YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 28.02.2023
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 569
Články: 213
Poviedky: 43

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Fantázia 2022: megarecenzia
Autorka Aur Lus mala celkom dobrú poviedku v zborníku 2014, dokonca získala vedľajšie ocenenie. Aur Lus bol, nuž, asi experiment v rámci weird fiction. Zdieľam názor, že nie najvydarenejší, ale o tom je autorské remeslo. Niekedy vyjde, niekedy nie.
22.02.2023 08:17:36

Krvavá fontána
Ďakujem. Skôr som si predstavovala, že má princezná nejakú vlastnú špionážnu sieť cez tie komorné a ich kamarátky a kamarátky ich kamarátok, v týchto kvázi stredovekých svetoch ženy nie sú doležité a prekĺznu bez povšimnutia. Ale nestihla som to tam dať, poviedka je aj tak veľká na mikropoviedku, ale tak to proste niekedy vyjde 😉
28.01.2023 22:57:32

Fontána premien
Veľmi ma to bavilo, ku koncu som sa už riadne uchechtávala. Ďakujem :D
28.01.2023 21:57:25

Fontána
Veľmi milé, potešilo, zahrialo pri srdiečku :)
28.01.2023 21:53:48

Mlok z roku 2020 vás chytí a nepustí, kým ho nedočítate (recenzia Mlok 2020)
Pavla Fritza sme počúvali ako audioknihu v aute cestou na Pegascon. Má v tej zbierke viac pamätných poviedok, ale táto s exorcistom bola fakt 11 z 10 :) Nevedela som, že ju mal v CKČ.
06.12.2022 10:52:34

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Krvavá fontána

Vždy na Jána z kráľovskej fontány tečie víno, ako znamenie, že bude úrodný rok. Tentoraz je ale všetko inak.

8 komentárov

Prvá snehová vojna

Zimnú idylku naruší príchod tanku s nezvyčajnou posádkou.

7 komentárov

Peklo ružami vystlané

Deň v živote starého záhradníka.

5 komentárov

Koniec sa blíži

Zem o chvíľu zničí asteroid, ale Milan má väčší problém. Pažravú korytnačku.

2 komentárov

Umelecké maniere

Je horúci augustový deň. Paľko a jeho šéf by si najradšej zašli na jedno chladené. Ale namiesto toho musia vyniesť klavír na druhé poschodie po zadnom schodisku divadla.

6 komentárov

Tik-tak

Uprostred letnej búrky hodinára v dielni prekvapí neželaná návšteva.

7 komentárov