Magazín - Recenzie

V češtine nedávno vyšla cenami ovenčená novela Výpadek systémů od Marthy Wells. Tu je recenzia.

15.06.2019 10:01 YaYa Magazín - Recenzie 0

Noví Muži v čiernom sú čiastočný reboot, ale oveľa viac normálne pokračovanie filmovej série.

Chceli by ste vedieť, čo by sa stalo, keby ste sa v jednom okamihu rozhodli inak? Ako by vyzeral váš život, keby ste na životnej križovatke zahli iným smerom?

A oplatí sa čítať román, ktorý si kladie túto otázku?

10.06.2019 10:32 B.T. Niromwell Magazín - Recenzie 0

Good Omens alebo Dobré znamenia sú spoločným výtvorom fantasy velikánov Neila Gaimana a Terryho Pratchetta. Druhý zo spomenutých autorov si za svoj prínos pre literatúru zaslúžil pasovanie na rytiera. Štvorlístok by sa s ním určite rád odfotil. Obaja autori majú na konte mnohé úspešné tituly, z ktorých sme už mali možnosť vidieť aj sfilmované verzie.

08.06.2019 9:01 cyberstorm Magazín - Recenzie 1

Nie, nebojte sa, nejde o nejakú lacnú imitáciu. Neil Gaiman sa rozhodol jeden zo svojich príbehov – Sandman: lovci snů - zasadiť do japonských reálií. Či išlo o vydarený experiment alebo krok vedľa sa dozviete v našej recenzii.

V Tatrane nedávno vyšiel nový YA hit, román Deti krvi a kostí. Kniha má na konte niekoľko ocenení vo svojej kategórii a na obálke hrdo nesie titul New York Times Bestseller. Ako sa nám páčila?

06.06.2019 8:01 YaYa Magazín - Recenzie 2

Je to veľké, neskutočne naštvané a má to dych na ktorý nestačí ani desať vagónov tic tacov. Nie, nejde o vašu susedku ktoré práve klope u vás na dvere minútu po desiatej večer, chvíľu po tom, čo ste si pustili trocha hlasnejšie najnovší Rammstein, ale o kráľa/kráľovnú monštier Godzilla, ktorá nedávno dorazila do našich kín.

04.06.2019 15:03 cyberstorm Magazín - Recenzie 3

Nedávno dorazil na trh komiks Kráľovská krv, prvá časť historickej fantasy od Alejandra Jodorowského a mladého výtvarníka Dongzi Liu.

29.05.2019 10:01 Dávid Novotný Magazín - Recenzie 0

Konšpiračné teórie potrebujú autora, ktorý prelomí ich pátos a pobaví publikom. Podarilo sa?

26.05.2019 17:13 B.T. Niromwell Magazín - Recenzie 0

Po relatívne zdĺhavých Deadhouse Gates som sa obával, že ďalšia z kníh v epopeji Eriksona nazvanej Malazanská kniha padlých bude len pre vyvolených. Nestalo sa tak – Spomienky na ľad sú príjemnou epickou fantasy s ľudskými hrdinami a ich hrdinskými činmi.