noci pred veľkými cirkevnými oslavami v hlavnom meste Severskej ríše sa záhadný muž vydal so svojim vozom naprieč nebezpečnými ulicami Húštin, zatiaľ čo veliteľ mestskej gardy trávi čas vo vychýrenom bordeli U rohatých sestier. Na pozadí všetkých udalostí sa však deje niečo, čo všetkým uniká a niekto si potajme spriada svoje plány.

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

9
StarTrek IX: Vzbura
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 01.10.2022 08:18:27
V akcii a logike to občas hapruje , ale to úžasné posolstvo humanity a idealizmu prebije všetko ostatné.

7
Nie, nie
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 19.09.2022 06:57:24
Plachtový UFO zabijak, ktorému by závidel aj raťafák plachta? Šimpanz v bersek móde? Peele režíruje super a Hoyteho kamera je ešte lepšia, ale príbehovo a scenáristicky to celé nejako neladí a na rozdiel od svojich predobrazov (Znamenia, Oheň v oblakoch) je tam príliš veľa elementov rozptyľujúcich divákovu pozornosť (kone, opica, čudný kameraman) až v závere celý film vyznieva ako paródia na sám seba. Navyše mám pocit, že čím viac symboliky Peele do svojich filmov tlačí, tým menej to funguje. Preto bolo Uteč takmer dokonalým hororom/trilerom, zatiaľ čo My sa už zadrhávalo v nezmyselných metaforách a Nie, nie sa v nich už utápa.

5
Thor: Hrom a Láska
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 14.09.2022 17:31:14
V Ragnaroku fungoval meta humor, akcia a ešte ako taký príbeh, tu je to už len jedná veľká fraška obohatená namakaným vizuálom a slušnou akciou. Waititi je očividne slabší scenárista ako režisér, ale možno je na vine chabá komiksová predloha.

5
Jurský svet: Nadvláda
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 07.09.2022 17:49:29
Nehorázna zlátanina a nedôstojné rozlúčenie s celou ságou. Jediný Jurský Park/Svet, ktorý som dopozerával len so zaťatými zubami. Nefunguje tu nič, logika, napätie, humor, je to vlastne len sled nesúvisiacich scén. Naozaj je mimo môjho chápania ako môže mať film s 200 miliónovým rozpočtom scénar na úrovni filmu od spoločnosti Asylum a tiež sa divým, že sa takémuto paškvilu prepožičalo trio Neil/Dern/Goldblum.

8
Predátor: Korisť
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 07.08.2022 09:25:00
Pre mňa niekde medzi Arnoldovým Predátorom a polozabudnutými Predátormi s Adrienom Brodym. Na prvý pohľad je jasné, že tá baba má asi 10% Arnoldovej svalovej hmoty a 5% jeho charizmy, ale vďaka perfektnej réžii, krásnemu vizuálu a rýchlemu spádu to až tak nevadí. Rýchlopalné zbrane nahradili väčšinou tie chladné a prispósobil sa tomu svojim arzenálom aj samotný Predátor, čo tvorcovia patrične kreatívne využili. Páčilo sa mi aj to obrazné aj názorné rozoberanie problematiky lovu a lovcov.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Na Slovensku len nedávno vzniklo nové vydavateľstvo Príbeh zamerané na domácu žánrovú tvorbu. Jednou z ich prvých lastovičiek je Prekliata zbierka, antológia pôvodnej slovenskej fantastiky, v ukážke ktorej si môžete zalistovať.

Na slovenskej pôde sa vynorilo nové Vydavateľstvo Príbeh s odvážným plánom. Podporovať domácich autorov fantastiky. Horor, scifi, mystery a fantasy je ich plánované menu a kuchármi budú hlavne mladí domáci autori.

Tad Williams patrí ku klasikom epickej fantasy. Na jeho slávnu ságu Vzpomínka, Žal a Trn nadväzujúca séria Poslední král Východního Ardu už čoskoro dostane ďalší diel s názvom Říše trav, z ktorého ukážku si môžete prečítať :)

Antológiu ukrajinskej fantastiky môžete podporiť už len do budúceho piatka.

Posledné príspevky v diskusii

B.T. Niromwell
02.10.2022 10:45:47
B.T. Niromwell

Fantastická poviedka – štvrté (anonymné) kolo roku 2022 – hodnotíme aj cez víkend!

Nezabúdajte, že je bodovanie predlžené a ešte je čas do dnes do polnoci súťažne hodnotiť.


ama_rilla
02.10.2022 08:06:09
ama_rilla

Fantastická poviedka – štvrté (anonymné) kolo roku 2022 – hodnotíme aj cez víkend!

Ozaj malo komentárov toto kolo, aj keď som asi ani ja nestihla všetky. No za mňa prvá trojka: ...


Monika Kandriková
01.10.2022 19:32:11
Monika Kandriková

Spravodlivosti neujdeš

JJ - Marek - Ten pocit poznám. :D :D :D


Marek Páperíčko Brenišin
30.09.2022 01:57:12
Marek Páperíčko Brenišin

Spravodlivosti neujdeš

@Secentity: ďakujem za postrehy, budem ale znieť ako pokazená platňa,. málo času 😁


Ray Janonoff
29.09.2022 18:30:53
Ray Janonoff

Česť a sláva cisárovi!

Veľa postáv by som zvládol, ak majú v príbehu miesto, vadili mi skôr iné detaily vlastné sve...


Ray Janonoff
29.09.2022 17:44:46
Ray Janonoff

Plášť a tma

Nie. To, čo u Popolušky fungovalo a nechalo dojem, že som dal hneď (asi) deviatku, tu proste ch...

Recenzie

Každý čin má svoje následky a každá akcia vyvolá reakciu. Táto základná pravda platí pre každého a neutečie pred ňou ani obľúbená partia antihrdinov Suicide Squad a ich veliteľka Amanda Wallerová. Viac vám prezradí recenzia.

„Cez najjasnejší deň, v najtemnejšiu noc, žiadne zlo neunikne môjmu zraku. Nech tí čo vzývajú zlú moc, sa majú na pozore pred silou svetla Green Lanternov!“ tak znie prísaha zboru Green Lanternov. Ako to však dopadlo, keď Najtemnejšia Noc skutočne nastala, sa dozviete v recenzii.

Nová fantasy série od Jamese Rollinse, známého autora thrillerových románů.

Jordan Peele sa po hororoch so sociálnou tematikou vydal do vôd scifi žánru. Ako mu to šlo?

Jokerova lepšia polovička, neoddeliteľná súčasť týmu Suicide Squad, DC-čkovský Deadpool. Harley Quinn sa pýši mnohými pomenovaniami a užíva si svoje miesto medzi najobľúbenejšími postavami DC. To, ako dopadlo jej najnovšie sólo dobrodružstvo, sa dozviete v recenzii.