portál

Magazín

Magazín scifi.sk je miesto pre novinky zo sveta science-fiction, fantasy, hororu a ďalších žánrov fantastiky, ale aj eseje či úvahy na publicistické témy. Ak máš novinku, ktorú by si chcel vidieť v magazíne, stačí ju pridať.

Grindelwaldove zločiny - Súťaž!

Grindelwaldove zločiny - Súťaž!

Alexander Schneider

Grindelwaldove zločiny aj napriek rozporu, ktorý vyvolali medzi fanúšikmi, zožali v prvom premiérovom týždni veľmi pekný výsledok v diváckej návštevnosti. Ak ste sa pripojili medzi prvých divákov, máte šancu zúčastniť sa našej súťaže a získať tak pekné potterácke ceny!

Zvláštny objekt v slnečnej sústave

Zvláštny objekt v slnečnej sústave

Natália Šovčíková

Aj keby si to zrejme mnohí želali, pravdepodobnosť, že objekt Oumuamua je mimozemská vesmírna loď, je veľmi nízka.

Odcválať s Parstelvanom v ústrety zapadajúcemu slnku?

Odcválať s Parstelvanom v ústrety zapadajúcemu slnku?

YaYa

Na Bibliotéke bol FantasyFest a na FantasyFeste sa krstili fantasy knihy. Medzi nimi Parstelvan od Silvie Zeumerovej. Už sme si ho stihli prečítať.

Všetky štyri pokračovania Avatara už skončili s nakrúcaním a James Cameron zdieľal nové video

Všetky štyri pokračovania Avatara už skončili s nakrúcaním a James Cameron zdieľal nové video

Ivana Kráľová

James Cameron zdieľal nové video, kde rozpráva o očakávaných pokračovaniach Avatara.

Dva roky po tom, ako stanica Showtime nečakane zrušila Penny Deadful, sa tento seriál vracia naspäť. Pripravte sa však, že bude iný, ako si pamätáte!

Paradox má trend kontinuálne vydávať nový obsah do svojich hier. Niekedy sú tieto datadisky lepšie, niekedy nie. Najnovšie rozšírenie prichádza do famóznej 4X grand stratégie Stellaris. O čom bude?

Nový seriál od Netflixu vás vtiahne do starovekej Kórey ohrozovanej zombie.

Príbeh o žene ktorá pátra po dcére. Je to moja prvá poviedka. Chcel bi som raz napísať knihu o príbehu ktorí sa mi už dlho tvorí v hlave. A tak som skúsil niečo takéto aby som si nechal poradiť v čom sa mám zlepšiť. Budem rád za každú kritiku a aj radu. Nechcem písať kvôli peniazom, chcem len vytvoriť niečo podla seba.

Poviedka vydaná v časopise Phantastisch! číslo 57 v roku 2015. Prinášame vám teda, s dovolením autora, ochutnávku fantastiky aj zo zahraničia.

Buď v strehu, pretože lúsknutim prstov skĺzneš zo spokojného života na miesto, kde ani tma nechodí.

Georg Vongel, člen slobodnej kompánie, sa účastní bojov proti rebélii, ktorá otriasa Cisárstvom už tri dlhé roky. Ako sa ale Georg zachová, až kompánia dorazí do osady, kde pozná nejedného obyvateľa, ktorí sú teraz podozriví z napomáhania rebelom?

“Pustite ma von…” Zlomený hlas. “Sľubujem, že už nebudem…” Potiahne nosom. “A ak aj budem, tak len s príbehom, len zrozumiteľne…”

Kto vám pomôže, keď sa vám všetci obrátia chrbtom? Kto je skutočný priateľ, keď ani jeden vám už nezostal? S kým pôjdete v práci na obed, keď aj kolegovia sú falošní? Všetci sú len pokrytci, alebo to vy ste ten iný?

RECENZIE

Odcválať s Parstelvanom v ústrety zapadajúcemu slnku?

Odcválať s Parstelvanom v ústrety zapadajúcemu slnku?

Na Bibliotéke bol FantasyFest a na FantasyFeste sa krstili fantasy knihy. Medzi nimi Parstelvan od Silvie Zeumerovej. Už sme si ho stihli prečítať.

