scifi.sk

Najnovšie spacenews

cyberstorm

Pred nejakým časom sa na internete objavili šuškandy o tajomnom projekte Star Wars: Project Luminous z dielne Lucasfilmu a Disney. Včera sa konečne odhalilo viac a my vás tak môžeme informovať o novom multimediálnom projekte z vesmíru Star Wars

Ella

Aelin si od začiatku prešla ťažkou cestou a vybojovala veľa bitiek. Teraz ju však čaká tá najťažšia skúška zo všetkých. Podarí sa jej nakoniec pozdvihnúť jej Kráľovstvo z popola?

Zbaví sa Zjazvený kráľ svojho prekliatia?

V polovici marca vychádza ďalšia pecková kniha od Leigh Bardugo!

Získa Uväznená kráľovná vytúženú slobodu?

Druhý diel úspešnej fantasy série od Kristen Ciccarelli nás opäť zavedie do sveta Iskari.

Dany

Nedávno dorazil do kníhkupectiev tretí diel Robokata. Poďme si teda spolu zrekapitulovať, o čom bol diel druhý.

Odvážite sa zúčastniť Krvavých pretekov?

Niekoľko pretekárov, dva osudy, jeden víťaz.

cyberstorm

Keď zomrie lovec odmien, veľa radosti ho v pekle nečaká. Koniec-koncov, sám za života nepatril medzi žiadnych svätuškárov. Ak však dostane pekelnú ponuku na vykúpenie, a to od samotného Satanáša, nezaváha ani na sekundu.

Alexander Schneider

Zaujímaví rečníci a prednášajúce, množstvo stolových hier či tvorivých dielní ale aj divadelné predstavenie – to všetko môžu účastníci ôsmeho ročníka festivalu vedy, sci-fi a fantasy PegasCon zažiť už tento víkend v Prešove.

Krátke správy

Takeshi Kovacs sa vracia v druhej sérii Altered Carbon. Stvárni ho ale iný herec Anthony Mackie. Prečo? Tí čo čítali knihy ale aj tí čo pozorne sledovali prvú sériu vedia. Tí druhí to zistia 27. 2. 2020

Altered Carbon 2. sezóna - trailer. Disclaimer


Po ročnej pauze sa Doctor vracia na obrazovky.

Doctor Who - Trailer - The Doctor Returns to Gallifrey Disclaimer


Dnes (12.12.2019) prichádza do kín rozprávka o Trolloch.

Troll: The Tale of a Tail - Trailer - Slovenský trailer Disclaimer


Predstavovanie Avengers pokračuje. Najbližšie to bude Black Widow

Black Widow - Trailer - Teaser Trailer Disclaimer


Expanse sa vracia v novej 4-tej sérii, tentoraz pod taktovkou Amazon Prime.

The Expanse - Trailer - Season 4 Disclaimer


Scooby-Doo sa vracia a jeho partia tiež. Ich úlohou bude tentokrát zachrániť svet od Dicka Dastardlyho.

Scoob! - Trailer - Teaser Disclaimer


Diablo IV bude a dobrou správou je, že chce nadviazať na Diablo II, čo bola najúspešnejšia hra série.

Diablo IV - Trailer - Annonced Cinematic Disclaimer


Prichádza nový Jumanji s novým levelom (nezabudli ste, že je to hra?) už 12.12.2019.

Jumanji: The Next Level - Trailer - Oficiálny trailer Disclaimer


Vin Diesel prichádza opäť ako neporaziteľný vojak Bloodshot - vzkriesený mariňák, ktorý sa vďaka nanorobotom stáva neporaziteľným. Jeho spomienky však...

