cyberstorm

Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Info

Prezývka cyberstorm
Web:
Členom scifi.sk: 17 rokov
Naposledy online: 2.12.2023
E-mail: fero.g@post.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 7
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 1192
Články: 467
Poviedky: 28

Zbierka - ponúka

Zbierka - hľadá

Zbierka - najnovšie

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Pomysli na Fléba

Skleník

Skleník

Skleník

Skleník

Zlomení anjeli

Zlomení anjeli

Prebudené besy

Prebudené besy

Půjčovna masa

Půjčovna masa

Diskusia

Nudný deň v službe
Popoluška!!!
25.11.2023 20:53:55

Poviedky na počkanie 83 - Vyhodnotenie
Tatadadaaaaa...parada!!! 24 kuskov!!!
22.09.2023 20:56:41

Gulášpárty
@Pap: pokojne. Ale Stano s Petom nech radsej ostanu doma. Alebo nech kaslu na kotliky...
26.08.2023 22:11:21

Gulášpárty
Perfektne. Uprimne som cakal, ze v kotliku skonci maly Sani (sorry Sani), ale toto ma tiez prekvapilo. Takze hoci nie za plny pocet, stale skvelo :)
26.08.2023 22:10:26

Poviedky na počkanie 78 - Vyhodnotenie
sakraaa, ja som chcel dat 10 namiesto 9 za vyber temy...fak... :/
30.04.2023 19:57:35

Minirecenzie

6
ZLE! Možno nie úplne, ale ZLE! Po vizuáálnej stránke dokonalé, ale inak...meh. Nelogické, nasilu napchané postavy. Facepalmové scény a celkovo sklamanie zo záveru celej 40 ročnej ságy, tak ako aj z predchádzajúcich dvoch častí. To je tak, keď tvorcovia vlastne ani nevedia, čo chcú filmom povedať. 60% a aj to len kvoli tomu, že som mal skvelú večeru :(
9
Po prvých dvoch častiach opatrných 90%. Zatiaľ výborné. Jasné, sú tam asi nejaké drobné prechmaty, ale žiadne výrazné vybočenia z kontinuity (dokonca v druhej časti narážka na Stargazer?). Picard v Patrickovom podani je rovnako charizmatický ako za svojich mladších čias a hoc tomu chýba utopistický Rodenberryho náhľad, stále je to Trek. Uvidíme ako ďalej, no zatiaľ maximálna spokojnosť :)
9
Výborná kniha. Kedysi som čítal novelu a neskôr aj knihu, Troška pomalšia ale o to údernejšia. Fakt, škoda že Daniel Keyes nenapísal toho viac
10
Ak existuje v science fiction literatúre kniha, ktorá je manifestom Novej vlny, tak Ľavá ruka tmy by bola asi najvýznamnejším kandidátom. Kniha toľko krát oceňovaná, vyskutujúca sa vo väčšine rebríčkoch SF kníh na prvých pozíciách. Úprimne povedaná, ANO. Toto je vážna kniha, zaoberajúca sa spoločnosťou vzdialených planét, stojaca na sociológii a politike a nie na akčných scénach vesmírnych bitiek, možno troška pomalšia ale o to viac provokatívnejšia. Veď v 60-tych rokoch, kedy bola Amerika ešte celkom prudérnou krajinou, v nej otvorene rozoberá sexualitu! Le Guinová sa aj touto navždy zapísala do análov science fiction literatúry. 100%!!!
8
Hlavného hrdinu vo vzdialenej extrémne pokročilej budúcnosti najmú aby niečo ukradol, no ona sám najskôr musí získať späť svoje spomienky a osobnosť, ktorá mu to umožní. Takže pred samotnou krádežou najskôr iná...krádež. Kvantový zlodej je veľmi zaujímavá kniha, prepchaná hypertechnológiami, čo ju miestami robí ťažko čitateľnú a neprehľadnú, na strane druhej zasa exotickú a extrémne farebnú. Samotné dobrodružstvo sa miestami vlečie, miestami nadskakuje ako splašený kôň a inde šprintuje. mne osobne sa kniha páčila ale stále mi tam niečo chýbalo, sám neviem čo. Škoda len, že druhý diel v preklade nevyšiel. 8/10

Články

Ukážka: Brian W. Aldiss - Helikonie: Jaro

Helikonia: Jar vyšla v českom preklade už dva krát. Najnovšie tretie vydanie prichádza v pevnej väzbe, s papierovým obalom a s prísľubom vydania aj ďalších dvoch častí.

0 komentárov

Ukážka: J.R.R. Tolkien - Beren a Lúthien

Konečne sme sa dočkali! Beren a Lúthien v preklade!

0 komentárov

Ukážka: Peter Jelínek - Nocte Exeo

Ak máte radi steampunk a tvorbu Petra Jelínka, určite nesmiete obísť jeho novinku Nocte Exeo, z ktorej úkážku vám prinášame.

0 komentárov

Ukážka: Krev, monstra a cukroví (eds. Petr Brožovský & Michaela Merglová)

Blížia sa Vianoce čo tak pod stromček nejakú tematickú knižku? Ideálne plnú fantastiky, desu a hrôzy, z ktorej ukážku si môžete prečítať?

0 komentárov

Ukážka: František Kotleta – Černá smečka

Ukážka z Černé smečky, novej knihy Františka Kotlety, ktorá v týchto dňoch vychádza vo vydavateľstve Fobos.

0 komentárov

Poviedky

Malinový džem

Myslím, že budeme potrebovať nového kuchára

4 komentárov

Titánske vajce

nope

4 komentárov

Vlk

nn

8 komentárov

Ukradnutý čas

tik tak

2 komentárov

Vianočné prianie

Veselé Vianoce :D

4 komentárov