Slavcon 2018. Do „dejín“ sa navždy zapíše ako môj prvý con. V piatok večer sme sa s Niromwell rozhodli nakuknúť na prezentáciu pripravovaného fantasy románu s akýmsi podivným, nezrozumiteľným názvom. Tak som sa prvý raz dopočula o Parstelvane od Silvie Zeumerovej a strastiplnej ceste k jeho vydaniu – pomaly takej epickej ako samotný dej románu.

Parstelvan - Pečať - ObálkaDisclaimer

„Parou stelie vánok krajinu zvanú Parstelvan, v ktorej sa snúbi láska i moc. Tá vyhnala Branara z rodného kráľovstva a zaviala ho do Podhoria, kde si padnú s Darnáliou do oka. Branara však ťaží na srdci tajomstvo. Aby očistil seba a zmyl hanbu z rodného mena, musí objaviť stratenú Darnovskú pečať. Tá spolu s mapou z Podnobrežia udržiava mier v krajine a pomáha kráľovnej vládnuť rozumne a spravodlivo. No v boji proti intrigám a moci si nepomôže sám. Branarovo srdce, dávno sľúbené Darnálii, zahorí láskou k lesnej víle. Aby Darnália preukázala pravosť svojich citov, podstúpi cestu za záhadnými bojovníkmi na dne jazera, kde ju môže postretnúť ostrie meča i šíp lásky.“

Parstelvan od prvej stránky poteší jemným, nežným štýlom so sugestívnymi lyrickými obrazmi a bohatou slovnou zásobou. Tento tón sa autorke viac-menej podarilo udržať až do konca, hoci občas čosi zaškrípe – objaví sa slovko príliš moderné pre lyrický fantasy svet pripomínajúci skôr minulosť, sem-tam...

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Grindelwald a tajomné dedičstvo

Recenzia na Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Ve stínu Rudé věže-recenzia

Ve stínu Rudé věže-recenzia

Čechy - jediná krajina na svete, kde funguje mágia a v hlavnom meste - v Liberci spriada svoje temné plány najväčší český mág. Kto sa mu postaví do cesty, ten pocíti jeho hnev, kto mu odporuje, na toho zošle zákernú kliatbu.

Lady Mechanika vol. 2: Tabuľa osudov (2018) – recenzia

Lady Mechanika vol. 2: Tabuľa osudov (2018) – recenzia

Napriek rušnému obdobiu si človek nájde čas aj na čítanie. Dlho som po tomto komikse poškuľoval, rozhodla až festivalová zľava na IstroCone 2018. Hovoríte si, že to bolo pred dvomi mesiacmi? Veru, bolo. Tak sa poďme pozrieť, čo si pre nás toto steampunkové dobrodružstvo pripravilo.
MINIRECENZIE

Film
9/10

Veronika Valent Veronika Valent

Prvý človek

Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami...

Chapter Four: Witch Academy

Oproti predchádzajúcim dielom sa začína viac prejavovať Sabrinina bipolarita, jej protiváha voči Noci.

Film
9/10

Aldeberan Aldeberan

Pomstitelia

Tento film nadobro ukotvil marvelovky ako stálicu kín 21. storočia. Možno si to nepamätáte, ale v tom čase si nikto nebol istý, že Avanegri budú naozaj fungovať ako film. Veľa postáv, z rôznych filmov, na jednom mieste. Najväčší crossover v známej filmovej histórii. Kľudne to mo...

Film
8/10

Aldeberan Aldeberan

Avatar

Veľký megahit roku 2008! Avator zarobil miliardu predtým, než bolo úplne bežné, že nejaká marvelovka či iná disneyovka zarobí miliardu aspoň raz za rok. Príbeh je v podstate Pocahontas na mimozemskej planéte. Vizuálne Camerov využil CGI k tomu, aby nám ponúkol fantastickú víziu ...

