Magazín - Recenzie

Po úspešnom Marťanovi k nám prichádza nové dielo. Tentoraz to nebude až tak ďaleko. Vydáme sa na mesiac a novovybudovanú mesačnú kolóniu.

16.10.2018 19:46 Radian Magazín - Recenzie 2

Pred niečo vyše rokom šokovali tvorcovia seriálu Doctor Who svojich priaznivcov správou, že nasledujúcou reinkarnáciou ich obľúbeného mimozemšťana bude žena. Túto nedeľu sme si po dlhom čakaní mohli konečne pozrieť, ako to vyzerá v praxi. Pozor, recenzia miestami obsahuje priam nehorázne spoilery ;)

09.10.2018 18:04 YaYa Magazín - Recenzie 1

Do kín prišiel nový superhrdinovský film s názvom Venom. Čo môžeme od neho očakávať? A sú recenzie, ktoré ho prirovnávajú k takým šperkom ako Catwoman a Fantastic Four, oprávnené?

05.10.2018 17:03 cyberstorm Magazín - Recenzie 1

V septembri vo vydavateľstve Host vyšiel český preklad prvého dielu trilógie Zlomená země od Nory K. Jemisinovej pod názvom Páte roční období. Táto kniha v USA získala v roku 2016 prestížne ocenenie Hugo za najlepší román roka. A druhý diel ho získal v roku 2017 a tretí tento rok. Už z toho je zrejmé, že to nebude len také hocijaké čítanie. Páčilo sa aj nám? Dozviete sa z recenzie.

01.10.2018 17:00 YaYa Magazín - Recenzie 0

Pred nejakým časom som sa tu rozplýval nad titulom Hand of Fate. Po dvoch rokoch sme sa dočkali pokračovania. Tvorcovia sľubovali vylepšenia a rôzne novinky, ale najmä príbeh, vďaka ktorému by to nebolo len o porážaní bossov. V recenzii sa pozrieme, ako im tieto veci podarilo zakomponovať. Ak sa vyskytnú spojlery, tak len tam, kde je to nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia.

Čo sa stane, keď spojíte poslíčka pizzérie, vlkolaka, mysterióznu vraždu a ghetto plné duchov alebo Jacksonov Thriller po 35 rokoch.

18.09.2018 11:42 B.T. Niromwell Magazín - Recenzie 0

Pôvodne som chcel začať prvým dielom. No rozhodol som sa v plánovanej sérii recenzií komiksovej adaptácie Temnej veže uprednostniť práve piatu knihu. Zo všetkých zatiaľ vydaných zväzkov totiž vo mne zanechala najsilnejšie emócie. Recenzia obsahuje spojlery tam, kde je to nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia.

Kde sa vzal, tu sa vzal, vyskočil na náš ďalší animovaný seriál, nejde však o politickú satiru či sondu do americkej rodinky z predmestia. Disenchantement si „ujíždí“ na vlne fantasy seriálov.

01.09.2018 18:23 B.T. Niromwell Magazín - Recenzie 0

Pridlho som odkladal recenziu tejto audioknihy, no nebolo to z lenivosti, ktorou tak hojne oplývam. Chcel som túto recenziu napísať až po vypočutí celej nahrávky, no radšej, ako sa o svoje zážitky nikdy nepodeliť, povedal som si, že spíšem aspoň svoje dojmy z toho čo som počul, aby ostatní vedeli, čo ich čaká, ak by sa toto dielo rozhodli počúvať. Nedopočúval som túto audioknihu až do konca. Nedokázal som to, lebo aj ja som iba človek.

28.07.2018 14:41 Thanatophagous Magazín - Recenzie 0

Martin Hatala sa do povedomia slovenských čitateľov fantastiky zapísal poviedkou Prianie jazera, ktorá získala prvé miesto v súťaži http://cena.fantazia.sk/ v roku 2012. Odvtedy uplynulo pár rokov a k Prianiu jazera pribudlo niekoľko ďalších poviedok s Christopherom Orchardom v hlavnej úlohe.

26.07.2018 10:11 Lenona Magazín - Recenzie 1

Keď autor písal knihu s názvom Kukaččí mláďata, vyhlásil, že pôjde o poslednú knihu z cyklu Krvavé pohraničie. Napriek jeho snahe ukončiť dejové línie ale niektoré postavy prežili. Ba aj samotným čitateľom sa kniha zdala akási neukončená a tým nasadili Šlechtovi do hlavy chrobáka. Výsledkom toho všetkého je titul Zima v Thonnierice. V nasledujúcej recenzii sa knihe pozrieme trošku bližšie na zúbok. Spojlery sa môžu vyskytovať tam, kde to bude nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia.

}