Bloodshot - Trailer - SK subtitles Disclaimer


Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

draculin
„Je to na nič a zbytočné! Zbytočné!“ Martiere az Lima zúrila. Pred chvíľou vo svojom stane rozsekala mečom dve skrine a stôl. Pomohlo to, ale len dočasne. Rozhodne to neriešilo príčinu zúrivosti, ktorou bola bezmocnosť a pochybnosti o tom, čo sa chystala navrhnúť. „Celé dni na to, na tú stromovec útočíme a sypeme všetko čo máme, ale aký je výsledok? Žiaden. Tá obludnosť sa rozrastá ako plevel, prerástla už hradbami a uzavrela v sebe celé mesto. Kto neutiekol z Astarionu doteraz, už sa živý von nedostane.“
Simčila
Čo všetko sa môže stať bosorke v temnom lese, ktorá si chce len trochu privyrobiť?
Magda Medvecká
Taká "trochu" oneskorená PNP, keďže cez víkend som nemohla písať, ale témy boli príliš dobré, aby ostali ležať len tak. Napísať a trochu ju upraviť trvalo tak 2 hodiny, čiže skoro ako PNP.
cyberstorm
Videl ľudí, ktorí prechádzali jeden cez druhého a cez rôzne nereálne aj reálne budovy. Dokonca zazrel potetovanú a holohlavú verziu Heleny s preškrtnutými tromi korunkami na transparente a kričiacu čosi v cudzom jazyku. Všade chaos, šialený chaos. A uprostred toho neborák Valja, ktorému znova dal niekto hlavu do zveráku a poriadne utiahol, až cítil, ako mu praská lebka. Premkla ho silná nevoľnosť.
GirappAWt
Čo keby som Vám povedal, že je možné vstúpiť do Vášho obľúbeného príbehu? Alebo, že fikcia Vášho obľúbeného autora, nikdy nebola tak celkom fikciou?
HB
Kika je v bezvýchodiskovej situácií a čas sa jej kráti!

Veda

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.


Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.


Vedci objavili nové a rozsiahle skupiny galaxií, ktoré by mohli zmeniť celé naše doterajšie chápanie vesmíru.


Vedci pozorovali dva biele trpaslíky, ktoré by mohli jedného dňa prispieť k veľkým poznatkom v oblasti gravitačných vĺn.

Najnovšie hodnotenia

Stano Lacko @stano 15.02.2020 21:13:39
Výborné pokračovanie, ktoré rozširuje mytológiu sveta, nadväzuje a rozvíja charaktery prvej časti. Ak si odmyslim, jednu logickú chybu (v rámci rozprávky je úplne prehliadnuteľná, až na to, že potom to celé akosi nemá príčinu) a druhú, ktorá tam bola daná nasilu, aby sa proste na konci niečo mohlo stať (a zasieva to deťom do hláv trocha demagogické myslenie, ale je to predsa len rozprávka). Inak veľmi pekné.

ZLE! Možno nie úplne, ale ZLE! Po vizuáálnej stránke dokonalé, ale inak...meh. Nelogické, nasilu napchané postavy. Facepalmové scény a celkovo sklamanie zo záveru celej 40 ročnej ságy, tak ako aj z predchádzajúcich dvoch častí. To je tak, keď tvorcovia vlastne ani nevedia, čo chcú filmom povedať. 60% a aj to len kvoli tomu, že som mal skvelú večeru :(

cyberstorm @cyberstorm 01.02.2020 23:38:10
Po prvých dvoch častiach opatrných 90%. Zatiaľ výborné. Jasné, sú tam asi nejaké drobné prechmaty, ale žiadne výrazné vybočenia z kontinuity (dokonca v druhej časti narážka na Stargazer?). Picard v Patrickovom podani je rovnako charizmatický ako za svojich mladších čias a hoc tomu chýba utopistický Rodenberryho náhľad, stále je to Trek. Uvidíme ako ďalej, no zatiaľ maximálna spokojnosť :)

Roland Axenberg @martiner 26.01.2020 13:08:39
Po prvej časti

Stano Lacko @stano 04.01.2020 22:48:37
Jednoznačne úchvatné, akčné a hodné tejto ságy. Ukončenie plné napätia, zvratov, zábavy. Pre mňa najlepší kino zážitok pri všetkých novodobých Hviezdnych vojnách bez zbytočného balastu a zbytočných zvieratiek

Studio - Force Majeure

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.


jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)


S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!


