YaYa

Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a organizuje Poviedky na počkanie.

Info

Prezývka YaYa
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 4.07.2022
E-mail: jana.tabackova@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 536
Články: 198
Poviedky: 41

Zbierka - ponúka

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

YaYa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

ON
To už je úplne na tebe. Trochu ma ale vyviedol z miery tvoj argument. Veru neviem, do akej miery nám má a môže pri poviedke napísanej za hodinu záležať na bodových hodnoteniach. Skôr by malo ísť o to, či ťa nadchol samotný nápad natoľko, že si sa mu ešte chcela venovať. Svojím komentárom som len chcela povedať, že by to možno stálo za to.
30.06.2022 10:01:02

Poriadna zlodejina
Zo začiatku som sa ťažšie začítavala, ale potom: "Kuchár ho len zamračene primiešal do jedla." :D Asi od tohto momentu som sa do poviedky definitívne zaľúbila. A koniec bol super, posledná veta mi úplne vyčarila úsmev na tvári.
29.06.2022 10:52:16

A dosť, ty kopa šrotu!
Na tomto som sa zatiaľ z tohto kola najviac zasmiala (a už mi chýba prečítať len jednu :D). Podľa mňa dosť dobre vymyslené. Neviem, čo sa hnevali, že z robota na predpovedanie budúcnosti, sa stal spoilerbot, veď presne to chceli, nie? Ten nápad predpovedať vývoj z filmov je inak pekne bizarný, dalo by sa s ním ďalej vtipne zahrať, ak by si si vzal na mušky nejaké filmové klišé a pod.
29.06.2022 10:41:48

Kézar
V PNP sme už niekoľkokrát mali sériu. Najpamätnejšie sú asi príbehy z Grešákovej dračej krčmy od Janka Gálika. Oproti tvojej sérii mali výhodu, že boli epizodickejšie, takže si nebolo vždy treba loviť informácie v pamäti ako pri príbehu na pokračovanie a okrem toho sa do toho dala lepšie zapracovať téma. Možno by to bola schodnejšia cesta, lebo musím priznať, že som si predchádzajúce diely nepamätala, aj keď aspoň jeden som určite čítala. Ale páči sa mi, že so svojím písaním experimentuješ, myslím, že som to hovorila aj na poslednom FP streame ;) V tomto konkrétnom kúsku ma celkom bavila pointa v podobe totožnosti Kézara, taká na štýl čarodeja z krajiny Oz. Inak je to ale dosť chaotické, dosť sa mocem pri priraďovaní mena k postave a potom je to zmätok.
29.06.2022 10:20:26

Trochu dažďa
Podľa mňa slušný horor. Má dobrú atmosféru i príbeh. Ten medveď z obrázka tam bol už trochu navyše, aj keď ušitý z vrecoviny, nehodil sa mi k dobe, do ktorej som si poviedku zaradila podľa lode. Keby si chcel poviedke venovať viac času, povenuj sa okrem čiarok a voľby slov aj správaniu postáv, jednak spomínaný kapitán (Prečo ste mi to zatajili?, veď asi vedel, že vezie tehotnú a chlapík ho hneď hľadal, tak mu nechcel zatajiť nič), námorníci (ignorovali by naozaj chlapa z odhryznutým prstom? Ak im aj na ňom nezáleží, možno by aspoň overili, či nehrozí nebezpečenstvo aj im), ale i hlavná postava (priznal by naozaj, že dcéra porodila netvora? To je jasné, že ju budú chcieť zabiť). Chápem, že v PNP si na to nemal čas, sú to len tipy, nad čím sa zamyslieť, keby si chcel príbeh ďalej rozvíjať ;)
29.06.2022 09:52:31

Minirecenzie

4
Film tak na 4 body. Ale môže byť z neho stobodová "movie night" s kamošmi. Stačí otvoriť víno, spraviť chlebíčky a nechať voľný priebeh... dojmom a pocitom :D. Pre dokonalý zážitok sa po dopozeraní odporúča ihneď premietať príslušný úprimný trailer.
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
8
Knižka, bohužiaľ, zatiaľ nevyšla v preklade, ale pokiaľ čítate po anglicky, určite ju vyskúšajte. O čo ide? Hlavný hrdina Frederick Withers ujde z väzenia v rakve, a keď potom večer na cintoríne „vstane z mŕtvych“, náhodní svedkovia si ho nedopatrením pomýlia s upírom. To vedie k celému radu bizarných situácií. Wells humor buduje postupne, zozačiatku sa možno len pousmejete, ale keď sa zoznámite s postavami a príbeh sa zamotá, príde aj na výbuchy smiechu. V románe okrem toho ako postavy vystupujú niektorí známi anglickí spisovatelia 19. storočia. Ideálny výber pre priaznivcov čierneho humoru.

Poviedky

Peklo ružami vystlané

Deň v živote starého záhradníka.

4 komentárov

Koniec sa blíži

Zem o chvíľu zničí asteroid, ale Milan má väčší problém. Pažravú korytnačku.

2 komentárov

Umelecké maniere

Je horúci augustový deň. Paľko a jeho šéf by si najradšej zašli na jedno chladené. Ale namiesto toho musia vyniesť klavír na druhé poschodie po zadnom schodisku divadla.

6 komentárov

Tik-tak

Uprostred letnej búrky hodinára v dielni prekvapí neželaná návšteva.

7 komentárov

Brownie na írsky spôsob

Čo urobíte, keď vám na párty cudzí človek ponúkne špeciálny koláčik?

8 komentárov

Záchrana

Miško prišiel o ocka, o domov a teraz s mamou sami blúdia postapokalyptickou krajinou. Je len otázkou času, kedy si ich všimne nepriateľ.

4 komentárov