Hľadaj v SFDB
Najnovšie v SFDB
Seriál
Poster - Kráľovstvo

Kráľovstvo

Kniha
Poster - Phantastisch

Phantastisch

Fandom

Fandom je všeobecné pomenovanie pre komunitu fanúšikov žánrov fantastiky. Ak ním si, tak vlastne patríš do fandomu. Máš už svoje konto u nás, aby si sa zapojil do diskusií? Stačí sa zaregistrovať!

pred 22 hod
B.T. Niromwell
šepot temnoty

Pozor si daj aj na časy, strieda sa ti prítomný a minulý čas, čo oma o sebe nie je chyba, ale ...

pred 22 hod
B.T. Niromwell
šepot temnoty

SPOILER ALERT Napr. Umrie sestra jedného z družiny – mohlo by to byť srdcervúce, keby sme vede...

pred 22 hod
B.T. Niromwell
šepot temnoty

Musím povedať, že po notičke s toľkými hrúbkami som s aveľmi bála, že čo to bude. A nevie...

pred 23 hod
Marek Páperíčko Brenišin
Operácia Milosť

No a to nie je všetko. Pre istotu tam svieti moja profilovka :-D Ja viem, že som poviedku pridal, ...

Kalendár
Kozmodróm 2018

Kozmodróm 2018

Kedy: 24.11.2018 09:00 - 21:00

Kde: SK Vajnorská, Bratislava

Kozmodróm, jednodňový festival vedy a vedeckej fantastiky, v novembri oslávi svoj desiaty ročník a nemali by ste pri tom chýbať! Kozmodróm je charakteristický najmä svojím nevšedným formátom – jedná sa o jednodňový festival, zameraný na vedu, vedeckú fantastiku a populárnu kultúru, ktorý organizuje občianske združenie SciFi Guide v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici.

KoprCon 2018

KoprCon 2018

Kedy: 30.11.2018 - 02.12.2018

Kde: Kopřivnice, Česká republika

16. ročník pohodového setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. KoprCon to jsou nejen Star Wars, Star Trek, sci-fi, fantasy, věda, hry, soutěže, řízky, pivo, kafe, štrůdl, kamarádi, zábava, ale hlavně POHODA. Přijeď si s náma užít fajnový víkend.

Facebook
Twitter

Štúdio

Pri scifi.sk funguje aj kreatívne štúdio, ktoré pod hlavičkou Force Majeure produkuje a predáva pôvodnú slovenskú fantastickú tvorbu. Ak by si mal/a niečo, čo by sme si mali pozrieť, tak sa nám ozvi.

Produkty
Scifi.sk predstavuje "Tričko 2018!"

Scifi.sk predstavuje "Tričko 2018!"

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

Osem rokov prešlo, kým sme sa (trikrát hurá Alexanderovi Schneiderovi!) znova rozhýbali a vyprodukovali ďaľší merchandising v podobe trička. Tentokrát sme však po vzore Deadpoola gender neutral a máme aj dámsku verziu! (Yaaay, we so woke!) Ale vážne. Nevravte nám, že vás tie staré už nezačínali nudiť a že už dlho netúžite hrdo na hrudi nosiť pro-bono reklamu na diela svetových autorov.

A keď vravím reklama na hrudi, myslím veľký wordcloud plný toho najlepšieho, čo vedecká fantastika ponúka.

Feast your eyes!

Tričko 2018! - Reklamné - Wordcloud tričko pre fanúšikov vedeckej fantastiky.Disclaimer

Your enemies will go blind from overexposure to pure awesomeness!

Ale aby som teda iba nedrístal, krátky opis trička: je čierne, s jedným veľkým bledomodrým wordcloudom v tvare planéty s prstencom (alebo čiernej diery s akrečným diskom, to už je na vašej predstavivosti) uprostred hrude a malým logom scifi.sk v ľavom hornom rohu. Wordcloud sa skladá z originálnych názvov diel, ktoré redakcia scifi.sk považuje za najvplyvnejšie, najznámejšie a najlepšie (v tomto poradí) z toho, čo svet ponúka.

A kde túto úžasnú uniformu s +5 protection from haters získate? No predsa tu!

Prispejte sumou minimálne 10 eur tlačítkom donate a pošlite n...

Jolana vs. Sloboda Jeleňov a ďalšie príbehy z Flufilonu (e-kniha)

Jolana vs. Sloboda Jeleňov a ďalšie príbehy z Flufilonu (e-kniha)

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

Zárodky hviezd 2010 online

Zárodky hviezd 2010 online

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!