Skalní fanúšikovia vedia, že sme sa o samostatnom zborníku poviedok scifi.sk rozprávali už roky, no až otvorenou diskusiou na našom portáli a neskôr aktívnym prístupom Martina Tomčíka sa stojaté vody pohli a my sme sa v lete 2010 rozhodli, že sa podujmeme na túto cestu.

Publicistika

Tak ako po minulé roky, aj tento rok prinášame možnosť darovať vaše 2% dane na podporu scifi.sk. Aj vďaka tomuto príspevku sa podarilo pokračovať v súťaži Fantastická poviedka a taktiež vyšla zbierka poviedok Iná nežná. Radi by sme v tom pokračovali a priniesli opäť nejakú zaujímavú novinku pre návštevníkov našej stránky.


Pomaličky končíme. Nech sa páči, najlepšie fantastické seriály za minulý rok.


Dostávame sa na koniec nášho malého seriálu o tom najlepšom, čo sme v rámci redakcie scifi.sk čítali. Posledným príspevkom sú komiksy agrafické romány, ktoré sa stali za posledných pár rokov nezanedbateľnou časťou slovenskej a českej prekladovej ale aj domácej fantastiky.


Po víkendovej prestávke pokračujeme. Popri skvelej fantasy a hardcore science fiction sem - tam siahneme aj po young adult alebo po fantastike pre mládež a deti.

Posledné príspevky v diskusii

Kei
26.02.2020 17:05:02
Kei

Piesok

No ja som tie vzorce ani nehľadala, aj tak im nerozumiem, len som bola zvedava, či si si ich vymý...


Kei
26.02.2020 16:46:25
Kei

The High Republic - nový projekt Star Wars z dielne Disney

Ano. Timothy Zahn - obe trilogie sa mi páčili, starwars, nestarwars


cyberstorm
26.02.2020 12:16:50
cyberstorm

The High Republic - nový projekt Star Wars z dielne Disney

V tomto s tebou nebudem suhlasit Stano. Mas predsa diela ako Thrawn trilogy alebo Bane trilogy, ktor...


Stano Lacko
26.02.2020 10:30:47
Stano Lacko

The High Republic - nový projekt Star Wars z dielne Disney

Zaujimavé. Čo však mi pri SWU dielach chýba, že sú to veľmi povrchné knihy. Veľmi ťažko h...


Kei
25.02.2020 09:32:41
Kei

Krv elementála

Prepáč za tú začínajúcu autorku, ale mala som taký kostrbatý dojem z textu :D
Co sa tý...


Simčila
24.02.2020 21:18:34
Simčila

Krv elementála

Kei, ďakujem veľmi pekne za komentár! :) Potešil. Mala by som si nájsť betareadera, pretože o...

Recenzie

Nedávno dorazil do kníhkupectiev tretí diel Robokata. Poďme si teda spolu zrekapitulovať, o čom bol diel druhý.


Hviezdne obsadený film, v ktorého centre stojí postava, ktorú si diváci a diváčky zamilovali vo filme Jednotka samovrahov (Suicide Squad). Po rozchode s Jokerom sa Harley Quinn snaží nájsť vo svete svoje nové miesto a spája sa s ďalšími unikátnymi ženami, aby zachránili ohrozené dievča, ale aj mesto Gotham, najznámejšiu metropolu sveta komiksov vydavateľstva DC Comics.


Hororov niekdy nie je dosť. A tých kvalitných ešte menej ;) Určite však k nim môžeme prirátať aj román Hex od holandského autora Thomas Olde Heuvelta, ktorý nám vyrozpráva udalosti odohrávajúce sa v malebnom mestečku Black Spring.

Bojte sa a vstúpte...


Čo majú spoločné TRHLINA a PRIEPASŤ? Veľa ľudí povie, že autora a mysteriózne zameranie. No po prečítaní oboch diel zistíme, že nielen to.


V tejto recenzii sa pozrieme na slovenské vydanie románu Spev o Achillovi od americkej spisovateľky Madeline Miller. Autorka vo svojej knihe Kirké nasadila vysokú latku. Dosahuje jej rozprávanie o Trójskej vojne rovnaké kvality?